PDA

View Full Version : Проблем с намирането на сегменти



code
06-02-2014, 18:07
Знам, че има някои вещи в занаята из този форум, правили не 1 и 2 туинспарка, та ще се пробвам и тук. Имам проблем с намирането на сегменти на първи ремонт, номерът им е R60020 + 0.40, по моите доставчици ги няма, ако някой се е сблъсквал с такъв проблем и ме насочи ще е супер. :)
пп В понеделник отхлюпих главата на моята 166-ца заради харч на масло, във вторник сутринта и извадих буталата, засилих се да и пускам едни сегменти и се оказа, че няма матРиал! :)

code
07-02-2014, 18:22
За тези, които ще се сблъскат с тоя проблем! :) Сегменти 1-ви ремонт има, цената се върти малко над 200лв. :) След консултация и прецизно замерване при чичко шлайфист(Ники, Шлайфсервиз) сметнах, че някак си не може златна 166-ца като моята да мине само със сегменти и минах направо на вариант нови бутала.(изскочиха на хубава цена). Отклонението на цилиндрите е нищожно, между 1 и 2 стотни от размера и с нови бутала(при тях отклонението от размера е малко повече) ще я върна в състоянието от първия ремонт преди 7г. :) Ключът на масления сегмент за 120хил км. е станал огромен - над 2мм, не мога да си обясня защо, явно от там ми идва харча на масло, дано с новите бутала се успи. Мятам и едни биелни лагери, че леко са тръгнали отгоре(естествено както винаги на 3-ти цилиндър с най-голямото петно) и затварям. :)
Според Ники в някакъв момент колата е вдигала температура над нормалното, после като се замислих, се сетих, че имах проблем с термостат 2008г лятото. Това са вече някакви догадки .. Може би просто толкова им е ресурса на сегментите - 120х.км. :) Някой, ако са му изкарали повече да сподели! Да разнищим горе-долу къде е истината! :prescription:

thecleaner
07-02-2014, 19:15
За тези, които ще се сблъскат с тоя проблем! :) Сегменти 1-ви ремонт има, цената се върти малко над 200лв. :) След консултация и прецизно замерване при чичко шлайфист(Ники, Шлайфсервиз) сметнах, че някак си не може златна 166-ца като моята да мине само със сегменти и минах направо на вариант нови бутала.(изскочиха на хубава цена). Отклонението на цилиндрите е нищожно, между 1 и 2 стотни от размера и с нови бутала(при тях отклонението от размера е малко повече) ще я върна в състоянието от първия ремонт преди 7г. :) Ключът на масления сегмент за 120хил км. е станал огромен - над 2мм, не мога да си обясня защо, явно от там ми идва харча на масло, дано с новите бутала се успи. Мятам и едни биелни лагери, че леко са тръгнали отгоре(естествено както винаги на 3-ти цилиндър с най-голямото петно) и затварям. :)
Според Ники в някакъв момент колата е вдигала температура над нормалното, после като се замислих, се сетих, че имах проблем с термостат 2008г лятото. Това са вече някакви догадки .. Може би просто толкова им е ресурса на сегментите - 120х.км. :) Някой, ако са му изкарали повече да сподели! Да разнищим горе-долу къде е истината! :prescription:

Ти си шампион бе, 120 хиляди, не са ебавам сериозен пробег ги е това, за отварян мотор.

code
07-02-2014, 20:25
Ти си шампион бе, 120 хиляди, не са ебавам сериозен пробег ги е това, за отварян мотор.

Де да знам много ли са, малко ли са .. Имам едно Мондео 1,8 Zetec, вадих му буталата на 305 000км щото го покарахме без антифриз и малко повлече цилиндри. По лагерите на вала нямаше следи от употреба, всички бяха с хлабина 5-6 стотни, а и преди инцидента не гореше масло. Със сигурност не е отваряно щото съм го купувал 2001г почти ново, а и беше на размер. А 120000 .. някои ги въртят за 2-3г. :tooth:

ecotronic
07-02-2014, 20:28
Де да знам много ли са, малко ли са .. Имам едно Мондео 1,8 Zetec, вадих му буталата на 305 000км щото го покарахме без антифриз и малко повлече цилиндри. По лагерите на вала нямаше следи от употреба, всички бяха с хлабина 5-6 стотни, а и преди инцидента не гореше масло. Със сигурност не е отваряно щото съм го купувал 2001г почти ново, а и беше на размер. А 120000 .. някои ги въртят за 2-3г. :tooth:

80 - 100 K пробег след основен ремонт се счита за добро постижение. Тъй че 120 си е много добро.

stelt
07-02-2014, 21:15
Според мен, железата трябва да издържат повече. Как 80 000 км, та те хората на толкова си сменят ангренажния ремък.

