PDA

View Full Version : Дали да си слагам вече летните гуми?



ShoxXx
07-03-2007, 13:07
Голяма дилема. Гледам, че доста хора вече са ги сложили. На мен лично зимните ми много свирят по завоите в момента. Как стой при вас този въпрос?

MONI
07-03-2007, 13:10
Голяма дилема. Гледам, че доста хора вече са ги сложили. На мен лично зимните ми много свирят по завоите в момента. Как стой при вас този въпрос?

Абе и аз съм в тая дилема, че тия зимните с тасовете вече почват да ме дразнят. Иначе само сутрин рано е студено и после вече става прекалено тополо за зимните.....абе май скоро ше ги сменя.

pr_00f
07-03-2007, 13:14
Някой да е гледал дългосрочни прогнози ?
Че и аз вече се чудя за смяна.

ShoxXx
07-03-2007, 13:15
Гледам че и в тунинг форума има такава тема и 90% са си сложили летните гуми.
Мен ме притеснява не друго, ами някакво захлаждане с дъждове, което се очаква началото на другата седмица и сега гледам всякакви прогнози за времето, защото днес имам време да сменя гумите. И аз нямам търпение да слагам 17"-ките :twisted: :twisted: :twisted:

trustworthy
07-03-2007, 13:17
На мен уважаван член на клуба 8) ми е казал да изчакам със смяната, докато температурите НА АСФАЛТА трайно се установят над 6-7 градуса

ShoxXx
07-03-2007, 13:21
То принципно температурите на асфалта са по-високи от температурата на въздуха. В София го дават следващите 2 седмици да не пада под 10градуса максималната, а вечерите дори и да вали под 4-5 няма да пада. Много се чудя... :roll: :roll: :roll: Пумагайте!

търтей
07-03-2007, 13:23
е нема кво да се чудиш
на топло време/дъжд зимните гуми са опасни

ShoxXx
07-03-2007, 13:27
Добре де. Дайте някакви факроти, някакви причини за и против.

Аз например бях на Боровец тази събота и неделя и какво да кажа. Сняг нямаше до самия Боровец нито по пътя, нито по полянките около пътя. Горе в курорта имаше лед и сняг, но аз няма да се качвам на Боровец до началото на април, значи това не ми е фактор.

В София през деня супер много ми свирят гумите, което не е особено полезно, но все пак все още не мога да каже, че е станало супер топло.
Нещо което ме радва например е факта, че като стоя на слънце някъде и определено се усеща, че слънцето грее.

И последното нещо, което си мисля е, че много хора изкараха тази "зима" с летни гуми без да се оплакват, а сега вече си е почти пролет. Дори на места дърветата вече са цъфнали.

Ще взема да ги сложа ам?

bass
07-03-2007, 13:30
И мен ме гложди същият въпрос и ако летните ми гуми не бяха чак на вилата в провинцията, въобще нямаше да се чудя. От две седмици свиря като селски келеш по светофарите при потегляне и спиране :evil:

ShoxXx
07-03-2007, 13:33
А вие повече през деня или вечер карате?
Защото аз карам до към 1 през ноща. Тогава просто си правя кефа...а по това време асфалта е по-студен.

bass
07-03-2007, 13:35
Специално аз навъртам основния километраж сутрин към 9-10 и вечер към 8.

ShoxXx
07-03-2007, 13:36
Значи запретвам ръкави и довечера съм актуелен със 17"-ки... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

КЕФФФ!

PEPI-2ALFA
07-03-2007, 13:50
И последното нещо, което си мисля е, че много хора изкараха тази "зима" с летни гуми без да се оплакват, а сега вече си е почти пролет. Дори на места дърветата вече са цъфнали.


Като мен. Ама аз съм в Сандански де :wink: :on_da_beach:

Слав
07-03-2007, 13:53
И аз от утре съм с летни гуми :)

Neokill
07-03-2007, 14:35
http://wwwa.accuweather.com/world-forec ... A&metric=1 (http://wwwa.accuweather.com/world-forecast-15day.asp?partner=forecastfox&traveler=0&locCode=EUR|BG|BU021|SOFIA&metric=1)
Копирайте целия линк :!: :!: :!: :idea:

Аз моите ще си ги сложа в края на март :wink: :twisted:

bass
07-03-2007, 14:38
Ха, и аз този линк бях тръгнал да поствам, ма като видях кво стаа и се отказах да пиша обяснения :-)
Тия засега познават в около 90% от случаите, когато съм ги "питал" (за разлика от синоптиците на БиТиВи, които имат обратния процент успеваемост :D )

Neokill
07-03-2007, 14:54
Ха, и аз този линк бях тръгнал да поствам, ма като видях кво стаа и се отказах да пиша обяснения :-)
Тия засега познават в около 90% от случаите, когато съм ги "питал" (за разлика от синоптиците на БиТиВи, които имат обратния процент успеваемост :D )

Познават и то доста :wink: Само че периметъра им е малко по голям. Случвало ми се е да прогнозират дъжд а в Бургас да пече слънце. Излизаш на 1 км от града и ща удави :!:

capricorn
07-03-2007, 15:05
Аз смятам да ги сменям утре 'щото да не изгорят зимните над 20 - 25 градуса на асфалта, вече не са много ефективни пък и като ги сложиш на следващата зима вече само копаят снега и нищо друго. Изпечени, само ти остава да ги хвърлиш ... :(

Neokill
07-03-2007, 15:25
Аз смятам да ги сменям утре 'щото да не изгорят зимните над 20 - 25 градуса на асфалта, вече не са много ефективни пък и като ги сложиш на следващата зима вече само копаят снега и нищо друго. Изпечени, само ти остава да ги хвърлиш ... :(

Сам си решаваш :wink:

MONI
07-03-2007, 17:05
Ха, и аз този линк бях тръгнал да поствам, ма като видях кво стаа и се отказах да пиша обяснения :-)
Тия засега познават в около 90% от случаите, когато съм ги "питал" (за разлика от синоптиците на БиТиВи, които имат обратния процент успеваемост :D )

Не бе, те прогнозата я познават ама бъркат деня :D

ShoxXx
07-03-2007, 17:39
Преобух я!
Многу е красива!!! :lol:

Димо
07-03-2007, 17:45
Аз моята я преобух вчера. Сега изглежда доста по-добре с летите джанти, а и не свири по светофарите.

Ето една полезна статийка от в-к "Сега" по въпроса за гумите и тяхната смяна: Цък (http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2170&sectionid=29&id=0002101)

PEPI-2ALFA
07-03-2007, 17:46
Е как няма да е -17-ки :)

Mury
07-03-2007, 17:48
Аз мисля към края на Март ама първо требе ки купя :lol: :lol: :lol:

Alexanderbb
07-03-2007, 18:54
И на мен не ми харесва колата да е като джип със зимните ама смятам че е рано. Аз от едно време си знам лятната гума е за средни температури над 10 градуса. Сутрин още е студено и при това движение е малко рисковано да не направиш някой отпред на комби. Още две седмици и тогава.

lyuli
08-03-2007, 09:27
аз ще изчакам, 4е още не съм закрила сезона по пистите ;)

blagun
08-03-2007, 09:52
Аз също смених зимните и мога да кажа, че сутрин когато температутите са близки до нулата, нямам никакви проблеми с летните гуми :wink:

Z:)m
08-03-2007, 11:04
Е, аз съм един от тези, които въобще не си сложиха тази зима "зимните обувки" и я изкарах с "джапанките". Е, верно е, че не съм излизал на дълъг път..., защото в противен случай задължително щях да си сложа гумите с грайфер. За целия зимен сезон, имах 2-3 пъти проблеми сутринта при по-разко спиране и тръгване, но тогава температурите си бяха 7-10 градуса под нулата.

ZoE23
08-03-2007, 17:29
И аЗ смених гумите преди 1 седмица!Абе друга работа си е няма какво да говорим!Че и мене ме нервираха тия тасове с големите балони... :wink:

stelt
11-03-2007, 20:43
И аз от днес съм с летните гумки. Голям кеф е :D

mim
12-03-2007, 11:22
преобух се
ама трябва накладки да сменявам, че им дошло времето
не карайте пред мен :Bolt: :lol:

capricorn
13-03-2007, 17:48
и аз така.

еееееееееее друго си е!

направо се залепих на пътя!

е изправях и 4-те джанти ама ... им бях е..л м.....а то се виждаше с просто око, но сега вече съм доволен и е по-гот и по-стабилна и т.н.

Mury
14-03-2007, 18:03
И аз днес свърших тази работа :lol: :lol:

Tickles
16-03-2007, 22:24
аз отдавна съм решила да ги сменям, моите се оказаха големички и на пълен завой опират в калника :evil:

aziiii
16-03-2007, 23:16
И аз съм вече с джапанките :D

Deathbringer
17-03-2007, 16:12
И аз днес свърших тази работа :) Сложихме и алфовите джанти и стана страхотна :twisted: Тези дни като я измия ще пусна снимки.

Alexanderbb
17-03-2007, 20:26
Днес минах през гумаджията да сложа новите гуми на джантите а той пита на колата ще ги слагаме ли? Аз контрирам твоята що е още с зимни а, а той само ми се усмихна хитро.
Все пак ако не познаят за снега другата седмица в събота и аз ще ги сменям

Dodo 155
17-03-2007, 20:38
Днес минах през гумаджията да сложа новите гуми на джантите а той пита на колата ще ги слагаме ли? Аз контрирам твоята що е още с зимни а, а той само ми се усмихна хитро.
Все пак ако не познаят за снега другата седмица в събота и аз ще ги сменям
Къде ще вали сняг колега :lol: :lol: :lol:
Тази година може и да завали, ама ще е към Ноември или Декември :lol: :lol: :lol:

Заради тая жега разказах м***та на зимните гуми на служебната ми кола :evil: За 10К км изглеждат все едно са на 4 сезона :evil:

trustworthy
17-03-2007, 22:55
От днес две варненски бегачки са оборудвани с такива 8)

Bobo
17-03-2007, 23:30
Хахаха ми аз не съм свалял летните гуми тая година :wink: :lol:

А относно варненските бегачки да знаете че с тия гуми нема бегачки обути :idea: :wink: По-скоро са некви лизгачки :lol:

trustworthy
17-03-2007, 23:34
...А относно варненските бегачки да знаете че с тия гуми нема бегачки обути :idea: :wink: По-скоро са некви лизгачки :lol:

Мен ме устройват лизгачките :idea:
Ти да си чувал за 105 к.с. дизелова бегачка ;) Казах го само да подразня бензинджиите 8)

Bobo
17-03-2007, 23:41
...А относно варненските бегачки да знаете че с тия гуми нема бегачки обути :idea: :wink: По-скоро са некви лизгачки :lol:

Мен ме устройват лизгачките :idea:
Ти да си чувал за 105 к.с. дизелова бегачка ;) Казах го само да подразня бензинджиите 8)

Ааа ясно начи тоз трактор неможе да дигне 100 в завой и не е опасно да кара с лизгачки :lol: :lol: :lol:

trustworthy
17-03-2007, 23:53
Просто не прекалявам с центробежните сили в завоите по принцип ;)

Bobo
17-03-2007, 23:58
Просто не прекалявам с центробежните сили в завоите по принцип ;)

Принципните хора аз много ги уважавам :!: :wink: Сега остава с тия принципи да си ги спазваш докато си с тия гуми :wink: Просто съвет от мен ако искате го приемайте - гумите подлъгват че колата е стабилна в началото после почват леко да приплъзват и изтърват много рязко :wink: Аз понеже ми беше интересно кво представляват тия гумета та им проведох няколко теста :wink:

trustworthy
18-03-2007, 00:14
@Bobo
Имах една кофти случка с изпуснал амортесьор още като взех колата (едwа не се обърнах) и оттогава съвсем не смея да я накляням в завоите и влизам доста бавно, но наистина принципно такъв ми е маниерът на каране вече 15 години. А принципите си ги спазвам ;)

Все пак е добре да се има предвид казаното от теб. Повече предпазливост никога не е излишна

Tinoto
18-03-2007, 02:04
Просто не прекалявам с центробежните сили в завоите по принцип ;)

Принципните хора аз много ги уважавам :!: :wink: Сега остава с тия принципи да си ги спазваш докато си с тия гуми :wink: Просто съвет от мен ако искате го приемайте - гумите подлъгват че колата е стабилна в началото после почват леко да приплъзват и изтърват много рязко :wink: Аз понеже ми беше интересно кво представляват тия гумета та им проведох няколко теста :wink:

Тези ако не стават - какви предлагаш? Тоест ти на какви разчиташ?

ShoxXx
18-03-2007, 02:05
Fun is not straight line...

Bobo
18-03-2007, 22:29
Просто не прекалявам с центробежните сили в завоите по принцип ;)

Принципните хора аз много ги уважавам :!: :wink: Сега остава с тия принципи да си ги спазваш докато си с тия гуми :wink: Просто съвет от мен ако искате го приемайте - гумите подлъгват че колата е стабилна в началото после почват леко да приплъзват и изтърват много рязко :wink: Аз понеже ми беше интересно кво представляват тия гумета та им проведох няколко теста :wink:

Тези ако не стават - какви предлагаш? Тоест ти на какви разчиташ?

Аз разчитам на Мишелин, Дънлоп, Фалкен, скъпите модели на Пирели :idea:

Но в нискобюджетните определено БФ Гуудрич на първо място и после са Фулда и Сава :wink:

Bobo
18-03-2007, 22:30
Fun is not straight line...

И аз тва разправям де :lol:

trustworthy
18-03-2007, 23:24
Само дето май не стана ясно, че единият говори за fun, а другият - за basic transportation. Tочно там трябва да се търси тънката червена линия между бегачка и лизгачка. :wink:

Mury
19-03-2007, 11:42
Аз разчитам на Мишелин, Дънлоп, Фалкен

Май забрави Бриджстоун,Тойо и Континентал :wink: :wink: :wink:

ShoxXx
19-03-2007, 11:48
Той много неща забрави, ама аз си мълча да не стават спорове...

Tinoto
19-03-2007, 11:56
Да де видя се, че универсална истина няма и спора е повече от безмислен.
Просто физичните закони си важат за всички гуменки.

valjo
19-03-2007, 12:25
Да де видя се, че универсална истина няма и спора е повече от безмислен.
Просто физичните закони си важат за всички гуменки.
сподели твоите впечатления от максиса?

trustworthy
19-03-2007, 13:51
Да де видя се, че универсална истина няма и спора е повече от безмислен.
Просто физичните закони си важат за всички гуменки.
сподели твоите впечатления от максиса?

A твоите :?:

Освен това като гледам се изброиха всички видове гуми, предлагащи се на пазара, та ми е интересно само 'лизгачките' ли карат с максис ?

vladu
19-03-2007, 14:31
... 'лизгачките' ли карат с максис ?

и кво сега на гадната печка и гадни гуми сложи дее'а.
сега няма вече да можеш да правиш 0-100 за 6.7 сек.
и няма да можеш да зимаш 90 граудса завои с по 220 км/ч.

BatVas
19-03-2007, 15:10
От днес две варненски бегачки са оборудвани с такива 8)

Марангонта са тези - нали :?:

bass
19-03-2007, 15:16
От днес две варненски бегачки са оборудвани с такива 8)

Марангонта са тези - нали :?:

Мне, ей ги макаронките:
(втората иска пълен размер, за да се види грайфер)

търтей
19-03-2007, 15:19
От днес две варненски бегачки са оборудвани с такива 8)

Марангонта са тези - нали :?:

максис
ма то май даже се чете на гумата :roll:

trustworthy
19-03-2007, 16:04
... 'лизгачките' ли карат с максис ?

и кво сега на гадната печка и гадни гуми сложи дее'а.
сега няма вече да можеш да правиш 0-100 за 6.7 сек.
и няма да можеш да зимаш 90 граудса завои с по 220 км/ч.

Завои въобще не правя вече. Кoлегата ShoxXx e цитирал по-горе логото на BF Goodrich, просто не го спазвам. Максис не пишат така. Мани, че сега и разходът като скочи заради ширината....не ми се мисли :?

bass
19-03-2007, 16:18
Завои въобще не правя вече.
:tooth:

Tinoto
19-03-2007, 16:21
MAXXIS MA-Z1 VICTRA
205/55 ZR 16 W /reinforced/

Прекалено малко съм я карал за да дам пълно мнение, но първото впечатление е че двойния борд наистина дава приятно усещане за стабилност и в завои няма склонност да усуква, явно на странично усукване стои добре. Както Бобо каза леко подлъгва и в един момент наистина изтърва, но това си зависи както от водача, така и от колата и от пътя (чакълчета, прахоляк ...). Все пак мисля, че се справят по добре от очакванията.
Вчера тествах на завоите след картинг писта Виница посока Кичево и мога да кажа, че първите два завоя, които са си доста остри ги взех със 130-140 и наистина на 2 пъти задницата тръгна, но с много малко работа с волана не успях да я изтърва, но според мен на 156 задницата си е опасно лека и не е трудно да я приплъзнеш.
С предните Мишелин Примаси Пилот със сигурност нямаше да изляза от първия завой с тази скорост :!:
Като гледам гумата е мека и предполагам няма да издържи особено дълго - ще стане ясно края на лятото смятам :).
Предвид цената си, супер визията и хвалбите за много добро поведение на вода смятам, че си струва. Относно изброените по-горе Маркови гумета, с повечето от тях съм карал и като се видим мога да си кажа какво мисля - за да не става много дълго тука.
Иначе далеч не си мислете че пре-скъпите Мишелин, а да не говорим за някои Пирели и Континетал ще се представят по-добре.... :idea:

Tinoto
19-03-2007, 16:28
С риск да ме обвинят, че "мойто гардже е най-убаву"
пак повтарям не смятам, че е така - но нямам в момента възможности да си ТУРА едни Dunlop or Bridgstone пък и каляската ми далеч не е бИгачка. Токущо намерих и с удоволствие прочетох Ето това:

MA-Z1 Victra Best in Wet Braking & Noise in Wheels Test

--------------------------------------------------------------------------------

With its advanced silica compound, the MA-Z1 Victra provides excellent traction on wet roads and minimum noise at high speeds – a fact that has now been confirmed by an Australian motoring magazine. In independent tests, Wheels has ranked Maxxis’ ultra high performance radial first in two categories. In its May 2005 issue, the magazine tested nine 235/45R17 size tires, including models from BF Goodrich, Bridgestone, Dunlop, Goodyear, Kumho, Michelin, Toyo, and Yokohama. Wheels found that the MA-Z1 performed the best of all tires tested in wet braking and noise.

The MA-Z1 Victra’s superb performance on rain-soaked roads is a critical safety feature. According to Wheels: “Everyone in the tire game can tell you that wet-stopping ability is the number-one criterion for discerning tire buyers…Emergency stopping in the wet is the worst case motoring scenario in the minds of many. Success depends on several factors, but the biggest variable you can change is the tire.” Using cars driven at 70 km/h, each model was tested three times on a controlled wet surface, with the MA-Z1 Victra stopping in the shortest average distance. In its explanation of the test results, Wheels noted that “Interestingly, Maxxis was also the softest compound tested, which correlates well with its impressive wet-stop performance.”

Designed to provide a quiet ride along with its great performance, the MA-Z1 Victra’s noise levels were also lowest of the models tested. Wheels used a sound-pressure-level (dB) meter set to the dB scale to measure noise levels in three separate readings, with the MA-Z1 Victra rated the quietest.

The magazine rated the MA-Z1 Victra third overall bettered only by Bridgestone S03 and Michelin Preceda. Wheels also tested 215/60R16 touring tires from the same nine companies, and ranked Maxxis’ MA-P1 fifth overall. The MA-P1 ranked second in the publication’s wet cornering tests for touring tires.

vladu
19-03-2007, 16:58
Завои въобще не правя вече.

ше се сетиш морскии.
също така при каране назад шарката е недопустимо непрактична - никво каранье с над 200 на задна!

Е го Тиното не се е утепал(кат сложиш две касетки бОрканье с гньетени чушки не е толкова лека задницата ша знаиш), ма те тия тука рацерите немат тракшън контрол в мозъка и затуй плюят китайските жапанки.

Tinoto
19-03-2007, 17:54
Пак аз
За чушките разбрахме :roll2:, ама някой няма ли да почерпи за рекламата :whistle:

:cheers:
:drunk:

trustworthy
19-03-2007, 18:02
...Е го Тиното не се е утепал(кат сложиш две касетки бОрканье с гньетени чушки не е толкова лека задницата ша знаиш), ма те тия тука рацерите немат тракшън контрол в мозъка и затуй плюят китайските жапанки.

Проблемът е, когато караш назад касетите с празните буркани ;) Тогава задницата е подвеждащо лека :)

А темата спокойно може да се преименува в 'Дали да си слагам летния Максис" 8)

Neokill
19-03-2007, 18:17
Мда може и моите бъдещи летни имат Макс в името ама отпред пише Dunlop SP Sport Maxx :tooth:

Neokill
19-03-2007, 19:36
Така като гледам прогнозата за времето джапанките чак по Великден ще ги слагам :roll:

trustworthy
19-03-2007, 19:42
Така като гледам прогнозата за времето джапанките чак по Великден ще ги слагам :roll:

Що? От силния вятър ли се уплаши :)

Neokill
19-03-2007, 19:45
Така като гледам прогнозата за времето джапанките чак по Великден ще ги слагам :roll:

Що? От силния вятър ли се уплаши :)
Не бре от петък дават макс температури за Бургас не повече от 10 градуса :!: И чакам резултата с отстъпките :tooth:

Mury
19-03-2007, 20:33
Така като гледам прогнозата за времето джапанките чак по Великден ще ги слагам :roll:

Що? От силния вятър ли се уплаши :)
Не бре от петък дават макс температури за Бургас не повече от 10 градуса :!: И чакам резултата с отстъпките :tooth:

Па то на 10 градуса е по добре да караш с летни гуми отколкото със зимни :wink: :wink:

vladu
19-03-2007, 21:23
Аз разчитам на Мишелин, Дънлоп, Фалкен

Май забрави Бриджстоун,Тойо и Континентал :wink: :wink: :wink:

он е написал на кво разчита, а не кои марки са убавите...

valjo
19-03-2007, 21:42
MAXXIS MA-Z1 VICTRA
205/55 ZR 16 W /reinforced/

Прекалено малко съм я карал за да дам пълно мнение, но първото впечатление е че двойния борд наистина дава приятно усещане за стабилност и в завои няма склонност да усуква, явно на странично усукване стои добре. Както Бобо каза леко подлъгва и в един момент наистина изтърва, но това си зависи както от водача, така и от колата и от пътя (чакълчета, прахоляк ...). Все пак мисля, че се справят по добре от очакванията.
Вчера тествах на завоите след картинг писта Виница посока Кичево и мога да кажа, че първите два завоя, които са си доста остри ги взех със 130-140 и наистина на 2 пъти задницата тръгна, но с много малко работа с волана не успях да я изтърва, но според мен на 156 задницата си е опасно лека и не е трудно да я приплъзнеш.
С предните Мишелин Примаси Пилот със сигурност нямаше да изляза от първия завой с тази скорост :!:
Като гледам гумата е мека и предполагам няма да издържи особено дълго - ще стане ясно края на лятото смятам :).
Предвид цената си, супер визията и хвалбите за много добро поведение на вода смятам, че си струва. Относно изброените по-горе Маркови гумета, с повечето от тях съм карал и като се видим мога да си кажа какво мисля - за да не става много дълго тука.
Иначе далеч не си мислете че пре-скъпите Мишелин, а да не говорим за някои Пирели и Континетал ще се представят по-добре.... :idea:
и този тест е със сравнително високата 205/55 16" .... а с 205.50 16" или 205/45 16" мисля че "чупенето" ще е пренебрежимо...

trustworthy
19-03-2007, 21:55
Освен това е добре да се знае, че тези два завоя ,където е тествал Тиното, са доста остри и скорост от порядъка на 130-140 е супер висока за тях. Добре, че не е занесла по-сериозно, но това е показателно за качествата на гумите. Аз лично тези завои ги минавам с 80 км/ч някъде.

Yon
20-03-2007, 08:51
Ей момчета, карайте внимателно пътя не е космос :!:

За Пилотите: това не е спортна гума :idea: ,
Поради факта , че всички МАЗ1 са подсилени особено 15 цола са приложими по българските пътища. Издържат на дупки имат атрактивен вид и цената е реална :lol:
Аз лично в завой с несъобразена скорост няма да вляза , защото съм страхлив , а и колата ми не е 4х4 :lol:

trustworthy
20-03-2007, 09:19
...Аз лично в завой с несъобразена скорост няма да вляза , защото съм страхлив , а и колата ми не е 4х4 :lol:

Е в тая графа се вписвам и аз :)

BatVas
20-03-2007, 09:50
...Аз лично в завой с несъобразена скорост няма да вляза , защото съм страхлив , а и колата ми не е 4х4 :lol:

Е в тая графа се вписвам и аз :)

Аз преди 10 месеца влязох - ами излязязох после с пари за носач и шенкел, гума, джанти. То добре , че само това :oops:

MONI
20-03-2007, 10:46
Ей момчета, карайте внимателно пътя не е космос :!:

За Пилотите: това не е спортна гума :idea: ,
Поради факта , че всички МАЗ1 са подсилени особено 15 цола са приложими по българските пътища. Издържат на дупки имат атрактивен вид и цената е реална :lol:
Аз лично в завой с несъобразена скорост няма да вляза , защото съм страхлив , а и колата ми не е 4х4 :lol:

В тоя ред на мисли я дай една цена за 195/50/15

trustworthy
20-03-2007, 11:08
...В тоя ред на мисли я дай една цена за 195/50/15

205/50/15 си влизат ок на 6J джанти и нямат ядове....засега ;)

MONI
20-03-2007, 11:14
...В тоя ред на мисли я дай една цена за 195/50/15

205/50/15 си влизат ок на 6J джанти и нямат ядове....засега ;)

Моите са 6.5J ма ми се струва че ше ми понатежат на малолитражката.

П.С. Колко пари ти излезе гумата и от Йон ли я взе???

trustworthy
20-03-2007, 11:34
...В тоя ред на мисли я дай една цена за 195/50/15

205/50/15 си влизат ок на 6J джанти и нямат ядове....засега ;)

Моите са 6.5J ма ми се струва че ше ми понатежат на малолитражката.

П.С. Колко пари ти излезе гумата и от Йон ли я взе???

На 6.5 ще заспят направо. На 6-ца идват леееко широчки

Neokill
20-03-2007, 12:23
Я дайте идея кои джапанки да избера че започнах да се чудя :roll:
DUNLOP (http://www.dunloptires.com/dunlop/display_tire.jsp?prodline=SP+Sport+Maxx&mrktarea=Performance)
YOKOHAMA (http://www.avtogumi.com/snimki/full_size/18.jpg)
TOYO (http://www.toyotires.bg/tire.php?id=22)

Tinoto
20-03-2007, 14:10
И трите стават :D ама и твойта не е лесна :brickwall:
иначе клоня към DUNLOP :wink: и Yokohama кърти здраво с тази шарка :D

vladu
20-03-2007, 14:28
Я дайте идея кои джапанки да избера че започнах да се чудя :roll:
DUNLOP (http://www.dunloptires.com/dunlop/display_tire.jsp?prodline=SP+Sport+Maxx&mrktarea=Performance)
YOKOHAMA (http://www.avtogumi.com/snimki/full_size/18.jpg)
TOYO (http://www.toyotires.bg/tire.php?id=22)


PROXES T1-R TOYO (http://www.toyotires.bg/tire.php?id=7)[/b]

Yon
20-03-2007, 16:14
И трите стават :D ама и твойта не е лесна :brickwall:
иначе клоня към DUNLOP :wink: и Yokohama кърти здраво с тази шарка :D
Само да не направи балон в някоя дупка щото нали се сещатае , че това е много вероятно...а цената на гумата.... :?:
Да биват но да ги караме в Германия. :idea:

SIS
20-03-2007, 16:26
Е хубаво де, само дето не видях никой да отговаря на въпроса на Мони. Казвайте и цени на гумите - кой, къде за колко ги е намерил, за да можем и ние да си правим сметките...

търтей
20-03-2007, 16:35
ми щом не казват цени може пък да има защо :wink:
се пак под 200 лв на гума са така като гледам :wink:

Mury
20-03-2007, 16:38
Я дайте идея кои джапанки да избера че започнах да се чудя :roll:
DUNLOP (http://www.dunloptires.com/dunlop/display_tire.jsp?prodline=SP+Sport+Maxx&mrktarea=Performance)
YOKOHAMA (http://www.avtogumi.com/snimki/full_size/18.jpg)
TOYO (http://www.toyotires.bg/tire.php?id=22)


Определено Тойо ако не Йокохама :wink:

BatVas
20-03-2007, 16:47
ми щом не казват цени може пък да има защо :wink:
се пак под 200 лв на гума са така като гледам :wink:

И пак е по добре отколкото втора употреба :wink: По добре гума за 130 лева нова - отколкото за 50 лева стара - иначе ако вземем на коли за по 4000 лева да слагаме гуми за 1000 лева :roll: :shock:

trustworthy
20-03-2007, 16:52
Е за кола с 15 цола джанти колко да струват гумите?! Аз бях проверявал за Тиното - 195/55/16 над 200 лв бяха само мишлен - 240 някъде. Дънлоп, БФ гудрич и т.н. бяха под 200. Какво остава за 15-ките :roll:

Yon
20-03-2007, 16:54
И аз съм голям фен на Йокохамата ама ме е страх да не ги повредя тука из дупките.

Mury
20-03-2007, 16:57
Е за кола с 15 цола джанти колко да струват гумите?! Аз бях проверявал за Тиното - 195/55/16 над 200 лв бяха само мишлен - 240 някъде. Дънлоп, БФ гудрич и т.н. бяха под 200. Какво остава за 15-ките :roll:

Ами бате зависи от размера но при 195/55/15 по ефтина от 170лв читава гума няма да не говориме че Мишлен,Бриджстоун,Континентал-бяха над 200-220 лв.та незнам къде си ги гледал тези цени на 16-ки като това е един от най-скипите размери :idea: :idea: .Ти да не мислиш че не съм искал да си сложа нови гуми но Йонко няма моя размер и като видях тези цени предпочетох да си взема гуми от Горни Богров-втора ръка но добри :wink:

Neokill
20-03-2007, 17:03
Аз търся размер 205/55/16 Дънлоп-а е около 220 лв в Булавто, Тойо ЦТ -01 и Т1-Р са на промоция в Радиал по 199лв, Йокохамата е към 260лв на някакъв търгаш в Бургас така че може и по ефтино да се намери :!: :twisted:

trustworthy
20-03-2007, 17:08
@Мъро

Бате, тея цени са с малко отстъпка, вярно. А не виждам какъв е проблемът да си сложиш 205/50/15 вместо 195/55/15. Разликата в диаметъра е никва, джантите я побират...

Mury
20-03-2007, 17:09
@Мъро

Бате, тея цени са с малко отстъпка, вярно. А не виждам какъв е проблемът да си сложиш 205/50/15 вместо 195/55/15. Разликата в диаметъра е никва, джантите я побират...

Ми просто не искам :idea: :idea: :idea:

han solo
20-03-2007, 17:28
Я дайте идея кои джапанки да избера че започнах да се чудя :roll:
DUNLOP (http://www.dunloptires.com/dunlop/display_tire.jsp?prodline=SP+Sport+Maxx&mrktarea=Performance)
YOKOHAMA (http://www.avtogumi.com/snimki/full_size/18.jpg)
TOYO (http://www.toyotires.bg/tire.php?id=22)
ко ше е yokohama да е тая: http://www.best-tyres.ru/imglib/newSeas ... Parada.jpg (http://www.best-tyres.ru/imglib/newSeason/connect/Parada.jpg) ... а?

Mury
20-03-2007, 17:39
Я дайте идея кои джапанки да избера че започнах да се чудя :roll:
DUNLOP (http://www.dunloptires.com/dunlop/display_tire.jsp?prodline=SP+Sport+Maxx&mrktarea=Performance)
YOKOHAMA (http://www.avtogumi.com/snimki/full_size/18.jpg)
TOYO (http://www.toyotires.bg/tire.php?id=22)
ко ше е yokohama да е тая: http://www.best-tyres.ru/imglib/newSeas ... Parada.jpg (http://www.best-tyres.ru/imglib/newSeason/connect/Parada.jpg) ... а?

