PDA

View Full Version : Покупка на читава 156



thelegion
01-04-2014, 17:11
Здравейте! Преди време писах тема за 147 за първа кола, но като се возих малко при един колега, ми е тясна отзад и отпред малко, сравнение с астра ф. Та реших да погледна 156, но там не знам до колко пари да гледам. Също така колата ще се кара в Пловдив/Пазарджик, където има много павета и улицата му е с доста, доста дупки и предполагам ще е проблем за окачването. Мисля да я докарам от Германия, но не се знае още. Пред голяма дилема съм между алфа 156 2.4дизела или астра бертоне 2.2 бензина. За астрата имам информация и знам кое как, но за алфата нямам грам. Ето тази алфа харесах, но както казах не знам много за 156. Дали трябва да се притеснявам за окачването, защото нямам много излишни пари. Не съм фен на марки, но сегашната астра да чукна на дърво за 12 години, само съединител,радиатор и водна помпа, нищо друго. Нацелвал съм големи дупки и т.н., но проблеми с окачване нямам. Но пък алфата външния и вид ее... уникален

lordliness
01-04-2014, 17:44
Бертоне. Аз карам алфи само защото ми харесват на външен вид и не ме интересува колко горят и колко често се развалят :)

nickgaidarov
01-04-2014, 19:01
...

code
01-04-2014, 19:42
Която ти харесва - нея си купи. Ако аз живеех в Пловдив щях да си купя Лада Нива.

pesho_kj
01-04-2014, 20:09
Вече смених една 156-ца с друга, карам главно в Пловдив и окачването изкарва около 40 000...много зависи каква марка е, пък и можеш да рециклираш...аз съм много доволен и от двата автомобила. На първата и навих 50 000км, на тази вече наближавам 30 000 и се държат добре.

GammaRay
01-04-2014, 21:23
Която ти харесва - нея си купи. Ако аз живеех в Пловдив щях да си купя Лада Нива.

Ти, някога идвал ли си в Пловдив?

vovata
01-04-2014, 21:33
Аз един път ходих, добре че бях с виетнамка :moon:
Шегата настрана аз по В. Априлов и 6-ти септември при Бриколаж избягвам да минавам. Но като цяло е добре пътя.

thelegion
01-04-2014, 21:48
Аз не съм от Пловдив, но там уча и предполагам скоро и ще работя, затова се чудя, защото познатите, който имам с алфа имат проблеми с окачването, но не всички. Има такива, които откакто са взели колата, само наливат дизел и карат, та и аз търся нещо подобно. Докато завърша едва ли ще мога да отделям много пари ако се счупи нещо. Не, че бертонето не се чупи, но него съм го карал и знам как е и окачването няма да е проблем,но там има други проблеми .Алфата много ми харесва на външен вид и вътре е просто уникална.

vovata
01-04-2014, 21:57
Аз не съм от Пловдив, но там уча и предполагам скоро и ще работя, затова се чудя, защото познатите, който имам с алфа имат проблеми с окачването, но не всички. Има такива, които откакто са взели колата, само наливат дизел и карат, та и аз търся нещо подобно. Докато завърша едва ли ще мога да отделям много пари ако се счупи нещо. Не, че бертонето не се чупи, но него съм го карал и знам как е и окачването няма да е проблем,но там има други проблеми .Алфата много ми харесва на външен вид и вътре е просто уникална.

Щом търсиш нещо хубаво и здраво вземи 6 бона и ела да говорим.

thelegion
01-04-2014, 22:26
6 хилки точно сега няма как, освен ако не спечеля от национална лотария :razz: . Затова питах дали до 4 максимум може да се вземе качествено, че повече ще събера, чааак когато завърша :unsure:.

van_dal
01-04-2014, 23:41
Не я препоръчвам за гладни студенти. Алфата е скъпа за подръжка кола. Ако е нов внос със здрвво окачване ще изкара година може би, оттам нататък гласиш 500лв. за предница само носачи, често има ментета, на мен ми се прецака шарнир за два месеца. Консумативите също не са евтини. Карай си сега колата , като завършиш направо на 159!

emzo
01-04-2014, 23:49
Подкрепям, ако трябва да си плащам за ремонт на окачването - отдавна да съм я разтикал. Капризна кола е.

Иначе има и винаги ще има 2 типа хора:
1. поддържат си в топ кондиция колите
2. нищо не пипат, "перфектни" са им колите, а реално са ЖЗ

Жив зян :mrgreen:

Бобби
02-04-2014, 00:45
Виж сега...ако искаш красива жена демек кола, която да ти изневерява от време на време:))).. взимай Алфата.....ако искаш грозна и раждива кола, ама здрава за дупки взимай Опела и не се занивай с глупости....обаче ще си вечно втори....и от време на време ще те подиграват по светофарите.....
Майтапя се.:)....акъл за кола не ти трябва....ако имаш желание си ти....нали знаеш, че хубавите жени изискват повече пари.....та така и с колите......няма как една курва и свирка да ти направи, и да спестиш...

---------- Post added at 21:26 ---------- Previous post was at 21:21 ----------


6 хилки точно сега няма как, освен ако не спечеля от национална лотария :razz: . Затова питах дали до 4 максимум може да се вземе качествено, че повече ще събера, чааак когато завърша :unsure:.
Ела при мен...за 4 хилки ти правим подарък 2.4 жтд. 140 к.с. спортвагон, с него ще изучиш....и до там е гаранцията....:handshake:

---------- Post added at 21:45 ---------- Previous post was at 21:26 ----------


Бертоне. Аз карам алфи само защото ми харесват на външен вид и не ме интересува колко горят и колко често се развалят :)
Ами...Алфата спрямо БМВ-то, нищо не гори...а и двете са бързооборотни коли и италянката превъзхожда германеца в мощтност при еднакви кубици...така, че грешиш......Бертоне е италянец, ама когато е работил за Опел е бил пиян:)))

dimitar_vd62
02-04-2014, 00:53
6 хилки точно сега няма как, освен ако не спечеля от национална лотария :razz: . Затова питах дали до 4 максимум може да се вземе качествено, че повече ще събера, чааак когато завърша :unsure:.

Виж сега, лично мое мнение е че за 4 бона може да намериш нещо добро ама дотам.После регистрация, обслужване и както каза един колега, максимум след година, година и половина ще се обади туй онуй.А и като я вземеш само за свещи си приготви 240-300+ ако са за смяна/ако е ТС, за дизел не знам дюзи и прочие как стоят нещата/, ремъци ролки масла филтри да кажем 500 -600 макс. с труда.Не да й си боже да заклати обороти и там са вкарваш в един филм.Носачите са най-малкия кахър, ама определено не са за пътища с дупки.Пледи врими видях една за 2600 страшно запазена купе и интериор, но не ходих да я гледам щото не можах да кандърдисам жената да и сменя фиата.Ако мотора и е бил добре в 4 -те бона може се събереш.Понякога се намират читави за малко пари.Ама понякога.Тряа просто да имаш парите и да реагираш.Лично мое мнение подсигури се финансово пък тогава вземай, щото иначе ще намразиш марката, пък тя си заслужава кефа.

thelegion
02-04-2014, 01:01
А колега не така, новите опели нямат ръжда и z22se си понавървява доста, особено след 100. Возил съм се в една алфа 147 2.0туин спарк ли се води не знам, но беше 150коня бензин, в какво състояние е бил двигателя също не знам, но бертонето я издуха, обаче не мога да кажа нищо за 2.4 двигателя. Както колегата каза, може да карам фката, година/две и да взема 159, пък тогава пак ще е дилема 159 или астра Н

dimitar_vd62
02-04-2014, 01:29
Ми виж сега,ако си фен вземаш си алфата и си караш и опела.Тука много хора освен алфите си имат и втора и трета кола други марки според нуждите.Ако пък дилемата ти е алфа или опел вземай опела.Другия вариант е 156 GTA 3.2 V6 24V 250Hp и немаш грижи на светофарите.

thelegion
02-04-2014, 01:48
156 GTA 3.2 V6 24V 250Hp струва колкото къщата ми сигурно :D. Нямам възможност да поддържам 2 коли, искам една, която да ми върши всички нужди. Утре ще отида да покарам една алфа 2.4 на един приятел, който наскоро си я купи и ще видим.

haljscho
02-04-2014, 07:21
Нито Алфата нито Опела особено с тези мощни мотори са за теб!!!

Преориентирай се към някоя малолитражка!
Като пораснеш по-мощен и скъп автомобил........

lordliness
02-04-2014, 07:55
Ами...Алфата спрямо БМВ-то, нищо не гори...а и двете са бързооборотни коли и италянката превъзхожда германеца в мощтност при еднакви кубици...така, че грешиш......Бертоне е италянец, ама когато е работил за Опел е бил пиян:)))

Не разбрах защо намеси БМВ и къде греша?
На опела може никога да не му се наложи да прави ходова част.
Астра Бертоне също е приятна за окото кола.

code
02-04-2014, 09:07
Така, ето дилемата:
Алфа 156 2,4 - тежък мотор(кофти за окачването, кофти за разхода, кофти за поведението, кофти за динамиката), 140-150коня 2 клапана на цилиндър - цъ
Опел Астра 2,2 - голям разход, семпъл външен вид, за вътре да не отварям дума .. - цъ
Между двете бих избрал 156 фейслифт 1,9 16V 140коня ;)

Friday
02-04-2014, 09:22
...защото нямам много излишни пари.


Нито Алфата нито Опела особено с тези мощни мотори са за теб!!!

Преориентирай се към някоя малолитражка!

Подкрепям. :handshake:

Данъка на 2.4JTD особено ако е след 2001г. ще ти докара инфаркт :) Застраховка ГО също е по - скъпа!

Бобби
02-04-2014, 09:28
Не разбрах защо намеси БМВ и къде греша?
На опела може никога да не му се наложи да прави ходова част.
Астра Бертоне също е приятна за окото кола.
Идеше реч за разхода и го вкарах като сравнение.....тоез, че алфата харчи по малко.....

Кайо
02-04-2014, 09:52
Другия вариант е 156 GTA 3.2 V6 24V 250Hp и немаш грижи на светофарите.

На светофар ГТА-то не е от най-.....бе на старт бая Астри ше я дръпнат,виж на магистрала или голям булевард бива,ама на магистралата трябва да е готов ако я настъпи яко на един разход до към 25/100.....:evilsmiley:

RPWWD
02-04-2014, 10:04
, пък тогава пак ще е дилема 159 или астра Н такава дилема не може да съществува изобщо, това ти колебание показва нивото на автомобилната ти култура. Най - добре да продължиш да шофираш сегашното си возило ;-)

emzo
02-04-2014, 10:10
Между двете бих избрал 156 фейслифт 1,9 16V 140коня ;)

Аз съм на малко по-различно мнение.
1.9 115 може прилично да се подсили, а си остава по-икономичен от мултиджета.

thelegion
02-04-2014, 10:51
Добър ден! Покарах алфата 2часа, малко градско и извънградско. Определено вози по - добре от бертонето и харчи по - малко, но ми се стори адски неманеврена. Правих обратен завой, изнесох се колкото може по - напред, но пак се наложи да върна назад, че не ми стигна мястото :-D. Колкото до мощност, колега карал съм достатъчно време, за да реша да взема по - мощна. На момчето където карах алфата, данъка му+застраховка и вс излиза 570, което мисля,че мога да си го позволя. Бертонето съм го карал повечко и до 3хиляди оборота е мудна работа, но пък съм докарвал 10 на 100 в Пазарджик. Както казах, не робувам на марки, но не виждам защо да не сравнявам астра Н с 159, астрата е с двигател на фиат, но вътре алфата е доста по - хубава, външен вид алфата е по - хубава от 4ри вратата астра, но двувратата ми харесва повече. А да също с алфата където карах, дръпнах едно bmw :-D

lordliness
02-04-2014, 11:11
Идеше реч за разхода и го вкарах като сравнение.....тоез, че алфата харчи по малко.....

Може, не карам БМВ единствено заради задното предаване.
Иначе като си купувам кола не чета и не търся мнения. Или ако прочета нещо не го взимам под внимание. Хареса ли ми и намеря ли добър екземпляр - купувам :)
Астра е от колите които бих си купил, например да се разкарвам с нея из квартала.

