PDA

View Full Version : Разглобяване на централната конзола и изгорял габарит



Subsense
22-01-2014, 19:59
Уреда за настройване на градусите в средата на таблото не свети и се наканих най накрая да се опитам да я сменя.Гледах в алфа156 сайта кое как става намерих кои болчета да развия, но тея върточета за градусите за силата 1-2-3-4 и за къде да духа парното не знам как да ги изкарам.Опитах да ги дръпна към мен леко но не излязаха.Как се махат тея джаджи.Мерси предварително и ако успее какви крушки се взимат ?
Въпрос 2.
Изгоря ми габарита предния ляв.Има ли нещо специално при смяната му ?
Колата е от подписа "Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 "

starata alfa
22-01-2014, 20:12
http://www.alfa156.net/tech/bulbs/fr_index.html?/tech/bulbs/consolebulbs.html

rossenvn
22-01-2014, 20:24
Уреда за настройване на градусите в средата на таблото не свети и се наканих най накрая да се опитам да я сменя.Гледах в алфа156 сайта кое как става намерих кои болчета да развия, но тея върточета за градусите за силата 1-2-3-4 и за къде да духа парното не знам как да ги изкарам.Опитах да ги дръпна към мен леко но не излязаха.Как се махат тея джаджи.Мерси предварително и ако успее какви крушки се взимат ?
Въпрос 2.
Изгоря ми габарита предния ляв.Има ли нещо специално при смяната му ?
Колата е от подписа "Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 "

Бащ с дърпане си излизат- само външната, гумена част - вътрешното си остава. Габарита се сменя гадно - избираш си капачето на дълги или къси, отваряш го и по средата между двете светлини ще напипаш опашката на габарита - пластмасовия му държач. Дърпаш назад и излиза. Лампата е H6W.

emzo
22-01-2014, 21:05
Понеже крушката е 3-4-5лв., колкото си я намериш.
Може да сложиш обикновени габарити по 50-60ст., като предварително с макетен нож резнеш една от пъпките, за да може да влезе в цокъла.

Изпробвано и работи :)

Subsense
22-01-2014, 22:25
Благодаря ви.Утре най вероятно ще се впусна в лудо разглобяване.А относно крушчиците за таблото те продават ли се свободно в смисал има ли ги на повечко места или се намират трудно и какъв вид е точно крушчицата.

rossenvn
23-01-2014, 08:48
Понеже крушката е 3-4-5лв., колкото си я намериш.
Може да сложиш обикновени габарити по 50-60ст., като предварително с макетен нож резнеш една от пъпките, за да може да влезе в цокъла.

Изпробвано и работи :)

За толкова не съм ги намирал :(. Бош и Хела съм вземал за 6-7-8 лв. По-качествените стигат и до десетки левове - Philips - Blue Vision Ultra H6W - $27.99 (http://www.amazon.com/Philips-Blue-Vision-Ultra-Pair/dp/B007K5H6C8) :stretcher: Инaче Т4W влиза и без да се махат пъпките, но не е препоръчително за да не се спука цокъла - пък и светят много по-слабо.

Friday
23-01-2014, 13:35
Всички крушки за таблото са безцокълни /за уредите и пепелника/ , но специално тези за врътките са с едно тяло. За там, аз взех също безцокълни крушки и си поиграх с поялника и пинцетите на жената :)
Виж препратката на starata alfa.
Така и вече 6 месеца няма проблем.
Ако искаш вземай, крушката, като разглобиш и в магазина.