Neма по красива гума :shock: :shock: :shock: :shock:

stelt
20-03-2007, 17:42
Аз от няколко години съм на размер 195/50/15. Ползвах AVS SPORT на YOKOHAMA. Доста добри излязоха. Миналото лято търкалях пак YOKOHAMA модел А 539. Те са по конвенционални гуми. Сега съм с А 539 отзад и TOYO PROXES T1-R отпред. Тойото го сложих преди седмица и още нямам впечатления, но като е студена гумата се държи добре.
Не знам случаен ли е факта, но балони по гумите които изброих - не са се появявали ( дано не ме чуе някое дяволче) :)

Neokill
20-03-2007, 17:56
Я дайте идея кои джапанки да избера че започнах да се чудя :roll:
DUNLOP (http://www.dunloptires.com/dunlop/display_tire.jsp?prodline=SP+Sport+Maxx&mrktarea=Performance)
YOKOHAMA (http://www.avtogumi.com/snimki/full_size/18.jpg)
TOYO (http://www.toyotires.bg/tire.php?id=22)
ко ше е yokohama да е тая: http://www.best-tyres.ru/imglib/newSeas ... Parada.jpg (http://www.best-tyres.ru/imglib/newSeason/connect/Parada.jpg) ... а?

Нeма по красива гума :shock: :shock: :shock: :shock:
Мда красива е ... Ne0 ще е с такива. Няма моя размер :idea:

hristiqn
20-03-2007, 21:32
Я дайте идея кои джапанки да избера че започнах да се чудя :roll:
DUNLOP (http://www.dunloptires.com/dunlop/display_tire.jsp?prodline=SP+Sport+Maxx&mrktarea=Performance)
YOKOHAMA (http://www.avtogumi.com/snimki/full_size/18.jpg)
TOYO (http://www.toyotires.bg/tire.php?id=22)
ко ше е yokohama да е тая: http://www.best-tyres.ru/imglib/newSeas ... Parada.jpg (http://www.best-tyres.ru/imglib/newSeason/connect/Parada.jpg) ... а?

Neма по красива гума :shock: :shock: :shock: :shock:
Така е :lol: Ето и една 15-ка на живо :D

vladu
20-03-2007, 22:34
Neма по красива гума :shock: :shock: :shock: :shock:

пцолютно си праф баце ...

колко струва туй бижу?

Bobo
20-03-2007, 23:25
Определено тука има хора дето с тяхната логика след няколко месеца ше карат дачия логан :wink: Закво сте се качили у тея скъпи кенефи алфите ми не си купите по една ефтина дачия бе фенове на максис :?: Тя па тая работа ше ви върши кат алфата :wink: А пък да не забравяме че ще бъде и чисто нова от магазина а не дърт кенеф :idea: Аре бегайте да давате газ и не се уливайте в разсъждения :wink:

Относно Тойото да ви кажа аз не съм очарован от проксес т1р :lol: За тая цена на гумата бих предпочел дънлоп, мишелин или бриджстоун :wink: А относно Йокохамата в тоя ценови клас определено е номер едно :wink: Утре ша взема новите джапанки на Нео и ша ви ги снимам монтирани на новите му джантета :wink:

Neokill
20-03-2007, 23:32
Утре ша взема новите джапанки на Нео и ша ви ги снимам монтирани на новите му джантета :wink:

Ай стига ма дразни бря :D Ако имаш възможност виж и за цени на дънлоп спорт макс и на Йокохама А539 размер 205/55/16, без значение от скоростният индекс. :wink:

AlfaRomeo
21-03-2007, 00:04
Neма по красива гума :shock: :shock: :shock: :shock:

пцолютно си праф баце ...

колко струва туй бижу?


Кажете колко струва Гумата е ? Че е направо :shock: :wink:

Tinoto
21-03-2007, 00:10
Определено тука има хора дето с тяхната логика след няколко месеца ше карат дачия логан :wink: Закво сте се качили у тея скъпи кенефи алфите ми не си купите по една ефтина дачия бе фенове на максис :?: Тя па тая работа ше ви върши кат алфата :wink: А пък да не забравяме че ще бъде и чисто нова от магазина а не дърт кенеф :idea: Аре бегайте да давате газ и не се уливайте в разсъждения :wink:

:shock: Алфата ми нито е скъпа, нито е кенеф за какво говориш?
Явно ти е трудно да светнеш, щото не видях някой да е писал че е луд фен на Максиса, а напротив?! Ако зачетеш внимателно може и да усетиш, че тона ти е доста груб, а това с какви гуми карам е крайно недостатъчно и далеч не ти дава право да вадиш някакви глобални заключения и изводи, щото това по-скоро дава идея за твоя манталитет.

Аз мисля, че е по-ценно човек да може да се радва и на 2 и на 200, пък като направи 2000 жив и здрав пак да го оценява.

Bobo
21-03-2007, 00:32
Определено тука има хора дето с тяхната логика след няколко месеца ше карат дачия логан :wink: Закво сте се качили у тея скъпи кенефи алфите ми не си купите по една ефтина дачия бе фенове на максис :?: Тя па тая работа ше ви върши кат алфата :wink: А пък да не забравяме че ще бъде и чисто нова от магазина а не дърт кенеф :idea: Аре бегайте да давате газ и не се уливайте в разсъждения :wink:

:shock: Алфата ми нито е скъпа, нито е кенеф за какво говориш?
Явно ти е трудно да светнеш, щото не видях някой да е писал че е луд фен на Максиса, а напротив?! Ако зачетеш внимателно може и да усетиш, че тона ти е доста груб, а това с какви гуми карам е крайно недостатъчно и далеч не ти дава право да вадиш някакви глобални заключения и изводи, щото това по-скоро дава идея за твоя манталитет.

Аз мисля, че е по-ценно човек да може да се радва и на 2 и на 200, пък като направи 2000 жив и здрав пак да го оценява.

Ооо извинявайте че не се държа културно господине :!: Просто не смятам че във форума съм на официялна среща с президента :idea:
Извинявайте господине ако съм ви засегнал :idea: Но ви моля да обърнете внимание че никъде не съм споменавал за вашата кола или вашата личност - така че невиждам основание да ме обвинявате в каквото и да е :!: Мога да си изказвам мнението както си поискам не съм убидил никой :idea: Това че вие се припознахте в моя пример си е ваш проблем :!:

vladu
21-03-2007, 00:44
мойта па е скъпа и е кенеф и не съм с максис и нема и да бъда ...
па ли за дачия да се реда ? :lol:

@бобо - ти на дизел повера бриджстоун ли си турнал?

@олл - айй пий-с-мен :handshake:

MONI
21-03-2007, 09:50
и каква е цената на тая Парада в крайна сметка???

vladu
21-03-2007, 09:52
ми и аз тва питам ... 195 / 50 15" колко чини ...
че за максис мое и да неам пари ма за парада ше се намерят ...

SIS
21-03-2007, 09:54
Ми то и аз това питам, ма всеки си има "причини" да не казва цена :shock: . А иначе ако някой все пак се почуства милостив, нека да даде цени за 195х50R15 и 195х55R15!

vladu
21-03-2007, 09:55
195 / 55 май няма

Bobo
21-03-2007, 10:14
Парадата е 140 лв парчето на 195/50/15 :wink: Тва си е клиентската цена без отстъпки :wink:

MONI
21-03-2007, 10:15
195 / 55 май няма

мда....в сайта на Боряна няма такъв размер.

П.С. Не знам защо повечето вносители не си пишат цените в сайтовете???? Аз лично нямам време да обикалям и да разпитвам кое, къде и колко струва.

Pinky
21-03-2007, 11:54
има, но май е рядък някакъв, също и скъп. Поне аз доколкото съм гледал цени.

valjo
22-03-2007, 21:55
ми и аз тва питам ... 195 / 50 15" колко чини ...
че за максис мое и да неам пари ма за парада ше се намерят ...та ся с кви гуми последно????

парада, пилот спорт? проксес т1-р????

се ми се види че на 195/55/15 ви желая зверски късмет с "големите марки" .... там сичко е ебаси цифрите

195/50 15" е била винаги доста евтина гума, е Шокса преди караше с p5 Drago (нови) - за 100тина лв едната - и кво - направи му балон на 2рия месец, колко джанти ше кривите с тоя нисък профил не ми се мисли....

междувременно реалистите в клуба си имат нови летни гуми, останалите карат 5 годишни 2ра ръка;)

аз имам 2бр MICHELIN PILOT SPORT - anyone? (2002ра)
твърдя, че са по лоши от чисто нови Максис MA-Z1 на същия размер? :)

valjo
22-03-2007, 22:20
Определено тука има хора дето с тяхната логика след няколко месеца ше карат дачия логан :wink: Закво сте се качили у тея скъпи кенефи алфите ми не си купите по една ефтина дачия бе фенове на максис :?: Тя па тая работа ше ви върши кат алфата :wink: А пък да не забравяме че ще бъде и чисто нова от магазина а не дърт кенеф :idea: Аре бегайте да давате газ и не се уливайте в разсъждения :wink:

хмммм ...
понеже и аз см "фен на максис" .... искаш ли да ми кажеш, че това което си написал, важи и за мен ?

ShoxXx
23-03-2007, 00:26
Е сега не е правилно да говориш така за балона, защото дупката беше дълбока 20см и влязох с около 70км/ч в нея - резултата беше балона на предна гума и крива джанта с около 7-8см, а задната гума беше Good Year F1 без балон, ама джантата беше подала и тя леко с 1см.

195/50/15 наистина е много разпространен и изгоден размер, но определено не е нисък.

Сега карам със 205/40 и гумите не са мръднали, дажтите също, а сега ще ми бъде втори сезон с тия гуми.

KGB
23-03-2007, 03:33
Само внимавайте много къде ви слагат гумите, гледайте ТЪПАЦИТЕ през цялото време...аз лично съм се отчаял от некадърни гумаджии...на чистно нова гума да скъсат протектор и естествено да си затраят...Им еба майката нещастна.


Руди 96 мисля внасят Дънлоп....ще проверя там какви са цените.

KGB
23-03-2007, 03:41
Парадата е 140 лв парчето на 195/50/15 :wink: Тва си е клиентската цена без отстъпки :wink:

Колко е на 215/45/17 или 225

Alexanderbb
23-03-2007, 08:33
Минала седмица си взех 2 BFGoodrich g-Force Profiler 205/50/15. Колеги от фирмата казаха че слагат такива на служебните коли и се държени добре.

Yon
23-03-2007, 11:43
оффффффф

МАЗ1 изобщо не са евтини гуми по смисъла на по-горни мнения, който не вярва на ЛС ще му обясня защо:idea:
За (не)феновете ще има подаръци на събора :lol: :lol: :lol: 8)

vladu
23-03-2007, 12:35
Закво сте се качили у тея скъпи кенефи алфите ми не си купите по една ефтина дачия бе фенове на максис :wink:

хмммм ...
понеже и аз см "фен на максис" .... искаш ли да ми кажеш, че това което си написал, важи и за мен ?

ти сигур и вътрешна гума не си турил да пестиш ...
ейй таа алчност и спестовност ша те довръши.
отделно мое да си купиш логан миниВан да си возиш алфата вътре да се не праши максксиса.

Bobo
24-03-2007, 23:36
Определено тука има хора дето с тяхната логика след няколко месеца ше карат дачия логан :wink: Закво сте се качили у тея скъпи кенефи алфите ми не си купите по една ефтина дачия бе фенове на максис :?: Тя па тая работа ше ви върши кат алфата :wink: А пък да не забравяме че ще бъде и чисто нова от магазина а не дърт кенеф :idea: Аре бегайте да давате газ и не се уливайте в разсъждения :wink:

хмммм ...
понеже и аз см "фен на максис" .... искаш ли да ми кажеш, че това което си написал, важи и за мен ?

Определено не ти си много по-зле от тях :lol: :lol: :lol:

Bobo
24-03-2007, 23:38
междувременно реалистите в клуба си имат нови летни гуми, останалите карат 5 годишни 2ра ръка;)

аз имам 2бр MICHELIN PILOT SPORT - anyone? (2002ра)
твърдя, че са по лоши от чисто нови Максис MA-Z1 на същия размер? :)

междувременно реалистите в клуба могат ли да карат :?:

Тва дте си го писал за мишелина следва от отговора на въпроса ми по-горе :?:

KGB
25-03-2007, 21:16
междувременно реалистите в клуба си имат нови летни гуми, останалите карат 5 годишни 2ра ръка;)

аз имам 2бр MICHELIN PILOT SPORT - anyone? (2002ра)
твърдя, че са по лоши от чисто нови Максис MA-Z1 на същия размер? :)

междувременно реалистите в клуба могат ли да карат :?:

Тва дте си го писал за мишелина следва от отговора на въпроса ми по-горе :?:

Сега почна да обиждаш хората, че не могат и да карат ли бре :?:

Bobo
25-03-2007, 21:47
междувременно реалистите в клуба си имат нови летни гуми, останалите карат 5 годишни 2ра ръка;)

аз имам 2бр MICHELIN PILOT SPORT - anyone? (2002ра)
твърдя, че са по лоши от чисто нови Максис MA-Z1 на същия размер? :)

междувременно реалистите в клуба могат ли да карат :?:

Тва дте си го писал за мишелина следва от отговора на въпроса ми по-горе :?:

Сега почна да обиждаш хората, че не могат и да карат ли бре :?:

Не просто зададох въпрос на Вльо бре :idea: Да ми обесни как е тествал гумите :idea:

valjo
25-03-2007, 21:49
междувременно реалистите в клуба си имат нови летни гуми, останалите карат 5 годишни 2ра ръка;)

аз имам 2бр MICHELIN PILOT SPORT - anyone? (2002ра)
твърдя, че са по лоши от чисто нови Максис MA-Z1 на същия размер? :)

междувременно реалистите в клуба могат ли да карат :?:

Тва дте си го писал за мишелина следва от отговора на въпроса ми по-горе :?:
за колкото моем да караме максиса си е перфектен;)
той и гиги не може да кара, айде мен ме мани:)
мен и колата ми не върви така че дори с максис ми е по-добре, студена си е ок, нема нужда да я загрявам
но Гиги, който естествено че смени Бриджстоун Потенца с Максис МА-Z1 , сметам може да кара?;) да не вада старите филмчета :lol: :lol: :lol:

шш, Йонко, ебаси темата а ;))))

KGB
25-03-2007, 21:49
абре ще се избиите заради едни гуми...давайте го малко по-спокойно.

Bobo
25-03-2007, 21:55
междувременно реалистите в клуба си имат нови летни гуми, останалите карат 5 годишни 2ра ръка;)

аз имам 2бр MICHELIN PILOT SPORT - anyone? (2002ра)
твърдя, че са по лоши от чисто нови Максис MA-Z1 на същия размер? :)

междувременно реалистите в клуба могат ли да карат :?:

Тва дте си го писал за мишелина следва от отговора на въпроса ми по-горе :?:
за колкото моем да караме максиса си е перфектен;)
той и гиги не може да кара, айде мен ме мани:)
мен и колата ми не върви така че дори с максис ми е по-добре, студена си е ок, нема нужда да я загрявам
но Гиги, който естествено че смени Бриджстоун Потенца с Максис МА-Z1 , сметам може да кара?;) да не вада старите филмчета :lol: :lol: :lol:

шш, Йонко, ебаси темата а ;))))

Тва исках да чуем :wink: А мнението на Гиги го знам макар че тука не го виждам :lol:

Bobo
25-03-2007, 21:56
абре ще се избиите заради едни гуми...давайте го малко по-спокойно.

Теб пък сега кво ти стана :shock: :?:

valjo
25-03-2007, 21:59
междувременно реалистите в клуба си имат нови летни гуми, останалите карат 5 годишни 2ра ръка;)

аз имам 2бр MICHELIN PILOT SPORT - anyone? (2002ра)
твърдя, че са по лоши от чисто нови Максис MA-Z1 на същия размер? :)

междувременно реалистите в клуба могат ли да карат :?:

Тва дте си го писал за мишелина следва от отговора на въпроса ми по-горе :?:
за колкото моем да караме максиса си е перфектен;)
той и гиги не може да кара, айде мен ме мани:)
мен и колата ми не върви така че дори с максис ми е по-добре, студена си е ок, нема нужда да я загрявам
но Гиги, който естествено че смени Бриджстоун Потенца с Максис МА-Z1 , сметам може да кара?;) да не вада старите филмчета :lol: :lol: :lol:

шш, Йонко, ебаси темата а ;))))

Тва исках да чуем :wink: А мнението на Гиги го знам макар че тука не го виждам :lol:
е аз го чух в Мелник, това каза - Потенцата като загрее е много добре, но дотогава може да се очистиш :) обратно, максиса студен е перфектен, като прегрее може да почне да изпуска
и тъй като ние не въртим 24 часа на Льо Ман, не караме гуми дето искат да се праиш на идиот докато загреят ;)

а темата може да стане на "как на бат Йонко гумите са на сяка 2ра кола в алфа клубо" ;)

Bobo
25-03-2007, 22:06
Скиите сега срявнявате ми максис с потенца :screwy:

Аре ако обичате :roll: Не съм казал че са каквито и да е гумите просто си казах мнението за тях след като им правих тест :!: Вас кат ви кефят карайте си ги :idea: А Гиги ми е ясно какво е казал ма пределно .... ма то така е .. както и да е повече няма ви се мешам в темите явно тука в тоя форум кой квото си е купил то е най-доброто така излиза :idea: Айде някой модератор да изтрие всичките ми мнения от тая тема и да остави само кланящи се човечета :!:

valjo
25-03-2007, 22:09
Скиите сега срявнявате ми максис с потенца :screwy:

Аре ако обичате :roll: Не съм казал че са каквито и да е гумите просто си казах мнението за тях след като им правих тест :!: Вас кат ви кефят карайте си ги :idea: А Гиги ми е ясно какво е казал ма пределно .... ма то така е .. както и да е повече няма ви се мешам в темите явно тука в тоя форум кой квото си е купил то е най-доброто така излиза :idea: Айде някой модератор да изтрие всичките ми мнения от тая тема и да остави само кланящи се човечета :!:
е аз само казвам кво каза Гиги? аз лично нямам идея от Потенца, освен от цената и за моя размер...

а за Michelin Pilot Sport-а същото ли важи? че требе да загре много ?
което при моето каране няма как да стане де ...

Bobo
25-03-2007, 22:13
Скиите сега срявнявате ми максис с потенца :screwy:

Аре ако обичате :roll: Не съм казал че са каквито и да е гумите просто си казах мнението за тях след като им правих тест :!: Вас кат ви кефят карайте си ги :idea: А Гиги ми е ясно какво е казал ма пределно .... ма то така е .. както и да е повече няма ви се мешам в темите явно тука в тоя форум кой квото си е купил то е най-доброто така излиза :idea: Айде някой модератор да изтрие всичките ми мнения от тая тема и да остави само кланящи се човечета :!:
е аз само казвам кво каза Гиги? аз лично нямам идея от Потенца, освен от цената и за моя размер...

а за Michelin Pilot Sport-а същото ли важи? че требе да загре много ?
което при моето каране няма как да стане де ...

Еми ако мишелина е на 7 години сигурно никога нема го загрееш :lol: Иначе 3-4 годишен мишелин след два завоя е в час :wink:

KGB
25-03-2007, 22:27
Аз съм пред дилема какви гуми да си взема....ако Пламен внесе нова пратка Зеро Неро, сигурно ще повторя с тях или пък ще мина на Зеро Россо...

Дънлоп имат един добър модел, Бриджстоун нещо не съм им фен не знам що....мишлен също....


ще го мисля....

пс: относно максиса, до сега съм нямал контакт с подобна гума та да видиме...но ако при загряване почва да изпуска тов ане е гумата за моя стил на каране....

Димо
26-03-2007, 00:38
Аз сложих Максис (215/55 ZR 16 97 W) миналото лято и личните ми впечатления са, че наистина не са най-добрите летни гуми, но в никакъв случай не са лоши.
Предлагам да прегледате следните тестове:
цък (http://www.tyretest.com/pkw_sommerreifen/maxxis/ma_z1/index.html)
цък (http://planetsoarer.com/06tyre/index.htm)
цък (http://www.opony.com.pl/testy/index_testy1.asp?i_rodzaj=&rodzaj_pojazdu=osobowe&producent=Maxxis&i_producent=&model=MA%20Z1)

Bobo
26-03-2007, 00:57
Аз нямам забележки само искам да кажа че в тестовете "размера има значение" ако позволите :wink: Та може да се окаже че някоя гума дето е на първо място в тоя размер е на последно в моя размер примерно :lol:

Bobo
26-03-2007, 01:11
Намерих малко тестове и понеже аз много уважавам АДАК ето ви класациите в кратце на АДАК и разни други :wink:

ADAC (DE) 2006 - 225/45 R17
1) Bridgestone Potenza RE050 ***
2) Pirelli PZero Nero ***
3) Michelin Pilot Sport 2 **
4) Continental Sport Contact 3 **
5) BF Goodrich G-Force Profiler **
6) Goodyear Eagle F1 GS-D3 **
7) Dunlop SP Sport Maxx **
8) Vredestein Ultrac **
9) Uniroyal Rain Sport 1 **
10) Kumho Ecsta KU19 **
11) Hankook Ventus K105 **
12) Fulda Exelero **
13) Semperit Direction Sport *
14) Maloya Futura Sport W *
15) Nokian Z *

ADAC (DE) 2006 - 185/60 R14
1) Bridgestone Turanza ER300 ***
2) Pirelli P6 ***
3) Maloya Futura Primato **
4) Goodyear Excellence **
5) Nokian NRHi **
6) Vredestein Hi-Trac **
7) Dunlop SP Sport 01 **
8) Hankook Optimo K415 **
9) Firestone Firehawk TZ 200 **
10) Continental EcoContact 3 **
11) Kumho Solus KH15 **
12) Uniroyal Rallye 550 **
13) Kleber Dynaxer HP2 *
14) Yokohama A-Drive *
15) Semperit Speed Comfort *
16) Barum Bravuris *
17) Pneumant PN550 *
18) BF Goodrich Profiler 2

AMS (DE) 2006 - 225/45 R17 RFT
1) Michelin Pilot Primacy HP ZP ***
2) Bridgestone Potenza RE050 RFT ***
3) Dunlop SP Sport 01 DSST **
4) Pirelli Eufori Run Flat **
5) Continental Sport Contact 2 SSR *

AMS (DE) 2006 - 215/55 R16
1) Goodyear Hydra Grip ***
2) Bridgestone Turanza ER300 ***
3) Michelin Pilot Primacy HP **
4) Nokian Z **
5) Pirelli P7 **
6) Continental Premium Contact 2 **
7) Fulda Progresso **
8) Kumho Ecsta KU31 *
9) Dunlop SP Sport 01 *
10) Falken FK-452 *
11) Toyo Proxes CF1

AutoBild allrad (DE) 2006 - 235/65 R17
1) Pirelli Scorpion Zero ***
2) Continental CrossContact LX ***
3) Nokian NRVi **
4) Kumho KL12 **
5) Bridgestone ER30 **
6) Hankook DynaPro HP **
7) Michelin 4x4 Diamaris **
8) Dunlop Grandtrek PT4000 **
9) Matador MP81 Conquerra *
10) Fulda 4x4 Road *
11) Goodyear Wrangler HP *

AutoZeitung (DE) 2006 - 185/60 R14
1) Bridgestone Turanza ER300 ***
2) Pirelli P6 ***
3) Hankook Optimo 415 ***
4) Dunlop SP Sport 01 **
5) Continental EcoContact 3 **
6) Goodyear Hydra Grip **
7) Toyo Proxes CF1 **
8) Nokian NRHi Ecosport **
9) Michelin Energy E3A **
10) Vredestein Hi-Trac *
11) Kleber Dynaxer HP2 *
12) Kumho Solus KH15 *
13) Barum Bravuris *

GuteFahrt (DE) 2006 - 205/55 R16
1) Pirelli P7 ***
2) Michelin Pilot Exalto 2 ***
3) Hankook Ventus K105 ***
4) Dunlop SP Sport 01 **
5) Uniroyal Rallye 550 **
6) Toyo Proxes CF1 **
7) Fulda Exelero **
8) Bridgestone Turanza ER300 *
9) Goodyear Excellence *
10) Nankang Ultra Sport NS-2

ЦAMTC (AT) 2006 - 225/45 R17
1) Bridgestone Potenza RE050 ***
2) Pirelli PZero Nero ***
3) Michelin Pilot Sport 2 **
4) Continental Sport Contact 3 **
5) BF Goodrich G-Force Profiler **
6) Goodyear Eagle F1 GS-D3 **
7) Dunlop SP Sport Maxx **
8) Vredestein Ultrac **
9) Uniroyal Rain Sport 1 **
10) Kumho Ecsta KU19 **
11) Hankook Ventus K105 **
12) Fulda Exelero **
13) Semperit Direction Sport *
14) Maloya Futura Sport W *
15) Nokian Z *

ЦAMTC (AT) 2006 - 185/60 R14
1) Bridgestone Turanza ER300 ***
2) Pirelli P6 ***
3) Goodyear Excellence **
4) Dunlop SP Sport 01 **
5) Continental EcoContact 3 **
6) Firestone Firehawk TZ 200 **
7) Nokian NRHi **
8) Hankook Optimo K415 **
9) Maloya Futura Primato **
10) Vredestein Hi-Trac **
11) Uniroyal Rallye 550 **
12) Kumho Solus KH15 **
13) Kleber Dynaxer HP2 *
14) Yokohama A-Drive *
15) Semperit Speed Comfort *
16) Barum Bravuris *
17) Pneumant PN550 *
18) BF Goodrich Profiler 2

Yon
26-03-2007, 09:05
а темата може да стане на "как на бат Йонко гумите са на сяка 2ра кола в алфа клубо" ;)

Имам възможност, понеже работя при вносителя да вземем добри цени за които мисля че си струват тия гуми. Гледам да сме полезни един на друг, поне аз така мисля , защото служебните коли до една са с МАЗ1 по 35 000 км годишно вече трета година........ ги търкаляме по наще пътища няма кривини или бузи и след един сезон не "сеят"
Ако според вас не са хубави гумите недейте купува не е проблем :wink:
Ако работех при друг вносител щях да видя кой е най- добрия модел и така....него да разхвърляме. :lol: 8)

п.с.
Аз лично харесвам Йокохамата
Карам с Максис МАВ1 втори сезон:D :D

trustworthy
26-03-2007, 09:31
Намерих малко тестове и понеже аз много уважавам АДАК ето ви класациите в кратце на АДАК и разни други :wink:

ADAC (DE) 2006 - 225/45 R17
ADAC (DE) 2006 - 185/60 R14
AMS (DE) 2006 - 225/45 R17 RFT
AMS (DE) 2006 - 215/55 R16
AutoBild allrad (DE) 2006 - 235/65 R17
AutoZeitung (DE) 2006 - 185/60 R14
GuteFahrt (DE) 2006 - 205/55 R16
ЦAMTC (AT) 2006 - 225/45 R17
ЦAMTC (AT) 2006 - 185/60 R14
...

Не видях размер 205/50/15 :roll: Или само ширината трябва да гледаме...
195 не ползват ли тея германци :?:

БТВ колегата @беер се оказа, че карал с такива максиси вече 6 месеца и много се пързаляли...като дърпал ръчната в завои


...Имам възможност, понеже работя при вносителя да вземем добри цени за които мисля че си струват тия гуми. Гледам да сме полезни един на друг, поне аз така мисля. Ако според вас не са хубави гумите недейте ги купува не е проблем :wink:...

:th_up: Използвам възможността да ти благодаря още веднъж

Yon
26-03-2007, 10:05
оффф


:th_up: Използвам възможността да ти благодаря още веднъж

Пламка, който върши услугата той черпи нали знаеш :wink: :lol: Ама той и Тиното е в тая група ми се струва :)

bager
26-03-2007, 17:48
След известно ровене в нет-а и обиколка на 4-5 магазина за гуми, се спрях на марките БФГудрич и Тойо.
Говоря за 205/55/16-цена около 200 лв.
http://www.toyo.com/docs/tires/tires.as ... oxes%20T1R (http://www.toyo.com/docs/tires/tires.asp?lpid=18966&name=Proxes%20T1R)™&category=sport
на Гудрич-а не можах да намеря снимка :oops: модела е Profiler G-force
В петък купувам едните, ама кои- не знам още! Някой ако има наблюдения над тези гуми ще му бъда благодарен ако ги сподели!

han solo
26-03-2007, 18:04
След известно ровене в нет-а и обиколка на 4-5 магазина за гуми, се спрях на марките БФГудрич и Тойо.
Говоря за 205/55/16-цена около 200 лв.
http://www.toyo.com/docs/tires/tires.as ... oxes%20T1R (http://www.toyo.com/docs/tires/tires.asp?lpid=18966&name=Proxes%20T1R)™&category=sport
на Гудрич-а не можах да намеря снимка :oops: модела е Profiler G-force
В петък купувам едните, ама кои- не знам още! Някой ако има наблюдения над тези гуми ще му бъда благодарен ако ги сподели!
що не си купиш некои дето ги има у класациата - демек тествано е вече:
"GuteFahrt (DE) 2006 - 205/55 R16
1) Pirelli P7 ***
2) Michelin Pilot Exalto 2 ***
3) Hankook Ventus K105 ***
4) Dunlop SP Sport 01 **
5) Uniroyal Rallye 550 **
6) Toyo Proxes CF1 ** "?

Neokill
26-03-2007, 18:21
Миналото лято карах един фиат браво с такива Тойо тр-1. Като цяло се държи добре особенно при рязко влизане в локва. Спират добре също но се износват доста бързо и са малко шумни. Ако си по умерен щофьор по добре си вземи CF-1 това ми го препоръчаха и в ,,Радиал" Цената на двата модела в момента там е 199 лв за този размер. Лично аз се спрях на Дънлоп или Sport Maxx или Spоrt 01 съответно с цени в Булавто 225 лв и 197лв. Не са толкова красиви но по показателите им в тестовете са доста добри :wink:

MONI
27-03-2007, 11:08
Утре ша взема новите джапанки на Нео и ша ви ги снимам монтирани на новите му джантета :wink:

ANY NEWS???

Mury
27-03-2007, 14:41
междувременно реалистите в клуба си имат нови летни гуми, останалите карат 5 годишни 2ра ръка
Бате до миналата година и ти караше с гуми 2-ра употреба така че не лай много па и има хора които немогат да си позволят дда си купят гуми от 160-170 лв. нагоре/колкото са моя размер/Аз имах желание да си купя Максис даже се бяхме разбрали с бат Йонко но като ми каза че няма 195/55/15 се отказах :idea: :idea: и затова пак си купих гуми 2-ра ръка но смятам че не са лоши :wink:

П.С.Другата истина е че Кирето Василев ми даваше БФ Гудрич на 125 лв. гумата ма незнам защо се отказах и от тях :oops: :idea:

DJraceman
29-03-2007, 23:33
Аз днес направих супер покупка за Алфата обух я в 4 4исто нови гуми
Nitto neo gen made in Japan ултра високоскоростни асиметрични гуми направо СУПЕР много съм доволен колебаех се между Йокохама парада и това нито и взех нитото супер е !!!

Lucky
29-03-2007, 23:35
Откъде и колко струват ако не е тайна :roll:

DJraceman
29-03-2007, 23:42
От един прииател с отстъпка на 300 лв. броя чисто нови!!!

Neokill
30-03-2007, 00:18
Другото интересно е какъв размер!!! така като гледам са или 17" на нешо или 215/16

ПП Секи се хвали я и аз се похвалим с нещо Малко изцапана ама ... 8)

valjo
30-03-2007, 08:24
междувременно реалистите в клуба си имат нови летни гуми, останалите карат 5 годишни 2ра ръка
Бате до миналата година и ти караше с гуми 2-ра употреба така че не лай много па и има хора които немогат да си позволят дда си купят гуми от 160-170 лв. нагоре/колкото са моя размер/Аз имах желание да си купя Максис даже се бяхме разбрали с бат Йонко но като ми каза че няма 195/55/15 се отказах :idea: :idea: и затова пак си купих гуми 2-ра ръка но смятам че не са лоши :wink:

П.С.Другата истина е че Кирето Василев ми даваше БФ Гудрич на 125 лв. гумата ма незнам защо се отказах и от тях :oops: :idea:
ми аз къде отричам че съм карал гуми 2ра ръка? точно затва правя разликата с новите, нищо друго, а бате ти йонко имаше в един момент 195.50 15" за ок. 80тина лева, което ако не е цена, незнам кво е;)

и моите гуми като си зех ддс-то ми стъпиха на ок. 110лв едната, а миналата година за втората ръка дадох по 80лв за една, е кажи ми сега как излиза сметката?

MONI
30-03-2007, 09:07
я ся малко са поскъпнали баш тоя размер

Yon
30-03-2007, 09:09
я ся малко са поскъпнали баш тоя размер

Ами щото на бат Вальо са от тестовата серия :lol: :D :wink:

trustworthy
30-03-2007, 10:30
...па и има хора които немогат да си позволят дда си купят гуми от 160-170 лв. нагоре/колкото са моя размер/Аз имах желание да си купя Максис даже се бяхме разбрали с бат Йонко но като ми каза че няма 195/55/15 се отказах :idea: :idea: и затова пак си купих гуми 2-ра ръка но смятам че не са лоши :wink: ...

Проблемът е, че в този форум има хора с различни възможности, приоритети и т.н. и вкрайна сметка всеки си гледа от собствената камбанария. Виждаш, че за един 200 лв на гума е нормално, за друг - непосилна или немислина сума (предполагам, че става ясно разликата м/у непосилна и немислима ;)). Въпросът е всеки за себе си да намери най-доброто решение, а форумът е мястото, откъдето човек би трябвало да може да почерпи необходимата информация. Ясно е, че не може всички да се движим със сликове, колкото и спортни да са сърцата на колите ни :)


...и моите гуми като си зех ддс-то ми стъпиха на ок. 110лв едната, а миналата година за втората ръка дадох по 80лв за една, е кажи ми сега как излиза сметката?

Е това за мен си е една сериозна обосновка за избора на гуми. Аз лично споделям това мнение. Други явно не. Хора разни. Факт :idea:

raiders
30-03-2007, 11:29
Искам да кажа и аз нещо, защото другата седмица ще купувам нови гуми и след чудене и четене основно в интернет, стигнах да следните марки:

Yokohama A539 ~100
Kumho KH15 ~90
Lassa Impetus 2 ~90
Vredestein Hi-TRAC ~114
Maloya Futura Primato ~93

размера е 195/60 14" и разбера се цената е основният фактор, това са цени с отстъпки от приятели :D , дано съм полезен, а като взема нещо, най-вероятно Yokohama A539 ще си кажа и мнението

Neokill
30-03-2007, 16:34
размера е 195/60 14" и разбера се цената е основният фактор, това са цени с отстъпки от приятели :D , дано съм полезен, а като взема нещо, най-вероятно Yokohama A539 ще си кажа и мнението

Добър избор :wink: Много тиха гума. Не съм я пробвал на скорост в завои как е щото съм инсталирал такива на баничарката, а пък тя не е от най-стабилните возила

Yon
03-04-2007, 09:21
и моите гуми като си зех ддс-то ми стъпиха на ок. 110лв едната, а миналата година за втората ръка дадох по 80лв за една, е кажи ми сега как излиза сметката?

btw
завода в Тайван се казва: Cheng Shin TOYO Tire & Rubber co.

trustworthy
03-04-2007, 09:32
Йонко, бате, не се хаби! Показателно е, че максис са си доста популярни из форума в момента, въпреки анти-рекламата, която им се прави. Ясно е, че те се правят в заводите на Тойо, ясно е, че шарката на MAZ1 е бивша шарка на Тойо.
Нека си купуват хората английски гудиър, френски мишлен, американски БФ гудрич т.н.

Иначе респект за ентусиазма ти да помагаш :wink:

Yon
03-04-2007, 09:45
..........:

:lol: :lol: Абе таман ми попадна на бюрото една фактура та се зачетох. Зз си мислех , че само приказват тука мойте хора :roll:

Мисля , че З1 е шарка на Гудиър ама не съм сигурен :roll:

bushiDO
03-04-2007, 09:48
добре де, а за Pirelli, нищо не казвате, а гледах по нагоре резултати от некви тестове и то швабски и гуметата им са все 1-2 място, а и примерно цената има не е никак висока. Примерно Pirelli P6 (http://www.pirellip6.com/index.html;jse ... estid=4297 (http://www.pirellip6.com/index.html;jsessionid=LQHPIHMFBDCS1FYKJOPSFEY?_req uestid=4297)) им искат 105.00 лв, за размер 195х50/15...

Yon
03-04-2007, 09:57
добре де, а за Pirelli, нищо не казвате, .....
............им искат 105.00 лв, за размер 195х50/15...
Подозрително ниска цена..
Но като марка Пирелито си е от високия клас гуми то за тях няма какво да се обсъжда :D :D

п.с.
Много е важо да си с кадърни гуми. Шумове, скърцания , вибрации абе неможеш си позна колата :shock:

BatVas
03-04-2007, 10:46
..........:

:lol: :lol: Абе таман ми попадна на бюрото една фактура та се зачетох. Зз си мислех , че само приказват тука мойте хора :roll:

Мисля , че З1 е шарка на Гудиър ама не съм сигурен :roll:

Да гумаджията като ги стоварвах ми вика че ги помислил за Гудиър :wink:

ne0
05-04-2007, 00:23
ГУМИТЕ СА:

1. Бриджстоун
2. Гуудиър
3. Дънлоп
4. Мишлем
5. Пирели

Всичко друго е крап от мрака... фулди мулди японски един дол пластмасови дренки, който спори никога не е карал с тия гуми и не мое да каже

raitchev
05-04-2007, 10:29
вчера си взех 4 нови гуми пирели
175/65/14 - 82Т за 77лв едната
честно казано ми се стори доста добра цена, от онзи център за гуми на околовръстното
като прибавя към тях нови винтили + секретни болтове:)) + реглаж на предница и за пиниз ги напалних с азот
целия кеф ми се варза за 350 лв

koolio
05-04-2007, 10:36
вчера си взех 4 нови гуми пирели
175/65/14 - 82Т за 77лв едната
честно казано ми се стори доста добра цена, от онзи център за гуми на околовръстното
като прибавя към тях нови винтили + секретни болтове:)) + реглаж на предница и за пиниз ги напалних с азот
целия кеф ми се варза за 350 лв
Е те таково животно нема :shock: :shock: :shock: ! Или не са нови, или не са Пирели! Лятото купихме Тойо 175/70/13 по 86 камъка едната, искаш да кажеш че Пирели са много по-евтини?

raitchev
05-04-2007, 10:45
ами колега съвсем са си нови и пирели са си:))
случайно минах от там и си казах я да питам колко ли са гумите
и влезнах с приказката дайте ми най добрите и ефтини гуми
и ми ги показаха имаха само 20 бройки имат и по ефтини от друга марка но не помна каква...

търтей
05-04-2007, 10:48
@райчев

за дианата ли говориш?

Neokill
05-04-2007, 10:50
ГУМИТЕ СА:

1. Бриджстоун
2. Гуудиър
3. Дънлоп
4. Мишлем
5. Пирели

Всичко друго е крап от мрака... фулди мулди японски един дол пластмасови дренки, който спори никога не е карал с тия гуми и не мое да каже

ШШШШ не забравяй джапонската Йокохама. Много хубава гума ич нее мляс млясова :!: :wink:

raitchev
05-04-2007, 11:02
@райчев

за дианата ли говориш?

да точно за диана там ги взех

ne0
05-04-2007, 18:08
КОНТИНЕНТАЛ НАД ВСИЧКО!!!

valjo
05-04-2007, 21:25
ГУМИТЕ СА:

1. Бриджстоун
2. Гуудиър
3. Дънлоп
4. Мишлем
5. Пирели

Всичко друго е крап от мрака... фулди мулди японски един дол пластмасови дренки, който спори никога не е карал с тия гуми и не мое да каже
брех, и това от 12 до 22 цола? и зимни и летни и секъф кеф? :lol:
:rotfl: :rotfl::rotfl:
наш ли, знаеш, че ти се кефя, отвореняк копеуе си, ама аре.... маалко да се пробваш и с мисленето, искаш ли ?;)
помага отвреме на време;)

ne0
05-04-2007, 21:32
Слагай Максис 22' и давай :wink:

имам си представа от едни други състезателни гуми и ми е ясно кое какво е!!!

valjo
05-04-2007, 22:07
Слагай Максис 22' и давай :wink:

имам си представа от едни други състезателни гуми и ми е ясно кое какво е!!!и тия в 7:30 сутринта в задръстването на симеон как са ?? ;)
отвореняк

;)

ne0
05-04-2007, 22:18
аз тогава спим, за алфата ми требват гуми за вечер, яки, на волвото съм с унироял и пирели :)

valjo
05-04-2007, 22:24
аз тогава спим, за алфата ми требват гуми за вечер, яки, на волвото съм с унироял и пирели :)
така, следкато НА ТЕБЕ ти требат, за специфични нужди, би ли си уточнил МАЛКО по-подробно мнението, example

"на не000 рацера, на 7.5J джанти, 195ци гуми, за гонки по улиците, класацията му е : ... 1.2. 3. 5 .....10"

а не от Господнята позиция, да се слави името Му :priest:, да ни занимаваш с пишман рацерски простотии? :)

KGB
06-04-2007, 00:41
ГУМИТЕ СА:

1. Бриджстоун
2. Гуудиър
3. Дънлоп
4. Мишлем
5. Пирели

Всичко друго е крап от мрака... фулди мулди японски един дол пластмасови дренки, който спори никога не е карал с тия гуми и не мое да каже


Как си я направи тази класация....то от размер до размер има огромна разлика....да речем от 215/45/17 до 225/45/17 всичко се променя....

Да речем на супер спортните коли почти всички предпочитат Пирели като марка... Ферари Ф430 е с около 3 секудни по-бързо с Пирелати от колкото с Бриджстоун....дори в Топ Геар го казват, кадето тестовете им са предимно за шоу.

За зимни Гуми в Канада най-скъпата и добра зимна гума беше Нокиан. Ако не знаеш, в С.Америка гумите нямат нищо общо с тези тук в Европата както и тези за Япония...причината някой японски гуми да са "боклуци" тук в България е, че много специалисти търговци взимат гуми за японския пазар и ги продават тук.

Тойо, Йокахама, Вредстайн, Клебер, Унироял....също имат много добри гуми...

Така, че с тази ти класация ди направил доста детско изказване...

Дори от кола до кола една и същи гуми може да се държат по различен начин.

Максиса не знам какво толкова ви е трън в очите на някой, никой не е писал, че това е най-добрата гума....всичко си е според парите...каквото плащаш това получаваш...единственото изключение са само Мишлен...доста надценна гума коята почти винаги е зад Пирели,Гоодъар, Бриджстоун.

vladu
06-04-2007, 00:53
хора чета и съвсем ме объркахте с тея гуми ...

@нео - кат си виден рацер от караш таа малолитражка ... па и класации на на некви марки си напраил - тука за гуми говорят хората ...

@кгб - верно ли ги имаш за мноо надценени мишлен - аз не знам защо си бех решил, че са хубави ... мерси за повода за размисъл ...

ей тва съм си харесал аз - http://www.yokohamatire.com/TireSizes.asp?TireID=2

205/50 r15

ne0
06-04-2007, 01:08
това не е класация а съм изброил 5-те плюс континентал най-добри марки.... квото и да напишете е крап, по-голям от моя...

май нещо имате проблеми от сексуално естество? :wink:

аз съм на 20 и имам право да правя детски изказвания.....

карам мололитражка щото от професията син на татко ме увониха отдавна....

незнам ко разбирате от гуми ама аз съм се състезавал с гуми и знам къде по света ко се прайййй, мое да са били за колело ма последните ми континентали са по 98 евро едната..... :wink:

няма смисъл на Стиви да му се отварят очите ......

Tinoto
06-04-2007, 01:13
ей тва съм си харесал аз - http://www.yokohamatire.com/TireSizes.asp?TireID=2

205/50 r15

... тази може и повече да ти хареса - в смисъл да е по-подходяща за агрегата А005 модела 8)
http://www.yokohamatire.com/advan/ :wink:

vladu
06-04-2007, 01:22
нищо лично баце - аз само си чета и се опитвам да си харесам жапанки за коуеуото ...

vladu
06-04-2007, 01:24
ей тва съм си харесал аз - http://www.yokohamatire.com/TireSizes.asp?TireID=2

205/50 r15

... тази може и повече да ти хареса - в смисъл да е по-подходяща за агрегата А005 модела 8)
http://www.yokohamatire.com/advan/ :wink:

знам баце - ма ше трее да си праа сам грайфер с макетно ножче...

ейй таа завист .. да не си харесам нещо деба.

KGB
06-04-2007, 02:02
Пример...

Мишлен не знам си какво беше там....215/45/17 575лв...без намаления.
Пирели Р Зеро Неро на същия размер....410лв.

165лв. от горе за гума коята е по-лоша...според много тестове....това е надценена гума.

valjo
06-04-2007, 22:23
това не е класация а съм изброил 5-те плюс континентал най-добри марки.... квото и да напишете е крап, по-голям от моя...

май нещо имате проблеми от сексуално естество? :wink:

аз съм на 20 и имам право да правя детски изказвания.....

карам мололитражка щото от професията син на татко ме увониха отдавна....

незнам ко разбирате от гуми ама аз съм се състезавал с гуми и знам къде по света ко се прайййй, мое да са били за колело ма последните ми континентали са по 98 евро едната..... :wink:

няма смисъл на Стиви да му се отварят очите ......
изброил си кво????
тдк, акай, фунай?
ски кво , като си на 20, дръж се се едно си на 10, което е и общото усещане

аз и до сега мисля че си пич, ама аман от детинщини ;)

trustworthy
06-04-2007, 22:36
ей тва съм си харесал аз - http://www.yokohamatire.com/TireSizes.asp?TireID=2

205/50 r15

... тази може и повече да ти хареса - в смисъл да е по-подходяща за агрегата А005 модела 8)
http://www.yokohamatire.com/advan/ :wink:

знам баце - ма ше трее да си праа сам грайфер с макетно ножче...

ейй таа завист .. да не си харесам нещо деба.

Бате, това са ТС-провокации, нали ги знаеш. Вие си имате Насо, ние - Тиното :evil: Кво да ги правиш, не са лоши момчета иначе :lol:

pr_00f
06-04-2007, 22:38
Aбе остай ти таз работа не били лоши.

Дебелия пие 3 кила ракия до обяд и то само за отскок. :lol:

trustworthy
06-04-2007, 22:47
Aбе остай ти таз работа не били лоши.

Дебелия пие 3 кила ракия до обяд и то само за отскок. :lol:

Аааа! Тиното само швепс жули :lol:

pr_00f
06-04-2007, 22:53
Аз за него дума не съм обелил :)

Yon
07-04-2007, 00:14
Aбе остай ти таз работа не били лоши.

Дебелия пие 3 кила ракия до обяд и то само за отскок. :lol:

Сигурен съм , че заедно мое да му се опънем :lol: 8)

ne0
07-04-2007, 01:45
Бате Вальо споко бре има и други жени на тоя свят.......

Naso
07-04-2007, 13:34
... 4. Мишлем...

Пак не сте разбрали ! Мишлен са надценени, но Мишлем са сред най-добрите!


Сега аз не разбирам, ама миналата година доста народ си купиха сликове на Тойо. Даже Бобо караше с едни такива по едно време :) Що ги купуват, като са лоши ? И с какво малоумния Мишлен, който го изхвърлиха от всички състезания, е по-добър от Тойо Проксес ? Или никому неизвестните Континентал, които сме ги виждали на състезание.... само когато Борусия играе :)
Що на доста места дават най-високи оценки на това малоумно Тойо и толкова ниски на *великите* марки ? Щото хората там купуват, а не правят класации за най-добре изглеждаща емблема. Жените пречат за доброто рацерстване, но водката помага ! Справка - Кими :)

valjo
07-04-2007, 16:05
Бате Вальо споко бре има и други жени на тоя свят.......
ти дотам ли опре бе? пъпчив колоездач ?
той ше ми говори за жени ....смешко....

ne0
07-04-2007, 16:53
:usaflag: :usaflag: :usaflag: :grandpa: :tank: :tank: :tank: :tank:

Mury
07-04-2007, 19:52
А бре вие изтрещетхте ли бе :idea: :evil: :evil: карате се за некви глупости нека всеки да си кара с квито гуми иска а :?: вместо да си помагате и да си давате съвети вие се храните,немоя ви разбера :idea: :idea: Ония били лизгачки,тия били галоши,трети пластмасяци :evil: :evil: :evil: Когато си си решил с кви гуми да караш незнам защо разни хора дето са шофьори от два петъка дават съвети и се опитват да наливат мозък :evil: :idea: Ае стига всеки си има предпочитания и харесва различни гуми но ако се замислиш най-добрите гуми са малко :wink: но няма да казвам мойто мнение че некой ша скочи да ма бийй :lol:

Neokill
07-04-2007, 19:53
Мейк лов нот уор :!:

ne0
07-04-2007, 20:35
В края на сметка аз карам на Вальо предните джанти с гуми а той с моите, е тва незнам как стана ма стана....

valjo
08-04-2007, 00:47
така де;)

Pinky
10-04-2007, 16:47
някой да е обувал COOPER ZEON XTC, 195/50 x 15 ?

Май ще ги взема.

Yon
10-04-2007, 16:50
някой да е обувал COOPER ZEON XTC, 195/50 x 15 ?

Май ще ги взема.

Пича е на зор и считай , че не ги е карал. 14-ките не ми харесват много са твърди. Тия петнайски са с борд и няма грам олово по джантите му.....На вода са добре за в завои не се е налагало да ги пробваме. Разпитай го :lol: :lol:

raiders
11-04-2007, 20:00
Обещах като взема нови гуми да пиша и от вчера вече съм с MALOYA Futura Primato, днес ги пробвах и на дъжд доволен съм като начало

Yon
12-04-2007, 09:01
Обещах като взема нови гуми да пиша и от вчера вече съм с MALOYA Futura Primato, днес ги пробвах и на дъжд доволен съм като начало

Я провери, и тия ли ги произвеждат в Русия :?: :roll:

raiders
14-04-2007, 20:30
Е как Русия :shock: Холандия :D в завода на Вреденщайн

Mury
25-04-2007, 09:19
Питайте бате ви Пух какво стана с Максиса след 2 спирания без АБС :evil: :evil: :evil:

Tinoto
25-04-2007, 11:56
И какво стана - материала ли много мек, какво? :shock:

trustworthy
25-04-2007, 12:01
Надрали са се :?:

Mury
25-04-2007, 17:52
Надрали са се :?:

Даже на едната гума се е откъснало голямо парче грайфер :shock: :shock: :shock: явно са мноооо меки :oops:

MONI
26-04-2007, 08:40
Надрали са се :?:

Даже на едната гума се е откъснало голямо парче грайфер :shock: :shock: :shock: явно са мноооо меки :oops:

Май ще се окаже че само гумите за велосипеди са им голямата сила....

Yon
26-04-2007, 09:01
Надрали са се :?:

Даже на едната гума се е откъснало голямо парче грайфер :shock: :shock: :shock: явно са мноооо меки :oops:

Май ще се окаже че само гумите за велосипеди са им голямата сила....

Така се получава при рязко екстремно спиране с продължително съпрекосновение с настилката на един и същи участък от протектора.... Мога ви снимам разни по-известни представители натрупани на камара след подобна насилствена смърт :lol: :lol: :lol:
Също се получава и от ръчна спирачка като необратимите повреди са по-ефектни и на по- голяма площ :D :wink:

п.с.
Тука става дума за отслояване на протектора , без значение за което дали е твърда или мека гумата :idea:
Често срещан след блокиране на колело било то на Камаз бетоновоз или на Опел с доработен барабан :)

ne0
26-04-2007, 09:46
Надрали са се :?:

Даже на едната гума се е откъснало голямо парче грайфер :shock: :shock: :shock: явно са мноооо меки :oops:

Май ще се окаже че само гумите за велосипеди са им голямата сила....

Не бате там са пълен _І_

MONI
26-04-2007, 10:12
Надрали са се :?:

Даже на едната гума се е откъснало голямо парче грайфер :shock: :shock: :shock: явно са мноооо меки :oops:

Май ще се окаже че само гумите за велосипеди са им голямата сила....

Не бате там са пълен _І_

Ми незнам....лични наблюдения нямам. Само съм чувал от приятели даунхилл манияци че били от добрите ма няма да се заклевам че наистина са добри. 8)

trustworthy
26-04-2007, 10:22
Ами аз понеже имам лични впечатления и викам да ви ги споделя. Досега съм минал към 2к км с тези емблематични гуми и нямам НИКАКВИ оплаквания. Спират добре, без отчупвания на грайфер (е вярно, че имам АБС и ЕБД), не ми се е случвало да се занеса...само на аквапланинг не съм ги пробвал. Предполагам това е така, защото карам нормално и в границите на разумното :idea: За екстремно каране - има и гуми по 500 лв :wink: Аз карам жена, дете и спазвам ограниченията ;)

@Нео

Бате, тея гуми не са за да ходиш до София за 2:45 часа ;) То като доде време за изправяне на джанти на дозиметър, и йокохамата нищо не може да помогне :)