PDA

View Full Version : Мини Турбина



oTBpaTuTko
16-01-2014, 21:50
Какво мислите за това чудо (http://prodavalnik.com/mini-turbina-i39322301)?

angelovi69
16-01-2014, 21:54
Ааааааааа, това е турбонатор. Вдига мощността до или със 170 к.с. Питай колегата Neo - имаше такава тема.

cec21
16-01-2014, 22:04
Това е меко казано несериозно :)

Boby
16-01-2014, 22:11
Ако се отчупи част от тази джаджа отива директно в цилиндъра.

oTBpaTuTko
16-01-2014, 22:26
Ако се отчупи част от тази джаджа отива директно в цилиндъра.

И аз като гледам с какви обороти се върти това китайско чудо на техниката си представям нещо такова да вкарам една зверска скорост и да се чуе пшщрак.. брррум трак пам тряс пат ! Както съм на газ, може и да гръмна :gas:

rossenvn
16-01-2014, 23:24
И аз като гледам с какви обороти се върти това китайско чудо на техниката си представям нещо такова да вкарам една зверска скорост и да се чуе пшщрак.. брррум трак пам тряс пат ! Както съм на газ, може и да гръмна :gas:

Какво ще предизвика "шщрак.. брррум трак пам тряс пат ! Както съм на газ, може и да гръмна :gas:"? Моля за по-подробно обяснение. Аз много се изкушавам да го монтирам на моята кола, защото пише, че обогатява сместта, а всички знаем, че дизелите по принцип работят с бедна смес. Та с това бих увеличил мощността на колата без да плащам 600 лв за чипове и подобни.

---------- Post added at 23:24 ---------- Previous post was at 23:22 ----------


Ако се отчупи част от тази джаджа отива директно в цилиндъра.

Ами ако я монтирам преди филтъра, пак ли ще отиде в цилиндъра?

mordohy
16-01-2014, 23:44
Това е много полезен уред и го имам от поне 15 години в кенефа. Върти се от течението и майка ми, бог да я прости, по него разбираше кога ще се развали времето.
Но за разхода виж не знам. Все ми се струва, че си аках по същия начин и пак по толкова и преди и след въпросното турбо чудо.
Но може усещането ми да е субективно!:gruebel:

rossenvn
16-01-2014, 23:57
последно - това турбина ли е, компресор ли е, или е кенефен вентилатор?

marian2784
17-01-2014, 00:21
Аз пък още се ослушвам за модел с боост контрол и блоуоф ,че ме е страх да не пренадува нещо,ама няма още на пазара.

Omni
17-01-2014, 00:23
Ааааааааа, това е турбонатор. Вдига мощността до или със 170 к.с. Питай колегата Neo - имаше такава тема.
Neo е човека. Ще ти направи колата самолет и разхода пада до 1/100 направо души.:naughty:

Бобби
17-01-2014, 00:57
Какво ще предизвика "шщрак.. брррум трак пам тряс пат ! Както съм на газ, може и да гръмна :gas:"? Моля за по-подробно обяснение. Аз много се изкушавам да го монтирам на моята кола, защото пише, че обогатява сместта, а всички знаем, че дизелите по принцип работят с бедна смес. Та с това бих увеличил мощността на колата без да плащам 600 лв за чипове и подобни.

---------- Post added at 23:24 ---------- Previous post was at 23:22 ----------



Ами ако я монтирам преди филтъра, пак ли ще отиде в цилиндъра?
Най добре го монтирай на винтила на джантата и гумата сама ше се помпа...даже и да е спукана при по висока скорост ще държи около 2 атмосфери...:waving:
п.п.не се ебавайте с незнанието на някой относно автомобилите, защото те може да се ебават с незнанието Ви.... за други неща.....а и Нено така си ебава клиентите, като се подиграва с тях...вместо да ги привлича като им обясни за каква глупост иде на реч......в друга тема....ама всеки си знае себе си....:waving:

code
17-01-2014, 08:46
"Мини алуминиева турбина (64мм / 74мм / 7.5см) , която вдига мощщността.(2щ и 2т!!!)
Вкарва повече въздух и обогатява горивната смес като достига до оптимална консистенция от 14 части въздух и 1 част гориво. По този начин също така се намалява разхода на гориво.
Първата перка прави идващата въздушна струя на циклон, а втората засилва циклона към горивната камера. Перката се върти с до 55 хил. оборота в минута. Дебитометъра не се обърква от турбинката. Турбината става за инжекциони и моно инжекции.Турбината НЕ ИЗПОЛЗВА ток.
Турбината НЕ СТАВА за коли с турбо. "
Много глупости в малко текст.
Доколкото знам са електрически - иначе изобщо не виждам какво ще върши.
Обогатява като вкарва повече въздух - смях в залата ..
Циклони и торнадо - смях :tooth:
Перфектна смес - това турбината ли го смята?
Като бухнеш повече въздух на отворен дросел на 20% (примерно) все едно си го отворил на 25% само дето за компютъра този параметър вече е грешен!
С такива работи не трябва да си правим майтап щото в последно време се нагледах на малоумни покупки от хора, от които въобще не съм го очаквал ..

Доко
17-01-2014, 09:08
Хохохоо, затова винаги ще има тарикати. :-)
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=82624

Alexanderbb
17-01-2014, 09:58
Хора моля по-сериозно! Имаме нещо дето се върти от самосебеси с 55 000 оборота. Питам се дали ако си закача 20 тина такива по колата тя няма да почне да се движи без гориво и да харча само за накладки

Mind_Control
17-01-2014, 09:58
Какво мислите за това чудо (http://prodavalnik.com/mini-turbina-i39322301)?

Това "чудо" е едно допълнително съпротивление и само ще товари двигателя.

undy
17-01-2014, 10:02
последно - това турбина ли е, компресор ли е, или е кенефен вентилатор?

Последното :ritter::ritter:

old alfist
17-01-2014, 12:23
Това нещо аз вече го кръстих, за себе си - "Джаджата"

myato
17-01-2014, 12:28
Последното :ritter::ritter:
Сакън, вентилаторът в кенефа върши работа, за разлика от таз уйовина.

Marchoni
17-01-2014, 18:08
Хубаво е да е след филтъра, защото иначе някоя гугутка може да бъде засмукана

Tonimir
17-01-2014, 18:31
Тук има пълен анализ на този пореден китайски боклук -> http://www.youtube.com/watch?v=cbGWgvJN1_8

milenmilan
17-01-2014, 23:38
Хубаво е да е след филтъра, защото иначе някоя гугутка може да бъде засмукана

:roll2::roll2::roll2::crazy: Браво за коментара колега, посмях се от сърце. А относно гугутката, ако е гугутка пак добре, да не засмука някой орел ,щот тогава вече е проблем. Защитени са, и тея от грийнпийс може ти конфискуват колата.

oTBpaTuTko
20-01-2014, 22:40
Тук има пълен анализ на този пореден китайски боклук ->
Мерси за информатцията.