PDA

View Full Version : Теч до предна лява гума



Alfa_147 selespeed
05-03-2014, 22:16
Добър вечер, имам следният проблем. Спрях на едно место 2 3 часа и след това видях малка локвичка със синкава течност клоняща към вода под предната лява гума . Не бях сигурен дали е от мен проверих масло , масло селеспийд антифриз сичко беше нормално.Тръгнах и след 10тина минути заби на втора скорост и не искаше да смени на 3та. Успях да сменя след доста опити. Сега в двора като я пааркирах след определено време видях капки на същото място. Ясно е че има теч въпроса ми е дали мога да стигна до сервиз без да прецакам нещо сериозно.

Кайо
05-03-2014, 23:59
....фръля масо от Селето....,капачката на казанчето е с мъркучле и баш от там го плюе до левата гума,причината не помня,има тема за Селетата http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=34244
Най-добре оди у сервиз.

Alfa_147 selespeed
06-03-2014, 00:07
Маслото на селеспийда е червено отворих го а иначе локвата е от синкаво прозрачна течност или поне от земята на такава я оприличих. И дори да хвърля няма логика да зацепи на 2ра по скоро е робота както каза едно друго момче от форума

Кайо
06-03-2014, 00:25
Маслото на селеспийда е червено отворих го а иначе локвата е от синкаво прозрачна течност или поне от земята на такава я оприличих. И дори да хвърля няма логика да зацепи на 2ра по скоро е робота както каза едно друго момче от форума

Маслото на Селето не е червено!
Бледо жълтее...;)
Логика да зацикли има,това е хидравлична система,когато няма нужното налягане е нормално да зацикли.
Кой,кво и къде казва няма значение,аз мога да кажа,че съм дебел негър с раста.....ходи в читав сервиз.

Alfa_147 selespeed
06-03-2014, 00:26
Е добре тогава казанчето в левия калник с червеното какво е ?

Кайо
06-03-2014, 00:32
Е добре тогава казанчето в левия калник с червеното какво е ?

То е за Селето,просто не си с правилното масло....

Alfa_147 selespeed
06-03-2014, 00:38
В александър ауто ми го наляха след смяна на помпата за налягането сега какво да правя :Д
Ще им кажа да си го сменят за тяхна сметка :@

Da_Fuse
06-03-2014, 11:36
И след това ходене за рекламацията НИКАКВО ХОДЕНЕ В АЛЕКСАНДЪР АУТО ПОВЕЧЕ!!!:dyrvo_v_kenefa:

Alfa_147 selespeed
06-03-2014, 12:05
Ама вие си противоречите едно една тема и каио е писал там и ясно се казва че маслото за робота е цс спийд а то е червено пък сега ми обяснявате ал ауто колко са тъпи и че било жълто????????????? http://www.alfaromeo-bg.com/forum/showthread.php?t=61568

Maximus
06-03-2014, 13:13
Възможно ли е да ти тече от рейката?

Защо мислиш, че проблемът със селето е свързан с теча?

Не знам как е при 147, но при мен /156/ точно там капеше синкава рядка гняс, и се оказа рейка.

Mury
06-03-2014, 13:48
Ама вие си противоречите едно една тема и каио е писал там и ясно се казва че маслото за робота е цс спийд а то е червено пък сега ми обяснявате ал ауто колко са тъпи и че било жълто????????????? http://www.alfaromeo-bg.com/forum/showthread.php?t=61568

CS Speed е жълто,няма червено,евентуално може да придобие червеникъв отенък,ако преди това е наливано обикновено хидравлично масло.Има доста хора,които си карат селетата с хидравлично червено масло,но аз лично не го препоръчвам.:yes::yes:

Alfa_147 selespeed
06-03-2014, 21:42
Имам една бутилка цс спийд и като погледна вътре червено та червено незнам...
А за рейката знам от предишния собственик че е натегната на макс защото не е в ред нещо и е напълно възможно да тече от там.
Обаче това не обяснява защо вкарах 3та от 10тия опит за щастие след това не е имало проблем

radostin_ivanov
06-03-2014, 22:33
Нашия,без да се сърдиш,но тук врачки няма,иди в сервиз.