PDA

View Full Version : ADAC и любовта към VW



Derry
12-02-2014, 18:59
http://www.dw.de/%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D1%8A%D 1%82-%D1%81-adac/a-17379930

пък ги имах за редовни:unsure:, съмнявам се, че убавците от автобилд са същата стока.

lordliness
12-02-2014, 20:44
В тази статия дори са спестили информация за другите коли след първото място

ivailo rachev
13-02-2014, 09:44
Наскоро имаше подобна статия за тея,то така и аз ако стана изпълнителен директор на ADAC нали ви е ясно коя ще е най-добрата марка автомобили.Нямам думи за тоя прехвален "клуб" и тая прехвалена VAG група.

Scrapera
13-02-2014, 10:02
Не знам колко е прехвалена ваг групата, но познавам доста хора, които я мразят от шкода, през ваген, до аУди. Защо ли? Няма друго такова дърво, каквато и реклама да му измислят, в каквато и класация да го набутат.

Stoyan Georgiev
13-02-2014, 14:14
драги, пропускате един съществен момент - вагени и шкоди си купуват хора, които си мислят че Е ТЕ ТВА е най-коравата кола и съответно секс нулев идеал петров - никаква поддръжка и после се чудят като стигнат до основните ремонти кво се случва, кви са тея пари, кви са тея чудеса :)

а че АДАК са педали, явно е така :kissy:

ivailo rachev
14-02-2014, 11:03
Рано или късно всичко ще излезе наяве,няма как един Голф всяка година да е най-добрата кола в света като има марки,които са хиляди пъти по-красиви и качествени от тая коруба.

mordohy
14-02-2014, 17:33
Още си спомням пасквила на Дойче веле, дето сравняваха Ауди А 4 и Алфа 156 SW.
Вярно алфата била по-бърза и по-комфортна, ама вижте Аудито как спира по-добре.
И следва как една Алфа и едно Ауди спират като баби!.
Защо не дойдат да видят Голфа в завода ни!?
На 78 000 км е, а нищо вече не му работи като хората. Тропа отвсякъде и това не се дължи на лоша експлоатация. Никаква база за сравнение, дори и с моята 33-ка.
Няма добри фарове, чистачките му едвам работят, стъклата и те , корите на вратите му тропат, нагреватела на задния джам и той е прекъснат ба шест места, фасунгите на мигачите са ръждясали....
Мога още много да говоря за недостатъци по купето.
За мотора не ми се говори. Всичко по тъпия моноинжекцион се е разложило. Не знам за кой път му сменяват капачка и палец, водна помпа и лагери на динамото.
Ама на!
Като кажат Голф и все едно...

ivan dimitrov
14-02-2014, 18:08
---

nikolaaaay
14-02-2014, 23:05
В последните месеци направих доста тестове на различни марки и ФВ определено имат доста балансирани модели. Силни са и неслучайно са на път да станат производител номер 1 в света.
Най-много ми хареса новата Шкода Октавия. В модела се предлагат доста готини неща като активен паркинг асистент, който намира място и паркира сам, система, която следи маркировката и държи зададената лента /завива сама/, активен круиз контрол, който поддържа зададената дистанция до предната кола, активен светлинен асистент, който пуска къси-дълги според идващите и застиганите коли, активни спирачки за градски условия, които спират колата ако е на път да блъсне пешеходец или предната кола и други подобни нови технологии. С тази кола ако караш след някой познат можеш едва ли не да пуснеш волана и да подремнеш. Ако заспиш наистина пък има звуков и светлинен сигнал, който сигнализира, че си преуморен.
Има и 6 и 7 степенно DSG с два съединителя, което е подобно на TCT на Фиат. Изобщо не се усеща кога превключва. Много е добро.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=EJ46ta2Rwnc#t=145

dimitar_vd62
15-02-2014, 01:59
И ако някъде маркировката не е подновена коя посока хваща.А да намери място в центъра по обед да видя как ще се самопаркира.То още малко и книжки няма ни трябват.И къде остава удоволствието от шофирането.Освен круиза и активните спирачки в града като допълнителна сигурност друго не ми трябва.Но не мога да отрека че това е прогреса.Все пак надявам се да сложат един ниско технологичен ръчен шалтер който да изключва всичката тая простотия по желание на пътника, пардон шофера.

mordohy
15-02-2014, 10:49
Митак, тия екстри са за тъпи индивиди, свикнали да бъдат ограничавани и за това най-добре се чувствуват в обора.
Освен това са полезни за нашите скъпи половинки, които е доказано, че за повече от едно нещо не могат да мислят.
Знаем го това нещо.
За тях е ето този поздрав:
http://www.youtube.com/watch?v=BtArgQI-pe4

georgyg
15-02-2014, 11:38
В последните месеци направих доста тестове на различни марки и ФВ определено имат доста балансирани модели. Силни са и неслучайно са на път да станат производител номер 1 в света.
Най-много ми хареса новата Шкода Октавия. В модела се предлагат доста готини неща като активен паркинг асистент, който намира място и паркира сам, система, която следи маркировката и държи зададената лента /завива сама/, активен круиз контрол, който поддържа зададената дистанция до предната кола, активен светлинен асистент, който пуска къси-дълги според идващите и застиганите коли, активни спирачки за градски условия, които спират колата ако е на път да блъсне пешеходец или предната кола и други подобни нови технологии. С тази кола ако караш след някой познат можеш едва ли не да пуснеш волана и да подремнеш. Ако заспиш наистина пък има звуков и светлинен сигнал, който сигнализира, че си преуморен.
Има и 6 и 7 степенно DSG с два съединителя, което е подобно на TCT на Фиат. Изобщо не се усеща кога превключва. Много е добро.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=EJ46ta2Rwnc#t=145

