PDA

View Full Version : проблем с алфа 147 дизел



john_doe
08-03-2014, 21:04
здравейте появи ми се проблем.купих алфата преди 2 месеца до днес нищо и нямаше по мотора ама сутринта чух че някак странно работи ама не обърнах особенно внимание.та проблема е че на таблото ми изписа нещо от сорта - проблем мотор,светна червената лампа дето е за маслото (сигурно е за маслото) колата почна да прекъсва угасна и повече не щя да запали.моля ви ако имате някаква идея да споделите щото място не мога да си намеря.в понеделник ще дойдат майсторите.

Omni
08-03-2014, 23:15
Спокойно, по-описанието което си дал не може да се каже нищо, но веднага не се филмирай. Може да е от 1000 и повечето дребни неща.

john_doe
09-03-2014, 00:30
не се филмирам просто доста ми излезе отгоре за парите които я взех,дано не е нещо сериозно М№

nastybg
09-03-2014, 02:10
не се филмирам просто доста ми излезе отгоре за парите които я взех,дано не е нещо сериозно М№

Това е проблема на масовия алфа потребител, радва се на алфа на 7-8 години за 3000лв с кожи, босета, навигации и т.н. и после се чуди ама защо така, и я продава ... А по темата, не мисля че някой може да ти помогне на базата на това описание, затова най-правилното предположение е - колата е за майстор, като първо - диагностика !

haljscho
09-03-2014, 09:46
здравейте появи ми се проблем.купих алфата преди 2 месеца до днес нищо и нямаше по мотора ама сутринта чух че някак странно работи ама не обърнах особенно внимание.та проблема е че на таблото ми изписа нещо от сорта - проблем мотор,светна червената лампа дето е за маслото (сигурно е за маслото) колата почна да прекъсва угасна и повече не щя да запали.моля ви ако имате някаква идея да споделите щото място не мога да си намеря.в понеделник ще дойдат майсторите.
Може и да е дребен проблем, може и да е нещо по-сериозно!
Ако няма към кой да се обърнеш, напиши от кой град си може и да се намери кой да помогне!

john_doe
09-03-2014, 10:12
Може и да е дребен проблем, може и да е нещо по-сериозно!
Ако няма към кой да се обърнеш, напиши от кой град си може и да се намери кой да помогне!
от Севлиево съм,момчетата казаха,че ще дойдат да я видят.не мога да си обясня какво стана.пуснах темата в случай нещо някой да каже да даде мнение :)

dansguardian
09-03-2014, 10:34
Здравей колега,
не искам да те плаша и да ти развалям настроението, но мисля че ти е блокирал мотора. Лампата за масло + странен звук + странната работа на мотора + невъзможност за повторно запалване на двигателя = блокаж. Казвам ти го от опит. При мен симптоматиката беше абсолютно същата, звукът наподобяваше стържене на метал и тракане на ламарина, почнаха да прекъсват цилиндри, докато накрая не предаде Богу дух. След сваляне на картера се установи, че 4-ти биелен лагер е мазало и беше станал на парчета. Алфите имат проблем със смазочната система и са особено капризни по отношение на маслото, с което се карат. Най-често проблемите са свързани с недостатъчно смазване на 4-ти биелен лагер (дали маслената магистрала, до 4-ти биелен лагер се запушва...?). От тогава вече знам, че светне ли лампата за маслото - незабавно изключане на двигателя и в бокса.

john_doe
09-03-2014, 11:24
добре де тя колата върти не се чува стъргане ей сега дойде един приятел той кара 6 години 156 дизел вика може да е някой клапан или дюза

pesho_kj
09-03-2014, 11:41
Запушен горивен филтър, регулатор налягане или ГНП пълно с боклуци! Пробвай с натискане на Краш бутона дали ще запали. Относно лампичката - най-вероятно е изобразена дюза а не масло. Имай предвид, че по принцип светне ли дюзата и изгасне по този начин, после може и да запали но иска повече въртене...мотора не е счупен ако не е изтекло маслото, просто е доста трудно да строшиш ЖТД.

john_doe
09-03-2014, 11:56
Запушен горивен филтър, регулатор налягане или ГНП пълно с боклуци! Пробвай с натискане на Краш бутона дали ще запали. Относно лампичката - най-вероятно е изобразена дюза а не масло. Имай предвид, че по принцип светне ли дюзата и изгасне по този начин, после може и да запали но иска повече въртене...мотора не е счупен ако не е изтекло маслото, просто е доста трудно да строшиш ЖТД.
кое е краш бутона

pesho_kj
09-03-2014, 11:59
На 156 е под шофьорската седалка гумен бутон, ако е 147 нз къде е но някъде там долу би трябвало да е...

john_doe
09-03-2014, 12:04
На 156 е под шофьорската седалка гумен бутон, ако е 147 нз къде е но някъде там долу би трябвало да е...
на копчето какво е изобразено каква и функция изпълнява

lordliness
09-03-2014, 12:07
Аз като начало бих си откачил акумулатора за двайсетина минути и бих опитал след това да запаля

pesho_kj
09-03-2014, 12:09
Не съм много наясно но мисля, че при удар колата спира притока на гориво към двигателя и трябва да го натиснеш за да тръгне пак...понякога сработва и без да има удар, случвало ми се е 1,2 пъти...

john_doe
09-03-2014, 12:37
Не съм много наясно но мисля, че при удар колата спира притока на гориво към двигателя и трябва да го натиснеш за да тръгне пак...понякога сработва и без да има удар, случвало ми се е 1,2 пъти...
нямам такъв бутон или не можах да го намеря оная лампичка ростоянна свети кола ми трябва а нямам уфф откачих клемите пък ще видим

alfa racer GTA
09-03-2014, 13:14
Бре колега поне да беше направил и качил една снимка на това което показва като повреда.

mirchozo
09-03-2014, 13:15
Напиши си в подписа данните за колата, модел, година, двигател, конски сили ако искаш и т.н..., така ще избегнеш някой бъдещи въпроси. Предполагам че просто не знаеш от къде, влиза се в контролен панел и...

Относно проблема, ако имате тестер вижте коя грешка излиза, после в аутодата може да видите какво означава грешката. Ако нямате започвате с бабешкия метод: смяна на горивен филтър, проверка на дебита на горивната помпа (възможно е цедката в резервоара да се е задръстила), ако не помогнат споменатите досега следва регулатора на налягането на помпата за високо налягане (някой модели имат цедка отпред на върха на регулатора, ако имаш я чупиш и си свиркаш, но задължително преди това нов горивен филтър). Ако нищо от споменатото не помогне, следва по-специализиран сервиз където да ти видят дюзите и горивната помпа. Щом ще идва колега с жтд, значи би трябвало да ги знае тия неща и вероятно ще стигнете до проблема.

пс Ако нещо ти потрябва, имам един мотор 1,9 на части тъй че няма страшно телефона ми го има в подписа

fakirastanly
11-03-2014, 10:47
Колега предполагам ти е доста неприятно в момента но драсни наистина модел от къде си я купил с какво масло я караш.Преди 2 години преживях такова нещо с ендо пежо и фалшив Castrol Magnetic след 500км. мотора умря посред зима с дете на 3 години беше не е истина ама това друга исторя.