PDA

View Full Version : смяня ня 166-та с Тезис



sergo11
19-04-2014, 17:04
Здравейте,
Обмислям да сменя 166-та с Тезис. Искам да попитам някой от вас може ли да ме ориентира какъв приблизителен разход на гориво би имал 3000 кубиковият бензинов мотор преработен на газ в Италия (моля не ми препоръчвайте дизелите). И разбира се къде са слабите места на тези автомобили.
Предварително благодаря!

Linkestis
19-04-2014, 17:10
Слаби места са няколко...
едното е окачването което е с цената на една старичка 166-ца,и автомата които е с цена за ремонт колкото средно запазена 166-ца.
За разход пусни едно лично на колегата leketo84.

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=81406&highlight=%F2%E5%E7%E8%F1

sergo11
19-04-2014, 17:11
Е преди 8 години когато купих 166-та и с нея беше така.

Linkestis
19-04-2014, 17:14
Така е,предполагам че се досещаш че 166-та като топ модел за онези години и уж лимузина е на светлинни години от Тезиса.
Аз лично много го харесвам ама сега успях да си купя дънки.За Тезис нямам та...и.
:)
Иначе ти пожелавам успех.Тук от форума информация от първа ръка само от leketo84 казва се Любо.Изключителен симпатяга.

sergo11
19-04-2014, 17:17
Така е,предполагам че се досещаш че 166-та като топ модел за онези години и уж лимузина е на светлинни години от Тезиса.
Аз лично много го харесвам ама сега успях да си купя дънки.За Тезис нямам та...и.
:)
Иначе ти пожелавам успех.Тук от форума информация от първа ръка само от leketo84 казва се Любо.Изключителен симпатяга.

Имаш предвид, че Тезиса е по-висок клас предполагам? Защото за мене е така.

Bobiuzunov
19-04-2014, 18:07
Тезиса е наистина уникален автомобил,но както и в други теми е коментирана има някои гени ални решения и други които биха те накарали да се гръмнеш.Аз за разход на газ мога да съм полезен,че мотора на Тезиса е същия само че моята не е автомат.Градско 20-22 литра и извънградско 11-12.5 литра газ.Погледни в Lancia форума,там си има тема за Тезис.

sergo11
19-04-2014, 18:20
Тезиса е наистина уникален автомобил,но както и в други теми е коментирана има някои гени ални решения и други които биха те накарали да се гръмнеш.Аз за разход на газ мога да съм полезен,че мотора на Тезиса е същия само че моята не е автомат.Градско 20-22 литра и извънградско 11-12.5 литра газ.Погледни в Lancia форума,там си има тема за Тезис.

Гледах нищо конкретно няма там.

Linkestis
19-04-2014, 23:29
Имаш предвид, че Тезиса е по-висок клас предполагам? Защото за мене е така.

Така де... на светлинни години е от Тезиса ама назад :)

digitalundgrd
20-04-2014, 01:34
Имам инфо от един познат полицай, че Ланча Тезис е на челно място в класацията за спрени от движение коли поради лош външен вид :)

Това в кръга на шегата ;)

Слабо място - на първо четене скъпи и трудни за намиране части по окачването + дребни и не толкова дребни проблеми с електрониката, с която тая ланча е натъпкана + висок разход на гориво (еле па с автомат)...

to_lose_HEART
20-04-2014, 09:33
http://www.cars.bg/c542683 колега тази ли имаш напредвид много запазена се вижда

Bobiuzunov
20-04-2014, 09:45
Тази наистина ижглежда добре,но все пак трябва да си види на място.Да частите са скъпи че произведените коли не са много и не представляват интерес за повечето производители на авточасти,тоест само оригинални,трудно се намират алтернативни,иначе пак ще кажа страхотна кола,имам познат с дизелова и съм я карал многократно.

ФЕРАРИСТ
20-04-2014, 09:47
Тезиса е наистина уникален автомобил,но както и в други теми е коментирана има някои гени ални решения и други които биха те накарали да се гръмнеш.
Хубу де, я някой да ги каже тия решения че чак ми стана интересно.....

didod
20-04-2014, 10:44
Нещо парктроник не виждам... А това си трябва с таз кола. :)

Bobi_33
20-04-2014, 12:46
Хубу де, я някой да ги каже тия решения че чак ми стана интересно.....

