PDA

View Full Version : Не мога да си сваля дебитомера?



snaiperisto
25-04-2014, 16:25
Искам да сваля само сензора , но двата болта които го държат ме вкараха във филм някакъв.

Болтовете са "торкс" или "еврейска звезда" или каквото там се нарича , с дупки отдолу.. Аз съответно , като бивш притежател на няколко Ситроена , разполагам с такъв комплект , ама се оказа че дупките на моите инструменти,тези на един приятел и тези на едни "агенти" в сериозен автосервиз ... са по-малки от проклетите , стърчащи "неща" във винтовете на дебитомера.

Дали пък италианските болтове си искат по-различни инструменти?

ecotronic
25-04-2014, 16:34
Този проблем го реших, като демонтирах тръбите заедно с дебитомера и така, когато въпросните винтове станаха доста по-достъпни ги развих с клещи. Шапките са им големи и така се развиват без проблем.

ФЕРАРИСТ
25-04-2014, 17:14
Флекс със тънък диск трябва да се намеси......

zdravko_ss
25-04-2014, 17:16
Не, италианските болтове не изискват специални инструменти, просто "торкса" ти трябва да има дупка в средата.Аз съм ги развивал с обикновен комплект от бриколажа.

snaiperisto
25-04-2014, 17:20
Флекс със тънък диск трябва да се намеси......



Е чак пък флекс ... да му пиля главите на болтовете ли или да правя по един канал по средата за права отверка?

ФЕРАРИСТ
25-04-2014, 17:26
Е чак пък флекс ... да му пиля главите на болтовете ли или да правя по един канал по средата за права отверка?
Второто.....

nexs7910
25-04-2014, 17:28
Не, италианските болтове не изискват специални инструменти, просто "торкса" ти трябва да има дупка в средата.Аз съм ги развивал с обикновен комплект от бриколажа.

Той колегата го е написал.... И аз го ядох тоя с дупките, дупки на торкса има но.....са по-малки :) накрая с клещите и се развиват

GoPlay
25-04-2014, 17:29
И с ножовка става ако нямаш тънък диск.

emzo
25-04-2014, 17:32
Аз пък ги развивам и с права отвертка дето да пасва точно между ъглите, варианти бол.

snaiperisto
25-04-2014, 17:37
Е пробвах с наличните отверки , ама ин се счупиха ъглите , май не бяха подходящи. Имам лист от ножовка , ще "танцувам" с него утре.

GammaRay
25-04-2014, 18:54
Купи си едни шлосерски клещи Книпекс и си ги развий...и без това, често ще ти трябват :D

vovata
25-04-2014, 20:57
Само дето Бош не е Италянска фирма !

Човека е написал купи за 1 лв правилния накрайник и си готов.

П.П.
Аз също съм ги развивал с клещи.
Каква е тази кола? През ден пускаш тема за проблем, на мен за 5 Алфи не ми се събират толкова проблеми !?!

snaiperisto
25-04-2014, 21:11
Тази кола...е като всяка такава кола...все по нещо има да се дооправи , все пак е Алфа. Сега да не почнеш да ми обясняваш стандартните форумни клишета , че отдавна ми е писнало от тях. Колата е такава , каквато е. Ти ламбдасонда на твоите 5 не си ли сменявал , или пък дебитомер , или носачи ... с прословутата здравина на италианското окачване...или не си имал скъсан волан,...или счупена седалка...или липса на сенник...е това ли е страшното на "каква е тази кола" ? То че е страшно - страшно е , защото това са болки на марката , ама па чак толкова....

И , я ми го покажи правилния инструмент за 1лв за тая работа , при положение че колегите по-горе са имали същите приключения?

thecleaner
25-04-2014, 21:18
Торкса които ти трябва е пентаграм ;) а откъде да си го закупиш казвам след закупена бутилка с огнена течност по твой избор ;)

dimitar_vd62
25-04-2014, 21:21
Ето.

snaiperisto
25-04-2014, 21:29
Еми с това трябваше да започнете , "пентаграм" значи , утре ще потърся . А черпенето...друг път.

thecleaner
25-04-2014, 21:32
Еми с това трябваше да започнете , "пентаграм" значи , утре ще потърся . А черпенето...друг път.

Брей, че си неотзивчив даже и за виртуално черпене, инак добре търси, че се продават на едно две места в София.

snaiperisto
25-04-2014, 21:35
Абе аз за виртуално черпене съм готов по всяко време , ама нещо "усмивките" не ги намирам в браузъра...та не мога да се изразя правилно.

