PDA

View Full Version : уплътняване и нещо друго......



akula
28-02-2007, 13:34
Колеги имам 2 въпроса, ако можете да ми помогнете.. :) :) :)

1. Да се е случвало на някой ??? Не са ми уплътнени хубаво пластмасовите "плочки" , на които са хванати страничните огледала и влиза вода. Водата изтича от долния край и образува едни гадни следи по боята на вратата. Въпроса е с какво мога да уплътня "плочките" и дали чертите могат да се оправят само с пастиране... Колата явно дълго е била така , защото като се погледне и чертите се вижда ( предната врата на снимката)..Мерси предварително :notworthy: :notworthy: :notworthy:

2. Това е по скоро информативно питане - може ли да се надгражда или се сменя направо климатик с климатроник ???

Mury
28-02-2007, 13:49
По първия въпрос според мен няма как да се оправи даже не дълъг път ще ти влиза вътре водата на моята е така разбрах кат ходих да Варна :evil: :evil:

akula
28-02-2007, 14:17
По първия въпрос според мен няма как да се оправи даже не дълъг път ще ти влиза вътре водата на моята е така разбрах кат ходих да Варна :evil: :evil:


Ако имаш предвид в купето, това хич не ме радва :evil: :evil: :evil: , но пък тук при дъждовно време не е имало такъв проблем (в София)...
на твойта новата ли имаш този проблем, и дали това е някъф общ дефект на тези ???
С некъф силикон или лепило....Мисля да питам на Вагон ресторанта, където правят стъкла, ма не ми остава време да отида до там... и решихпърво тук да се пробвам.. :roll: :roll: :roll:

blagun
28-02-2007, 15:23
По първия въпрос според мен няма как да се оправи даже не дълъг път ще ти влиза вътре водата на моята е така разбрах кат ходих да Варна :evil: :evil:


Ако имаш предвид в купето, това хич не ме радва :evil: :evil: :evil: , но пък тук при дъждовно време не е имало такъв проблем (в София)...
на твойта новата ли имаш този проблем, и дали това е някъф общ дефект на тези ???
С некъф силикон или лепило....Мисля да питам на Вагон ресторанта, където правят стъкла, ма не ми остава време да отида до там... и решихпърво тук да се пробвам.. :roll: :roll: :roll:
Питайте Бобо колко се мъчихме над мойто огледало - то не беха рапидки, силикони, поксиполи..... и пак си влизаше вода от колоната при мен :shock: :D накрая свалихме кората на вратата, сложих найлон откъм страната на колоната и престана да влиза вода вътре - всичко се изтича на долу през дупките на вратата :wink: Това е решението да не влиза вътре вода :wink:

akula
28-02-2007, 15:26
При мен не влиза вода вътре ( поне за сега , дано не се случи :priest: ), ама това е една голема гадост....... а поне с пастиране ше махна ли онез гадости от вратите????

ALFA CORSE
28-02-2007, 15:33
И при мен се появяват такива следи след дъжд, но ако не се лъжа само от лявата страна :(
Даже след проливен дъжд и като постои малко колата... първите две-три сваляния и качвания на левия прозорец са много мъчителни, т. е. с моя помощ и след това се оправя и може би това е причината, а не се бях замислял, че оттам е възможно да влиза вода.

Mury
01-03-2007, 12:07
При мен само на дълъг път а и се появяват 3-4 капки на самата кора под пищялката :wink: :wink:

JORDANGT
01-03-2007, 23:32
И при мен се появяват такива следи след дъжд, но ако не се лъжа само от лявата страна :(
Даже след проливен дъжд и като постои малко колата... първите две-три сваляния и качвания на левия прозорец са много мъчителни, т. е. с моя помощ и след това се оправя и може би това е причината, а не се бях замислял, че оттам е възможно да влиза вода.
Някакво меко уплътнение му е майката иначе като стегнеш яко оледалото и джама се движи бавно,ако е по хлабаво стъклото си се движи,но огледалото пропуска вода или дрънчи... пу да го еВа :evil:

IXIBIT
02-03-2007, 20:47
Петната ще излязат с пастиране,защото това са просто отлагания на повърхността на лака :wink:
Има една шлайф паста на SONAX бяла тубичка с червен етикет

SONAX Abrasive Paste http://automaniasliven.hit.bg/sonax.html

Перфектна е за ръчно полиране на драскотини и отлагания и най-хубавото е че не можеш да си скапеш боята,даже и да искаш :wink:
Струва 5 лв

vamfan
02-03-2007, 23:14
под пласмасовата стойка са изрезва мокропореста гума, черна е и е много мека, но е влагонетропусклива, аз си смених моето уплътнение, даже и като свалих стойката, старото уплътнение пак е било такова оригинално, ама се е сплескало и уронило, не ми пропуска вода и не се утича мръсотия по вратата вече 5 месеца

akula
05-03-2007, 11:24
Много мерси за последните две съветчета... :big_beer: :big_beer: :big_beer:


А по второто въпрос никой ли не е правил тази интервенция ????

Mury
05-03-2007, 15:07
Трябва да се сменя всичко но то при алфа не е точно климатроник а електронен климатик което според мен е безмислено да се сменя,карай си с климатика и тва е :wink: :wink:

Crusader
05-03-2007, 17:43
Много мерси за последните две съветчета... :big_beer: :big_beer: :big_beer:


А по второто въпрос никой ли не е правил тази интервенция ????

Дай да разменим колите, тъкмо аз ще се кефя на бегачка, а ти на климатроник /автоматичен климатик/ :lol: :lol: :lol:

allberti
06-03-2007, 07:56
За огледалата! Като видях темата проверих и моите.И те бяха отлепени.Вътре наистина има пореста гума с двоино залепваща от двете страни като при предната емблема,която с времето е изгубила своиствата си.Аз го напълних с черен силикон от двете страни на гумата и стана supper.

Yon
06-03-2007, 08:57
http://automaniasliven.hit.bg/sonax.html



При мен е леко остърган лака без да е нарушена боята. С кое от горните да пробвам?

akula
06-03-2007, 09:12
Дай да разменим колите, тъкмо аз ще се кефя на бегачка, а ти на климатроник /автоматичен климатик/ :lol: :lol: :lol:

Хе хе , може и две мулатки да прибавя с паунови ветрила да ти правят рахатлък докато фърчиш по магистралата :big_wink: :big_wink:

IXIBIT
06-03-2007, 20:52
http://automaniasliven.hit.bg/sonax.html



При мен е леко остърган лака без да е нарушена боята. С кое от горните да пробвам?

SONAX Abrasive Paste при условие че имаш лак върху базата(цвета) :wink: