PDA

View Full Version : TIR изпреварва със 150 в аварийната лента, хммм



mirchozo
20-01-2014, 18:53
Ето и клипчето, снимано е от Алфа Ромео 156, браво на колегата снимал тази ненормалщина.
http://novanews.bg/news/view/2014/01/20/66539/%D0%BC%D0%BE%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BE%D0%BD-%D1%85%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%87%D0%B8-%D1%81%D1%8A%D1%81-150-%D0%BA%D0%BC%D1%87-%D0%B2-%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BD%D0%B0%D 1%82%D0%B0-%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0/?utm_source=index&utm_medium=link&utm_campaign=hot

czd
20-01-2014, 19:04
Този се прибира от рали "Дакар":boost::prescription:

pyle
20-01-2014, 19:13
Ненормалщина ясно амаа... толкова ли може да ускори един ТИР ??? :screwy:

П.С. Надявам се водача му да си понесъл санкцията ...

Kuku
20-01-2014, 19:21
По-интересно, как подминава ограничителя си на 90км/ч :?

czd
20-01-2014, 19:30
И на мен това ми е интрересно дори и да не е на 90 км/ч, но не вярвам да е повече от 105-110 км/ч. Недай си боже да се наложи да спра.

Jivko7777
20-01-2014, 19:31
http://www.youtube.com/watch?v=1L2vvz9UFTU

TishO
20-01-2014, 20:09
Интересно ми е някой от форума ли е снимал клипа и ако да да се разкрие :tongue2:

а вече е модерно да се чипосват и камиони при което им пада и ограничението и е възможно да кара със колкото си може машинката аз съм виждал след чипосване камион да прави 120 ама баш 150 :shocking:

Бобби
20-01-2014, 20:17
По-интересно, как подминава ограничителя си на 90км/ч :?
Aко го пуснеш по инерция...става.....там където е снимано има наклон...иде реч за автомагистрала "Хемус"...:coolio:...но тира не се движи с 150км.ч...на алфата показва това когато се набира да го стигне....а когато тира е изпреварва от дясно не виждам нещо скоростомера......:coolio:...пълна измама.....макс да вдигне 120км.....

---------- Post added at 18:17 ---------- Previous post was at 18:14 ----------


http://www.youtube.com/watch?v=1L2vvz9UFTU
Този Камаз...няма нищо общо с нормалните......с две турбини....използва се при воените и на Дакар може да го видиш.....:coolio:

RPWWD
20-01-2014, 20:29
По-интересно, как подминава ограничителя си на 90км/ч :?

С изваждането на едно бушонче ;-)

RUNNING WILD
20-01-2014, 21:07
С изваждането на едно бушонче ;-)

точно и аз това щях да кажа,електронно са ограничени на 89 спира,аз лично съм карал до ТИР с 140 км реални.,ако откачи прицепа и махне ограничителя не можеш да го стигнеш влекача с лека кола щи прави ластици.

---------- Post added at 19:00 ---------- Previous post was at 18:55 ----------


Ненормалщина ясно амаа... толкова ли може да ускори един ТИР ??? :screwy:

П.С. Надявам се водача му да си понесъл санкцията ...

ако откачи ремаркето и махне бушона си представи 500 конски сили с 9 предавки напред на тегло от 5 тона влекач какво му е ускорението.

---------- Post added at 19:07 ---------- Previous post was at 19:00 ----------

сега гледам колците отстрани и осевите линии като снима,скоростта е над 130 км + гаранция,може и да не лъже,другото което е в средна лента рядко някой кара с под 120 км в час като гледам как изпреварва Нисан ли сребристото колата от дясно.

mirchozo
20-01-2014, 21:55
Както и да го погледнем си е подсъдимо, не ми се мисли какво може да стане при такава скорост, като знам как гърмят масово гумите им щото естествено контрола е доста занижен и всичко се урежда предимно под масата и ...
Кога ще влезем в Европа, кога ще станем европейци, кога ще започнем да мислим като тях....(риторичен въпрос), защо все се замисляме след като вече е късно, ако имаме изобщо подобен шанс, защо... ???

Бобби
21-01-2014, 00:10
:big_whoops:Хайде да не говорим глупусти...серйноо пройзводство влекач на композиция няма как да развие 150км/ч......карал съм 320, 480 и 520к.с......влекач или камион...цели осем години....тази мощност е да влачи от 18 до 45 тона товар, а не да се развърта за отрицателно време...предавки, скорости, редуктори, не го позвуляват.....да ако е соло и шофера е много добър и борави добре с предавките...бързи, бавни и полувинки....може да дръпне на старт някоя тояга...така наречена бегачка....но това са 100....200м. до там:)))......но да развива с неговото съпротивление + ремарке и пет оси такива скорости......Моля....само ако го изтърве по някой наклон....
п.п....Да има камион който вдига 328км/ч....ама е правеняк.....и го няма в БГ:))

thecleaner
21-01-2014, 00:31
:big_whoops:Хайде да не говорим глупусти...серйноо пройзводство влекач на композиция няма как да развие 150км/ч......карал съм 320, 480 и 520к.с......влекач или камион...цели осем години....тази мощност е да влачи от 18 до 45 тона товар, а не да се развърта за отрицателно време...предавки, скорости, редуктори, не го позвуляват.....да ако е соло и шофера е много добър и борави добре с предавките...бързи, бавни и полувинки....може да дръпне на старт някоя тояга...така наречена бегачка....но това са 100....200м. до там:)))......но да развива с неговото съпротивление + ремарке и пет оси такива скорости......Моля....само ако го изтърве по някой наклон....
п.п....Да има камион който вдига 328км/ч....ама е правеняк.....и го няма в БГ:))

Бобкааааа, Бобкааааааа незнаех че и на тировете си им специалист
http://www.youtube.com/watch?v=5-Zq6dhXUWk
http://www.youtube.com/watch?v=LUN7_VkqJO0
http://www.youtube.com/watch?v=3VGRSw4zmbc
http://www.youtube.com/watch?v=qoEfDc0O7qE

Бобби
21-01-2014, 00:58
Бобкааааа, Бобкааааааа незнаех че и на тировете си им специалист
http://www.youtube.com/watch?v=5-Zq6dhXUWk
http://www.youtube.com/watch?v=LUN7_VkqJO0
http://www.youtube.com/watch?v=3VGRSw4zmbc
http://www.youtube.com/watch?v=qoEfDc0O7qE
Хайде да не газиш в блатото, че ше затънеш...от 22 годишен имам всички категории, ако искаш да научиш азбуката утре ше ти сканирам шофюрската си книжка и ще ти я посна в темата...но сега нямам възможност....също така и да ти гледам клипчетата....те са за под 16 годишни....не ме занимавай с глупости.....мисля, че си по улегнал....осем години съм въртял геврека на тир...... а ти си гледай клипчета
п.п..що се отнася до ограничителя на скороста...при по старите се ограничавше на гнп с жило, има и чрез тахографа по ел. път...ама ако махнеш бушона(както каза колегата по горе) спираш и други системи за сигурност....при най новите е по трудно....компа, нов софтуер и т.н....не,че съм запознат в детайли...но си има хора за всичко......
А бе кога ще се запознаем с теб, за да не се заяждаш само виртуално???

morfius
21-01-2014, 01:11
:big_whoops:Хайде да не говорим глупусти...серйноо пройзводство влекач на композиция няма как да развие 150км/ч......карал съм 320, 480 и 520к.с......влекач или камион...цели осем години....тази мощност е да влачи от 18 до 45 тона товар, а не да се развърта за отрицателно време...предавки, скорости, редуктори, не го позвуляват.....да ако е соло и шофера е много добър и борави добре с предавките...бързи, бавни и полувинки....може да дръпне на старт някоя тояга...така наречена бегачка....но това са 100....200м. до там:)))......но да развива с неговото съпротивление + ремарке и пет оси такива скорости......Моля....само ако го изтърве по някой наклон....
п.п....Да има камион който вдига 328км/ч....ама е правеняк.....и го няма в БГ:))

А какво става ако влекача е празен и тая мощност тегли само собствено тегло (до колко километра позовляват предавките и съпротивлението)?

Бобби
21-01-2014, 01:25
А какво става ако влекача е празен и тая мощност тегли само собствено тегло (до колко километра позовляват предавките и съпротивлението)?
Ами обрзовай се, ако имаш желание...не случайно споменах за скорости редуктории и т.н.....представи си какво виеене се получава ако не са предзначени за тия скорости...и колко ще издържат...
Съвсем просто.....при камиона 400к.с. се разпределят в теглителна сила, а при колата в ускурение.....има там едни зъбни клела който определят тез неща......

mihail_mladenov
21-01-2014, 07:20
На една колежка от работа, мъжа и е тираджия и нова Скания с махане на въпросния бушон без проблем лепи 150 км в час по европейските магистрали. Все пак има и влекачи с мощности до 750 коня (за европейските камиони).

Бобби
21-01-2014, 08:14
На една колежка от работа, мъжа и е тираджия и нова Скания с махане на въпросния бушон без проблем лепи 150 км в час по европейските магистрали. Все пак има и влекачи с мощности до 750 коня (за европейските камиони).
Това да не ти го каза въпросната колежка, кагато си бил на гости у тях....за да свършиш по бързо, че мъжа и може да се прибере два дена по рано:)))
Ай стига народен фолклор......то и трактор има 1200к.с......ама това е друга бира........

mihail_mladenov
21-01-2014, 08:29
Просто лично се е возила. Също онзи ден сутрина имаше един МБ Актрос с ремарке ми светкаше да му освобождавам лентата, че въросният шофьор беше включил на режим Шумахер в града. Аз си карам с около 50-60 км на главният път който минава през града а онзи с камиона под 70-80 км/ч не падаше, като покрай картинг пистата беше включил на режим 100+ км/ч, като на въпросният участък се движех с малко над 80.

RPWWD
21-01-2014, 08:55
Както виждате от клипа, пича си кара харабията, и като му се пречкат разни леваци със 100/110 км/ч в средната лента, ще ги подминава в аварийната ;-)

didod
21-01-2014, 09:26
Друг е въпроса - сниман е номера на камиона и ремаркето, но дали това важи? Да не кажат от кат, че нищо не могат да направят?

Между другото 120 поне не е изобщо проблем.

ivopetrov_1982
21-01-2014, 09:32
възможно е композицията да се движи със 150 ,но това трябва да е моментно:cheers: защото трябва да се мисли и за спиране,и ако това го забравиш положението става олеле!на по старите камиони махаш бушона или на скоростите има една вилка и става F1 кефа е голям:bounce8:боби,след като си карал камион срещал ли си се със турски тираджия? на всеки турчин камиона върви страшно много и няма проблем да си държи 120-130 но,всичко си е до човек:choice: ако има акъл няма да е така:cheers:

Mind_Control
21-01-2014, 10:11
Както и да го погледнем си е подсъдимо, не ми се мисли какво може да стане при такава скорост, като знам как гърмят масово гумите им щото естествено контрола е доста занижен и всичко се урежда предимно под масата и ...
Кога ще влезем в Европа, кога ще станем европейци, кога ще започнем да мислим като тях....(риторичен въпрос), защо все се замисляме след като вече е късно, ако имаме изобщо подобен шанс, защо... ???

По отношение на тировете отдавна сме европейци. Никой не си позволява да кара неизправен тир в Европа, защото само смяна на гума струва 500 Евро!!

---------- Post added at 08:11 ---------- Previous post was at 08:08 ----------


На една колежка от работа, мъжа и е тираджия и нова Скания с махане на въпросния бушон без проблем лепи 150 км в час по европейските магистрали. Все пак има и влекачи с мощности до 750 коня (за европейските камиони).

Това не го вярвам. Не че не може да ги вдигне, ама там на 1-вия километър ще го спрат.

RUNNING WILD
21-01-2014, 14:23
Бобкааааа, Бобкааааааа незнаех че и на тировете си им специалист
http://www.youtube.com/watch?v=5-Zq6dhXUWk
http://www.youtube.com/watch?v=LUN7_VkqJO0
http://www.youtube.com/watch?v=3VGRSw4zmbc
http://www.youtube.com/watch?v=qoEfDc0O7qE

ха ха явно може и то по целият свят има примери,аз имам познат го спряха с 138 км с Скания модел 480 мисля,това беше най мощтният за времето си и беше преди 10 години ме е возил на него.

mihail_mladenov
21-01-2014, 14:31
Че може да го спрат на 1-вият километър е възможно, но зависи и къде точно е развита тази скорост а и не се знае дали на участъка е имало видео наблюдение. Има един ТИР-аджия, който има профили във вбокс-а и тубата, където съвсем спокойно на лек наклон си пердаши със 130 км, като максималната на предишният му е била 163км/ч.

Бобби
21-01-2014, 15:09
възможно е композицията да се движи със 150 ,но това трябва да е моментно:cheers: защото трябва да се мисли и за спиране,и ако това го забравиш положението става олеле!на по старите камиони махаш бушона или на скоростите има една вилка и става F1 кефа е голям:bounce8:боби,след като си карал камион срещал ли си се със турски тираджия? на всеки турчин камиона върви страшно много и няма проблем да си държи 120-130 но,всичко си е до човек:choice: ако има акъл няма да е така:cheers:
Виж сега, както някой си тунигова колата, така и камиона може да се бара......
Мисля че говорихме за стандартни неща и ограничители на скороста.....
Да турците се зайграват, добри шофери са....но и много тежки катастрофи правят....а за арбският свят какво да ти кажа....там няма такива санкции като в Европа....и си позволяват какво ли не......
Проблема не е да вдигне 120-130км.ч......спора беше да кара с 150-160км.ч.....като в клипа на темата....за което казах, че не е така.......ама хайде професори има много....гледат си клипчета в нета и си вярват:)))

old alfist
21-01-2014, 15:21
Бобчо, кажи нещо за спирачките - могат ли да реагират адекватно на тази маса, движеща се с такива скорости.

Бобби
21-01-2014, 15:37
Бобчо, кажи нещо за спирачките - могат ли да реагират адекватно на тази маса, движеща се с такива скорости.
Зависи под какво разбираш адекватно.....но колкото по висока е скороста се удължава спирачният път....има и моторна спирачка, но тя се използва при спускане, както и ел. спирачка при аварино спиране при някой модели.......на най новите модели ако тръгнеш да ебаваш ограничителя на скороста се изключва и абс......и таблото става коледна елха......

old alfist
21-01-2014, 15:42
Това ме интересуваше за ABS-а, а то е по-опасно, отколкото самата скорост.

Бобби
21-01-2014, 16:18
Най съвремена система е EBS
"Когато водачът натисне педала, спирачният сигнал се подава към управляващия блок на EBS. Сензорите за скорост на въртене на колелата и износването на спирачните накладки изпращат информация към блока за управление, който определя спирачното налягане за всяка ос и колло. Модулатори регулират налягането на въздуха към спирачните цилиндри. EBS разполага и с пневматична резервна система."
...хайде и аз да посна едно клипче как действа:))
http://vbox7.com/play:97e5ed894d

didod
21-01-2014, 17:01
То, дет се вика, от 60 км./час всеки може. :)
При 120 ще е друго.
И EBS не коригира наляганията по страни, а само по мостове/оси.

ivopetrov_1982
21-01-2014, 17:13
от кога не си се качвал на камион Боби?

Бобби
21-01-2014, 17:54
от кога не си се качвал на камион Боби?
Има няма 15г.......но се интересувам....защо питаш?
п.п...като изключим едно ходене до Мерсин, Турция преди 3г......но беше с 12 тоно камионче Ман за да направя една услуга на едно приятелче....да докараме една машина...

old alfist
21-01-2014, 20:29
Не знам как ще удържа дзвера, ако някой съвременен изправен камион пред мен набие спирачки.

pyle
21-01-2014, 21:14
Напълно съм съгласен, един ден видях как камион/цистерна спира от около 40км/ч до 0 буквално за няколко метра.

Бобби
22-01-2014, 00:12
То, дет се вика, от 60 км./час всеки може. :)
При 120 ще е друго.
И EBS не коригира наляганията по страни, а само по мостове/оси.
Хайде да не сравняваме хидравлична спирачна система с пневматична.......има и комбинирана.....:goodnight:
За да потегли един камион с въздушни спирачки трябва да има от 4 до 8 атмосфери въздух в бутилките.....при колата не е така....
Ще ми кажеш ли какво става....ако спукаш мембрана на спирачен цилиндър при камиона....или ако ти изтече спирачната течност на колата?:)))
При по старите изпълнения на композиция от камион и ремарке или полуремарке, когато нямаше системи за сигурност спирачките се регулираха като се отхлабваха предните спирачки на влекача и се усилваше действието на спирачките на ремаркето....съвсем логично.....имаше един разбирач дет направи обратното и колегата скъса предният мост при по рязко спиране.....а да си чувал за спирачка която се задейства от теглича.....при караваните са доста срещани......:waving:

old alfist
22-01-2014, 00:22
На баща ми руското ремарке така си спираше само - без някаква допълнителна система, било то хидравлична или пневнатична.

Боби, кажи какво става в условия на разредена атмосфера в планинските райони - как действат въздушните спирачките и не се ли държат малко по-различно.

Бобби
22-01-2014, 00:41
На баща ми руското ремарке така си спираше само - без някаква допълнителна система, било то хидравлична или пневнатична.

Боби, кажи какво става в условия на разредена атмосфера в планинските райони - как действат въздушните спирачките и не се ли държат малко по-различно.

:))))....уважавм чуството ти за хумор....има филтри за да не попада кондез в системата, но сега ми се спи и не ми се обеснява....:waving:

didod
22-01-2014, 10:04
Хайде да не сравняваме хидравлична спирачна система с пневматична.......има и комбинирана.....:goodnight:
За да потегли един камион с въздушни спирачки трябва да има от 4 до 8 атмосфери въздух в бутилките.....при колата не е така....
Ще ми кажеш ли какво става....ако спукаш мембрана на спирачен цилиндър при камиона....или ако ти изтече спирачната течност на колата?:)))
При по старите изпълнения на композиция от камион и ремарке или полуремарке, когато нямаше системи за сигурност спирачките се регулираха като се отхлабваха предните спирачки на влекача и се усилваше действието на спирачките на ремаркето....съвсем логично.....имаше един разбирач дет направи обратното и колегата скъса предният мост при по рязко спиране.....а да си чувал за спирачка която се задейства от теглича.....при караваните са доста срещани......:waving:

НЕ разбрах въпроса. :)
Тристоп цилиндъра разблокира на около 5,5 бара. Ако се спука мембрана на преден цилиндър, просто ще изпуска въздух. Сега с EBS всички спират едновременно с лек превес на предния мост на влекача.
Исках да кажа, че при 40 тона общо тегло, дори и с 10 броя дискови спирачки и всичко изрядно, пак ще имаш много приличен спирачен път от 120.

dimitar_vd62
22-01-2014, 19:51
На баща ми руското ремарке така си спираше само - без някаква допълнителна система, било то хидравлична или пневнатична.

Боби, кажи какво става в условия на разредена атмосфера в планинските райони - как действат въздушните спирачките и не се ли държат малко по-различно.

Там и теглото е по малко вследствие надморската височина, така че се компенсира.:smoke:

Galeano
23-01-2014, 15:58
...

TS
23-01-2014, 18:45
http://www.youtube.com/watch?v=nO2G5IBh35Q
Volvo Trucks & BESIP safety - breaking emergency test

VFTI
23-01-2014, 21:45
http://www.youtube.com/watch?v=nO2G5IBh35Q
Volvo Trucks & BESIP safety - breaking emergency test

Айййй стига бе....Добре че Алфа Ромео 155 не участва, че линията за 40метра нямаше да е достатъчна.... Само 36метра за 44тона...изумен съм:new_Eyecrazy::new_Eyecrazy:

Събев
23-01-2014, 22:59
Има няма 15г.......но се интересувам....защо питаш?
п.п...като изключим едно ходене до Мерсин, Турция преди 3г......но беше с 12 тоно камионче Ман за да направя една услуга на едно приятелче....да докараме една машина...

E тогава е бил момента по надолнището след Позанти да вдигнеш 150 или 200, зависи колко кураж имаш! :) Там поне ти е ясно какво спускане е! За тези които не са запознати с мястото е голямо надолнище около 6% с дължина около 30км! А сега по темата, лично съм пробвал Скания 420-ка с изваден предпазител соло камион за експеримента и по километража на колата която кара с мен вдигна 151км/ч! Но това е по-нейния километраж! Реално сканията на 90км/ч е на 1500об/мин, като извадихме предпазителя километража замръзна там, а оборотомера стигна до 2300 оборота, вече може да се сметне! Повече каквото и да правехме не иска да вдигне! И повтарям, че това беше само експеримент на магистрала когато нямаше коли наоколо! Иначе за стигането на макс. скороста нямаше равен със сила ги достигна, но оттам нататък няма нито нютони нито макс. мощност, така е конструиран! За по-мощните не мога да кажа! Но и те са ограничени откъм обороти, а скоростните кутий са им почти идентични така че разликата няма да е кой знае каква!

TishO
23-01-2014, 23:27
камиона е в сервиз със преврял чайник и салата за вечеря едва е стигнал до търговище и последните звуци които е издавал са били много наподобяващи ярвомелка с скороста е вярна интересното е че не е бил напълно празен имало е нееви работи във ремаркето ако разбирача по горе не вярва че е развита такава скорост със камион да заповяда на Белият кон той знае къде е :D

Събев
23-01-2014, 23:27
Айййй стига бе....Добре че Алфа Ромео 155 не участва, че линията за 40метра нямаше да е достатъчна.... Само 36метра за 44тона...изумен съм:new_Eyecrazy::new_Eyecrazy:

Какво се изумяваш Венци, качи се на топ марките леки коли (не на топ моделите) като BMW, Mercedes, Audi от 2010г. насам и виж как спират! Твоята кола е нормално да я сравниш с камиони от годината на производство на колата ти, т.е. камиони които вече почти не се срещат в Европа! Не се обиждай но истината е такава! Сега в ръцете ми е един автовоз 2008-ма година и не ме питай по колко колана слагам и как ги стягам на всяка една кола защото, на моменти се е налагало да спирам в ситуаций в които си мислих, че ще стане много страшно, а всъщност се държах едва ли не за комрилото да не излезна през прозореца и нахалника си спира все едно е лека кола!

TishO
23-01-2014, 23:29
камиона е в сервиз със преврял чайник и салата за вечеря едва е стигнал до търговище и последните звуци които е издавал са били много наподобяващи ярвомелка скоростта е вярна и интересното е че не е бил напълно празен имало е некви работи във ремаркето ако разбирача по горе не вярва че е развита такава скорост със камион да заповяда на Белият кон той знае къде е :D

Бобби
24-01-2014, 00:21
камиона е в сервиз със преврял чайник и салата за вечеря едва е стигнал до търговище и последните звуци които е издавал са били много наподобяващи ярвомелка с скороста е вярна интересното е че не е бил напълно празен имало е нееви работи във ремаркето ако разбирача по горе не вярва че е развита такава скорост със камион да заповяда на Белият кон той знае къде е :D
Е ако се върнеш и хубаво прочетеш мойте постове и вникнеш в това което пиша....ще видиш, че съм прав.....не са пригодени за такава скорост....а всичко друго, което може да го направи е някой лумпен....
:)))....що се отнася до Белият кон....ако този път не псувате и не се държите с приятелчето ти като......хайде да замълча, че много бързо се засягате....може и да пинем по една бира няколко пъти.......ако не....пак ще ме чакате на аварйки.....мисля, че ме разбра за миналият път ситуацията беше....какво повикало, такова се обадило...

---------- Post added at 22:21 ---------- Previous post was at 22:08 ----------


E тогава е бил момента по надолнището след Позанти да вдигнеш 150 или 200, зависи колко кураж имаш! :) Там поне ти е ясно какво спускане е! За тези които не са запознати с мястото е голямо надолнище около 6% с дължина около 30км! А сега по темата, лично съм пробвал Скания 420-ка с изваден предпазител соло камион за експеримента и по километража на колата която кара с мен вдигна 151км/ч! Но това е по-нейния километраж! Реално сканията на 90км/ч е на 1500об/мин, като извадихме предпазителя километража замръзна там, а оборотомера стигна до 2300 оборота, вече може да се сметне! Повече каквото и да правехме не иска да вдигне! И повтарям, че това беше само експеримент на магистрала когато нямаше коли наоколо! Иначе за стигането на макс. скороста нямаше равен със сила ги достигна, но оттам нататък няма нито нютони нито макс. мощност, така е конструиран! За по-мощните не мога да кажа! Но и те са ограничени откъм обороти, а скоростните кутий са им почти идентични така че разликата няма да е кой знае каква!
Аз над техниката не издевателствам.....трябваше да покарате 5-6 км. Сканията с 150....и да вкарате собственика и в приключение..тя не е конструйрана за такива скорости, не случайно казах в предишен пост, че мощтноста се разпределя в теглителна сила чрез предавки и редуктори, както сам си забелязал оборотите на мотора трябва да ти подсказват къде отиват тези конски сили ..имал съм и такива колеги дет от един курс немогат да се върнат....

thecleaner
24-01-2014, 00:29
Е ако се върнеш и хубаво прочетеш мойте постове и вникнеш в това което пиша....ще видиш, че съм прав.....не са пригодени за такава скорост....а всичко друго, което може да го направи е някой лумпен....
:)))....що се отнася до Белият кон....ако този път не псувате и не се държите с приятелчето ти като......хайде да замълча, че много бързо се засягате....може и да пинем по една бира няколко пъти.......ако не....пак ще ме чакате на аварйки.....мисля, че ме разбра за миналият път ситуацията беше....какво повикало, такова се обадило...

---------- Post added at 22:21 ---------- Previous post was at 22:08 ----------


Аз над техниката не издевателствам.....трябваше да покарате 5-6 км. Сканията с 150....и да вкарате собственика и в приключение..тя не е конструйрана за такива скорости, не случайно казах в предишен пост, че мощтноста се разпределя в теглителна сила чрез предавки и редуктори, както сам си забелязал оборотите на мотора трябва да ти подсказват къде отиват тези конски сили ..имал съм и такива колеги дет от един ку,с немогат да се върнат....

Тоест ти не твърдиш, че не може да ги дигне, а че не може да ги поддържа така ли?

Бобби
24-01-2014, 00:54
Тоест ти не твърдиш, че не може да ги дигне, а че не може да ги поддържа така ли?
Опа, какъв се явявш....съдия, адвокат или просто модератор????
Я ми покажи на кой влекач, камион или там който и да е тежкотоварен автомобил фабрично му дават макс. скорост 150км/ч......нека се позовем на дукоменти.
п.п....преди години един турски бизнесмен беше вкарал едни автобуси Маратон(Мицубиши)....почти на всички им бяха махнали ограничителите....хвърчахакато луди към морето130-140 км за тях не бяха проблем...знаеш ли колко време издържаха...? най вече деферинциали и скорости.....като в тях за заложени 1000000км,като пробег от пройзводителя.

---------- Post added at 22:54 ---------- Previous post was at 22:43 ----------


Тоест ти не твърдиш, че не може да ги дигне, а че не може да ги поддържа така ли?
Не мога да те разбера.....когато влезна в диалог с теб, не продължаваш....най обичаш да се включваш в диалога ми с друг колега.....я се порови в нетаи извади някое клипче да блеснеш.....с т.т. дани на камион бегач...
От една тема с някакво пуберско клипче се опитах да я направя що годе смислена, а ма на теб не ти се нрави...явно те влече това, да се възхищаваш на такива клипчета....

thecleaner
24-01-2014, 00:56
Опа, какъв се явявш....съдия, адвокат или просто модератор????
Я ми покажи на кой влекач, камион или там който и да е тежкотоварен автомобил фабрично му дават макс. скорост 150км/ч......нека се позовем на дукоменти.
п.п....преди години един турски бизнесмен беше вкарал едни автобуси Маратон(Мицубиши)....почти на всички им бяха махнали ограничителите....хвърчахакато луди към морето130-140 км за тях не бяха проблем...знаеш ли колко време издържаха...? най вече деферинциали и скорости.....като в тях за заложени 1000000км,като пробег от пройзводителя.

За мен ти си бил "тираджия" на Шкода Европа, ако въобще си бил, че човек ако ти следи трудовия стаж и професиите, имаш минимум 70 години трудов стаж дотук. Въздух под налягане, но какво да се прави трее има и забавни типове инак ще е скукаааааааааа ;) За справка didod е виждал толкова камиони колкото ти да застанеш митничар на Капитан Андреево до пенсия нема да видиш, а пък Иво Петров в момента е действащ шофьор на камион, а ти некакви теории развиваш, къде и сам се омотаваш в тех. Смяхххххххххх в залата.

П.С. С Боби никой не може да спори, он е последна инстанция, какво каже това е. Компетентен е по-всички въпроси. Няма сфера където не е врял и кипял :pain:

Бобби
24-01-2014, 01:28
За мен ти си бил "тираджия" на Шкода Европа, ако въобще си бил, че човек ако ти следи трудовия стаж и професиите, имаш минимум 70 години трудов стаж дотук. Въздух под налягане, но какво да се прави трее има и забавни типове инак ще е скукаааааааааа ;) За справка didod е виждал толкова камиони колкото ти да застанеш митничар на Капитан Андреево до пенсия нема да видиш, а пък Иво Петров в момента е действащ шофьор на камион, а ти некакви теории развиваш, къде и сам се омотаваш в тех. Смяхххххххххх в залата.

П.С. С Боби никой не може да спори, он е последна инстанция, какво каже това е. Компетентен е по-всички въпроси. Няма сфера където не е врял и кипял :pain:
Пак намесваш трети лица....ти собствено мнение имаш ли?....или страдаш от изменение на личноста...днес, тоез вчера беше светоен ден на такива хора....Честит празник.....
Не ми се спори модератор,който неможе да си прекрие комплексите......избягвай да разговааряш с мен.....най лесно е един БАН ми направи...за по дълго време...
Празни приказки ти говориш.....и ако си еркек и знаеш какво означава тази дума...ти предлагам да се хванем на бас на 500 евра....колко години съм бил от 26 годишният ми трудов стаж профисионален шофер...за доказателство ще ти покажа трудова книжка....мога да те и разведа из фирмите където съм работил.....Хайде бъди мъж...хвани се тук пред целият форум.....или както те помолих отбягвай виртуалният си контакт с мен...
п.п...имам си донстойнство и няма начин,как да не отвърна на смеха в залата.....
Ти си наред господин модератор!!!

Събев
24-01-2014, 01:28
Е ако се върнеш и хубаво прочетеш мойте постове и вникнеш в това което пиша....ще видиш, че съм прав.....не са пригодени за такава скорост....а всичко друго, което може да го направи е някой лумпен....
:)))....що се отнася до Белият кон....ако този път не псувате и не се държите с приятелчето ти като......хайде да замълча, че много бързо се засягате....може и да пинем по една бира няколко пъти.......ако не....пак ще ме чакате на аварйки.....мисля, че ме разбра за миналият път ситуацията беше....какво повикало, такова се обадило...

---------- Post added at 22:21 ---------- Previous post was at 22:08 ----------


Аз над техниката не издевателствам.....трябваше да покарате 5-6 км. Сканията с 150....и да вкарате собственика и в приключение..тя не е конструйрана за такива скорости, не случайно казах в предишен пост, че мощтноста се разпределя в теглителна сила чрез предавки и редуктори, както сам си забелязал оборотите на мотора трябва да ти подсказват къде отиват тези конски сили ..имал съм и такива колеги дет от един курс немогат да се върнат....

В случая камиона беше транзитен за Ирак, т.е беше купен от иракчанин на който имената дори неможех да му произнеса защото ми бяха сложни! Той щеше да се радва че камиона изобщо е пристигнал при него, без значение здрав или не, затова и беше експеримента! И да, определено тези високи скорости не са за тези машини!

thecleaner
24-01-2014, 01:40
Пак намесваш трети лица....ти собствено мнение имаш ли?....или страдаш от изменение на личноста...днес, тоез вчера беше светоен ден на такива хора....Честит празник.....
Не ми се спори модератор,който неможе да си прекрие комплексите......избягвай да разговааряш с мен.....най лесно е един БАН ми направи...за по дълго време...
Празни приказки ти говориш.....и ако си еркек и знаеш какво означава тази дума...ти предлагам да се хванем на бас на 500 евра....колко години съм бил от 26 годишният ми трудов стаж профисионален шофер...за доказателство ще ти покажа трудова книжка....мога да те и разведа из фирмите където съм работил.....Хайде бъди мъж...хвани се тук пред целият форум.....или както те помолих отбягвай виртуалният си контакт с мен...
п.п...имам си донстойнство и няма начин,как да не отвърна на смеха в залата.....
Ти си наред господин модератор!!!

Ти като вадиш 500 евро, имаш ли малко повече да ги сложиш, че тир не може да дигне 150км., ти определи цифрата и на сухо време ти се показва, че си се объркал и оставаш без пари или печелиш двойно. А са да видим ербап ли си, господин професионален шофьор, колко пара слагаш зад твърдението си?

ecotronic
24-01-2014, 01:43
Логическото мислене води до това, че Боби е прав.

Може и да има някакви изключения, базиращи се на изгъзици, но общото правило за ограничението на скоростта на ТИР - овете очевидно не произтича единствено от съображения за сигурност а по-скоро от съображения за оптималност на разходите по транспорта.

Който се чуди, защо, да помисли защо самолетите летят на височина 10К м.

Та поради това и никой не проектира нещо за условия при които то преобладаващо няма да се ползва.

Бобби
24-01-2014, 02:01
В случая камиона беше транзитен за Ирак, т.е беше купен от иракчанин на който имената дори неможех да му произнеса защото ми бяха сложни! Той щеше да се радва че камиона изобщо е пристигнал при него, без значение здрав или не, затова и беше експеримента! И да, определено тези високи скорости не са за тези машини!
Колега с теб спор нямам...винаги може да изнасилиш дадена машина, ама в крайна сметка файда няма.....
Гледам пътуваш оше...виждаш турците какви магистрали са направили аз последно когато пътувах магистралата беше почти до Дейарбекир...само имаше една отсечка при Анкара неоправена.....а едно време байра на Адана беше гробище за камиони...сега хубав тунел и няма мъки...

---------- Post added 24.01.14 г. at 00:01 ---------- Previous post was 23.01.14 г. at 23:47 ----------


Ти като вадиш 500 евро, имаш ли малко повече да ги сложиш, че тир не може да дигне 150км., ти определи цифрата и на сухо време ти се показва, че си се объркал и оставаш без пари или печелиш двойно. А са да видим ербап ли си, господин професионален шофьор, колко пара слагаш зад твърдението си?
Ела в събота на Дегея...едно заведение в Хиподрума....там се събираме с приятели от форума....да ти покажа 500 евра..много добре си знам финасовите възможности,предложих сума с която разполагам, но това е без значение, ти нямаш дупе, предложих ти нещо съвсем реално..и не измятай облога.......много явно се вижда, как овърташ.....като сменяш залога......прочети си предишният пост за 70 годишният ми стаж и за това което съм в твойте представи....а бе пич...бъди мъж.....какво толкова се гънеш:gay[1]:....
Ако искаш да идем в DISKORDIA....една фирма дет дава тирове франчайс......ще наемем един тир,ще се качиш на него и ако вдигнеш 150км/ч....ще платя ...ако не оправяй се сам......защото договора е дългогодишен на изплащане
п.п. помолих те да не разговаряш повече с мен.....щом не ти стиска да се хванеш на бас.....за това дет каза по нагоре....
Остани си с здраве....

old alfist
24-01-2014, 11:25
От едно известно време третирам на един симулатор с тирове из различни места на Света, тъй, че внимавайте някой да не се хване на бас с мен, защото ще го скъсам.

TishO
25-01-2014, 08:34
каво повикало бре я се върни прочето какво стана предния път това че се държах приятелски и веднага откликнах на мнимата ти покана да се видим и да пием по едно това ли беше кофти държанието ми че и нагал урок ми бил дал абе ела ти да видиш как у чуждо село и циглите бият дет засека че си писал и форума се на умен се правиш бил ли си там видял ли си какво стана и как е карал тоз и с колко че разсъздаваш никой в темата не смее да даде такива отговори като теб само наш боби разбирача си пише тука некви приказки :laughing1:
върви си пиши у блатото стига си цапал тука смърдел :sister3:

или ще постъпиш мъжки и човешки и ще се извиниш за тъпата си постъпка и за това че злоупотреби с добронамереноста проявена към теб или си остани същия миндил ясно ли е господин разбирач меринджеи 24
__________________
както и да е сега по темата извади си ушите от задника и слушаи какво ти се говори Бобби ли си къв си там теб живота ти май е скучен и ти се иска да си център на внимание все е не става така чиче има си лечебни заведения за твоите проблееми и не се наричат форум

Бобби
25-01-2014, 12:46
Тишо, явно напредък нямаш от миналият ни разговор....не си мисли, че като използуваш обидни думи от провинциалният фолклор и това дет си гледал по телевизията ще докаже твоята правота.....поговорката която ти казаах се отнася точно за теб.....няма как да ти слушам богатият речник и да ти стисна ръката.....изказат ти не се е променил но се е обогатил с някое и друго твое любимо тв предаване......помоли модератора ако има възможност да посне предишният разгговор за да видят твоя напредък....защото е изтрит.....
Явно имаш основната идея за заснемането на клипа....но жалко , че сте подвели шофьора на камиона да го счупи и кофти ако загуби работата си.....знам ги вашите клипчета, където сипваахте изгоряло масло пред предната гума на една алфа, за да докажете колко е бързооборотна.....цяла тема имаше, но нещо не потръгна
Е от начало подведе с тоя клип и някой колеги, че си радетел за безопасно движение....ама то е точно обратното........клипа е правен умишлено за да блесне човешката глупост......
Хайде със здраве....избягвам таз среда и теб ще помоля да спрем разговора до тук....и като чичка ще те посъветвам да не се изхвърляш така имайки предвид какво работиш.....много е противопоказно!
п.п. дано си ме разбрал, защото не мога да се изразявам като циганката от тв. предаване "Съдебен спор"

tribaleo
25-01-2014, 13:23
Из една статия за MB Actros 2660..." However, the Actros has been designed to tow huge loads and is able to lug up to 130,000kg as a triple road train and has been set-up accordingly. It is limited to 100km/h, but it's gearing and differentials mean it would only hit around 120km/h even if the limiter was removed."

---------- Post added at 13:23 ---------- Previous post was at 13:22 ----------

"The Actros has a 15.9-litre V8 diesel with one turbocharger that makes 440kW (598hp),"4

VFTI
25-01-2014, 14:31
А ето цялото клипче: http://vbox7.com/play:5e8fd4f8f8

tribaleo
25-01-2014, 14:44
След като прочетох инфото за Actros-a ..силно ме съмнява това клипче да е реално...

TS
25-01-2014, 15:19
Стига сте се карали за глупости. Тая скорост е възможна,но е хубаво да се случва за кратко. Повечето ограничители са сложени на 88-90км. Това е и разршената скорост за движение по магистралите в (Europa). Наскоро предложиха тировете в Европа да се движат дори с 80км,но го отхварлиха.

Идеята е да се бутне малко ограничителя,защото по-някой път изпреварванията м/у два тира на магистрала са дълги и малчителни,но като цяло да е в разумни граници.

От към спиране не са като едно време 1632 примерно,само барабани:) Вече са дискови спирачки,абс,абцт,асистенти.всякакви глупости има, Все едно караш кола.

Kuku
25-01-2014, 16:11
Баси скопената Алфа... :crazy: :crazy: :crazy:

TishO
25-01-2014, 20:47
Бобби (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=4679)
БКАР

http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?u=4679&dateline=1324569118 (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=4679)

Регистриран от: Jan 2008
Адрес: София
Възраст: 45
Мнения: 1 849


http://clubalfaromeo.com/forum/images/icons/icon1.gif
Тишо, явно напредък нямаш от миналият ни разговор....не си мисли, че като използуваш обидни думи от провинциалният фолклор и това дет си гледал по телевизията ще докаже твоята правота.....поговорката която ти казаах се отнася точно за теб.....няма как да ти слушам богатият речник и да ти стисна ръката.....изказат ти не се е променил но се е обогатил с някое и друго твое любимо тв предаване......помоли модератора ако има възможност да посне предишният разгговор за да видят твоя напредък....защото е изтрит.....
Явно имаш основната идея за заснемането на клипа....но жалко , че сте подвели шофьора на камиона да го счупи и кофти ако загуби работата си.....знам ги вашите клипчета, където сипваахте изгоряло масло пред предната гума на една алфа, за да докажете колко е бързооборотна.....цяла тема имаше, но нещо не потръгна
Е от начало подведе с тоя клип и някой колеги, че си радетел за безопасно движение....ама то е точно обратното........клипа е правен умишлено за да блесне човешката глупост......
Хайде със здраве....избягвам таз среда и теб ще помоля да спрем разговора до тук....и като чичка ще те посъветвам да не се изхвърляш така имайки предвид какво работиш.....много е противопоказно!
п.п. дано си ме разбрал, защото не мога да се изразявам като циганката от тв. предаване "Съдебен спор"



:rotfl:
Аз няма да казвам нищо повече Бобби с този си пост доказа колко си невеж... Само малко те сръчках и ти сам се оАка :dyrvo_v_kenefa: не може да знаеш всичко братле само да допълня че има истина 2% в този ти пост ;-)
Не съм лош човек хората от форума който ме познават ще го потвърдят но наистина трябва да се извиниш за детинската си постъпка не ти отива на годините / чичка ;)

Бобби
25-01-2014, 22:04
Бобби (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=4679)
БКАР

http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?u=4679&dateline=1324569118 (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=4679)

Регистриран от: Jan 2008
Адрес: София
Възраст: 45
Мнения: 1 849


http://clubalfaromeo.com/forum/images/icons/icon1.gif
Тишо, явно напредък нямаш от миналият ни разговор....не си мисли, че като използуваш обидни думи от провинциалният фолклор и това дет си гледал по телевизията ще докаже твоята правота.....поговорката която ти казаах се отнася точно за теб.....няма как да ти слушам богатият речник и да ти стисна ръката.....изказат ти не се е променил но се е обогатил с някое и друго твое любимо тв предаване......помоли модератора ако има възможност да посне предишният разгговор за да видят твоя напредък....защото е изтрит.....
Явно имаш основната идея за заснемането на клипа....но жалко , че сте подвели шофьора на камиона да го счупи и кофти ако загуби работата си.....знам ги вашите клипчета, където сипваахте изгоряло масло пред предната гума на една алфа, за да докажете колко е бързооборотна.....цяла тема имаше, но нещо не потръгна
Е от начало подведе с тоя клип и някой колеги, че си радетел за безопасно движение....ама то е точно обратното........клипа е правен умишлено за да блесне човешката глупост......
Хайде със здраве....избягвам таз среда и теб ще помоля да спрем разговора до тук....и като чичка ще те посъветвам да не се изхвърляш така имайки предвид какво работиш.....много е противопоказно!
п.п. дано си ме разбрал, защото не мога да се изразявам като циганката от тв. предаване "Съдебен спор"



:rotfl:
Аз няма да казвам нищо повече Бобби с този си пост доказа колко си невеж... Само малко те сръчках и ти сам се оАка :dyrvo_v_kenefa: не може да знаеш всичко братле само да допълня че има истина 2% в този ти пост ;-)
Не съм лош човек хората от форума който ме познават ще го потвърдят но наистина трябва да се извиниш за детинската си постъпка не ти отива на годините / чичка ;)
2% на 6 милиона жители в таз старана е добър процент...за да разгадаеш глупоста....помисли....математика:)))
п.п. няма как да определя кой е лош и добър виртуално......никога не съм го определял......без да познавам някой....а и да го познавам си изисква време........да преживял съм го това...запознах се с......и след време започна да ака, както ти се изразяаш, ама не е нужно да го намесвам...доста е колоритен...
Всичко няма как да знам.....просто изразявам свой знания....влизаме спор, може и да са грешни .....въпроса е да ми докаже етично, че греша...а не да влиза в спора по най селският начин.......и да оточня.....не разделям хората на селяни и столичани.....уважавам хората ,който знаят как да се изразят и не са се образовали на мегдана.....за това нещо не е нужно учебно заведение....просто природа и среда....ама на...

Zlobich
26-01-2014, 08:16
Незнам с колко се движи,но един състезател като този на клипа,преди години почти ни затри с брат ми.
Дано да е сигнализирано на правилното място и този състезател да си получи заслуженото.
Заради идиоти като този си отиват невинни хора.
:machinegunner:

RUNNING WILD
26-01-2014, 09:10
кво и да си говориме тира си кара с 150 и си кара и си ги подържа ма не било по нанагорнище било по нанадолнище аман от капацитети, клипа е от хубав по хубав,оня казал тоя казал ма кви били серийно кви били предавките двигателя спирачките кой те пита кви били секи има нет у тях може да види.

pace
26-01-2014, 10:40
Тоя ако е само с влекача има да ви бие бегачките от асфалта :D

mirchozo
26-01-2014, 10:50
Четох коментарите, отново се драчите за лайняна хартийка. Хора..., това е ненаказано престъпление, не може така с лека ръка да се подминават тези неща, утре, да не чува дявола, ако ви излезе нещо такова насреща..., замисляте ли се???
ОК, айде да няма коли по го разбирам, ама така между колите си е...

mordohy
26-01-2014, 12:12
Препирате се за глупости. Никога не казвайте: "това е невъзможно", само защото се базирате на познанията си.
факт е, че съвременните камиони имат такива спирачни системи, че с 33-ката гледам да съм на добра дистанция от тях.
Сега си спомням за два разговора.
Първия с един грък, който живее и работи в Австралия. Монтьор на коли е, но е запознат и с перипетиите на камионите. Та той казваше, че основният им проблем бил с гумите и радиаторите, защото пердашели със 140-160 км/ч по дългите им магистрали през пустинята. Тогава и ние се смяхме доста, но...
На околовръстното на Благоевград, румънски тир, Рено Магнум караше точно със 150 по моя километраж. Да речем е бил с поне 140 км/ч. Това Рено е с мотор МАК, един от най-разпространените в Австралия и Америка.
Ето ви и още един факт, споменат от специалист в сервиз за тахографи.
Каза, че повечето от работата им е да манипулират тахографите, отколкото действително да ги ремонтират.
така, че не се карайте за глупости.

Zlobich
26-01-2014, 12:34
Спора е наистина безсмислен.
Мисля,че не веднъж и дваж са ви изпреварвали тирове,сами знаете с колко карат,как карат и тнт.
Ние сме си ганьовци,затова и няма да отлепим от дъното,вечно гледаме как да прецакаме закона(в случая тахографа),голям келепир голямо нещо,до никъде не сме я докарали.
На нас война не ни трябва,изтрепахме се по пътищата,от бързане,гъзария и "на мен това не може да ми се случи".
Молете се да не попадате на такива идиоти като този.

:SPAM
Пътувайки към Монтана през магистралата,с брат ми изпреварихме автобус на известна компания който беше набримчил 140км/ч.
Аман от корупция :machinegunner::machinegunner::machinegunner:

didod
26-01-2014, 13:24
Мда, корупция и тотална липса на контрол...
И този 'водач' едва ли ще бъде наказан с нещо. Щото клипа не е официален. А за автобусите по-добре да не отваряме дума, че там пък е трагедия.
Иначе като цяло в Европа нещата вървят към ограничение 85 км/час, не толкова за безопасност, колкото за икономия. А аз пък си мечтая за забрана за изпреваерване, каквато има в Унгария например - по магистрала камион не може да изпреварва друг камион от 6 до 22 часа (по спомени).

RUNNING WILD
26-01-2014, 14:05
Препирате се за глупости. Никога не казвайте: "това е невъзможно", само защото се базирате на познанията си.
факт е, че съвременните камиони имат такива спирачни системи, че с 33-ката гледам да съм на добра дистанция от тях.
Сега си спомням за два разговора.
Първия с един грък, който живее и работи в Австралия. Монтьор на коли е, но е запознат и с перипетиите на камионите. Та той казваше, че основният им проблем бил с гумите и радиаторите, защото пердашели със 140-160 км/ч по дългите им магистрали през пустинята. Тогава и ние се смяхме доста, но...
На околовръстното на Благоевград, румънски тир, Рено Магнум караше точно със 150 по моя километраж. Да речем е бил с поне 140 км/ч. Това Рено е с мотор МАК, един от най-разпространените в Австралия и Америка.
Ето ви и още един факт, споменат от специалист в сервиз за тахографи.
Каза, че повечето от работата им е да манипулират тахографите, отколкото действително да ги ремонтират.
така, че не се карайте за глупости.

като каза Магнум,гледах как влекач Магнум в Овча Купел през 2001 ва година би на старт Опел Вектра,години след това карам бус Мерцедес двоината гума 410 3000 кубика дизел петак страшна машина здрава та здрава,и се прибирам от Кюстендил с буса и на Радомир се застъпвам с влекач Магнум на баира на горе аз спрях точно на 115км това ми е тавана с буса а Магнума само изпуши сажди през кюнеца като сменяше предавките,абсолютно никакъв шанс.

fred
26-01-2014, 18:28
Мда, корупция и тотална липса на контрол...
И този 'водач' едва ли ще бъде наказан с нещо. Щото клипа не е официален. А за автобусите по-добре да не отваряме дума, че там пък е трагедия.
Иначе като цяло в Европа нещата вървят към ограничение 85 км/час, не толкова за безопасност, колкото за икономия. А аз пък си мечтая за забрана за изпреваерване, каквато има в Унгария например - по магистрала камион не може да изпреварва друг камион от 6 до 22 часа (по спомени).
То и да те мине някой с 180 / 200 особено по нашите магистрали също си е опасно.
Като цяпо това е, нещо като дивия запад преди век сме.

Mury
26-01-2014, 18:34
В петък пред очите ми,един малоумник с празен ТИР се катереше по Предела с поне 110 км/.ч,след като за карах зад него със 105 и на всичкото отгоре изпреварваше като луд.Беше тъмно и нямаше как да го снимам..........................:wazuuup::wazuuup: :wazuuup::wazuuup:

Linkestis
26-01-2014, 20:26
В петък пред очите ми,един малоумник с празен ТИР се катереше по Предела с поне 110 км/.ч,след като за карах зад него със 105 и на всичкото отгоре изпреварваше като луд.Беше тъмно и нямаше как да го снимам..........................:wazuuup::wazuuup: :wazuuup::wazuuup:

Как реши че е празен?
А ти що караш след него с 105?
И да го беше снимал какво?

Bobi_33
26-01-2014, 21:02
Как реши че е празен?
А ти що караш след него с 105?
И да го беше снимал какво?

Например защото едва ли щеше да поддържа 100+ км/ч. точно на Предела, ако е бил пълен. Не съм ли прав може би?

Linkestis
26-01-2014, 21:35
Добре де,адвокате,отговори сега вместо Мурджев и на другите въпроси.
Иначе съм се возил точно на Предела с 18 тона замразено месо с 90км. Та няма проблем да е бил и пълен и празен разбира се.Просто си помислих че бялата лястовичка има система за отчитането на налягането и колко е снишен автомобила.

Sent from my GT-P3100 using Tapatalk

Bobi_33
26-01-2014, 21:41
Добре де,адвокате,отговори сега вместо Мурджев и на другите въпроси.
Иначе съм се возил точно на Предела с 18 тона замразено месо с 90км. Та няма проблем да е бил и пълен и празен разбира се.Просто си помислих че бялата лястовичка има система за отчитането на налягането и колко е снишен автомобила.

Sent from my GT-P3100 using Tapatalk

То това кво общо има с темата?

Linkestis
26-01-2014, 21:49
Кое по-точно?
На Мурджев коментара,моя или твоя?

Bobi_33
26-01-2014, 22:06
Кое по-точно?
На Мурджев коментара,моя или твоя?

Предишния ти примерно. Аз поне на Мурджев от поста разбирам, че ако един ТИР може да катери Предела със 110 примерно, значи на равно ще да вдигне и по-висока скорост.

Сега, на мен ми е ясно, че се заиграваш с Мурджев, ма той примерно може да те е метнал в игнор списъка и да не ти вижда поста и да не ти отговаря. Примерно. Иначе ако си карал ТИР или нещо подобно, кажи какво мислиш по въпроса, възможно ли е да се движи със 150 км/ч или не е?

На мен ми е чисто и просто любопитно, щото не съм карал ТИР никога и ми е интересно какви възможности има като техника.

Linkestis
26-01-2014, 22:13
Ооо аз знам че Зайко ме е метнал в игнора.
Естествено че може да се движи с 130-140 :)
Като възможности адаша ти е по-наясно от мен.
В Украйна съм се возил с Европа с около 140км/ч.
На Предела както казах вече.
И с един динозавър MAN хладилен на околовръстното на София натоварен с 100км/ч.

Bobi_33
26-01-2014, 22:47
Ооо аз знам че Зайко ме е метнал в игнора.
Естествено че може да се движи с 130-140 :)
Като възможности адаша ти е по-наясно от мен.
В Украйна съм се возил с Европа с около 140км/ч.
На Предела както казах вече.
И с един динозавър MAN хладилен на околовръстното на София натоварен с 100км/ч.

Принципно имам приятел, управител на Сканиа сервиз - Велико Търново, та според него силните модели ( беше ми казал, че има модели с над 700 коня и над 2000 нютона) нямат проблем да направят и над 150 км/ч. Не съм го питал колко време могат да поддържат висока скорост и коя е най-високата скорост, която могат да държат без да се скапе нещо, но той казва, че могат. Просто с висока скорост знам, че харчат много и стават нерентабилни за возене на товари.

RUNNING WILD
27-01-2014, 01:24
абе тировете си перкат на наклон то трябва да си дигне обороти да може да тегли на друга предавка иначе от 38 литра отива на 45 литра разход за същтото растояние а тежестта си го тегли еднакво дали ще се движи с 110 км или с 90 км тя си го тегли еднакво,другото което е пълен и празен е различно и некъде разликите идват с около 400 грама на тон повече той го знае шофера и требе да избие та като качи на висока скорост да спести,хората си правят сметка не само за време колко да кара а и разход,добрия шофьор съчетава и двете и да не забравяме че едната гума се върти за него...

dimitar_vd62
27-01-2014, 18:42
Принципно имам приятел, управител на Сканиа сервиз - Велико Търново, та според него силните модели ( беше ми казал, че има модели с над 700 коня и над 2000 нютона) нямат проблем да направят и над 150 км/ч. Не съм го питал колко време могат да поддържат висока скорост и коя е най-високата скорост, която могат да държат без да се скапе нещо, но той казва, че могат. Просто с висока скорост знам, че харчат много и стават нерентабилни за возене на товари.

Преди може би две години карах след един тир със 130 по Хемус.После отби да излиза от магистралата и като го задминах се оказа Скания, много наточена.Хром даже бяха джантите, ауспуси ит.н.Не ми дойде на акъла да кажа на жената да го снима, много готин беше.И изобщо не се зореше.Лично аз нямам никаква идея колко могат да вдигат.

Бобби
28-01-2014, 00:47
Препирате се за глупости. Никога не казвайте: "това е невъзможно", само защото се базирате на познанията си.
факт е, че съвременните камиони имат такива спирачни системи, че с 33-ката гледам да съм на добра дистанция от тях.
Сега си спомням за два разговора.
Първия с един грък, който живее и работи в Австралия. Монтьор на коли е, но е запознат и с перипетиите на камионите. Та той казваше, че основният им проблем бил с гумите и радиаторите, защото пердашели със 140-160 км/ч по дългите им магистрали през пустинята. Тогава и ние се смяхме доста, но...
На околовръстното на Благоевград, румънски тир, Рено Магнум караше точно със 150 по моя километраж. Да речем е бил с поне 140 км/ч. Това Рено е с мотор МАК, един от най-разпространените в Австралия и Америка.
Ето ви и още един факт, споменат от специалист в сервиз за тахографи.
Каза, че повечето от работата им е да манипулират тахографите, отколкото действително да ги ремонтират.
така, че не се карайте за глупости.
Еи бях забравил любимата си тема....поне с Иво мога да коментирам нормално без да стигаме до цинизми!
Ако говорим за Австралия или Нова Зеландия.....евростандарти няма....доколкото съм запознат там движат автовлакове, свят да ти се завие от ремаркета и гуми...но предимно с американски мотори на камионите...Катерпилар,Мак...то не е точно Мак, Атланта и Детройт...и т.н. доколкото съм чел.....твоят човек говори явно за някаква евроинвазия.....също така Рено е тясно свързано с Мак.....но доколкото си спомням Рено прави мотори за Мак, а що се отнася до Магнум.....говорим за мотор, който е разработка на Рено....нищо, че го казват мотор на Мак....най мощтният Магнум не е повече от 580к.с....преобладават 420 и 520к.с. ....12-степена скоростна кутия, която найстина се представя блестящо в байр......
Някой колеги, май си мислят, че са супер бързооборотни тировете......А на какво се дължи това???.....ами след 2500 об/мин.....почти всеки влекач влиза в лютеницата....значи иде реч за предавки и инерциона сила.....тези машини, колкото са по мощтни развиват по малка скорост.....спор няма за това......защото мощтноста се трансформира в теглителна....не случайно влекачи над 440к.с. влачат ремаркета Джъмбо предзначени за пътностройтелни машини и извънгабаритни товари с голям тонаж...
В клипа иде реч за ДАФ....един от най капризните и не толкова титолувани камиони...не ми се рови в нета да поствам мощтноста на даденият влекач....но като попадне в ръцете на някой лумпен става чудеса., но за много кратко....та той по бърз от Алфата ти да видиш...:gruebel:....
Както Голф-2 Вампир е най бързата кола може би до сега....така може и да има няколко камиона, който да ви правят за смях на пътя......а ма те са единични бройки.....а не както подръзбрах в темата всеки втори го бягал ТИР...ай стига бе...:)))

didod
28-01-2014, 09:46
Рено 'купува' Мак още през 90-те години на миналия век. И ползва мощните им мотори - над 440 к.с. Пък в последните години всички Рено са с Волво мотори.
Онзи ден нарочно изкарахме един влекач, за да видя как са му оборотите спрямо скоростта. Ако приемем, че ограничителят на оборотите е на 2300 и няма ограничител на скоростта, значи ще се движи с около 150 при тези обороти (ако му стигне пауъра :) ). И той не беше с най-'бързата' възможна кутия.

kolev
28-01-2014, 11:06
автобусите на една известна фирма (temsa с двигатели daf) редовно се движат с такива скорости. последната цифра на скоростомера е 120, а стрелката значително я задминава. как иначе правиш софия-варна за и под 6 часа и то с няколко спирки и еди 30мин само да излезе от софия.

Бобби
28-01-2014, 20:13
Рено 'купува' Мак още през 90-те години на миналия век. И ползва мощните им мотори - над 440 к.с. Пък в последните години всички Рено са с Волво мотори.
Онзи ден нарочно изкарахме един влекач, за да видя как са му оборотите спрямо скоростта. Ако приемем, че ограничителят на оборотите е на 2300 и няма ограничител на скоростта, значи ще се движи с около 150 при тези обороти (ако му стигне пауъра :) ). И той не беше с най-'бързата' възможна кутия.
Добре, аз като прост шофер със скромен опит да те попитам откъде ше дойде този пауър.....и какво става със скорости и дефиринциал при по продължително юркане 150км/ч.....виждам, че технически си доста запознат, за което не споря...зашо не поснеш некви технически дани на някой влекач, за да се укротим най накрая:))

didod
28-01-2014, 20:36
Какви данни трябват? :)
По принцип не споря дали ще изкара много при тези режими. Но предвид примерно маслата, които се ползват, би трябвало.
Въпроса ми беше дали ще накажат водача, ама явно не...

thecleaner
28-01-2014, 21:51
Когато всички според теб карат в насрещното, е хубаво да се огледаш, дали случайно ти не си в насрещното ;)

Бобби
29-01-2014, 00:03
Какви данни трябват? :)
По принцип не споря дали ще изкара много при тези режими. Но предвид примерно маслата, които се ползват, би трябвало.
Въпроса ми беше дали ще накажат водача, ама явно не...
Ами интересува ме по точно каква макс. скорост дава пройзводителя при определена мощтност......рових се в нета.....но нещо не открих ....
За другото ясно......записа няма как да послужи в КАТ за да се накаже щофера.....стига му тая награада като види собственика на тира какви ги върши....

mordohy
29-01-2014, 02:37
...

tribaleo
29-01-2014, 07:10
Ами интересува ме по точно каква макс. скорост дава пройзводителя при определена мощтност......рових се в нета.....но нещо не открих ....
За другото ясно......записа няма как да послужи в КАТ за да се накаже щофера.....стига му тая награада като види собственика на тира какви ги върши....

http://www.topspeed.com/trucks/truck-reviews/scania/2010-scania-r-series-ar125821.html максимална скорост 87 мили което прави 139.2 км/ч за най-мощната Scania

TishO
29-01-2014, 08:17
139км/ч но със заводския софт а сега доста от камионите са ремапнати със цел повече вървене и пестене на гориво масово се мапват камиони така че зарежете заводските параметри... И пак казвам след това изпълнение камионът е за стабилен ремонт до колкото разбрах

tribaleo
29-01-2014, 09:55
На дали някой мапва чисто нови камиони за сума ти пари..

Бобби
29-01-2014, 10:01
Да приеме, че масово се туниговт мотори на камиони:)))).....но си задавам въпроса какво става с инфото което се трупа в дигиталният тахограф и какво става като се прочете тахо картата на водача от съответните органи......
Една такава манипулация сигурно е петцифрена сума..:innocent:
Според мен един собственик на транспортнафирма би инвестирал в една добра JPS система която следи всичко това...включително и разход......отколкото да сменя заводски софтуери....

---------- Post added at 08:01 ---------- Previous post was at 08:00 ----------


http://www.topspeed.com/trucks/truck-reviews/scania/2010-scania-r-series-ar125821.html максимална скорост 87 мили което прави 139.2 км/ч за най-мощната Scania
Дали този модел е предзначен за Европазара...?....скороста е дадена в мили...

VFTI
29-01-2014, 11:14
На дали някой мапва чисто нови камиони за сума ти пари..
Ааа мапва мапва... Даже ни е колега от форума :)

tribaleo
29-01-2014, 13:38
Ааа мапва мапва... Даже ни е колега от форума :)

Да не би един друг колега да им слага полиуретанови тампони :D

ivopetrov_1982
29-01-2014, 13:51
в гърция яко ги тунинговат:jumping: нови стари няма значение правят ги да хвърчат а и разхода им оправят:jumping:

Zlobich
29-01-2014, 20:12
Да приеме, че масово се туниговт мотори на камиони:)))).....но си задавам въпроса какво става с инфото което се трупа в дигиталният тахограф и какво става като се прочете тахо картата на водача от съответните органи......
Една такава манипулация сигурно е петцифрена сума..:innocent:
Според мен един собственик на транспортнафирма би инвестирал в една добра JPS система която следи всичко това...включително и разход......отколкото да сменя заводски софтуери....

---------- Post added at 08:01 ---------- Previous post was at 08:00 ----------


Дали този модел е предзначен за Европазара...?....скороста е дадена в мили...

Корупция-модерното му име.
Шарат и така,всички знаем как става.

Бобби
29-01-2014, 20:54
Корупция-модерното му име.
Шарат и така,всички знаем как става.
Пределно ми е ясно.....манополират се тахографите, какво ли не......интересно ми е как го правят с моделите след 2004г........където се монтират фабрично диитални тахографи,ако не и преди това....те са като една черна кутия ...ако им източиш инфото ще установиш доста неща,например при евентуално птп....или други своеволия на шофьора...дори кога е бъркал с маркуча в резурвуара:))
Интересно мие тез туниг специалисти как променят софтоера на новите модели.....безпроблемно.....според мен това би струвало много пари....
При по старите модели има начини да го мапнат да върви по добре......но при новите ми е много интересно как се маниполира с тая богата електроника, която е свързана една с друга...като предаване на инфо...не,че съм в час, но просто съм се интересувал.....затова по горе споменах, че петцифрена сума ще е нужна за една хубава намеса в софтуера на камиона..
Интерсно ми е за тези масови туниги муниги дет ги правят....както казват някой колеги...за какво качество иде на реч....и дали са доволни клиентите...

TishO
29-01-2014, 22:16
http://vbox7.com/play:0adbdc324c :jumping:

Искам да пуснете това и да почнете да го гледате от 39-тата минута и тука само свалят ограничителите не ги ремапват и не вдигат кончета и нютончета....

п.с. Сега ще ми е интересно боби какво ще измисли за оправдание :laughing1:

thecleaner
29-01-2014, 23:16
http://vbox7.com/play:0adbdc324c :jumping:

Искам да пуснете това и да почнете да го гледате от 39-тата минута и тука само свалят ограничителите не ги ремапват и не вдигат кончета и нютончета....

п.с. Сега ще ми е интересно боби какво ще измисли за оправдание :laughing1:

Той вече го кара с мекия брус, това са чудел онова не знаел, как би могло;) или както се казва в приказката...голем го вади ма мек.....

old alfist
29-01-2014, 23:55
Всички, които премахват по електронен път стандартните ограничения на камионите и автобусите са ненормалници, окачалки и всякакви други комплексари, които не би трябвало да ги коментираме.
Както споменах преди, си покарвам отвреме-навреме тирове на електронни симулатори в различни точки на Земята и виждам, че не е никак елементарно и имат своите особености.

Всякакви намеси, променящи заводските настройки и ограничения водят до непредвидими ситуации застрашаващи интересите на собственика на возилото, водача и най вече живота на околните нищонеподозиращи участници в движението по улиците и пътищата.

radostin_ivanov
30-01-2014, 00:14
Боже,колко мъка има по този свят.

Mury
30-01-2014, 11:21
Боже,колко мъка има по този свят.

Ужас,изведнъж тук всички се оказаха бивши или настоящи тираджии :pfbbt::pfbbt::pfbbt::pfbbt:

RUNNING WILD
30-01-2014, 13:05
Какви данни трябват? :)
По принцип не споря дали ще изкара много при тези режими. Но предвид примерно маслата, които се ползват, би трябвало.
Въпроса ми беше дали ще накажат водача, ама явно не...

къде е релето за халогена на тира..това остана от данните.

didod
30-01-2014, 13:59
Кви релета? Коя година сме вече? :)

Jivko7777
30-01-2014, 14:28
139км/ч но със заводския софт а сега доста от камионите са ремапнати със цел повече вървене и пестене на гориво масово се мапват камиони така че зарежете заводските параметри... И пак казвам след това изпълнение камионът е за стабилен ремонт до колкото разбрах

Стабилен ремонт на кое ?


На дали някой мапва чисто нови камиони за сума ти пари..

Не е за сумати пари ремапът въобще не е скъп за камион, а разхода пада наистина чувствително не акто при колата леко и върви доста повече като теглителна сила, ограничителя няма нищо общо с ремапът...

Бобби
30-01-2014, 16:53
Той вече го кара с мекия брус, това са чудел онова не знаел, как би могло;) или както се казва в приказката...голем го вади ма мек.....
Защо се изказваш като някоя незадоволена жена, която виртуално си представя нещо, но в последствие се оказва, че не я удовлетворява.....и аз може да си мисля, че задника ти е по голям от лафета на седлови влекач, но не го споделям.:no:..защото не те познавам......явно съм ти създал някой друг комплекс виртуално и неможеш да го преглътнеш.....
Сорри....;-)
Ако искаш цитирай някое мое мнение и да спорим нормално, иначе не се обаждай като кияк...
п.п. кияк е малката пръчка на тъпана.....

---------- Post added at 14:46 ---------- Previous post was at 14:43 ----------


http://vbox7.com/play:0adbdc324c :jumping:

Искам да пуснете това и да почнете да го гледате от 39-тата минута и тука само свалят ограничителите не ги ремапват и не вдигат кончета и нютончета....

п.с. Сега ще ми е интересно боби какво ще измисли за оправдание :laughing1:
Повтарям ти пак....разгледай мойте мнения в темата и ми опонирай с техн. литература, а не с клипчета тип шоу на колела...:photo:

---------- Post added at 14:53 ---------- Previous post was at 14:46 ----------

Само колегата tribatelo посна добра информация....на едната никой не се помъчи да си я преведе, а на другата почти никой не обърна внимание!

Sunny
30-01-2014, 19:02
.....и аз може да си мисля, че задника ти е по голям от лафета на седлови влекач

:-P
Абе Бобби какви са тия сложни изрази дето ги използваш ?
Какво е това лафет и какво е седлови влекач ?
:book:

TishO
30-01-2014, 19:32
Ама ти верно винаги има какво да кажеш :laughing1: е тва е дървен философ спори ма за ко спори и той незнае абе откажи се бе човек ти първо докажи твойте мнения че са верни после се бори с хорските аз не виждам как може да ти се докаже освен да те качът в камиона да го изпънат със 140-50 по магистралата да видиш как километража отива в бялото в същото време една кола да кара до вас със същата скорост да се засече по GPS да засекат камиона със сателит с колко се движи да засекът катаджиите със радара и за всеки случеи една снимка от креипътна камера за по достоверно и пак съм сигурен че ще споириш че не е вярно :rotfl:

Tonimir
30-01-2014, 20:07
Егати темата !!!

Кат заговорихте за бързи тирове , ето един мой любим дзвер! -> http://www.youtube.com/watch?v=E8AAvkLztnc

tribaleo
30-01-2014, 20:40
Стабилен ремонт на кое ?



Не е за сумати пари ремапът въобще не е скъп за камион, а разхода пада наистина чувствително не акто при колата леко и върви доста повече като теглителна сила, ограничителя няма нищо общо с ремапът...

Имах предвид, че нов камиона струва стотици хиляди..и на дали някой рискува да загуби гаранцията за да мапва чисто нов камион...

dimitar_vd62
30-01-2014, 20:48
Егати темата !!!

Кат заговорихте за бързи тирове , ето един мой любим дзвер! -> http://www.youtube.com/watch?v=E8AAvkLztnc

Чакай бе, още не сме стигнали до багерите и булдозерите:grin:

Виждали дупетата им тираджийски седалки............
http://vbox7.com/play:4d4302b9

old alfist
30-01-2014, 21:53
Това са австралийски тирове - отвреме-навреме, карам такива.

thecleaner
30-01-2014, 23:12
Ама ти верно винаги има какво да кажеш :laughing1: е тва е дървен философ спори ма за ко спори и той незнае абе откажи се бе човек ти първо докажи твойте мнения че са верни после се бори с хорските аз не виждам как може да ти се докаже освен да те качът в камиона да го изпънат със 140-50 по магистралата да видиш как километража отива в бялото в същото време една кола да кара до вас със същата скорост да се засече по GPS да засекат камиона със сателит с колко се движи да засекът катаджиите със радара и за всеки случеи една снимка от креипътна камера за по достоверно и пак съм сигурен че ще споириш че не е вярно :rotfl:

Не се мъчи няма смисъл, "цървула, обувка нема да стане никога" ;) А един готин човек е казал следното : Умният може да разбере глупака – обратното е невъзможно.

Бобби
31-01-2014, 00:38
Не се мъчи няма смисъл, "цървула, обувка нема да стане никога" ;) А един готин човек е казал следното : Умният може да разбере глупака – обратното е невъзможно.
Намери се кой да го каже,модератора, който никога не е могъл да спори като нормален и възпитан човек....кой ли те избра, или просто запълниха зейнала дупка в форума...ама това не е моя работа......и между другото, умният човек като слезне на нивото на глупавият, глупавият го превъзхожда защото отдавна е на това ниво!

---------- Post added at 22:38 ---------- Previous post was at 22:26 ----------


Ама ти верно винаги има какво да кажеш :laughing1: е тва е дървен философ спори ма за ко спори и той незнае абе откажи се бе човек ти първо докажи твойте мнения че са верни после се бори с хорските аз не виждам как може да ти се докаже освен да те качът в камиона да го изпънат със 140-50 по магистралата да видиш как километража отива в бялото в същото време една кола да кара до вас със същата скорост да се засече по GPS да засекат камиона със сателит с колко се движи да засекът катаджиите със радара и за всеки случеи една снимка от креипътна камера за по достоверно и пак съм сигурен че ще споириш че не е вярно :rotfl:
За N-ти път ти повтарям да прочетеш темата отначало,като наблегнеш на мойте постове....имаш нужда от четене...стига с тия картинки и клипчета......и ако откриеш думата "не е вярно"......:lupe:.....ще ти се извиня пред целият форум.......но не се измятай...надявам се си по мъжко момче от модератора с който, като стигнахме до облог в същата тема смени плочата и започна да чисти иглата на грамофона.....просто зацикли...

thecleaner
31-01-2014, 00:45
Намери се кой да го каже,модератора, който никога не е могъл да спори като нормален и възпитан човек....кой ли те избра, или просто запълниха зейнала дупка в форума...ама това не е моя работа......и между другото, умният човек като слезне на нивото на глупавият, глупавият го превъзхожда защото отдавна е на това ниво!

Ти за някакъв интелектуалец ли се смяташ :) Не ти се получава. Будната съвест на форума ли си, или обикновен парясник, убиващ безкрайните си самотни вечери с безумици и безсмислици. Факт е както казва Венцеслав Константинов че " Глупакът вярва в неизчерпаемите си интелектуални възможности " не мога да ти го отреча. Да се върнем на темата ели ще може "ТИР ДА ВДИГНЕ 150КМ/Ч" или не. Отговори с да или не, пък си пиши ако искаш 4048069 болни разсъждения.

П.С. Не се ядосвай толкова на възраст си, да не придобиеш некои Ънфаркт, че няма кой пица да ми донесе после.

Бобби
31-01-2014, 01:17
:-P
Абе Бобби какви са тия сложни изрази дето ги използваш ?
Какво е това лафет и какво е седлови влекач ?
:book:
Сериозно ли питаш......:)))
Самата дума "лафет" има различни значения...при камиони(седлови влекачи, ремаркета с твърд теглич)...при оръдията на воените....мисля,че и в сторителството се използува....
Аз говоря за ей този лафет https://www.google.com/search?q=%D0%BB%D0%B0%D1%84%D0%B5%D1%82+%D0%BD%D0% B0+%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8+%D0% B2%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D1%87&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=L9bqUvTMFeiEyQOYpoHICg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1024&bih=491#facrc=_&imgdii=_&imgrc=mIWivfgDJ0fkfM%253A%3B1bgUnOnn7RHE0M%3Bhttp% 253A%252F%252Fwww.kamioni.bg%252Fpictures%252F9931 _2_K1308_Page_66_Image_0001.jpg%3Bhttp%253A%252F%2 52Fwww.kamioni.bg%252Fbg%252Fmenu%252F%252Fpost%25 2F9931%252FcARskiqt-bolt-i-s%2525D0%2525B5dloto%3B1756%3B1072
А седлови влекач....вече ме бъзикаш:)))...ако не ще го видиш на това дет съм ти поснал




Ти за някакъв интелектуалец ли се смяташ :) Не ти се получава. Будната съвест на форума ли си, или обикновен парясник, убиващ безкрайните си самотни вечери с безумици и безсмислици. Факт е както казва Венцеслав Константинов че " Глупакът вярва в неизчерпаемите си интелектуални възможности " не мога да ти го отреча. Да се върнем на темата ели ще може "ТИР ДА ВДИГНЕ 150КМ/Ч" или не. Отговори с да или не, пък си пиши ако искаш 4048069 болни разсъждения.