Boby
07-02-2014, 22:48
И на мен 120000 ми се струва малък пробег. 164-та я продадох на около 200000 след пълен основен ремонт и двигателя беше перфектен до последно.

code
08-02-2014, 08:34
Щом смятате, че е добър пробег така да е. :) Сравнение с други мотори няма смисъл да се прави щото както знаем TS 16V e един уникален, несравним мотор! :) Така или иначе разглобих вървяща кола. Не съм я чакал да се окоти, просто гореше масло. Честно казано като видях масления сегмент какъв ключ вади се зарадвах. Щото бях решил да търся кусур до последно и ако не го намеря, щях да я пусна на части, пък не е като да не съм вложил в тази връзка:hitbycupid: Един съвет от мен: сменяте ли съединител пуснете си и едни биелни лагери! Нови изкарват без забележки около 100 000км, оттам нататък почва износване като тия по-горе, а ще пусна и едни по-напреднали по-долу!:BIGsmile: Струват 40лв, а си подсигурявате налягането на маслото(оттам и основния ремонт) Става и като отделен ремонт, но си е излишна драма с ваденето на картера.;)

ecotronic
08-02-2014, 11:19
Code, буталата колко парички ти излязоха?

code
08-02-2014, 11:29
Code, буталата колко парички ти излязоха?

Принципно 600лв са 4-те буталца! :)

Linkestis
08-02-2014, 11:40
Кога си ми снимал пръстите с шублера???
:) :) :)

ivailo rachev
08-02-2014, 11:46
И аз имам опит и с ремонта и с авточастите,но трудно се намират сегменти на първи ремонт,браво все пак,че си набавил всички части.На трети цилиндър как е вала,че гледам големичка деруга има на лагера.

ecotronic
08-02-2014, 11:47
Принципно 600лв са 4-те буталца! :)

На такава цена си свършил най-доброто, което може да се направи и практически си възродил мотора.
А и очевидно предишният ремонт също е бил добре направен, нищо че на някой му се струва, че 120 К са малко. Важното е че в резултат на него сега нямаш съществено износване на цилиндрите.
Аз веднъж (на друг мотор) смених само бутала и сегменти - профилактично, понеже така и така отворих мотора.
Но нацелих прекалено твърди сегменти, които за някакви 50 - 60 К буквално изядоха цилиндрите и файдата от ремонта беше никаква.

Накратко и тук има опасност да се получи ситуацията при която с едни накладки хвърляш 3 комплекта дискове:)

code
08-02-2014, 12:21
Кога си ми снимал пръстите с шублера???
:) :) :)
Сутринта! И пръстите са си мои! :)

И аз имам опит и с ремонта и с авточастите,но трудно се намират сегменти на първи ремонт,браво все пак,че си набавил всички части.На трети цилиндър как е вала,че гледам големичка деруга има на лагера.
Валът е огледало, той и лагера е перфектен на пипане, само петното подсказва какво почва да се случва. Износване може да се хване само с ония другите инструменти :)


На такава цена си свършил най-доброто, което може да се направи и практически си възродил мотора.
А и очевидно предишният ремонт също е бил добре направен, нищо че на някой му се струва, че 120 К са малко. Важното е че в резултат на него сега нямаш съществено износване на цилиндрите.
Аз веднъж (на друг мотор) смених само бутала и сегменти - профилактично, понеже така и така отворих мотора.
Но нацелих прекалено твърди сегменти, които за някакви 50 - 60 К буквално изядоха цилиндрите и файдата от ремонта беше никаква.

Накратко и тук има опасност да се получи ситуацията при която с едни накладки хвърляш 3 комплекта дискове:)

Божа работа, правим го уж за хубаво, цялата беля дойде от това, че правих основен на друга 166-ца със същия мотор, която сега не гори грам масло и ме хвана яд! :hehehm: :hehehm:

ecotronic
08-02-2014, 12:51
Интересно ми е защо винаги 3 - ти биелен лагер страда най-много (доколкото разбирам, съществува такава закономерност).
Според вида на маслената магистрала би трябвало 4 ти биелен лагер да са маже най-лошо при студен старт.

ivailo rachev
08-02-2014, 13:03
На моето КуВе като обърна лагерите,износването на вала го хванах със шублера(6 десети) :BIGsmile:

Иначе да трябва 4 цилиндър да е проблемен,но факт и аз два пъти колянов вал,два пъти на 3 цилиндър.

code
08-02-2014, 13:39
Интересно ми е защо винаги 3 - ти биелен лагер страда най-много (доколкото разбирам, съществува такава закономерност).
Според вида на маслената магистрала би трябвало 4 ти биелен лагер да са маже най-лошо при студен старт.
Той 4-ти е най-добре :) Иначе това за 3-ти биелен на TS съм го чувал дори от човек, който кара само Хонди :) Смятай как ни се носи славата!


На моето КуВе като обърна лагерите,износването на вала го хванах със шублера(6 десети) :BIGsmile:

Иначе да трябва 4 цилиндър да е проблемен,но факт и аз два пъти колянов вал,два пъти на 3 цилиндър.
На 6 десети трябва да е заминал в кофата то май такъв ремонтен р-р няма. :)

ivailo rachev
08-02-2014, 13:47
По принцип ако отвориш на ГТВ в ТекДок излизат лагери на трети ремонт 0,75мм. обаче ги няма никъде и вала не беше в кофата ами на скраб :icon_frown:

code
08-02-2014, 16:23
Сегмента ми е средно 3 десети изтънял, оттам идва "отварянето" на ключа му, фактически все едно по окръжност с 3 десети по-голяма в радиус. От 2Пr на 2П(r+0.3), разликата между 2-те е 2хПх0,3= приблизително 1,9мм, като прибавим ключа, който е бил нормално 3-4 десети ето защо въпросния ключ вече е над 2мм :calc::calc:

code
10-02-2014, 15:33
Ебаси сгъстената бегачка майна четирите бутала сгъстяват едновременно :hehehm: :hehehm: :hehehm:
Захлупих и главата и картера днес, утре мисля да и мятам 2 вала и каишите и да паля :torch:

oem
10-02-2014, 15:48
Що не удари един камък на блока поне?

code
10-02-2014, 17:41
Що не удари един камък на блока поне?

