PDA

View Full Version : 145 ТС Реле регулатор от Лада



spellmaste
26-04-2014, 13:16
Здравейте,
От известно време алтернатора ми презарежда, пък италците не са го измислили да има достъп до оригинално заложения реле регулатор. В момента обмислям варианта да сложа външен ладов след директния "+" от контактния ключ и да направя мост до преди разклонението за лампата на таблото. Някой правил ли е такива работи, да даде някой съвет или каквато и да било помощ.

Ето и оригиналната схема (21 стр ): http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=131562&d=1398442240

ivan dimitrov
26-04-2014, 13:54
---

spellmaste
26-04-2014, 20:07
Колата е 145 2.0 ТС, но при всички тс е еднакво. Проблема не е колко пари струва, а че са го завряли алтернатора на ******* в *****. Иначе е марели, имам и резервен. По-скоро дали ще сработи допълнителния реле регулатор без отстраняването на стария и ако "да" - как да се свърже спрямо лампата, защото незнам на тази кола доколко лампата има роля като датчик .

mordohy
26-04-2014, 21:01
Няма.
Или си смени оригиналния, като не забравиш да видиш и кондензатора на динамото, защото от него най-вече горят, както и малките диоди.
Или изтърбуши стария регулатор, но тогава ще се вкараш във филм, защото за правилната му работа ще иска още едно реле и отиде коньо у ряката.

Xman
26-04-2014, 23:11
Колата е 145 2.0 ТС, но при всички тс е еднакво. Проблема не е колко пари струва, а че са го завряли алтернатора на ******* в *****. Иначе е марели, имам и резервен. По-скоро дали ще сработи допълнителния реле регулатор без отстраняването на стария и ако "да" - как да се свърже спрямо лампата, защото незнам на тази кола доколко лампата има роля като датчик .

Не е еднакво при всички ТС-и колега.

spellmaste
27-04-2014, 11:28
Не е еднакво при всички ТС-и колега.
При мен е цф 1, при 1.4 и 2.0 беше еднакво. При кои е различно ? цф2 ?