PDA

View Full Version : Странен електрически проблем



Alamo
12-01-2014, 19:06
Колеги, имам доста странен проблем с тоците на Алфата. Грее обувката на плюса към акумулатора - не клемата, а точно буксата на дебелия червен кабел. Когато грее напрежението към акумулатора е 13,4 с товар и 13,6 без товар (всъщност веднъж при диагностика видях тея напрежения, после мерих с мултицет и реших, че алтернатора е пътник) Интересното е, че без нищо да съм пипал, след известно време буксата от самосебе си спира да грее и напреженията са 14,2 -14,06в. Пример от днес: паля си нормално, карам докато загрее колата и меря 13,4в и си пари буксата, гася , след около час пак паля и всичко си е ОК - буксата е ледена и напреженията са си в норма, няколко пъти гасих палих, включвах консуматори, газови уредби...никакъв проблем. Някой има ли идея от какво може да е това?

ecotronic
12-01-2014, 19:51
Ако този червен дебел кабел отива до алтернатора, почисти и ревизирай въпросната букса. Греенето вероятно е заради лоша връзка в нея. Резултат от това пък е и по-ниското напрежение. Ако връзката пък е наред, трябва да се търси някакъв сериозен консуматор в този момент. Това може да е и самият акумулатор, ако не е в първа младост и ако има частично окъсяване в клетките.

stu
12-01-2014, 19:52
А какво изобщо те накара да пипаш буксата,някъкв друг проблем ли имаш?

Alamo
12-01-2014, 20:57
А какво изобщо те накара да пипаш буксата,някъкв друг проблем ли имаш?

Буксата я пипна един приятел докато мерише с мултицет, а аз давах газ - просто случайно я докосна и каза, че пари доста, та така я открихме. За сеза не съм и махал изолацията и не съм пипал кербовката.

---------- Post added at 20:57 ---------- Previous post was at 20:56 ----------


Ако този червен дебел кабел отива до алтернатора, почисти и ревизирай въпросната букса. Греенето вероятно е заради лоша връзка в нея. Резултат от това пък е и по-ниското напрежение. Ако връзката пък е наред, трябва да се търси някакъв сериозен консуматор в този момент. Това може да е и самият акумулатор, ако не е в първа младост и ако има частично окъсяване в клетките.

Акумулатора е на 1 година Берга

ecotronic
12-01-2014, 21:23
Проблемът вероятно е в лоша връзка на клемата. Поради повишеното и съпротивление върху нея пада остатъка от напрежение до 14,2 V и тя грее.

mordohy
12-01-2014, 21:53
Преначукай(прекербовай) клемата!

Alamo
13-01-2014, 13:53
Преначукай(прекербовай) клемата!

Това ще е първото, което ще направя+калайдисване. Ще пиша за резултата

tonov
13-01-2014, 22:20
Кербовани съединения НЕ СЕ калайдисват.