pesho_kj
02-04-2014, 13:38
Добър ден! Покарах алфата 2часа, малко градско и извънградско. Определено вози по - добре от бертонето и харчи по - малко, но ми се стори адски неманеврена. Правих обратен завой, изнесох се колкото може по - напред, но пак се наложи да върна назад, че не ми стигна мястото :-D. Колкото до мощност, колега карал съм достатъчно време, за да реша да взема по - мощна. На момчето където карах алфата, данъка му+застраховка и вс излиза 570, което мисля,че мога да си го позволя. Бертонето съм го карал повечко и до 3хиляди оборота е мудна работа, но пък съм докарвал 10 на 100 в Пазарджик. Както казах, не робувам на марки, но не виждам защо да не сравнявам астра Н с 159, астрата е с двигател на фиат, но вътре алфата е доста по - хубава, външен вид алфата е по - хубава от 4ри вратата астра, но двувратата ми харесва повече. А да също с алфата където карах, дръпнах едно bmw :-D


Би трябвало вече да си разбрал, че ако търсиш маневрена кола, 156-цата е далеч от това понятие...усещането е за спортно каране с малък ход на волана. Като цяло в града е леко неприятно особено в тесни улици но се свиква и не е болка за умиране. Виж извън градско си е кеф голям.

haljscho
02-04-2014, 13:39
Добър ден! Покарах алфата 2часа, малко градско и извънградско. Определено вози по - добре от бертонето и харчи по - малко, но ми се стори адски неманеврена. Правих обратен завой, изнесох се колкото може по - напред, но пак се наложи да върна назад, че не ми стигна мястото :-D. Колкото до мощност, колега карал съм достатъчно време, за да реша да взема по - мощна. На момчето където карах алфата, данъка му+застраховка и вс излиза 570, което мисля,че мога да си го позволя. Бертонето съм го карал повечко и до 3хиляди оборота е мудна работа, но пък съм докарвал 10 на 100 в Пазарджик. Както казах, не робувам на марки, но не виждам защо да не сравнявам астра Н с 159, астрата е с двигател на фиат, но вътре алфата е доста по - хубава, външен вид алфата е по - хубава от 4ри вратата астра, но двувратата ми харесва повече. А да също с алфата където карах, дръпнах едно bmw :-D

Щом 570лв данък и застаховка не са проблем, значи окачването ти е най-малкия дерт!
А това дали си карал достатъчно няма нужда да го коментираме!
Но да сравняваш Астра Н с 159-ка е просто смешно!

vladev
02-04-2014, 16:02
Колега, моя съвет е да вземеш по-читавата и по-поддържаната. Ако и двете ти харесват - по-голям шанс да намериш някоя хубава. Не е нужно да се ограничаваш, според мен колите са сходни, като пари за поддръжка.

thelegion
02-04-2014, 16:12
Щом 570лв данък и застаховка не са проблем, значи окачването ти е най-малкия дерт!
А това дали си карал достатъчно няма нужда да го коментираме!
Но да сравняваш Астра Н с 159-ка е просто смешно!

Нали разбирате, че 570 за данък са добре, но и още толкова всяка година за окачване не става работата. С хората, които говорих ми казаха, че ако ще я карам в Пловдив по паветата и по гадни улици, то тогава да приготвям пари за ремонти. По принцип не се влияя много от мненията, но когато не познавам една кола питам. 80 % от хората, които карат в Пловдив ми казаха да не взимам алфа, другите ми казаха, че нямат проблеми и наистина е така, защото съм се качвал в едната. Предполагам трябва да случа на бройка, но като студент не мога да си го позволя това. Утре ще покарам пак, но този път и двете коли и ще видим.
Иначе колега, не ме разбирай погрешно 159 е невероятна кола и бих я купил ако имам пари, но на мен астра Н ми е по - удобна, също така материалите по таблото ми изглеждат по качествени. Днес алфата в града докато карах даде 7,4, а извън стигна до 5,2.

Бобби
02-04-2014, 18:50
Така, ето дилемата:
Алфа 156 2,4 - тежък мотор(кофти за окачването, кофти за разхода, кофти за поведението, кофти за динамиката), 140-150коня 2 клапана на цилиндър - цъ
Опел Астра 2,2 - голям разход, семпъл външен вид, за вътре да не отварям дума .. - цъ
Между двете бих избрал 156 фейслифт 1,9 16V 140коня ;)
Ако така рзсъждаваме.....най добре е Вектра С 1.9ЦТДИ, 150 к.с.....мотора италянски, окачването здраво, само дет алтернатора куца и там ред други като при 16 винтиловите.....:))
Я кажи за тия 2.4... 8 винтила, кво толкова им тежи.....?
За мен е добър мотор с по малко капризи, отколкото винтилираният.....
п.п....всеки си хвали магарето, ама нека погледнем на нещата обективно...:beer:

---------- Post added at 15:50 ---------- Previous post was at 15:47 ----------


На светофар ГТА-то не е от най-.....бе на старт бая Астри ше я дръпнат,виж на магистрала или голям булевард бива,ама на магистралата трябва да е готов ако я настъпи яко на един разход до към 25/100.....:evilsmiley:
Объркал си скоростите...:)))....с това селе....няма как да е....то затуй чекийте не се правят с автоматика, а ръчно:)))

angelivanov
02-04-2014, 19:50
Относно това,че на Вектра Ц,окачването е здрав. То не е ли също алуминиево? Автоматичните скоростни кутии на Вектрата също не се ремонтират евтино.

Drag0
02-04-2014, 20:00
На светофар ГТА-то не е от най-.....бе на старт бая Астри ше я дръпнат,виж на магистрала или голям булевард бива,ама на магистралата трябва да е готов ако я настъпи яко на един разход до към 25/100.....:evilsmiley:
Градския разход също е интересен. :evil:
Гледам в един каталог и не виждам стокова астра да прави 0-100 за 6 секунди. При немодифицирани коли GTA с ръчна няма да има проблем срещу астра .
А колко бавно тръгва GTA sele не знам. :evil:

Кайо
02-04-2014, 20:38
Градския разход също е интересен. :evil:
Гледам в един каталог и не виждам стокова астра да прави 0-100 за 6 секунди. При немодифицирани коли GTA с ръчна няма да има проблем срещу астра .
А колко бавно тръгва GTA sele не знам. :evil:

От нула до сто си дърпа....мисълта ми е,че първа е много....много къса.....
Разхода принципно е относителен,градско в София зависи къде и как....не се оплаквам.;)

---------- Post added at 20:37 ---------- Previous post was at 20:34 ----------


Ако така рзсъждаваме.....най добре е Вектра С 1.9ЦТДИ, 150 к.с.....мотора италянски, окачването здраво, само дет алтернатора куца и там ред други като при 16 винтиловите.....:))
Я кажи за тия 2.4... 8 винтила, кво толкова им тежи.....?
За мен е добър мотор с по малко капризи, отколкото винтилираният.....
п.п....всеки си хвали магарето, ама нека погледнем на нещата обективно...:beer:

---------- Post added at 15:50 ---------- Previous post was at 15:47 ----------


Объркал си скоростите...:)))....с това селе....няма как да е....то затуй чекийте не се правят с автоматика, а ръчно:)))

Разликата е стотни,Селето не е автоматик,а и туй Селе е бая различно.:kissy:

---------- Post added at 20:38 ---------- Previous post was at 20:37 ----------

Момчето ако иска 156 нека си зима дизел.....

rusiq86
02-04-2014, 20:40
Какви опели бе приятел, гният и новите! Проверено!
Като сравнявате, гледайте коне, тегло, едно гориво, и голям фактор е шофьора.
Но да те питам ти кола за кеф ли си търсиш, да те вози със стил или да се пускаш по 'гонки'.
А 159 с астра Н е меко казано смешно сварнение...било то с 4-те врати...просто ако покараш и двете и седнеш в двете ще разбереш защо...аз и двете случайно съм ги виждал...карал съм няколко астра н, дори с 1.4Т бензин двигателя.

Бобби
02-04-2014, 21:04
От нула до сто си дърпа....мисълта ми е,че първа е много....много къса.....
Разхода принципно е относителен,градско в София зависи къде и как....не се оплаквам.;)

---------- Post added at 20:37 ---------- Previous post was at 20:34 ----------



Разликата е стотни,Селето не е автоматик,а и туй Селе е бая различно.:kissy:

---------- Post added at 20:38 ---------- Previous post was at 20:37 ----------

Момчето ако иска 156 нека си зима дизел.....
Тя разликата и при оная работа е стотни....ако не го извадиш навреме си татко:)))....за дизела си прав....а за разликата на селето ми обясни преди време...:kissy:...ама нали знаеш, че обичам да опонирам:beer:

---------- Post added at 18:04 ---------- Previous post was at 18:00 ----------


Относно това,че на Вектра Ц,окачването е здрав. То не е ли също алуминиево? Автоматичните скоростни кутии на Вектрата също не се ремонтират евтино.
Да здраво е.....нищо, че е алуминий.....имах служебна такава.....а за автоматик и дума не става.....закачката ми е с Кайо.....макар, че е фен на полуавтомата....

gboiaj
05-04-2014, 10:44
Какви опели бе приятел, гният и новите! Проверено!
Като сравнявате, гледайте коне, тегло, едно гориво, и голям фактор е шофьора.
Но да те питам ти кола за кеф ли си търсиш, да те вози със стил или да се пускаш по 'гонки'.
А 159 с астра Н е меко казано смешно сварнение...било то с 4-те врати...просто ако покараш и двете и седнеш в двете ще разбереш защо...аз и двете случайно съм ги виждал...карал съм няколко астра н, дори с 1.4Т бензин двигателя.

Напълно съм съгласен с колегата, седни в Алфа, покарай я на дълъг път и планинско и няма да го водим този разговор. Казвам ти го като човек сменил доста марки. В момента карам нов Фокус с двигателя на 2012 и 2013 (служебен) и нямам търпение да дойдат почивните дни и да си покарам Алфата _ако я изскубна от сина си :please:) .Всеки автомобил ще те закара от т.А до т.Б, разликата е , че с Алфа е по-забавно :cheers:

georgyg
05-04-2014, 12:09
Първо към колегата thelegion, ако търсиш 156-ца, гледай да е фейслифт. Преди това освен, че ще е доста дърта и не е нещо епохално.
Мисля правилния двигател е 1.9, 8V - разхода им е екстра.

И гледай най-важния фактор за кола на 10+ години, състоянието, независимо от марката и модела.

Ако караш само градско 147-цата е по-смислена и пак фейслифт.

12-15 годишна кола не е оферта.


Градския разход също е интересен. :evil:
Гледам в един каталог и не виждам стокова астра да прави 0-100 за 6 секунди. При немодифицирани коли GTA с ръчна няма да има проблем срещу астра .
А колко бавно тръгва GTA sele не знам. :evil:

Смени каталозите, че нещо не гледаш правилно - Astra J OPC - 0-100 - 6.0 sec.

Сега погледни Алфите и кажи коя ускорява за 6 секунди сток :)

rusiq86
05-04-2014, 12:31
И какво като оскорява за 6с, тоя грозен кош...гниещ и ненормално скъп за нищо...хлопел.
Аре малко по-сериозно, кой си купува нова кола да прави само стартове, ебаси несериозното.

Gogata
05-04-2014, 15:19
Първо към колегата thelegion, ако търсиш 156-ца, гледай да е фейслифт. Преди това освен, че ще е доста дърта и не е нещо епохално.
Мисля правилния двигател е 1.9, 8V - разхода им е екстра.

И гледай най-важния фактор за кола на 10+ години, състоянието, независимо от марката и модела.

Ако караш само градско 147-цата е по-смислена и пак фейслифт.

12-15 годишна кола не е оферта.




Абсолютно подкрепям!
Изборът на 156 фейслифт за жалост е доста ограничен и шансът да се намери нещо читаво е доста малък.
Успех с търсенето! Дано си намериш добър автомобил и недей слушай много приказките тук, вземи си това, което ти е на сърце! Поздрави!

thelegion
05-04-2014, 19:11
Здравейте! Съжалявам, че не писах по рано, но имах работа. Направихме трампа с моя приятел и взех алфата за няколко дена, да я покарам. Не знам дали съм карък, но алфата е в сервиз в момента. Не знам какво и е, онзи ден като се прибирах от Пловдив и включих 5та скорост, колата и стана нещо и спря, та сега е в серви. Моя приятел също ми каза да взимам бертонето, ако съм купувал с акъл, ако купувам със сърцето да взимам алфата. Та 80% се отказах от алфата, защото почти всички познати ми казват, че са скъпи за поддръжка и се чупат често. За 147 тя ми е много тясна. Колкото до колегата русия астра н с 1.4т двигател няма. Също така то е въпрос на вкус, но да кажеш, че новата астра j opc е грозен кош, то не знам какво не знам какво трябва да мислиш за жулиетата, която според мен е години назад от астрата, извинявам се ако Ви обиждам с моето мнение, но всеки си има вкус. Както митовте за алфите се рязвалят, така са и митовете за ръждата на опела. Пари за фейслифт нямам, та предполагам ще е бертонето, набелязах едно с бежова кожа и велур с климатроник, пък да видим. Благодаря на хората, които ме посъветваха, надявам се няма лоши чувства и помисли, пък кой знае в бъдеще може да взема някоя алфа.

GurgaPiti4
05-04-2014, 20:11
Абе не знам кво си губиш времето да пишеш тук, та не си взел опела вече. Алфа се купува със сърце аз купих моята отраз искам алфа отивам за алфа, а не да ми сравняваш тука некви астри с 159 и тем подобни. Просто приятел алфата не е твоя кола, такива ще се появяват като теб хиляди още форума сигурно. Човек иска ли търси ли такава кола няма да слуша никого. На мен ми говориха всички псевдо майстори, че това не излиза от сервиза и т.н и т.н пък аз не пусках теми във форумите става ли не става ли!! Щом имаш опел карай си опел да не те боли глава....

haljscho
05-04-2014, 21:51
Здравейте! Съжалявам, че не писах по рано, но имах работа. Направихме трампа с моя приятел и взех алфата за няколко дена, да я покарам. Не знам дали съм карък, но алфата е в сервиз в момента. Не знам какво и е, онзи ден като се прибирах от Пловдив и включих 5та скорост, колата и стана нещо и спря, та сега е в серви. Моя приятел също ми каза да взимам бертонето, ако съм купувал с акъл, ако купувам със сърцето да взимам алфата. Та 80% се отказах от алфата, защото почти всички познати ми казват, че са скъпи за поддръжка и се чупат често. За 147 тя ми е много тясна. Колкото до колегата русия астра н с 1.4т двигател няма. Също така то е въпрос на вкус, но да кажеш, че новата астра j opc е грозен кош, то не знам какво не знам какво трябва да мислиш за жулиетата, която според мен е години назад от астрата, извинявам се ако Ви обиждам с моето мнение, но всеки си има вкус. Както митовте за алфите се рязвалят, така са и митовете за ръждата на опела. Пари за фейслифт нямам, та предполагам ще е бертонето, набелязах едно с бежова кожа и велур с климатроник, пък да видим. Благодаря на хората, които ме посъветваха, надявам се няма лоши чувства и помисли, пък кой знае в бъдеще може да взема някоя алфа.
Браво момче!
Правилен избор!
Зарежи ги Алфите, те са ясни....... Но все пак защо да е Опел, все пак Фолцваген не е ли така малко по-марка, по-ооо така от Опел!!!:lupe:

thelegion
06-04-2014, 00:02
Здравей, колега! Ами Vw гледах голф 4 за тези пари, но нещо не ми хареса като возия и като визия. Гледах ауди а4, а3, но a3 има много по пътищата и си мисля за а4, но тя пък е по - стара от бертонето за парите си и не знам. Както казах не робувам на марки, каквото ми предложат гледам. Гледах мазда 6, но много скъпи са те и отпаднаха, сеат ибиза също. Относно кое е повече марка не мога да говоря, определено Vw имат повече продажби и коли, бих взел ауди,опел пред vw, освен ако не е новия голф :D. Иначе да си призная, насочих се към Опел, защото имаме такъв и никога нищо не е пипано по него, но гледам има и хора с проблеми. Също така алфата 156, все още не е отпаднала напълно, но за тези пари читав фейслифт трудно.

haljscho
06-04-2014, 09:33
Реално ако смениш окачването на Алфата, остават проблемни само тампоните на горните носачи които се разбиват по-често!
Останалото кара по 4-5г. по нашите пътища.....

Пазарджишката група алфисти е доста силна!:flirt:
Има кой да ти обясни как седят нещата нагледно!
Поздрави!

raiders
08-04-2014, 13:40
Добър ден!..., но ми се стори адски неманеврена. Правих обратен завой, изнесох се колкото може по - напред, но пак се наложи да върна назад, че не ми стигна мястото :-D... D

При тези коли обратния се прави с мръсна газ и въртене, като във формула 1, иначе не става...

Нема читава 156, защото за да смена отпред и отзад окачване ~1000лв., с рециклирани може и по-малко и да я продам за 2500лв. не ми се връзва. Затова тази марка се кара докато може, продаването е трудна работа, а купуването още повече...