Той си е гладък не го гледай, че е грозен! :)

oem
10-02-2014, 19:25
Малеее с тези повдигачи на АЕ ако не си ги сложил по-добре не ги слагай, а си разглоби твоите и ги почисти. Накисни ги в нафта за 24 часа и после се разглабят сами.

Такива АЕ бях слагал при мен и за 2000 км ми изядоха валовете.

Моите чукаха на студено. След почистването не съм ги чувал повече. Още си карам с тях. Перфектни. А преди това АЕ-то се разчука след 1000 км и след 2000 като ми умаля мотора и като отворих и познай. Гърбици не :)

code
10-02-2014, 19:47
Малеее с тези повдигачи на АЕ ако не си ги сложил по-добре не ги слагай, а си разглоби твоите и ги почисти. Накисни ги в нафта за 24 часа и после се разглабят сами.

Такива АЕ бях слагал при мен и за 2000 км ми изядоха валовете.

Моите чукаха на студено. След почистването не съм ги чувал повече. Още си карам с тях. Перфектни. А преди това АЕ-то се разчука след 1000 км и след 2000 като ми умаля мотора и като отворих и познай. Гърбици не :)
Николай, ти искаш да ме умориш брат! :) Деба мама му АЕ само това правят - бутала, валове, повдигачи и т.н. В една друга тема Новачев реве че му ги няма гърбиците от повдигачи Metelli, ми то не останаха марки. Не съм ги сложил още, не съм ги отварял даже. Честно казано това е артикул, който никой не сменя и нямам наблюдения върху марки. Има едни по скъпи повдигачи Ina ама каква е гаранцията пък там дето те принципно ми правят ролки .. :evil:
Повдигачите не чукат ами са издълбани отгоре, целта беше да се вижда ама нещо не ми се получи снимката.:) В ахм-а продават АЕ и някакви дето не съм ги чувал дори ..

ecotronic
10-02-2014, 20:28
Тия повдигачи от какво са се издънили така? Да не са преживели късане на ремък?

code
10-02-2014, 20:38
Тия повдигачи от какво са се издънили така? Да не са преживели късане на ремък?

Издънени не, по скоро износени - гърбицата си е направила отпечатък на тях. Ами де да знам сигурно щото са 16 годишни. :)
Не ми създават проблеми ама така и така са вън :screwy:

code
10-02-2014, 21:28
Интересно четиво:
"Причини:
Несъвместима геометрия на кон-
тактните повърхности на гърбицата и пов-
дигача. Често се получава от монтирането на
нов разпределителен вал със стари повдига-
чи и обратното."
По някаква случайност съм сменял разпределителните валове преди няколко години, всмукателния направо с нов вариатор. :)
Значи правилното е ако сменяш валове (по 200 и нещо лв бройката бяха) да са комплект с 16 повдигача( 300лв)за да може да се износват равномерно и така и така разглобява да пусне едно вариаторче(300лв)! Леко обслужване глава на туинспарк. :) http://newbrands.euro07.bg/index.php/byuletini/finish/6/55.html
не пуска тъпия линк ей го от гугъл втория резултат
https://www.google.bg/search?q=%D0%A7%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE+%D1%81%D0% B5+%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B0%D0%B2%D0%B 0+%D0%BE%D1%82+%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%8 0%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE+%D0%BD%D0%B0+%D0%B D%D0%BE%D0%B2+%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BF%D1%80%D0%B5 %D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D 0%BD+%D0%B2%D0%B0%D0%BB+%D1%81%D1%8A%D1%81+%D1%81% D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8+%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D 0%B8%D0%B3%D0%B0-+%D1%87%D0%B8+%D0%B8+%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%8 2%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:bg:official&client=firefox-a&channel=sb&gws_rd=cr&ei=JCn5UsHeMsPStAb_pYGQCw

ecotronic
10-02-2014, 21:35
Е сега като сменяш повдигачите и валовете ли ще сменяш? :)

code
10-02-2014, 21:42
Е сега като сменяш повдигачите и валовете ли ще сменяш? :)

Хахах интересен въпрос :) Валовете излязоха корави като не си харесват няколко повдигача ще ги сменя пък дано се харесат тоя път. :drums:

ecotronic
10-02-2014, 21:48
Това "правило" очевидно касае много износени валове и повдигачи. Търси читави повдигачи, да не изпаднеш в ситуацията, за която говори OEM и не му мисли за валовете.
Честно казано след всички приказки за TS мотора, се учудих, като видях как изглеждат валове на близо 200К - не мога да кажа, че са работили.
Други мотори, които нямат претенциите да са така трошливи - пасти да ядат :)

