PDA

View Full Version : Ламбо врати,Вертикални врати,90 градуса



MaxPayne
04-02-2014, 17:39
Здравейте,има ли от форума кола с такава модификация,някой виждал ли е такава на живо,интересува ме конкретно ГТВ или Спайдър.От доста време съм решил такава модификация,но липсва информация по въпроса,утвърдени майстори и механизми.
Мнения за ползване на търсачката са излишни,снимки в нета също съм гледал,цялата информация е,че има универсални и специални за даден модел панти и са 3 равновидности както в името на темата,зависи от спецификацията.
В момента имам възможност да купя универсални механизми,целия кит панти+амортисиори и т.н. от чужбина,плюс инструкции,но въпроса ми е,някой има ли опит с подобна модификация?Информацията в нета е стара от 2007-2010...
Ако знаете и сервиз и цени за труд?

bobi_kvo
04-02-2014, 18:13
Здравейте,има ли от форума кола с такава модификация,някой виждал ли е такава на живо,интересува ме конкретно ГТВ или Спайдър.От доста време съм решил такава модификация,но липсва информация по въпроса,утвърдени майстори и механизми.
Мнения за ползване на търсачката са излишни,снимки в нета също съм гледал,цялата информация е,че има универсални и специални за даден модел панти и са 3 равновидности както в името на темата,зависи от спецификацията.
В момента имам възможност да купя универсални механизми,целия кит панти+амортисиори и т.н. от чужбина,плюс инструкции,но въпроса ми е,някой има ли опит с подобна модификация?Информацията в нета е стара от 2007-2010...
Ако знаете и сервиз и цени за труд?

а дали си помислил за теглото на вратата ... сигурно тежи към 40кг. ....какъв ще е този кит който да работи.... дълга и тежка врата ... обикновено за такива врати се ползват едни други композитни материали.

MaxPayne
04-02-2014, 22:30
Колега,забележката за теглото на вратите е апсурдна,китовете са с подходящи амортисъори с необходимите обозначения за товаропоносимост.
Говорим за качествени китове от чужбина,не изработки на стругари и амортисъори втора ръка,чел съм и за такива случаи,там написаното от теб важи,тук не...

nicola 59
05-02-2014, 10:51
Да колега има китове ,един мои приятел има Опел тигра с тези система,ако искаш мога да го питам ако те интересува нещо конкретно.

---------- Post added at 11:49 ---------- Previous post was at 11:45 ----------

http://www.acme-specialparts.com/it//auto/accessori-e-ricambi-universali/preparazioni-esterne/kit-porte-verticali-4.html

---------- Post added at 11:51 ---------- Previous post was at 11:49 ----------

http://www.comarsport.com/CM_Pagine/A07E7BF9E847475D98246AAA34EE0D9B.asp

Доко
05-02-2014, 10:51
Поръчвайте си на воля. :-)
http://www.ebay.com/bhp/lambo-doors

RoMeO_156_GTA
05-02-2014, 14:04
Трябва да са наистина яки пантите и амортесьорите. Един приятел доста време търси за GTV, накрая взе някакви универсални от тунинг.бг и ефекта беше крайно незадоволителен. Вратите са доста тежки и са се клатели. Така че в БГ едвали ще намериш.

bouncer
05-02-2014, 15:00
Преди време търсих щото се бях запалил и аз - под 2000 лв няма нищо свястно! В БГ някакъв ги правише, но след два случая на изпаднали (съвсем буквално) врати се отказа...

code
06-02-2014, 10:21
Струва много пари, а резултатът е плачевен, няма кой да ти го направи свястно. Свястно изпълнение на такива врати се получава като са така от завода. (дори в последното не съм сигурен) Отделно от това, ако ми трябва кола да си свърша нещо, да отида до някъде и т.н. и ми предложат да ми услужат с такава ще си ходя с такси.