А щом се намират тези неща в 1-2 магазина в София , няма да ги търся. А и вероятно се продават цели комплекти , а да си купя инструмент на цената на дебитомера , не става. Ще го режа с брадвата.

vovata
25-04-2014, 21:39
Тази кола...е като всяка такава кола...все по нещо има да се дооправи , все пак е Алфа. Сега да не почнеш да ми обясняваш стандартните форумни клишета , че отдавна ми е писнало от тях. Колата е такава , каквато е. Ти ламбдасонда на твоите 5 не си ли сменявал , или пък дебитомер , или носачи ... с прословутата здравина на италианското окачване...или не си имал скъсан волан,...или счупена седалка...или липса на сенник...е това ли е страшното на "каква е тази кола" ? То че е страшно - страшно е , защото това са болки на марката , ама па чак толкова....

И , я ми го покажи правилния инструмент за 1лв за тая работа , при положение че колегите по-горе са имали същите приключения?
Никога не съм сменял дебитомер ! Никога не съм имал протрит волан, пък камоли скъсан ! Никога не съм имал счупена седалка ! Никога не съм купувал кола с липси. Окачване съм сменял но ела в Пловдив да караш да видиш път !
Но има и друго аз не купувам най-евтиното на пазара !
Успех с ремонтите
Поздрави

dimitar_vd62
25-04-2014, 21:40
Глупости, 20 лв. са върток с 40 накрайника мисля.Е не са Гедоре или там нещо си ама за любителска работа стават.

thecleaner
25-04-2014, 21:46
Глупости, 20 лв. са върток с 40 накрайника мисля.Е не са Гедоре или там нещо си ама за любителска работа стават.

Не че нещо, ама не са с много широко разпостранение тоя модел торксове, едва ли му трябва комплект.

snaiperisto
25-04-2014, 21:51
Никога не съм сменял дебитомер ! Никога не съм имал протрит волан, пък камоли скъсан ! Никога не съм имал счупена седалка ! Никога не съм купувал кола с липси. Окачване съм сменял но ела в Пловдив да караш да видиш път !
Но има и друго аз не купувам най-евтиното на пазара !
Успех с ремонтите
Поздрави

Е прегледах ти автопарка , щото помислих че са ти нови колите , ама не са , а как не си сменявал такива работи - не знам.

Малката подробност от голямо значение е , че аз не съм я купил тази кола , тя "дойде от нищото" в една сделка и понеже е лачена , с хубави джанти и ГИ (беше) , жената я хареса и аз и се вързах на акъла да и я направя за нея. А имах малко горчив опит с едно GTV преди години , ама е така за разнообразие се "заиграх". Но ще се справя , до тук резултата е около 1200 на нула , а още не е кола като хората , макар че като я взех , нищо не подсказваше такъв погром.

Та , още малко и остава и отивам да досаждам във форума на мерцедес , че и там е тежък случай.

А по темата , имаме тук наблизо един сериозен магазин , ще питам утре за такъв комплект и ако не е нещо безбожно , ще взема да си купя.

dimitar_vd62
26-04-2014, 01:35
Абе вземи си, има едни такива в малко алуминиева куфарче с върток и мнооого накрайници някои дето не ги знам даже за какво са.Нещо такова http://www.emag.bg/komplekt-nakrajnici-kwb-71-chasti-49117100/pd/D20CXBBBM/ .На промоция го взех за 18 лева иначе са към 25-40 зависи къде ще го намериш.Абе може си вземеш накъв върток и да си купиш накрайници отделно каквито ти трябват.Виж там какви болтове има по двигателя 3-4 са дет ти трябват.Не им помня номерата.Общо взето 5-6 мм шестограми, еврейски звезди със и без отвор.

Yavor
26-04-2014, 10:00
Е прегледах ти автопарка , щото помислих че са ти нови колите , ама не са , а как не си сменявал такива работи - не знам.

Малката подробност от голямо значение е , че аз не съм я купил тази кола , тя "дойде от нищото" в една сделка и понеже е лачена , с хубави джанти и ГИ (беше) , жената я хареса и аз и се вързах на акъла да и я направя за нея. А имах малко горчив опит с едно GTV преди години , ама е така за разнообразие се "заиграх". Но ще се справя , до тук резултата е около 1200 на нула , а още не е кола като хората , макар че като я взех , нищо не подсказваше такъв погром.

Та , още малко и остава и отивам да досаждам във форума на мерцедес , че и там е тежък случай.

А по темата , имаме тук наблизо един сериозен магазин , ще питам утре за такъв комплект и ако не е нещо безбожно , ще взема да си купя.

Факт е че за десетина сменени италианки от мен, досега не съм имал такива зорове с ЕДНА кола...

Правилсъм повдигача на седалката на 147цата, сменях сенника на Пунтото еденичка, сменях ламбда сонда на Бравата, окачването съм правил на 156цата, правил съм окачване и на Типото... Ама наведнъж... Доста слепешком е била покупката. Дано поне цената да е била ниска и да е с хубав ГИ, с малък разход.

imi
26-04-2014, 10:59
Здравей,колега, а не е ли по лесно и безболезнено да отвиеш старите види с клещите и да ги подмениш с обикновени /подходящи по размер/ за отверка или торкс без дупка или за какъвто инструмент имаш .

Drag0
26-04-2014, 17:16
Торкса които ти трябва е пентаграм ;) а откъде да си го закупиш казвам след закупена бутилка с огнена течност по твой избор ;)
Старите дебитомери са с 6 point security torx.
Новите идват с 5 point ... битовете се познават лесно - TS8 TS10 TS15 TS20 TS27 TS30....

SandoOne
26-04-2014, 17:16
европа 80 продават такова ключе 2.0 лева :) магазин за инструменти ... ако някой от софия си търси

thecleaner
26-04-2014, 17:16
Старите дебитомери са с 6 point security torx.
Новите идват с 5 point ... битовете се познават лесно - TS8 TS10 TS15 TS20 TS27 TS30....

Абсолютно вярно ;)

dansguardian
26-04-2014, 19:43
Абе какви въртоци, какви 20 лв.? В Бриколаж има на TopMaster торксове с отвор, комплекта е от 10 торкса с различни размери и струва под 10 лв. Хубавото е, че Бриколаж работи и в Неделя.

snaiperisto
26-04-2014, 23:32
Развих ги с клещи , навих рапидки за отверка.

BO
27-04-2014, 01:27
Абе какви въртоци, какви 20 лв.? В Бриколаж има на TopMaster торксове с отвор, комплекта е от 10 торкса с различни размери и струва под 10 лв. Хубавото е, че Бриколаж работи и в Неделя.
Това не е Торкс.

emzo
27-04-2014, 08:50
Ще го сменяш или ще го чистиш, сега като си го развил ?

snaiperisto
27-04-2014, 21:58
Е уж го чистих. Взех две шишета спирт от аптеката , спринжовка и игла , киснах го , после го пръсках , ама ефект май не усетих. Но пък я карам само на метан.

Subsense
29-04-2014, 21:17
Е уж го чистих. Взех две шишета спирт от аптеката , спринжовка и игла , киснах го , после го пръсках , ама ефект май не усетих. Но пък я карам само на метан.

Аз пак да се присламча в темата на друг с моя въпрос, че да не цапам форума.Дебитомера ще го чистя и аз.Как точно го направи ? Само в отворчетата ли пръсна спирт или го топи целия датчик ?

dimitar_vd62
29-04-2014, 21:24
Накрая ще си купите нови, проблема не е замърсяването, моя го оглеждах преди и след чистенето - ми никаква разлика във външния вид.Самия сензор се преебава.

Subsense
29-04-2014, 21:25
Накрая ще си купите нови, проблема не е замърсяването, моя го оглеждах преди и след чистенето - ми никаква разлика във външния вид.Самия сензор се преебава.
Едвам ме разубеди :D Нямам пари за нов ако го разваля. Така, че няма да пробвам !

dimitar_vd62
29-04-2014, 21:30
Е то ясно че финансите са проблема и за това се опитвате да чистите и аз поради тая причина съм го правил.В интерес на истината моя го чисти pininfarina, пооправи се малко ама за малко.Съдбата му беше неизбежна.Той иси ме предупреди човека.Само не ги чистете с клечка с парцалче че "амин" е сигурно.

KirilSol
29-04-2014, 21:35
Е уж го чистих. Взех две шишета спирт от аптеката , спринжовка и игла , киснах го , после го пръсках , ама ефект май не усетих. Но пък я карам само на метан.

Не се чисти със спирт. НЕ СЕ заяждам.

Има един спрей за дебитомери на Лики Моли. С него се чистят само през двете дупки на сензора. Този спрей струва около 10 лева и върши работа.

snaiperisto
29-04-2014, 23:27
Е освен да го пробвам и него , ама за спирта четох тук , във форума.