Boby
10-02-2014, 21:57
Поръчай си оригинални. Аз си поръчах само 2 за 52лв. Останалите 10 не знам кога.:roll2:

thecleaner
10-02-2014, 22:11
Това "правило" очевидно касае много износени валове и повдигачи. Търси читави повдигачи, да не изпаднеш в ситуацията, за която говори OEM и не му мисли за валовете.
Честно казано след всички приказки за TS мотора, се учудих, като видях как изглеждат валове на близо 200К - не мога да кажа, че са работили.
Други мотори, които нямат претенциите да са така трошливи - пасти да ядат :)

А знаеш ли колко колци има изхвърлени от ТС. Склонност да ядат валове, особенно имат 1,4-1,6. 1,8-2,0 малко по малко ядат, ма не е като да не съм виждал. И какво става сега къртат колянов вал и лагери, горат масло от сегменти за страх, не издържат на продължително натоварване, мачкат разпределителни валове. Реално аз лично не се сещам за по трошлив мотор нацяло, ако някои се сеща нека сподели.

nicola 59
11-02-2014, 00:32
Незнам за мотора ,ма скоростите имат ,наи краткия живот от всички видове скоростни кутии,на света.Туинспарк 2.0 16 ,няма големи недостатъци,ако оставиш,на стана,че троши вариатора,вади биели през блока,дупчи бутала,вият му лагерите на баланс валовете,чупи биелни лагери,и ако е шлаифан преди това вала,деректно го къса,ако не е шлаифан,тогава само превъртат,лагерите,ма минава всички възможни ремонти,та пак е за казана,това че харчи масло още на 100 000 км,не го броя за дефект.Та ако човек не е много претенциозен и също не е стиснат,понеже трее обслужва,8 скъпи свещи,и доста скъп ангренаж,ще остане доволен.

lordliness
11-02-2014, 05:13
Всичко това се получава от ненормално каране. Не знам как си мислите, че се правят коли, но знам, че не е така както си мислите.

thecleaner
11-02-2014, 08:09
Всичко това се получава от ненормално каране. Не знам как си мислите, че се правят коли, но знам, че не е така както си мислите.

Ненормално каране казваш, на обратния полюс е JTD 8 и 10в., на какви ли не издевателства се подлагат и строшени мотори почти няма от каране, а там извращения се правят в пъти повече от ТСка.

Boby
11-02-2014, 09:43
И пак се почна със спора бензин или дизел......:repuke:

code
11-02-2014, 10:00
А знаеш ли колко колци има изхвърлени от ТС. Склонност да ядат валове, особенно имат 1,4-1,6. 1,8-2,0 малко по малко ядат, ма не е като да не съм виждал. И какво става сега къртат колянов вал и лагери, горат масло от сегменти за страх, не издържат на продължително натоварване, мачкат разпределителни валове. Реално аз лично не се сещам за по трошлив мотор нацяло, ако някои се сеща нека сподели.
Така е.

Незнам за мотора ,ма скоростите имат ,наи краткия живот от всички видове скоростни кутии,на света.Туинспарк 2.0 16 ,няма големи недостатъци,ако оставиш,на стана,че троши вариатора,вади биели през блока,дупчи бутала,вият му лагерите на баланс валовете,чупи биелни лагери,и ако е шлаифан преди това вала,деректно го къса,ако не е шлаифан,тогава само превъртат,лагерите,ма минава всички възможни ремонти,та пак е за казана,това че харчи масло още на 100 000 км,не го броя за дефект.Та ако човек не е много претенциозен и също не е стиснат,понеже трее обслужва,8 скъпи свещи,и доста скъп ангренаж,ще остане доволен.
Така е. Относно скоростите просто не обичат редки масла или липса на такива.


Всичко това се получава от ненормално каране. Не знам как си мислите, че се правят коли, но знам, че не е така както си мислите.
Ми майка ми кара с до 3000об щото "и бръмчи" :lol:


Ненормално каране казваш, на обратния полюс е JTD 8 и 10в., на какви ли не издевателства се подлагат и строшени мотори почти няма от каране, а там извращения се правят в пъти повече от ТСка.
Така е мама му стара :) ама основния ремонт на TS-а е колкото 1 турбина.

И пак се почна със спора бензин или дизел......:repuke:
Ами то по скоро защо TS-а не е като другите бенз. мотори, ясно че не е дизел :)

Голям филм с тия повдигачи, тия новите излизат по всякакви каталози, че са за колата, а са 2мм по-къси :dyrvo_v_kenefa: 24мм вместо 26:death: Голямо ровене падна докато си намеря моите 26милиметрови, които иначе излизат за GT 2.0JTS :lol: На много малко места ги дават и за 166 явно са слагани много кратък период от време.
AE FOL106 - 24мм
AE FOL145 - 26мм
пп не се притеснявайте приятели и другите марки са същите скрапове, ей сега имаше при мен една Корола 1.4 гори литър на 3000км, само дето е на 411 000км без ремонт :tooth:

Boby
11-02-2014, 11:14
Ми майка ми кара с до 3000об щото "и бръмчи" :lol:



Да бе, много бучи това моторче над 3000 оборота. И музиката не помага много.:hmm:

BillyBoy`
11-02-2014, 13:37
Па аз ли да съм най-големия късметлия:unsure:техниката показва че моя ковчег минава 325К км. верно че не го потя и не го карам над 3К оборота,1.4 смъртник как да го карам,разхода на масло за сега да чукна на дърво е повече от добър учудващо и за мен самия пък съм и трети собственик на тая коруба.

lordliness
11-02-2014, 14:42
Ненормално каране казваш, на обратния полюс е JTD 8 и 10в., на какви ли не издевателства се подлагат и строшени мотори почти няма от каране, а там извращения се правят в пъти повече от ТСка.

Да, но дизела е ниско оборотен. Рядко минавам 2500. Дори смяната на ремъците е на по- голям интервал. При извращения си го отнася първо турбината..

ecotronic
11-02-2014, 15:42
Да, но дизела е ниско оборотен. Рядко минавам 2500. Дори смяната на ремъците е на по- голям интервал. При извращения си го отнася първо турбината..

Според документацията няма разлика в условията за смяна на ангренаж при бензин или дизел (120К или 3 години).

А като говорим за интервали на обслужване, в същата тази документация е казано:

При дизеловите мотори на всеки 40K се прави проверка и ако е необходимо се регулират клапани (при бензиновите такава манипулация не се предвижда)

При дизеловите мотори горивен и въздушен филтър се сменят на всеки 20К за разлика от бензиновите при които това се прави на двойно по-голям интервал (40K)

lordliness
11-02-2014, 15:48
Според документацията няма разлика в условията за смяна на ангренаж при бензин или дизел (120К или 3 години).

А като говорим за интервали на обслужване, в същата тази документация е казано:

При дизеловите мотори на всеки 40K се прави проверка и ако е необходимо се регулират клапани (при бензиновите такава манипулация не се предвижда)

При дизеловите мотори горивен и въздушен филтър се сменят на всеки 20К за разлика от бензиновите при които това се прави на двойно по-голям интервал (40K)
Клапаните се гледат на 20 000 км. май, за трите години е под въпрос, както и за 120 000.
дизеловите мотори са с по- големи и по- масивни части и т.н.
Един двигател, а не само двигател не се пуска в производство току- така, никой не знае на колко километра са колите, които караме

ecotronic
11-02-2014, 15:54
Клапаните се гледат на 20 000 км. май, за трите години е под въпрос, както и за 120 000.
дизеловите мотори са с по- големи и по- масивни части и т.н.
Един двигател, а не само двигател не се пуска в производство току- така, никой не знае на колко километра са колите, които караме

Само казвам, какво пише в бумагите.

А иначе лични интерпретации - колкото щеш.

oem
11-02-2014, 16:59
Николай, ти искаш да ме умориш брат! :) Деба мама му АЕ само това правят - бутала, валове, повдигачи и т.н. В една друга тема Новачев реве че му ги няма гърбиците от повдигачи Metelli, ми то не останаха марки. Не съм ги сложил още, не съм ги отварял даже. Честно казано това е артикул, който никой не сменя и нямам наблюдения върху марки. Има едни по скъпи повдигачи Ina ама каква е гаранцията пък там дето те принципно ми правят ролки .. :evil:
Повдигачите не чукат ами са издълбани отгоре, целта беше да се вижда ама нещо не ми се получи снимката.:) В ахм-а продават АЕ и някакви дето не съм ги чувал дори ..

Искам да те предпазя. В интерес на истината да ти кажам че при мен не беше случайност (сега вече ще те уморя).

Купих повдигачи от англия под не помня каква марка. По 4 паунда единия. Дойдоха АЕ. Разчукаха се първо те. След това ги върнах на продавача и той ми върна парите. Помислих, че са менте за тези пари.

Купих 16 бр. от аxm и както ти казах след 2000 км изяден вал. Повдигачите от AXM и тези от англия бяха 1:1 с еднакви щампи на тях. Вече си бях помислил, че нещо с главата не е в ред (запушени магистрали или бог знае какво). Обаче с оригиналните, разглобени и почистени не съм ги чувал никога повече. И това вече 30 000 км.

Оставям те сам да предценищ какво да правиш.

lordliness
11-02-2014, 17:03
Само казвам, какво пише в бумагите.

А иначе лични интерпретации - колкото щеш.

за клапаните пише 20

ecotronic
11-02-2014, 17:18
за клапаните пише 20

През 20 - от 0 до 40 пробег. След това са през 40.

Или:

20, 40, 80, 120.........

Едва ли някой тук кара такава кола на 20 К.

Така че - през 40К

lordliness
11-02-2014, 17:31
През 20 - от 0 до 40 пробег. След това са през 40.

Или:

20, 40, 80, 120.........

Едва ли някой тук кара такава кола на 20 К.

Така че - през 40К
Презастраховка на конструкторите.

code
11-02-2014, 18:11
Искам да те предпазя. В интерес на истината да ти кажам че при мен не беше случайност (сега вече ще те уморя).

Купих повдигачи от англия под не помня каква марка. По 4 паунда единия. Дойдоха АЕ. Разчукаха се първо те. След това ги върнах на продавача и той ми върна парите. Помислих, че са менте за тези пари.

Купих 16 бр. от аxm и както ти казах след 2000 км изяден вал. Повдигачите от AXM и тези от англия бяха 1:1 с еднакви щампи на тях. Вече си бях помислил, че нещо с главата не е в ред (запушени магистрали или бог знае какво). Обаче с оригиналните, разглобени и почистени не съм ги чувал никога повече. И това вече 30 000 км.

Оставям те сам да предценищ какво да правиш.

Няма как да я оставя с наранените повдигачи брат. Втора употреба няма да сложа, така че сложих нови. Времето ще покаже. Вече всичко съм събрал и съхнат силикони. :) Утре сутрин и наливам 4л масло и паля. :priest::priest::priest:

oem
11-02-2014, 18:58
Е, валове има под път и над път :) Страшно няма. Мен Румен как ме спаси тогава. Прати ми перфектен вал, че не помня вече подарък ли беше или някаква символична сума ли платих... но аз си напатих и вече не бих сложил нищо друго освен оригинал било то нов или втора ръка.

code
11-02-2014, 19:04
Е, валове има под път и над път :) Страшно няма. Мен Румен как ме спаси тогава. Прати ми перфектен вал, че не помня вече подарък ли беше или някаква символична сума ли платих... но аз си напатих и вече не бих сложил нищо друго освен оригинал било то нов или втора ръка.

И защо са се износили според теб? Луфта е същия, размерите са същите, материалът е същия, дори и да е някакъв по-здрав тия части нямат работа да се търкат една в друга без маслен филм.

oem
11-02-2014, 19:48
Бяха блокирали повдигачите. По спомен 2 бр. изпускателни. От там гърбиците бяха станали кръгли а повдигачите надрани също отгоре. Не успях да ги разглобя после. Така бяха заклинили вътре, че не разбрах защо. Счупили ли са се вътре нямам идея.

code
11-02-2014, 19:50
Бяха блокирали повдигачите. По спомен 2 бр. изпускателни. От там гърбиците бяха станали кръгли а повдигачите надрани също отгоре. Не успях да ги разглобя после. Така бяха заклинили вътре, че не разбрах защо. Счупили ли са се вътре нямам идея.

А иначе лесно ли влязоха като ги монтира? Вътре самият повдигач ли е блокирал не разбрах? И от 16 са блокирали 2 ли?

thecleaner
11-02-2014, 20:01
А иначе лесно ли влязоха като ги монтира? Вътре самият повдигач ли е блокирал не разбрах? И от 16 са блокирали 2 ли?
От разбито легло на чашка, от стружка, от пребан водач, от гадно масло едно като песък образува и т.н. По принцип чашките са точно два модела, зависимост според модела и мотора не съм хванал, на Фиат 1,6 16в. съм виждал и от двата омешани :) А тоя Николайчо, де ти е помогнал да не се чуда аз, що имам един "къс" вал :bangin:

Па аз ли да съм най-големия късметлия:unsure:техниката показва че моя ковчег минава 325К км. верно че не го потя и не го карам над 3К оборота,1.4 смъртник как да го карам,разхода на масло за сега да чукна на дърво е повече от добър учудващо и за мен самия пък съм и трети собственик на тая коруба.

Относно горенето на масло на ТС, към колегите с 1.4 само ще отбележа, че при тоя мотор почти няма горене на масло, нека сами да си зададът въпроса защо.

ivailo rachev
11-02-2014, 20:58
Ичо ОЕМ до някъде е прав,първо знаеш с какво се занимавам и второ.Един път сменям вариатор на КуВе-то,събирам,паля няма никви обороти,губи мощност и презацепих 15 пъти и събирах да паля,понеже нямах индикатор за горна мъртва точка и ползвах дълга отвертка,но после взех часовник и пак същата работа.Преди да сложа вала свалих и изпускателния и почистих всички повдигачи,на два от тях ми се стори много омекнала пружинката ама си викам на акъла ша карат,да ама не,цялата работа се оказа заради тях.Та вземам АЕ като съм сигурен,че не са менте,понеже фирмата,в която работя е вносител на Федерал Могул(как да е).Събирам с новите два повдигача на трети цилиндър на всмукателни вал.След около 2000 километра ми задра едното бутало в цилиндъра,като тръгнах да свалям мотора за смяна исках да сваля главата да видя какво се е случило,та когато смених вариатора и повдигачите налях ново масло Igol ceramic F1 10w60 и накрая всички стари повдигачи бяха наред,а двата новите бяха блокирали и отгоре дето е трил вала им беше паднала циментцията,както и едната гърбица беше тръгнала.

ecotronic
11-02-2014, 21:07
Няма как да я оставя с наранените повдигачи брат. Втора употреба няма да сложа, така че сложих нови. Времето ще покаже. Вече всичко съм събрал и съхнат силикони. :) Утре сутрин и наливам 4л масло и паля. :priest::priest::priest:

От позицията на кибик, ще кажа, че ако бях на твое място нямаше да запаля тоя мотор с тия повдигачи, след всичко, което разказаха колегите.
По-добре намери и сложи читави и работили здрави повдигачи втора употреба отколкото тези новите.

