PDA

View Full Version : Появяващ се "Motor Control System Failure" при високи обороти... Алфа 147



InFlames
22-03-2014, 22:58
Привет колеги, този проблем го имам от преди (не беше се появявал скоро) а той е следният: Понякога при по-високи обороти(4 000) или ускорение светва съобщение "MOTOR CONTROL SYSTEM FAILURE" при което ми светва червеното двигателче и колата влиза в авариен режим ,при който повече от 2 000 оборота не дава да да се вдигнат. След като рестартирам колата (гася паля) вече няма и следа от проблема..

Имате ли някакви предположения (знам че са възможни хиляди) но все пак?
Колата е от подписа ми - 147 1.9 JTDm 140 к.с

Поздрави!

stelt
22-03-2014, 23:04
Една възможна причина, блокирала геометрия и пренадуване на турбината.

InFlames
22-03-2014, 23:12
Няма ли да има някакви симптоми, ако е блокирала геометрията... ? И между другото, странното е,че не винаги излиза тази грешка има много пъти в които колата я цедя до най-високите обороти и проблеми няма в никои аспект... Но, сега този проблем напомни за себе си отново- последните 2 -3 дни се случи 2 пъти ...

emzo
23-03-2014, 08:54
Лог- обороти, искано и измерено налягане, клапан Н75

pininfarina
23-03-2014, 09:00
Привет колеги, този проблем го имам от преди (не беше се появявал скоро) а той е следният: Понякога при по-високи обороти(4 000) или ускорение светва съобщение "MOTOR CONTROL SYSTEM FAILURE" при което ми светва червеното двигателче и колата влиза в авариен режим ,при който повече от 2 000 оборота не дава да да се вдигнат. След като рестартирам колата (гася паля) вече няма и следа от проблема..

Имате ли някакви предположения (знам че са възможни хиляди) но все пак?
Колата е от подписа ми - 147 1.9 JTDm 140 к.с

Поздрави!

- Разкачен вакуум или сцепен маркуч за управления на турбината
- Блокирала ( частично или напълно ) геометрия на турбината
- Дефектирал соленоид
- Деформация на лопатките на турбината в следствие на високи термични натоварвания

Най често това са проблемите...

InFlames
23-03-2014, 09:16
Благодаря много! Надявам се грешката да е записана в ECU-то и тези дни ще закачим да видим..Силно се надявам да е някой маркуч! Всичко друго ми изглежда като голяма драма... Ще ви държа в течение колеги и ще пиша къде е бил проблема...

Поздрави !

Lupo Nero
23-03-2014, 12:13
при мен само когато е мокро прави тези изпълнения но пък тогава колата върви като луда до момента на светването на чека

tonov
23-03-2014, 21:15
Благодаря много! Надявам се грешката да е записана в ECU-то и тези дни ще закачим да видим..Силно се надявам да е някой маркуч! Всичко друго ми изглежда като голяма драма... Ще ви държа в течение колеги и ще пиша къде е бил проблема...

Поздрави !

Ремап имаш ли?

emzo
23-03-2014, 21:24
И да има, кой малоумник ще му е вдигнал толкоз налягането без да се подсигури :)

tonov
23-03-2014, 21:30
Питам, понеже може да не е турбината. Сега като се постопли, почват магариите. Ако има ремап и то отскоро, направо да ходи при мапера.

evolintend
24-03-2014, 16:24
Здравей.Аз имах същият проблем,записваше ми и грешка в високото налягане.Мислех че е калапава нафта,слагах добавки но се оказа замърсен регулатор.Почистих го от сополите за 20лв и вече е помен този проблем.
Преди това ме караха да свалям дюзи за проверка,турбината била разбита,добре че не се хванах да го правя.

Gecovski
30-03-2014, 14:40
И на моята изписа същото.Проверих на компютър и ми казаха,че има проблем с дебитомера...При запален двигател показа 474 mg,а ми казаха,че нормалната стойност е около 300 mg.Но сама си угасна...

emzo
30-03-2014, 22:06
А като си отпушеш ЕГР-а дали не отива на 300мг :mrgreen: