PDA

View Full Version : започна да свети лампата за дюзите



pisa_misho
05-04-2014, 16:06
Здравейте колеги,от известно време като запаля колата и след минута-две започва да свети лампата за дюзите,до сега не са светели вече 5г.,но ми прави впечатление че колата позагуби мощност,става въорос за 146, 1.4 boxer.Колата е с обикновенна АГУ,нови свещи,нови кабели,нов филтър,изпарителя е Ловато,и не е пипан никога,става въпрос за смяна на платна и т.н.,колата я карам само и единственно на газ,бензин не е виждала от 5г. Благодаря за отговорите и съветите предварително

robygas
05-04-2014, 21:32
Това, че не караш на бензин не означава, че бензиновия компютър не работи и не трупа или отчита грешки. Първо виж какво има в него.
За изпарителя е крайно време да се ремонтира и почисти заедно с клапана.

pisa_misho
06-04-2014, 08:53
Вчера разглобих изпарителя,зачистих го но по какво да разбера платното дали е за смяна? В интерес на истината,вътре беше почти чисто,долу на винта от които трябва уж да изтича мизерията от изпарителя имаше боклук колкото малко грахово зрънце,а клапана ми е от тези с постоянната мрежичка вътре с магнитчето но и от там извадих почти толкова колкото от изпарителя! Платното е здраво с графитен цвят и отзад гумата е здрава ,говорим за LOVATO! Няма скъсано или наранено по краищата на платното ,почистих всичко вътре до блясък,но несъм сигурен дали платното си е заминало? Аз имам емулатор на дюзите,та мисълта ми е може ли той да се е прецакал и затова вече постоянно да свети лампичката за дюзите? Въобще какво представлява този емулатор и къде да го търся това чудо?

pisa_misho
06-04-2014, 18:06
Днес забелязах,че лампата за дюзите светва в момента в който колата загрее и отвори термостата?!?