Доко
15-02-2014, 21:28
:biggrin: :sex:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11381690813771229&f1=details&fb_action_ids=480971062015355&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%5B564063123642647%5D&action_type_map=%5B%22og.likes%22%5D&action_ref_map=%5B%5D

MaxPayne
16-02-2014, 18:45
аххахах :) Стига бе,на ГТВ-то линията не е като на Голфа и то 4-вратия :))) Все пак изглежда по-добре от обикновен голф,макар и да предизвиква смях:big_heat:
Според мен ламбо врати отиват на купета,четириврати изглеждат тъпо,джипове също,виждал съм на живо на цлк,цл,на гтв съм виждал в нета...Освен това ГТВ-то си е едно малко ламбо :)

Доко,относно механимизмите от ибей не мисла,че е лоша идея,въпреки,че знам,че линка си го публикувал за да се ебаваш...

Благодаря на намесата на модераторския екип и приканвам ако на някой не му харесва темата или модификацията,нека не пише,благодаря на всички останали :)

nicola 59
17-02-2014, 09:08
Бях го споменал преди,един приятел има Опел Тигра и вратите и се отварят на горе,колата я знам от 3 години и все си е така,не е паднало още нищо.Колко пари е дал незнам,но явно има и качествени комплекти.

кучето
17-02-2014, 17:02
Имаше преди време тема във форума и до колкото си спомням колега,който беше проучвал сподели,че качествен монтаж правят в Гърция, но цената била хубава ;) .
Иначе също беше споменато,че имало паднали врати от тукашен майстор...Не само,че са тежки вратите,а и мястото на колоните трябва да е стабилно,че да издържа....!

MaxPayne
17-02-2014, 17:29
Благодаря Кучето,тукашния майстор беше един самозванец от София,никнейм fens_,който по времето когато ги правеше беше 19-20 годишен.
Китовете,които се продават сега са от много здрави материали,на повечето коли и джиповете не е нужно подсилване,а амортисилъорите с които са окомплектовани биват от 120lb до 220lbs товаропоносимост.
Много съм чел по темата,гледал съм различни комплекти,единственото нещо,което не ми е ясно беше с какво разстояние за пантите и амортисъорите разполагам по бронята и капака,където се води калника на ГТВ :)
Явно никой не е слагал обаче...

nicola 59
17-02-2014, 20:55
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=31375&page=619

Ето тука снимки от миналото лято ,кадето се виждат Тиграта ,и още една кола с дигащи се врати,преди 2 или 3 години беше бая на мода и често виждах коли с тези врати,сега е по рядко ма ги има.Мене лично ме кефи как изглежда,дали е удобно незнам понеже никога не съм карал такава кола.

oinotnA
17-02-2014, 22:11
Слагаш "Ламбо Доор" и после колата е вечно твоя :lol_sign:

nicola 59
17-02-2014, 23:15
Браво бе колега ти си жив Гении позна от раз.Едно ГТВ струва 3000 лева,момчето иска да му сложи панти на вратите за 2000 лева,понеже го кефи,ма ти как мислиш дали мисли да я продава колата или иска да си я точи и да си я държи.

V@K@T@
17-02-2014, 23:25
Едно приятелче си поръча от USA за Сивик с доставката му стъпаха 700 долара и си ги монтира и регулира сам. Имаш ли желание и не са ти заврени в г*за ще се справиш. Един съвет : 3 пъти мери веднъж режи. Няма нищо сложно всичко е измислено от човека просто трябва да се помисли. Когато видиш механизма на живо и махнеш предните калници предполагам, че картинката лека полека ще започне да ти се избистря. Успех и ще стискам палци да я видим скоро :)

Fear
18-02-2014, 08:19
Слагаш "Ламбо Доор" и после колата е вечно твоя :lol_sign:
Те и без Lambo doors са си вечно наши... :tooth:

MaxPayne
18-02-2014, 20:30
Разбира се,че от една качествено поддържана кола няма как да си избиеш парите!
И ферари да си вземеш цената му само пада,докато не минат 50 години и стане ретро класика :)

п.п.Изключвам тези,които си купуват трошки,замазват и ги продават с печелба,или тези които купуват примелива кола,нищо не пипат по нея и я продават на ниска цена или за части...

code
18-02-2014, 20:45
Разбира се,че от една качествено поддържана кола няма как да си избиеш парите!
И ферари да си вземеш цената му само пада,докато не минат 50 години и стане ретро класика :)
С ламбо врати и след 150г нищо няма да струва.

nicola 59
19-02-2014, 01:24
Колега грешиш ,след 150 години ГТВ то ще струва цяло състояние,дори и с ламбо врати ,понеже и наи добрите панти за Ламбо врати ,карат максимум 100 години,след 100 години по принуда ще трее му отварят вратите ,както си е било орегинално,и тогава цената си е като за нормално ГТВ на 150 години.

JiVe
19-02-2014, 12:37
За колегата който иска да си сложи ламбо врати.

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/alfa-romeo-gtv-alfa-gtv-3-0-v6-24v-frankfurt-am-main/186591830.html?lang=en&pageNumber=2&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=19&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=147&minPowerAsArray=KW&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT

Fear
19-02-2014, 12:53
Няма такава цигания! :death:

stelt
19-02-2014, 12:59
Вратите как да е, ама задницатаааааа....

Fear
19-02-2014, 12:59
'Mи предницата? :dyrvo_v_kenefa:

bobi_kvo
19-02-2014, 13:19
това е извращение отпред и отзад и тези емблеми /лепенки/ ферари ...някъв страшен комплексар ще е собственика :Yoda:

stelt
19-02-2014, 13:24
'Mи предницата? :dyrvo_v_kenefa:

Опсссс, не се бях загледал в нея :)

кучето
19-02-2014, 17:55
Успех с начинанието и скоро да я видим направена наживо! :lupe: :beer:

MaxPayne
19-02-2014, 21:29
Колата е по-хубава от обикновена фаза 1,каквато е била!Този тунинг без значение дали ви харесва или не струва пари и колата струва много повече от едно обикновено ГТВ фаза 1,което и в Германия струва не повече от 1000 евро :)

Супер са вратите колега,конкретно тази модификация много ми допада,макар,че това не са истински 90 градусови врати,но е супер!!!
И 18-ките с 225 40 18 гуми също са супер,особено когато са 5 по 98 и с подходящо за ГТВ ет,а не преправяни .

Разбира се,че всички приятели ще видите колата,не мисла да посттвам снимки във форума,хейтърите не би ги интересувало,не искам и да се фукам.

Колегата от Удине вече обясни за ламбо вратите по-подробно :)

_power_
21-02-2014, 13:30
А защо мислиш че останалата част от форума я интересува какво ще правиш с колата си ? Можеш съвсем спокойно да си пишеш с кой искаш на Л.С. нали ? Темата е безмислена без снимки ! Както е ясно че никой не е слагал подобни панти. Защо наричаш хората хейтъри като ти самия си такъв, искаш съвет, мнение...после:throw:

MaxPayne
21-02-2014, 18:22
Престани с провокациите и квалификациите!
Наказанието не ти ли дойде добре?
Не искам да задълбавам в безпочвени спорове,темата е разчистена,недей да спамиш,тук обсъждаме ламбо врати,евентуално и снимки ще прикачаме,ще правим каквото сметнем за добре,теб не те касае,темата е за ламбо врати,само и единствено!

italfen
21-02-2014, 20:41
Нас ни касае само заради това да не излезе прякор циганско ферари на ГТВ заради такива като теб.
Линка дето даде Живе е истински пример, а гледам, че на теб доста ти е допаднало. Няма лошо! Поздрави!

_power_
21-02-2014, 21:02
Нито те квалифицирам нито нищо ! Опитвам се да вникна защо човек би искал такова нещо на ГТВ :lupe:
И за инфо ако си се заглеждал в началото на коша на ГТВ-то..то то е малко по различно от на калибра например. Което налага много работа и промени. Именно за това даденото изчадие (мое мнение) не е с 90 градусуви а такива които седят странно :biggringift:
Ето обсъдихме ламбо дорс-а доволен ?