П.С. Не се ядосвай толкова на възраст си, да не придобиеш некои Ънфаркт, че няма кой пица да ми донесе после.
Виж какво не съм будната съвест на форума, защото ако бях такъв да съм писнал за цветущите епитети който използваш където трябва, но не съм от хората дето казват "Моля другарко"...ако ми кажеш парясник реално, ще отвърна, че това е на майка ти сина....и не бих ти останал само с това длъжен......интелекта не ми опира до думата цървул.....затуй не използвам твоя цветуш речник, за да взема някво селско превъзходство в даден спор....издишаш модераторче, издишаш...:lupe:....вземи научи нещо ново за мен....стига съм слушал виртуалните ти предположения спрямо моята особа
А що се отнася до безкрайните ми самотни вечери:)))....явно има по нещо с което си приличаме....щом ми отговряяш по това време....макар, че случай при мен е друг.....но не искам да навлизаш в моя личен живот, защото ще вземе да си представиш някой неща, който на теб може би ти липсват....

thecleaner
31-01-2014, 01:25
Сериозно ли питаш......:)))
Самата дума "лафет" има различни значения...при камиони(седлови влекачи, ремаркета с твърд теглич)...при оръдията на воените....мисля,че и в сторителството се използува....
Аз говоря за ей този лафет https://www.google.com/search?q=%D0%BB%D0%B0%D1%84%D0%B5%D1%82+%D0%BD%D0% B0+%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8+%D0% B2%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D1%87&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=L9bqUvTMFeiEyQOYpoHICg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1024&bih=491#facrc=_&imgdii=_&imgrc=mIWivfgDJ0fkfM%253A%3B1bgUnOnn7RHE0M%3Bhttp% 253A%252F%252Fwww.kamioni.bg%252Fpictures%252F9931 _2_K1308_Page_66_Image_0001.jpg%3Bhttp%253A%252F%2 52Fwww.kamioni.bg%252Fbg%252Fmenu%252F%252Fpost%25 2F9931%252FcARskiqt-bolt-i-s%2525D0%2525B5dloto%3B1756%3B1072
А седлови влекач....вече ме бъзикаш:)))...ако не ще го видиш на това дет съм ти поснал

---------- Post added at 23:13 ---------- Previous post was at 22:53 ----------


Виж какво не съм будната съвест на форума, защото ако бях такъв да съм писнал за цветущите епитети който използваш където трябва, но не съм от хората дето казват "Моля другарко"...ако ми кажеш парясник реално, ще отвърна, че това е на майка ти сина....и не бих ти останал само с това длъжен......интелекта не ми опира до думата цървул.....затуй не използвам твоя цветуш речник, за да взема някво селско превъзходство в даден спор....издишаш модераторче, издишаш...:lupe:....вземи научи нещо ново за мен....стига съм слушал виртуалните ти предположения спрямо моята особа

---------- Post added at 23:17 ---------- Previous post was at 23:13 ----------


Виж какво не съм будната съвест на форума, защото ако бях такъв да съм писнал за цветущите епитети който използваш където трябва, но не съм от хората дето казват "Моля другарко"...ако ми кажеш парясник реално, ще отвърна, че това е на майка ти сина....и не бих ти останал само с това длъжен......интелекта не ми опира до думата цървул.....затуй не използвам твоя цветуш речник, за да взема някво селско превъзходство в даден спор....издишаш модераторче, издишаш...:lupe:....вземи научи нещо ново за мен....стига съм слушал виртуалните ти предположения спрямо моята особа
А що се отнася до безкрайните ми самотни вечери:)))....явно има по нещо с което си приличаме....щом ми отговряяш по това време....макар, че случай при мен е друг.....но не искам да навлизаш в моя личен живот, защото ще вземе да си представиш някой неща, който на теб може би ти липсват....

За тира не отговори, за тираааааааааа... Разбрахме, че теорията я знаеш, книжка имаш професионална,500 евро имаш каше, че нови неща има около теб, че не се оплакваш на "моля Другарката", че съм избран по неволя и още куп дивотии, но за тирааааа не каза.

П.С. Жена ми и дятето спинкат вече, а аз отмарям с твоите напъни да се покажеш Ентелигентен. Но за тира освен да кажеш... с една дума.

Бобби
31-01-2014, 01:43
За тира не отговори, за тираааааааааа... Разбрахме, че теорията я знаеш, книжка имаш професионална,500 евро имаш каше, че нови неща има около теб, че не се оплакваш на "моля Другарката", че съм избран по неволя и още куп дивотии, но за тирааааа не каза.

П.С. Жена ми и дятето спинкат вече, а аз отмарям с твоите напъни да се покажеш Ентелигентен. Но за тира освен да кажеш... с една дума.
И моето дете спи в съседната стая, какво значение има това.......
А за тира.....стига си викал по никое време ще ги събудиш....колкото се хвана на бас, толкова ще ти кажа и за тира.....и все пак....карал съм, никога не съм си позволявал такива скорости с камион, смятам ги за недостижими за такъв вид превозни средства....всичко друго е дивашки напъни на който този вид техника не издържа.....той Тишо каза до какво състояние е докарал камиона въпросният шофер от клипа.....никакви напъни нямам за интелигентност, за разлика от твойте напъни за простотия.....
С една две думи....дига ги ама друг път:)))

thecleaner
31-01-2014, 01:51
И моето дете спи в съседната стая, какво значение има това.......
А за тира.....стига си викал по никое време ще ги събудиш....колкото се хвана на бас, толкова ще ти кажа и за тира.....и все пак....карал съм, никога не съм си позволявал такива скорости с камион, смятам ги за недостижими за такъв вид превозни средства....всичко друго е дивашки напъни на който този вид техника не издържа.....той Тишо каза до какво състояние е докарал камиона въпросният шофер от клипа.....никакви напъни нямам за интелигентност, за разлика от твойте напъни за простотия.....
С една две думи....дига ги ама друг път:)))

http://www.youtube.com/watch?v=iBvyxOByZsU Последен клип и каквото заключиш по него това е истината. Съгласявам се с теб и така ще е.

dimitar_vd62
31-01-2014, 02:04
С 3 скоростни лоста сигурно и 200може да вдигне:grin: ша ми карате автоматици а?http://www.youtube.com/watch?v=8lEYaTvvq4g

Бобби
31-01-2014, 02:15
http://www.youtube.com/watch?v=iBvyxOByZsU Последен клип и каквото заключиш по него това е истината. Съгласявам се с теб и така ще е.
Виж сега един добър шофьор трябва да знае техническите възможности на дадената машина която управлява, за това е добър...и при състезанията важи това правило....иначе се получава БАУ....не ми трябва твоето съгласие, просто това е мое становище....може и някъде да греша, ама ти неможа да ме убедиш в противното,защото те човърка нещо отвътре вируално твое убеждение към мен:))....това си личи и по начина по който отговаряш....без да четеш и усмислиш това което казвам....навлезе в една материя която не ти е толкова добре позната...затуй си гледай клипчетата.....ако си беше направил труда да прочетеш всичките ми постове последователно и опонираш подобаващо....можеше да изгледам това клипче....литература чистач, използвай техничесска литература...за да си в час...явно не си глупаво момче, но те мързи и разчиташ на анимацията:))
И не съм всезнайко както се изказа в началото на темата....споря там където имам някакви знания и опит......я си направи справка в колко теми с техническа насоченост съм взел думата....там където не ме бива не се обаждам.....
Лека нощ......

iliykata83
31-01-2014, 02:23
Е те тоя изби рибата :super:

thecleaner
31-01-2014, 02:29
Виж сега един добър шофьор трябва да знае техническите възможности на дадената машина която управлява, за това е добър...и при състезанията важи това правило....иначе се получава БАУ....не ми трябва твоето съгласие, просто това е мое становище....може и някъде да греша, ама ти неможа да ме убедиш в противното,защото те човърка нещо отвътре вируално твое убеждение към мен:))....това си личи и по начина по който отговаряш....без да четеш и усмислиш това което казвам....навлезе в една материя която не ти е толкова добре позната...затуй си гледай клипчетата.....ако си беше направил труда да прочетеш всичките ми постове последователно и опонираш подобаващо....можеше да изгледам това клипче....литература чистач, използвай техничесска литература...за да си в час...явно не си глупаво момче, но те мързи и разчиташ на анимацията:))
И не съм всезнайко както се изказа в началото на темата....споря там където имам някакви знания и опит......я си направи справка в колко теми с техническа насоченост съм взел думата....там където не ме бива не се обаждам.....
Лека нощ......

Евала, приказки от 1001 нощ и конкретен отговор нихт.
Ето ти и едно клипче анимационно без ремарке, да видиш "седлови влекач с теглителната си сила" как вдига малко над 150. http://www.youtube.com/watch?v=HnVcoV1vQNU Темата е ясна за мен, пожелавам на всички да си вярват на собствените очи а не на приказки от рода на "аз бех, аз имах, аз ви казвам". Затова интернет е велик, че там всичко има, в не пречупен през нечия призма възглед.

Още едно http://www.youtube.com/watch?v=Dt2VXgft1kQ

dimitar_vd62
31-01-2014, 03:18
Ми по уреди максимум 120+, и както каза мой познат тираджия,при определени условия с добър водач и без товар, някои модели могат да вдигнат и подържат известно време "И" 130, ма пак зависи от състоянието на камиона,от ск. кутия и други подробности дето не се наемам да споделя.За 150 само ме изгледа.И да допълня, не всичко в нета е истина, там най лесно могат да ни изманипулират.След като доста изчетох по разни форуми, ми стана ясно че не че не могат, просто не са предвидени за такива скорости без да потрошат силовото предаване.Защо - потърсете и четете че ми отиде вечерта да ви се връзвам.Никъде хора технически грамотни и с опит не споделят за скорости над 120-125 с половин уста 130, освен един двама дето са карали в Щатите МАКове, Питсбърг - и дето вдигали 75 мили от възможни 85 максимум.Ако става въпрос за барнати камиони тва е друга работа.

old alfist
31-01-2014, 08:17
От всички тирове, които съм карал, най ми харесва Сканията - бърза, маневрена, като лека кола е.

Бобби
31-01-2014, 09:05
Евала, приказки от 1001 нощ и конкретен отговор нихт.
Ето ти и едно клипче анимационно без ремарке, да видиш "седлови влекач с теглителната си сила" как вдига малко над 150. http://www.youtube.com/watch?v=HnVcoV1vQNU Темата е ясна за мен, пожелавам на всички да си вярват на собствените очи а не на приказки от рода на "аз бех, аз имах, аз ви казвам". Затова интернет е велик, че там всичко има, в не пречупен през нечия призма възглед.

Още едно http://www.youtube.com/watch?v=Dt2VXgft1kQ
Ау...интернет велик, гледайте клипчета...а бе ти да не си от днешните дебили като седнат пред компа търсят гаджето си на скайп, и ако я открият включват камерата, карат я, да си свали фанелката и да си чеша катеричката,...а на другият ден се хвалят пред приятели, че са правили секс...това в рамките на шегата
Да интернет промива мозъци.....що не ми кажеш до колко процента е достоверно инфото в нета???...ако не четеш там където трябва....
Хубавото на интернета е това, че имаш бърз и лесен достъп до разнообразна информация....но много трябва да пресяваш докато се докопаш до вярната...

ivopetrov_1982
31-01-2014, 10:58
лелеле тея не мога да ги настигна!ще трябва да си барна добре колата:kicking:

ivopetrov_1982
31-01-2014, 11:02
а тази снимка е от една моя не разумна постъпка:angry: зор да видя колко ще направи:smackbum: стрелката се заби долу и продължаваше да набира:kicking: камиона е Актрос 440 коня

fnt
31-01-2014, 15:43
http://www.youtube.com/watch?v=3VGRSw4zmbc :notify:
Дано не засичам много такива рацери...

stelt
31-01-2014, 16:19
Смяяяяятай, подобна сергия да се движи срещу теб с такава скорост.

ivopetrov_1982
31-01-2014, 16:24
слагат магнита и става страшно:shocked:

Sunny
31-01-2014, 17:57
http://www.youtube.com/watch?v=3VGRSw4zmbc :notify:
Дано не засичам много такива рацери...

На тази права от Тирана до Дурас си е 40 км разстояние и всякакви ненормалници летят ниско .

@Бобби .. бъзикамте бате нали знаеш :eat:

Събев
31-01-2014, 20:53
слагат магнита и става страшно:shocked:

Прав си защото на доста модели им се изключват моторните спирачки с магнит и ретардерите, отделно някои автоматици при наклон изключват на свободна! А за скорост на доста модели камиони като им сложиш магнит и повече от 80км/ч не вдигат! Не че няма изключения де!