Гениално тъпо е това, че колата е отвратителна за работа. Много малък преден кош. А иначе като окачване до голяма степен е копирано от Ауди. Но липсва двойното предаване и голямите мотори на Ауди.

Тезиса е много скъпо направен, но е неуспешен, защото няма как да влезе в баш високия клас заради недостатъчна гама от мотори и само предното си предаване. Цената като нов е била доста висока, като за най-високите класове на немските конкуренти, а вътрешния обем, не е чак като при немците.

Иначе като за втора ръка е готина, комфортна кола с много скъпи атериали в салона, но и скъпа за поддръжка.

ФЕРАРИСТ
20-04-2014, 16:39
И мяза на кит кашалот........

digitalundgrd
20-04-2014, 19:38
И мяза на кит кашалот........


.... Ланча Тезис е на челно място в класацията за спрени от движение коли поради лош външен вид :)



:haha: Милен ша ни дърпа ушите :) Гледам и той се обзавел с Папамобил :)

ФЕРАРИСТ
20-04-2014, 20:30
Тя се води на жена му......има неква разлика.....

Scrapera
21-04-2014, 01:19
Е, хайде сега, мязала на кит... Че нали 166 преди фейслифт е страшна красавица. :mrgreen: Според мен е много готина кола за возене, натъпкана с екстри. Само съм се качвал в такава, хареса ми интериора, седалките са като кресла. Кеф цена няма, само да можеш да си го позволиш.

code
21-04-2014, 09:31
Е, хайде сега, мязала на кит... Че нали 166 преди фейслифт е страшна красавица. :mrgreen: Според мен е много готина кола за возене, натъпкана с екстри. Само съм се качвал в такава, хареса ми интериора, седалките са като кресла. Кеф цена няма, само да можеш да си го позволиш.
В дизайнерските сравнения Тесис е отпаднал принципно и служебно:tooth:, независимо с какво се сравнява. Тази кола е "несравнима" на външен вид с каквото и да е. Ако се сравняват коли на една цена трябва да е с 166FL(там просто няма нужда от коментар) щото старите са със средна цена 2500 в мобиле ;)
Много ме кефи как се говори за тази кола във всяка тема "само да можеш да си го позволиш" - нито е скъпа, нито са се избили да я купуват. Какво толкова не можеш да си позволиш, струва колкото Голф 4. Или се има предвид филма, който си набиваш с покупката и ..
пп екстри кола не правят

156
21-04-2014, 16:28
Абе така както е без номер и с този цвят, на мен муцуната ми харесва :) По-добре се виждат линиите и седят много чисто.

ПП: визирам колата от пост #10.

pininfarina
21-04-2014, 20:34
По добре си купи S класа 2000-2002-ра. Ще имаш по евтина поддръжка а и двете коли са несравними ;-)

Mury
21-04-2014, 20:36
В дизайнерските сравнения Тесис е отпаднал принципно и служебно:tooth:, независимо с какво се сравнява. Тази кола е "несравнима" на външен вид с каквото и да е. Ако се сравняват коли на една цена трябва да е с 166FL(там просто няма нужда от коментар) щото старите са със средна цена 2500 в мобиле ;)
Много ме кефи как се говори за тази кола във всяка тема "само да можеш да си го позволиш" - нито е скъпа, нито са се избили да я купуват. Какво толкова не можеш да си позволиш, струва колкото Голф 4. Или се има предвид филма, който си набиваш с покупката и ..
пп екстри кола не правят
Скъпа е раздела с поддръжката.:thumbup::thumbup::thumbup:

---------- Post added at 20:36 ---------- Previous post was at 20:34 ----------


По добре си купи S класа 2000-2002-ра. Ще имаш по евтина поддръжка а и двете коли са несравними ;-)

Абе не е баш така,тава дет го казваш.:idea::idea:


Тезиса е хубава кола,с ужасяващ външен вид.Вътре са използвани някой адски добри материали,като истински алуминии и дърво.Като цяло интериорно колата е добре сглобена,но има някои адски безумни решения,питайте бат Венцо за външните дръжки на вратите.Имат леки проблеми с water penetration в багажника,което се оправя но не лесно,случва се да се наводни сериозно багажника,а там има доста ел.модули.

ФЕРАРИСТ
21-04-2014, 23:08
Е, хайде сега, мязала на кит... Че нали 166 преди фейслифт е страшна красавица. :mrgreen:
Тя пък мяза на сом, само два мустака отстрани ако се кльопнат и е на 100%.....