PDA

View Full Version : Как се вкарва кола от Германия



Orm
30-04-2014, 12:56
Искам да питам някой има ли представа какво трябва да се направи в следния случаи

Брат ми иска да дойде от там (немски гражданин, колата е с немска регистрация) и да си остави колата на мен , за да я продам....
И нямаме представа кой какви документи трябва да вади :)

ShoxXx
30-04-2014, 13:15
Трябва в Германия да се направи договор за покупко-продажба между него и теб. Ако закона им го позволява, може да направи и дарение, но дет' се вика не знам с такъв договор как ще се оправиш в тукашния КАТ. Той да ти направи договор за символична сума, пък нали ти е брат, вие си знаете сметките. От там нататък всичко е лесно. Просто няма как той да ти продаде колата си тук, при положение, че е регистрирана там.

Orm
30-04-2014, 14:21
Трябва в Германия да се направи договор за покупко-продажба между него и теб. Ако закона им го позволява, може да направи и дарение, но дет' се вика не знам с такъв договор как ще се оправиш в тукашния КАТ. Той да ти направи договор за символична сума, пък нали ти е брат, вие си знаете сметките. От там нататък всичко е лесно. Просто няма как той да ти продаде колата си тук, при положение, че е регистрирана там.

а някъкъв начин той да я отпише там и да я прхвърли тука няма ли?

Kuku
30-04-2014, 14:43
Той може да я продаде и тук със същия измислен "немски" договор, защото никой не знае де е подписан ;) но после трябва да си свали регистрационните табели и да се върне обратно с документите (и табелите) до Германия за да я отрегистрира ;)

Бобби
30-04-2014, 23:06
България- Германия = ЕС.....какви докоменти трябва да вади......а научете законите......лошото е че нашата адмистрация не ги знае......само трябва да е оптише при евентуална сделка.....там където му се води в Германия....и да върне номерата.....

---------- Post added at 20:06 ---------- Previous post was at 20:03 ----------


Трябва в Германия да се направи договор за покупко-продажба между него и теб. Ако закона им го позволява, може да направи и дарение, но дет' се вика не знам с такъв договор как ще се оправиш в тукашния КАТ. Той да ти направи договор за символична сума, пък нали ти е брат, вие си знаете сметките. От там нататък всичко е лесно. Просто няма как той да ти продаде колата си тук, при положение, че е регистрирана там.
Тоя договор и тук става....

mordohy
30-04-2014, 23:15
Точно тия дни се занимавах с тоя проблем.
Нужни са само двата талона на колата и договор между двамата. Няма никакво значение, каква сума сте писали в договора, освен за него в данъчното. Той си връща там табелите и се започва сагата у нас:
Трябва да си преведеш талона, защото малоумниците пишат каквото им падне.
На мене ми бяха писали Фиата 4+1, при положение , че е 4+1; 6+1; 7+1. Всякакви подобни конфигурации.
После внимавай за мотор, катализатор и прочие. Внимавай и Евро колко е. Пишат каквото им хареса.
Това е в общи линии.

Бобби
30-04-2014, 23:31
Няма какво да внимава....пише, какво му изнася....администрацията ни е далеч от истината...