PDA

View Full Version : 1.8 турбо



toki4a
22-04-2014, 22:10
ще ми е нужно от вас колеги малко инфо за 159 1.8. турбо :grin:
в смисъл като разход обслужване и така нататък :grin:

Jivko7777
22-04-2014, 22:28
Токиччч пил си :grin::grin:

toki4a
22-04-2014, 22:40
тиз пък аз не барам :D
на таквоз животно съм се насочил

DiStefano
23-04-2014, 07:11
Илядо сеемстотин и пеесе ти би ай ли мой ? Маму ма ... Много убаво си се насочил ! Само изпаритела от кучката си префръгаш и си ти ..

Сега сериозно .. тук не знам да имаме колега с такъв екземпляр, но може и да бъркам. Имай предвид, че тези са от последните години на производство на модела, както и 2,0 JTDm и съответно цените на старо ще са по-високи, както вероятно и обслужването. Тука Мурджев ако има повече инфо да сподели .. друг не се сещам.

Mury
23-04-2014, 11:38
Илядо сеемстотин и пеесе ти би ай ли мой ? Маму ма ... Много убаво си се насочил ! Само изпаритела от кучката си префръгаш и си ти ..

Сега сериозно .. тук не знам да имаме колега с такъв екземпляр, но може и да бъркам. Имай предвид, че тези са от последните години на производство на модела, както и 2,0 JTDm и съответно цените на старо ще са по-високи, както вероятно и обслужването. Тука Мурджев ако има повече инфо да сподели .. друг не се сещам.

Имаме колега с такава кола-Иво,но той рядко влиза вече тук.Инфо от първа ръка нямам,защото единствената която съм виждал е неговата,а тя е гаранционна.Токич,хубаво е да се насочиш към Алфа оунъра,там има доста потребители с такива коли,и има повече инфо. :flirt::flirt::flirt:

DiStefano
23-04-2014, 12:30
Имаме колега с такава кола-Иво,но той рядко влиза вече тук.Инфо от първа ръка нямам,защото единствената която съм виждал е неговата,а тя е гаранционна.Токич,хубаво е да се насочиш към Алфа оунъра,там има доста потребители с такива коли,и има повече инфо. :flirt::flirt::flirt:

Той Токичлето ингилизкия не му е силна страна .. той разбира само български (майчин), цигански и ромски :)

toki4a
23-04-2014, 18:46
ами онзи ден гледах снимки на един приятел дето работим заедно има 2 за по 6000 евра 2010 та леко се запоинтересувах :D
затова питам и тук може някой колега да има такава
ами живот и здраве ще отнасям една

---------- Post added at 15:46 ---------- Previous post was at 15:43 ----------


Той Токичлето ингилизкия не му е силна страна .. той разбира само български (майчин), цигански и ромски :)

а ти мини тез дни а ти причам малко на ....майчин :dark2:

DiStefano
23-04-2014, 19:37
Ми то ягнетата са на привършване вече ... та ше зема да та мина .. да мина де ..

ne0
24-04-2014, 22:26
Това което знам за двигателя е:

Прави се на линията на Свинспарка, JTS-са в Пратола сера (демек двигатели МОДУЛАРИ). Свинспарк БЛОК или JTD БЛОК по-скоро баце.

Еволюция е на споменатите. Директно впръскване, променливо газорапределение, използват се кобилици и повдигачи от JTD. Има жмел с турбото, изпускателния колектор и катализатора. На едно място са, т.е. едно след друго веднага. Има и водно охлажндане там. Също така използват изгорели газове за да ги вкарват в мотора с цел екология и според Алфа пърформънс :). Лошото че опел имат пръст (не знам точно какво, мисля че клапаните са от опел, ) в разработването на главата. :(

След гореописаното за мен е важно да е на малко километри и безупречна поддръжна, иначе както си казваме само верига която да е от новите му трябва и имаш всички чупливи възможности в мотора.

Абе смесица между Свинспарка и Дже Те Дето.... Бензиново JTD :)

ето и снимки:
131528

131529

131530

п.с. Тва е бате вече само не му викат туин спарк.... ТииБаИ мотора е :):):)..... купувай и натискай на обороти!!!

п.с. 2 Туряш колянов вал от 2.0 ТС и си готов... 350 коня :)

п.с. 3 Мое си ползваш части от свинспaрк и дже те де от моргите :):):)

Абе често взех да пиша в тоя опелски раздел ........................ Tокич имаш да черпиш вече...

toki4a
25-04-2014, 08:53
:-D

Sm0k
21-05-2014, 16:58
ами онзи ден гледах снимки на един приятел дето работим заедно има 2 за по 6000 евра 2010 та леко се запоинтересувах :D


Ся въпроса е отнесе ли едната и в случай, че не си, втория въпрос е ако земем двете няма ли да има няква промоция :D

digitalundgrd
21-05-2014, 21:18
Смоки къде се буташ все в промоцийте? ;) Нали знаеш, че кат ша на замеряш с 6000+ евракис и Калеко Алеко мое ти направи една.......... примоцийка ;)

Кайо
21-05-2014, 21:47
Ся въпроса е отнесе ли едната и в случай, че не си, втория въпрос е ако земем двете няма ли да има няква промоция :D

Викайте ме преговори да водя....мноу ме бива.:mrgreen:

Sm0k
21-05-2014, 23:24
Смоки къде се буташ все в промоцийте? ;) Нали знаеш, че кат ша на замеряш с 6000+ евракис и Калеко Алеко мое ти направи една.......... примоцийка ;)

А, без тез примоции брато, разбрали сме се по тоз въпрос, без... такива номера ;)

DiStefano
28-05-2014, 20:17
Аз на ТокичЪТттт шше ида да зема едно шише бензин и ше му запала 155-цата най-накрая, че не моа да а гледам таа Темпра вече и най-накрая да фане да я земе тааа 59-ка ...

toki4a
29-05-2014, 23:41
спок ве ощи съм у период на размисъл
мисла пия мисла пия ша видим ко ке стане
Стефчоооооу :laser:

---------- Post added at 20:41 ---------- Previous post was at 20:37 ----------


Аз на ТокичЪТттт шше ида да зема едно шише бензин и ше му запала 155-цата най-накрая, че не моа да а гледам таа Темпра вече и най-накрая да фане да я земе тааа 59-ка ...

аз съм на ...газ ве ..:hehehm::spoko:

DiStefano
30-05-2014, 07:04
мисла пия мисла пия

бех са притеснил, а не ти е малко водката брат :mrgreen:

toki4a
30-05-2014, 23:25
бех са притеснил, а не ти е малко водката брат :mrgreen:
тоа пааа:roll2:

don_pepone
07-01-2015, 16:26
Ето и нещо интересно за TBI моторите
http://www.romanoautogasbg.com/product/montage-warranty/montage-4cyl-direct
Като в описанието на кой мотори става е включена и 159-ката

acho_
08-01-2015, 21:29
Ето и нещо интересно за TBI моторите
http://www.romanoautogasbg.com/product/montage-warranty/montage-4cyl-direct
Като в описанието на кой мотори става е включена и 159-ката
Щом може на TBI, защо не и на JTS? Между другото, тази цена не е ли доста ниска за такъв тип система?

Drag0
08-01-2015, 22:08
Щом може на TBI, защо не и на JTS? Между другото, тази цена не е ли доста ниска за такъв тип система?

JTS-a e директно впръскване, газови уредби за него има но са още по-сложни и скъпи. И повечето такива системи харчат и бензин и газ докато караш. Писано е във форума доста по тази тема.

acho_
08-01-2015, 22:40
JTS-a e директно впръскване, газови уредби за него има но са още по-сложни и скъпи. И повечето такива системи харчат и бензин и газ докато караш. Писано е във форума доста по тази тема.
TBI също е с директно впръскване, отделно сега виждам, че според документацията от линка, който е дал колегата, въпросната система може да се монтира и на 2.0 JTS. Остава въпроса за ниската цена.

Drag0
08-01-2015, 23:18
TBI също е с директно впръскване, отделно сега виждам, че според документацията от линка, който е дал колегата, въпросната система може да се монтира и на 2.0 JTS. Остава въпроса за ниската цена.

Не е толкова ниска цената като я сравниш с цените на нормалните газови инжекциони в момента.
Тази система романо работи с 30% бензин и 70% газ.
По цени в момента , грубо сметано - 100л бензин е 200лв , с такава уредба ще харчи 60лв бензин и 70лв газ. Но на смесения режим сигурно ще гори малко повече + разни допълнителни разходи по газовата уредба.
При разход 10/100 , за 10 000 км ще пестиш към 700лв, да кажем на 25 хил. км ще изплатиш уредбата . Ако правиш малко км. на година ( и излезеш от гаранционния срок) може и да ти се развали уредбата преди да я изплатиш. :clap:

acho_
09-01-2015, 01:17
Не е толкова ниска цената като я сравниш с цените на нормалните газови инжекциони в момента.
Тази система романо работи с 30% бензин и 70% газ.
По цени в момента , грубо сметано - 100л бензин е 200лв , с такава уредба ще харчи 60лв бензин и 70лв газ. Но на смесения режим сигурно ще гори малко повече + разни допълнителни разходи по газовата уредба.
При разход 10/100 , за 10 000 км ще пестиш към 700лв, да кажем на 25 хил. км ще изплатиш уредбата . Ако правиш малко км. на година ( и излезеш от гаранционния срок) може и да ти се развали уредбата преди да я изплатиш. :clap:

Мда, променливи много. Като се сравни разликата в разхода между бензина и дизела и малката ценова разлика между двата варианта на втора ръка не си заслужава особено. Пък и колкото и добра да е една система, газта си остава компромис.

don_pepone
09-01-2015, 10:16
Кофтито на тая система е че нее течна фаза и си е пак газов инжекцион спредкамерно впръскване а не с директно. Идеалният вариант за тея коли е да се сложи последнопоколение система с пръскане на течнагаз през бензиновите инжектори, така хемсе запазват те самите понежеработят и се охлаждат , хем няма консумация на бензин и системата се избива по-бързо. Неразбирам самозащо струва майкаси и аща си след като има много по млако компоненти,понеже няма Изпарител и компютър,а само селектор на горивото,копче и тръби с бутилка и еднадебитна помпа.реалноскъпото е смао селектора нагоривото, всичко останало епо-евтино от на обикновен Ги.

Yavor
09-01-2015, 21:42
Помпата за течна фаза доколкото знам е не само скъпа, но и капризна, защото работи в много тежка среда.