PDA

View Full Version : Колата ми обича студа



wise
12-03-2014, 19:00
Не точно, защото не иска да пали, но това е друг въпрос и проблем. Темата е за съединителя, който преди зимата започна да дава проблеми. В началото беше свободен ход и чак долу, реално се усещаше натиск. След това започна да си остава долу и след много помпане да се вдига. Също така при продължително каране на 5-та примерно, когато не се натиска, като дойде времето за натискане остава долу. Бях в няколко сервиза, Ванто и други, но не намират проблем хората( естествено когато закарам колата, съединителят работи). Смених дори е една горна помпа без ефект.И накрая ми предложиха да ми го сменят целия комплект.
И така дойдоха студените месеци, точно си мислех как в студа ще трябва да съм пеша и то кво стана, проблемът изчезна като с магия. 4+ месеца работеше перфектно, на дълъг път, на къс път, без грешка. Забелязах, когато беше необичайното затопляне през Февруари, отново започна лека полека да се появява свободния ход, с който трудно се вкарва скоростта. Сега в последно време като захладня пак, отново работеше перфектно, а днес (15+ градуса беше) сутринта никакви проблеми, а на връщане от работа с мъка и мн помпане на светофари.

Питам Ви тука, защото знам, че има хора по-компетентни от много от майсторите. А ако на тях им кажа подобно нещо, ще ми се изсмеят най-вероятно. Идеята ми е да не сменям, съединител, без да е нужно. В допълнение да кажа, че течове и загуба на течност няма от никъде, обезвъздушавания са направени около 100 броя. :new_Eyecrazy:

lordliness
12-03-2014, 19:24
Каква е колата и мотора?

RoMeO_156_GTA
12-03-2014, 21:56
Колега, не бързай да сменяш съединител. И при мен искаха да го отварят. В темата по-долу съм описал защо. Иначе след смяна на горна помпа на съединителя, която се намира зад педала, долния работен цилиндър върху ск. кутия и промивка, педала спря да потъва. И при мен се влияеше от температурни разлики.
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=76873&highlight=%F6%E8%EB%E8%ED%E4%FA%F0%F7%E5&page=2

zombiran
12-03-2014, 22:58
И аз имах същия проблем описан от колегата RoMeO_156_GTА. Смених горната помпа на педала. Обезвъздуших и всичко се оправи. Аз имах проблем най-вече със задна скорост и то при ниски температури. И този празен ход ;) Трябваше да припомпвам педала и малко сякаш се оправяше за момента :0

wise
13-03-2014, 01:01
147 1.9 JTD, да бе аз забравих най-важното. Мисля тези дни да мина през Сервиза на Румен (http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=53). Гледам, че има хубави отзиви, а и ми е наблизо. И ще му кажа на човека и мненията от по горе, да ги има предвит. Ще пиша после, ако има развитие.:drive:


Иначе след смяна на горна помпа на съединителя, която се намира зад педала, долния работен цилиндър върху ск. кутия и промивка, педала спря да потъва.


Това мисля, че го бях чел тук във форума, за долния цилиндър. Ама нали си нямам идея къде е и как изглежда. И в сервиза им казвам, "долен цилиндър четох, че може да е проблема, някъде под акумулатора". Търсиха, търсиха и ми казаха, че няма такова :Д

haljscho
13-03-2014, 06:45
147 1.9 JTD, да бе аз забравих най-важното. Мисля тези дни да мина през Сервиза на Румен (http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=53). Гледам, че има хубави отзиви, а и ми е наблизо. И ще му кажа на човека и мненията от по горе, да ги има предвит. Ще пиша после, ако има развитие.:drive:




Това мисля, че го бях чел тук във форума, за долния цилиндър. Ама нали си нямам идея къде е и как изглежда. И в сервиза им казвам, "долен цилиндър четох, че може да е проблема, някъде под акумулатора". Търсиха, търсиха и ми казаха, че няма такова :Д

Възможно е, защото има някой 147-ци които са с лагер-помпа която се намира вътре при съединителя!