Писах в една друга тема за новата Шкода Октавия. Същата я карах през юни, малко след премиерата и:
1. Супер лека е - 2.0 ТДИ има ускорението на 159 с 2.4 дизел...
2. Има възможности за изброените екстри, но такива екстри предлагат още Пежо, Ситроен, Опел и т.н. от средния клас коли;
3. Във високото оборудване с големия дизел идва с 16-ки и е страшно нестабилна... От всички други коли, които карах само шкодата беше със 16-ки;
4. Предимство е че с почти всяко оборудване, може да добавиш тези екстри, но повечето от тях са доста скъпи.
5. Цената с високото оборудване и допълнителни екстри идва към 50к.
6. DSG е супер, но старото с 6-скорости, което е от преди 7-8 години, новото със 7 скорости се чупи доста и не е препоръчително. Разгледайте Супърб на 2-4 години, колко се предлагат и как всичките евтини са с тази скоростна кутия;
7. Колата е супер пластмасова, като за 50к. Корите на вратите са от пластмаса (дори на 145-цата не бяха). Седалките са супер дървени, макар, че тази която карах беше с кожа, подгряване и т.н.
8. Шкодата си струва ако е на по-ниска цена!
9. Собствения лизинг на ЕТ е супер дървен! За една и съща цена на автомобил имат почти 100 лв повече вноска на месец, което за 60м са си 5000 лв.
10. Навигацията е 3000+ лв........
Ако не вярвате, все още си пазя офертите.

Забравих, колата е доста широка вътре, което си е един голям плюс.

И сега като отидете да разгледате като пример Опел Инсигния ще разберете, че Опела е по-евтин със същите екстри, така че е въпрос на избор.


Митак, тия екстри са за тъпи индивиди, свикнали да бъдат ограничавани и за това най-добре се чувствуват в обора.

Тези екстри в момента продават колите! Ситроен имат и масаж на седалките в средното ниво на DS4 и седалките са едни от най-добрите в този ценови клас.
А и да си призная моята има "активен светлинен асистент" и съм забравил от къде се пускат фаровете, ама който се качи в колата и му трябват 15 минути да разбере какво му говоря.
Да знам, че половината тука ще кажат, че това не е екстра за карачи, ама след 12ч. на работа ми се струва незаменима :)

dimitar_vd62
15-02-2014, 20:49
Вярно че екстрите продават колите, щото ако не са те дефакто няма какво да предложат освен дизайн и мощност.Обаче ми се струва че не сме дорасли за такива екстри.А пък те, екстрите, още не са толкова умни че да елиминират човешката простотия.Иначе не мога да си обясня как човек с кола с фул екстри ще катастрофира в тази рехава зима/за Варна/.Между другото някъде гледах една реклама на парк-асистент на форд - слизаш и колата сама се паркира на място където не би могъл да излезеш от нея ако си вътре.После си излиза.Полезно според мен.

Бобби
15-02-2014, 21:02
Вярно че екстрите продават колите, щото ако не са те дефакто няма какво да предложат освен дизайн и мощност.Обаче ми се струва че не сме дорасли за такива екстри.А пък те, екстрите, още не са толкова умни че да елиминират човешката простотия.Иначе не мога да си обясня как човек с кола с фул екстри ще катастрофира в тази рехава зима/за Варна/.Между другото някъде гледах една реклама на парк-асистент на форд - слизаш и колата сама се паркира на място където не би могъл да излезеш от нея ако си вътре.После си излиза.Полезно според мен.
Незнам колко е полезно....:smoke:...ако си спрял до моята кола на милиметри и тя няма тези екстри.......представи си, че тръгна да излизам преди теб.....какво ше стане:)))

dimitar_vd62
15-02-2014, 21:17
Ша внимауаш бе.:smoke:

nikolaaaay
15-02-2014, 22:43
Митак, тия екстри са за тъпи индивиди, свикнали да бъдат ограничавани и за това най-добре се чувствуват в обора.
Освен това са полезни за нашите скъпи половинки, които е доказано, че за повече от едно нещо не могат да мислят.
Знаем го това нещо.
За тях е ето този поздрав:
http://www.youtube.com/watch?v=BtArgQI-pe4
Тази от твоя клип се справя доста добре. Ето това е култово паркиране. http://www.youtube.com/watch?v=sa09WIEKNNc

---------- Post added at 22:25 ---------- Previous post was at 22:18 ----------


И ако някъде маркировката не е подновена коя посока хваща.
България и българските пътища не са критерии за нищо, но очевидно по немаркиран път не можеш да ползваш тази опция.
Между другото, четох, че американците смятат да съкратят част от хората в армията си и да ги заменят с роботи. Роботите щели например да са умни камиони, които вървят в конвой и следват автомобил, каран от човек. След време е напълно възможно и в градския транспорт да има автобуси без шофьор.

