PDA

View Full Version : падащи обороти.



Zlobich
19-04-2014, 08:32
Колеги откакто съм взел алфата когато пусна колата по инерция се появява тресене,оборотите падат до 600-700.Когато спра на място оборотите се стабилизират и няма проблем.Колата не гасне,няма значение къде съм зареждал проблема си е еднакъв. Двигателя е 1.9 JTD 105
Някакви идеи какво може да причинаява този проблем?
Колата не гасне но е досадно.

darkmiracle
19-04-2014, 13:01
Интересно, от 2 седмици и аз усещам нещо подобно - карам по инерция оборотите стоят около 1000, но при намаляне примерно за спиране на светофар оборотите падат на 750 и при напълно спиране пропадат още малко - притриса двигателя за момент и след това се стабилизират на около 800. Няма проблеми с вървенето, няма записани грешки.
Ще следя темата.

grenlould
19-04-2014, 20:51
Интересно, от 2 седмици и аз усещам нещо подобно - карам по инерция оборотите стоят около 1000, но при намаляне примерно за спиране на светофар оборотите падат на 750 и при напълно спиране пропадат още малко - притриса двигателя за момент и след това се стабилизират на около 800. Няма проблеми с вървенето, няма записани грешки.
Ще следя темата.

Същото е и при повечето "бензинки". Много интересно е, че и при дизелите се появява това явление...

dimitar_vd62
19-04-2014, 21:24
Тръгнал дебитомер.

dansguardian
20-04-2014, 09:21
Не е тръгнал дебитомера, не плашете човека. Съвсем нормално е при движение на празен ход оборотите да са малко по-високи. Същото е и на комън-рейлите на Пежо и Ситроен.

dimitar_vd62
20-04-2014, 12:17
Ами при движение на празен ход и на мене са малко по-високи,предполагам че е нормално пред вид че може да има някакво увличане от съединителя.Да кажем съвсем леко над 1000, когато спра след секунда две се нормализират но не падат под 900, но доколкото разбрах на колегата му падали до 500-600 когат спира.При мен беше така и когато спра почваше едно клатене за малко докато се натаманят, не постоянно.И излезе дебитомер.И някакво почистване ми направиха на стъпковото моторче.Може и нещо друго да има, казвам при мен какво излезе.

Zlobich
20-04-2014, 13:13
Когато пусна колата по инерция падат оборотите,щом спра на място се нормализират,нека да поясня,че става въпрос за 1.9JTD,че се омешаха бензин,стъпкови и какво ли не.

darkmiracle
20-04-2014, 13:21
Днес вързах колата към компютъра и ми направи впечатление че на празен ход дебитомера варира м/у 1.9V и 2.4V. В движение нещата са нормални. Нормално ли е това?

dimitar_vd62
20-04-2014, 16:37
Ами някой дето е в час с показанията да се включи.Двама дето им имам доверие ми казаха че е "тръгнал/ и доколкото си спомням отчиташе нещо неадекватно в ниските докато във високите още работеше и ми казаха готви се за хабер и те така.Стъпковото го свалиха, отвореха някакво капаче отзад почистиха нещо може би някакви контакти или
пластини, не гледах, но оттогава да чукна на дърво нямам проблеми с оборотите и разликата преди и след беше очевидна.Тоз ми е третия, първия се прецака 2-3 месеца след като купих колата, втория май се прееба от спортен филтър/тук не ми се спори,беше на три години дебитомера сложих спортен филтър и след 3-4 месеца показа същите симптоми/ пък може и да му е дощло времето.Никъде не съм казал че задължително е дебито, се от някъде се почва.Ся бензин дизел ролята му е една и съща.Успех колега, дано е нещо дребно.

ecotronic
20-04-2014, 16:47
Днес вързах колата към компютъра и ми направи впечатление че на празен ход дебитомера варира м/у 1.9V и 2.4V. В движение нещата са нормални. Нормално ли е това?

Нормално при изгасен двигател референтното напрежение на изхода на дебитомера трябва да е около 1 V. а при максимални обороти то трябва да достига около 4,5 V.
Като се има впредвид, че това напрежение е пропорционално на измереното количество въздух, стойности около 2 V на празен ход мисля, че са нормални.
Когато работи мотора съпостави желано и измерено количество въздух. Колкото по-близки, толкова по-добре.

Zlobich
20-04-2014, 22:14
Как да направя профилактика на дебитомера без да го съсипя?
Да видим дали няма да се оправят нещата с това люлеене на оборотите?

dimitar_vd62
20-04-2014, 22:59
Ми не става с почистване,или ефекта е краткотраен.Даже може ептен да го съсипеш.
http://avtodiagnostika.net/дебитомер/
Е нещо интересно от фиат форума, ма не съм го пробвал,в момента го намерих. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=57902

Zlobich
21-04-2014, 09:00
Освен от дебитомер какво друго може да люля оборотите ?

Zlobich
21-04-2014, 23:52
Трудно е да се прочете какво пише и да се проследи темата. Тотална каша стана,сложете и един ключ моля.:offtopic::offtopic::offtopic::offtopic:

myato
22-04-2014, 08:13
Освен от дебитомер какво друго може да люля оборотите ?

Неадекватен сигнал от ABS-а или от машинките на педалите на спирачката и съединителя към ЕКУ-то.