PDA

View Full Version : 1.9 JTD 16V MJet



d3v1l
02-02-2014, 00:26
Здравейте! Извинявам се, ако темата се повтаря, но не намерих, а смятам, че би била от полза и на други.
Въпроса ми е свързан с мнения, поддръжка, разход и всичко свързано с този двигател-1.9 JTD 16V Mjet 140hp (и по-специално поставен в 156). Също така и има ли го като заводски вариант или причината е друга(удар примерно), преднaта част, интериора и задната броня на 156-ца от 2003-та да са facelift, а капака на багажника и стоповете да не са ?

Благодаря !

mirchozo
02-02-2014, 09:47
Моята каляска е същото за което говориш: 2003г 1.9жтд 16в 140кс външен и вътрешен фейслифт. Като подръжка, какво да ти кажа, ремъци и ролки са идентични и поносими като цена, като вървеж също е една идея по-добре от обикновенните 105кс жтд-та, като разход на гориво мога да кажа че е на кантар спрямо 105кс мотор, но не може да се мери със 2.4 в никакъв случай (говорим за стокови мотори). Голям + има относно някой допълнителни системи, примерно повечето еърбеци, тракшън контрола (особено добро поведение в зимни условия), дисплея с чек контрол, двузоновия климатроник, 6-ст скоросна кутия и т.н.

Това със задния капак..., вероятно е ударена и е подменен с такъв от преди фейслифта, което не е болка за умиране. Общо взето това е, мога да ти пиша на лс относно моята която смятам да пусна за продаване скоро, почти съм събрал парите за 159 и....

vovata
02-02-2014, 09:55
Здравейте! Извинявам се, ако темата се повтаря, но не намерих, а смятам, че би била от полза и на други.
Въпроса ми е свързан с мнения, поддръжка, разход и всичко свързано с този двигател-1.9 JTD 16V Mjet 140hp (и по-специално поставен в 156). Също така и има ли го като заводски вариант или причината е друга(удар примерно), преднaта част, интериора и задната броня на 156-ца от 2003-та да са facelift, а капака на багажника и стоповете да не са ?

Благодаря !

Поддръжката е същата като другите 156/147 ЖТД, разхода е малко по голям от на 8в но пък вървенето е по приятно. Има по голям ресурс за развитие.

Заводски или цялата е ФЕЙС или само вътре. Няма комбинация отпред така отзад онака.