---------- Post added at 22:43 ---------- Previous post was at 22:25 ----------


Писах в една друга тема за новата Шкода Октавия. Същата я карах през юни, малко след премиерата и:
1. Супер лека е - 2.0 ТДИ има ускорението на 159 с 2.4 дизел...
2. Има възможности за изброените екстри, но такива екстри предлагат още Пежо, Ситроен, Опел и т.н. от средния клас коли;
3. Във високото оборудване с големия дизел идва с 16-ки и е страшно нестабилна... От всички други коли, които карах само шкодата беше със 16-ки;
4. Предимство е че с почти всяко оборудване, може да добавиш тези екстри, но повечето от тях са доста скъпи.
5. Цената с високото оборудване и допълнителни екстри идва към 50к.
6. DSG е супер, но старото с 6-скорости, което е от преди 7-8 години, новото със 7 скорости се чупи доста и не е препоръчително. Разгледайте Супърб на 2-4 години, колко се предлагат и как всичките евтини са с тази скоростна кутия;
7. Колата е супер пластмасова, като за 50к. Корите на вратите са от пластмаса (дори на 145-цата не бяха). Седалките са супер дървени, макар, че тази която карах беше с кожа, подгряване и т.н.
8. Шкодата си струва ако е на по-ниска цена!
9. Собствения лизинг на ЕТ е супер дървен! За една и съща цена на автомобил имат почти 100 лв повече вноска на месец, което за 60м са си 5000 лв.
10. Навигацията е 3000+ лв........
Ако не вярвате, все още си пазя офертите.

Забравих, колата е доста широка вътре, което си е един голям плюс.

И сега като отидете да разгледате като пример Опел Инсигния ще разберете, че Опела е по-евтин със същите екстри, така че е въпрос на избор.



Тези екстри в момента продават колите! Ситроен имат и масаж на седалките в средното ниво на DS4 и седалките са едни от най-добрите в този ценови клас.
А и да си призная моята има "активен светлинен асистент" и съм забравил от къде се пускат фаровете, ама който се качи в колата и му трябват 15 минути да разбере какво му говоря.
Да знам, че половината тука ще кажат, че това не е екстра за карачи, ама след 12ч. на работа ми се струва незаменима :)
Октавия идва с 16-ки, 17-ки, 18-ки или 19-ки, каквито си поръчаш. Нормално е ако ще караш по-динамично да си вземеш по-големи джанти, но ако ще движиш 90% в града за какво са ти. Доплащането от 16 за 17-ки е 350лв., което не е скъпо.
7DSG е имало с дефектна партида съединители. Едва ли има конструктивен дефект в кутията.
Колата си е доста пластмасова, но това не е Алфа. Двете марки правят съвсем различни автомобили за съвсем различни цели. Въпреки пластмасите, интериорът на Октавия е много добър.
За 3300 лева има 8 инчова система с висока резолюция, която освен навигация, плейва от всякакви носители, ДВД, приема гласови команди и отговаря и т.н. Обикновена навигация с по-малък дисплей е към 1000 лева.
Според мен си е много удобна семейна кола, която става и за товарене на багаж, и за в града и за дълги пътувания.

Ето тук има едно добро ревю, но е трудно да се фокусираш върху колата заради водещата...

http://www.youtube.com/watch?v=JOCwLAYlY0E

RPWWD
16-02-2014, 08:16
Водещата си я бива, но на капака на Шкодичката пише "Остави я", и струва макс 30 000 и нито стотинка повече ;-)

Ранобудниче
16-02-2014, 09:07
...
Освен това са полезни за нашите скъпи половинки, които е доказано, че за повече от едно нещо не могат да мислят.
...

..?
Напоследък все повече ме изненадваш.
Крайно неприятно ми е да ми хрумва, че е възможно да съм се заблуждавала години наред.

dimitar_vd62
16-02-2014, 21:28
Тази от твоя клип се справя доста добре. Ето това е култово паркиране. http://www.youtube.com/watch?v=sa09WIEKNNc[COLOR="Silver"]



Това почти успях да го направя,трябваше да навия волана надясно към стената за да се разминем с един колега на портала, после разменихме няколко думи и забравих че волана е в дясно и докато му казвах -айде до утре - дадох газ и колата почти се изкатери с дясната предна гума.Ако имах желание можех да го направя 1 към 1.

nikolaaaay
17-02-2014, 00:13
Това почти успях да го направя,трябваше да навия волана надясно към стената за да се разминем с един колега на портала, после разменихме няколко думи и забравих че волана е в дясно и докато му казвах -айде до утре - дадох газ и колата почти се изкатери с дясната предна гума.Ако имах желание можех да го направя 1 към 1.
То само с желание не става. Трябва да си имаш дарба за тия работи.