mochko1
22-02-2014, 02:06
В други ден ще монтирам 360 градусови врати ,очаквайте снимки! Да обясня само на хейтърите ,че като натиснеш бутона и вратата минава през 3 фази ,първо се отваря нормално като всеки друг автомобил ,после следва едно повдигащо движение което завърта вратата на 90 градуса ,а след това ако ти е голямо шкембето и достъпа до купето е ограничен ,можеш да ги вдигнеш на горе като на мерцедес с гълф уингс..... отделно вградена кафеварка ,мели ,отделя и вари кафе или чай по избор на шофьора! На моя сенник има инструкции къде точно да си заклещиш пластмасовата чашка ,та да не се разлее по време на движение....Освен това по време на екстремно спиране вратите служат като активен аеродинамичен елемент и прибавят около 2 тона натиск върху автомобила ,та спестявам от накладки и дискове! За съжаление мястото за пасажери е силно ограничено ,но миналата зима прелетях разстоянитето от БГ до Индия за по малко от 200 лева ,благодарение на турбонаторите във вратите и два допълнителни преди последното гърне... Спестих около 150 лева чисти след рейса до индия ,че ми и остана да я разходя из града!!! Всички в града много ми се радват ,но аз съм кисел гъзар и не им обръщам внимание! Могат само да си мечтаят и те да имат Ламбо доорс на техните ЮМЗ-та...

MaxPayne
22-02-2014, 11:14
Ваште коли са цигански ферарита,с фолио по стъклата ,лепенки,знаменца,имена,боядисани конзоли,джанти 5 по 100 с ет 40.5,сд усб от метро и с усилвател тъндър и туба тъндър в багажника,спойлерчета за "красота" и брони и прагове самоделки имитиращи къп лимитид пакети.Не аз карам с 15-ки с гуми 195/65/15 и тасове през зимата и не пускам теми за това,не си слагам китайски диоди на габаритите и нямам китайски ксенон.
Нямам и фолио на задния стоп,като някои от вас и прозрече във фолиото на задното стъкло за 3-тия стоп.Не съм си сложил и диоди като включа на задна,пропуснах и окото на Мохамед на скоростния лост и броеница на огледалото,не си сложих и рейсингови стелки от кауфланд и алуминиеви педали с друга топка на скоростния лост.Двигатела ми не плюе масло,аз наистина го карам със Селениа 20к,с антифриза нямам проблем,с бензина също,акумулатора 100 ампер часа си пали и на минус 20 и не ми дават ток с кабелчета като се подпират на газовата в багажника и не съм махнал резервната въпреки,че карам с рънфлат 18-ки :)

Сега добиехте ли представа как изглежда едно "уважаващо" себе си циганско ферари и кои карат такива :)
Ламбо Вратите няма да ви загрозят колите за скрап.
Не може да си ги позволите просто и завиждате.
Как да си ги позволите-пантите струват около 700 долара по интернет с 200-300 долара доставка,толкова ви струват колите и няма кой да ги купи,отворете мобиле.бг,после отворете и мобиле.де,като стигнете на колите,които струват по 4-5-6 евро,прескочите тази ,за която е дал линка колега(защото не ви харесва,6800евро не са много за вас,просто не ви харесва,вие сте над тия неща) и ще видите кой какво кара,после се върнете на 1-вите страници и ще видите вашите за по 1000 евро и по-малко.

И знаете ли какво?Аз също не харесвам колата от линка,харесват ми само вратите и джантите,но уважавам решението и труда на собственика,а вкуса си е личен избор,там нямате коментар :) Нямате и 6800евро да си я купите и още малко да я върнете в стандартен вид,щом толкова ви скандализира...

italfen
22-02-2014, 13:57
Хем първо плюеш и съдиш кои коли какви са, хем после уважаваш труда на хората и личният им избор. А това, че караш с рънфлат и на всичко отгоре с резервна гума говори още повече за интелегентноста ти. Кой с какво масло и кви джанти кара си е негова работа, а и не вярвам някой да го интересува в темата ти за ламбо врати с кво масло караш и какъв акумолатор имаш. Ще се радваме да ти видим уникално не храчещото ти масло Гтв на един от съборите тази година.
За награда съм качил едно ГТВ на един приятел от Хървацко с 5х100 джанти ЕТ40... търсел човек като теб за съвет за ламбо врати. :spam_laser:

thecleaner
22-02-2014, 14:06
Пичове тая тема някакви не се получава, мисля че е достатъчно написаното.