Ако има и малка вероятност поразията да се случи и при теб - язък за ремонта до момента.

Накратко - след всичката хубава работа, която си свършил с ремонта има реална опасност да се изс***ш на метеното.

ivailo rachev
11-02-2014, 21:22
Не той на метеното няма да се изходи,но му става двойна работа да сменя повдигачи,въпреки че АЕ си е марка,но явно като всички останали си имат своите недостатъци в част от каталожните части.Обаче пък съм продал хиляди повдигачи АЕ и единствените,с които съм имал проблеми са двата,които взех за мен.

code
11-02-2014, 21:37
От позицията на кибик, ще кажа, че ако бях на твое място нямаше да запаля тоя мотор с тия повдигачи, след всичко, което разказаха колегите.
По-добре намери и сложи читави и работили здрави повдигачи втора употреба отколкото тези новите.

Ако има и малка вероятност поразията да се случи и при теб - язък за ремонта до момента.

Накратко - след всичката хубава работа, която си свършил с ремонта има реална опасност да се изс***ш на метеното.
Не съм толкова суеверен, че да си редя повдигачи от нечий скраб.;) Знаеш ли какво му се случва на повдигач като го извадиш от двг и постои известен период от време без масло? ;) От новото по-хубаво няма ;) Проблемите идват от вече тръгнали валове, каквито са повечето на TS, друго смислено обяснение не намерих. Това, че видиш ли АE не са се научили да правят повдигачи ми е смешно. :)

Не той на метеното няма да се изходи,но му става двойна работа да сменя повдигачи,въпреки че АЕ си е марка,но явно като всички останали си имат своите недостатъци в част от каталожните части.Обаче пък съм продал хиляди повдигачи АЕ и единствените,с които съм имал проблеми са двата,които взех за мен.
Така е, снощи рових из гугъла да видя някакви аналогични случаи на проблеми с нови повдигачи, изкочиха 2-3 и то в единия колегата ги почуквал да си влязат на мястото :) Сутринта първата ми работа беше да питам по доставчици за рекламации и колеги за проблеми - изобщо не знаеха за какво им говоря така, че спокойно момчета ;) Ако си изпортя вал знаете, че ще съм първия който ще го сподели ;) За момента съм взел най-правилното решение(за мен си) останалото е без значение и кое как е само времето ще покаже! :)

Mury
11-02-2014, 21:47
Николай, ти искаш да ме умориш брат! :) Деба мама му АЕ само това правят - бутала, валове, повдигачи и т.н. В една друга тема Новачев реве че му ги няма гърбиците от повдигачи Metelli, ми то не останаха марки. Не съм ги сложил още, не съм ги отварял даже. Честно казано това е артикул, който никой не сменя и нямам наблюдения върху марки. Има едни по скъпи повдигачи Ina ама каква е гаранцията пък там дето те принципно ми правят ролки .. :evil:
Повдигачите не чукат ами са издълбани отгоре, целта беше да се вижда ама нещо не ми се получи снимката.:) В ахм-а продават АЕ и някакви дето не съм ги чувал дори ..
Мойта бивша кола 146 2.0 ТС,сигурно вече над 70-80 000 км. е с повдигачи Метели и няма ядове..................:pp::pp::pp::pp:А като си спомня Румен с какви части го е събирал тоя матор

oem
12-02-2014, 09:00
А иначе лесно ли влязоха като ги монтира? Вътре самият повдигач ли е блокирал не разбрах? И от 16 са блокирали 2 ли?

В леглата си влизат перфектно. Блокирали бяха вътре клапанчетата и бяха останали пълни до дупка. 2 бяха блокирали


А тоя Николайчо, де ти е помогнал да не се чуда аз, що имам един "къс" вал :bangin:

Какво имаш предвид?


Проблемите идват от вече тръгнали валове, каквито са повечето на TS, друго смислено обяснение не намерих. Това, че видиш ли АE не са се научили да правят повдигачи ми е смешно. :)

Валовете ми бяха перфектни. Гърбиците без никакви нарушения. Мога да ти снимам вала даже. Още го пазя. Мисля, че и повдигача пазя. Ще ти ги снимам довечера да ги видиш колко са хубави.

ivailo rachev
12-02-2014, 09:22
Доколкото си познавах колата проблема не беше в нея,но няма значение.Ичо ако препищиш за вал,един комплект перфектни валове имам със сигурност с нов вариатор,за втори комплект не съм сигурен трябва да погледна запасите
:bouncing_smiley: даже и аз мисля,че си пазя заминалия вал някъде.

code
12-02-2014, 21:28
Доколкото си познавах колата проблема не беше в нея,но няма значение.Ичо ако препищиш за вал,един комплект перфектни валове имам със сигурност с нов вариатор,за втори комплект не съм сигурен трябва да погледна запасите
:bouncing_smiley: даже и аз мисля,че си пазя заминалия вал някъде.

Мерси! :) Цял ден и раздавам мислени прекъсвачи на 3000об :hehehm: Засега всичко изглежда ок, работи добре и тихо, сега ще следим маслото на щеката :)

ivailo rachev
13-02-2014, 09:41
А честито дано всичко да е наред.Като прочетох първите две думи,че раздаваш прекъсвачи щях да се скарам :D .

code
13-02-2014, 12:10
А честито дано всичко да е наред.Като прочетох първите две думи,че раздаваш прекъсвачи щях да се скарам :D .

Разходих я вчера и днес доста напред-назад без кора - отдолу няма капка :) Утре я пускам до София и обратно, да видим ще лапне ли масълце :)

Bobiuzunov
13-02-2014, 19:10
Браво,ето така се подържа кола като теб,а нека разправят че италянките били кекави,те искат с 10 лева кола да подържат.

ivailo rachev
13-02-2014, 19:33
По принцип е възможно в първите километри да изгуби малко масло докато се нагодят буталата и сегментите,но това не е за притеснение.

code
17-02-2014, 10:20
Браво,ето така се подържа кола като теб,а нека разправят че италянките били кекави,те искат с 10 лева кола да подържат.
Мерси, Боби! :thumbup: Така е, с 10лв няма как освен, ако не я кара човек на доизживяване. :)


По принцип е възможно в първите километри да изгуби малко масло докато се нагодят буталата и сегментите,но това не е за притеснение.
Точно това стана. Последно като я засякох преди ремонта гореше над литър на 1000. То и за това я разкостих де! :)
Сега за първите 1000км е излапала 300гр и то от по-рядкото 10W40. :evilsmiley: Отдавам го на ненапаснати сегменти, ще видим на вторите 1000км колко ще хапне. Първите 40-50км видимо пушеше отзад, после спря :) 2-3 сутрини някой от новите повдигачи чаткаше по 1 минута след палене, точно бях почнал да се ядосвам :throw: когато изведнъж стана тиха като подводница :tooth:. Добре, че и сложих по-рядко масло в началото! :)
пп На всичко отгоре и дойде някакъв респонс на газта, който аз лично на тази кола бях го забравил.

oem
17-02-2014, 14:21
Ти защо сменя бутала?

code
17-02-2014, 14:32
Ти защо сменя бутала?

Щото не бивам в главата :lol_sign: Имаха износване около 3-4 стотни и като сложиш 1-2 стотни на цилиндъра + нормалната хлабина отиват общо на 1 десета. Можеше и така да кара, но сегментите и без това са скъпи, а бутала със сегменти не чак толкова по-скъпи и викам айдеее .. :)

oem
17-02-2014, 17:00
Добре си значи :)

ivailo rachev
18-02-2014, 15:28
Аз след като правих основен ремонт и за разработка му налях 5в30,но след 2000км. го изхвърлих и налях 10в60.Обаче първите километри след ремонта ми бяха само извънградско до Лесново за феста по-миналата година и обратно.За 600км. извънградско ми изгори около 200-300 грама масло и до като го изхвърлих не беше пипнала и грам повече.

BillyBoy`
27-02-2014, 10:10
Как се държи машината,след ремонта,колко километра и навъртя вече,и със какво масло ще я караш от тук нататък,целогодишно или според сезона ще го сменяш?

code
27-02-2014, 10:52
Как се държи машината,след ремонта,колко километра и навъртя вече,и със какво масло ще я караш от тук нататък,целогодишно или според сезона ще го сменяш?

В момента само стои, щото шофера и замина на почивка :)
Ще се кара само с 15W50 както и преди. Нещо газовата се омота след ремонта, на 2-3 дни обръща аварийно на бензин, не мога да си го обясня. Нищо не съм пипал по нея освен, че смених маркучетата от дюзите до колектора, че ми се видяха хлабави. Ааа и меките връзки между пластмасовата и металната част на колектора , че се бяха опекли. Не знам дали има някаква връзка, не ми е останало време да отида до Станимир да я закачи за "газови" грешки. :) Ще иска някаква настройка ..

BillyBoy`
27-02-2014, 11:03
В момента само стои, щото шофера и замина на почивка :)
Ще се кара само с 15W50 както и преди. Нещо газовата се омота след ремонта, на 2-3 дни обръща аварийно на бензин, не мога да си го обясня. Нищо не съм пипал по нея освен, че смених маркучетата от дюзите до колектора, че ми се видяха хлабави. Ааа и меките връзки между пластмасовата и металната част на колектора , че се бяха опекли. Не знам дали има някаква връзка, не ми е останало време да отида до Станимир да я закачи за "газови" грешки. :) Ще иска някаква настройка ..15W50 Castrol Yacco или някаква друга марка?Благодаря.:).

code
27-02-2014, 11:36
15W50 Castrol Yacco или някаква друга марка?Благодаря.:).

Кастролче. :)

code
06-03-2014, 20:19
По стечение на обстоятелствата колата вече не е моя. Смени си собственика ей така на майтап след 10 минути непринуден разговор и едно сядане зад волана. Пак е в Бургас, но друг я разхожда. :) Така или иначе не съжалявам за ремонта, нямаше как да я продам в лошо състояние и да лъжа хората. В процес съм на търсене на 147 фейслифт jtdm .. :hehehm: