PDA

View Full Version : Водач ел. стъкло



Dimicha
01-05-2014, 23:38
Колеги, повреди ми се стъклото на шофьорската врата. Както карах и го вдигах и се вдигна, но се извъртя на 90 градуса. Нагласих го и днеска разглобих всичко-счупен е един водач в задната част на стъклото, който се закрепва с нещо като нитче и явно придържа стъклото да върви в уплътнението си. Моля ви, кажете ми, може ли да се купи това нещо отнякъде и ако да-откъде?

TRENDi
02-05-2014, 11:52
Купувал съм си нови от Кобра ~ 5 лв.

Dimicha
02-05-2014, 19:45
Купувал съм си нови от Кобра ~ 5 лв.

Благодаря ти, колега! Ще пусна един мейл да ги питам. Между другото криво ляво успях да я закрепя, щото не се беше счупил целия водач, а само шплентчето, което минава през дупката в стъклото. Там го стегнах с някакво супер малко болтче от ел. джаджа някаква. Обаче после каква борба с вратата и механизма на стъклото. Оказа се, че изобщо не е само в тоя водач проблема. Оказа се, че са ми счупени тампоните, с които се държи механизма към рамката (долу на графиката с номер 3 са означени). Трябваше да разглобя и другата врата, че да видя какво не ми е наред. И после като се почна едно разглоби сглоби. Ама така е, като забравям все по нещо. А най-гадното беше, че ми се откачи жилото на вътрешната дръжка и забравих да го закача, та се наложи да разглобя наново цялата врата, стъклоповдигача, че и бравата, щото е завряна на майна си Райна тая кукичка :small_cry:

TRENDi
03-05-2014, 13:45
И това съм го минал. Може да ползваш маркуч с болт и гайка през него, който да играе ролята на тия тампончета...

Dimicha
03-05-2014, 13:50
Aa това е страхотна идея. Засега ги застопорих просто с болтове, но ако видя, че се разтраква нещо, ще приложа тая хитрина!

dimitar_vd62
03-05-2014, 21:48
Благодаря ти, колега! Ще пусна един мейл да ги питам. Между другото криво ляво успях да я закрепя, щото не се беше счупил целия водач, а само шплентчето, което минава през дупката в стъклото. Там го стегнах с някакво супер малко болтче от ел. джаджа някаква. Обаче после каква борба с вратата и механизма на стъклото. Оказа се, че изобщо не е само в тоя водач проблема. Оказа се, че са ми счупени тампоните, с които се държи механизма към рамката (долу на графиката с номер 3 са означени). Трябваше да разглобя и другата врата, че да видя какво не ми е наред. И после като се почна едно разглоби сглоби. Ама така е, като забравям все по нещо. А най-гадното беше, че ми се откачи жилото на вътрешната дръжка и забравих да го закача, та се наложи да разглобя наново цялата врата, стъклоповдигача, че и бравата, щото е завряна на майна си Райна тая кукичка :small_cry:

Мда, съчувствам ти.Много е гадно когато си отвориш бирата да се порадваш на крайния резултат и с крайчеца на очото да констатираш че е останала няква "резервна" част или си забравил да направиш нещо което по правило изисква пълно разглобяване.

Dimicha
03-05-2014, 23:07
Мда, съчувствам ти.Много е гадно когато си отвориш бирата да се порадваш на крайния резултат и с крайчеца на очото да констатираш че е останала няква "резервна" част или си забравил да направиш нещо което по правило изисква пълно разглобяване.

Така е, още повече, че тия кори не са правени за многократно разглобяване, но както казва народът-като съм слаб в главата, да съм як в краката...в случая в ръцете и в кръста :D

Dimicha
11-03-2017, 19:10
Колеги, имам въпрос. Най-после намерих време и сгода да си оправя ел. механизма на стъклото. Понеже моето моторче беше запекло от влязла в него вода, взех друго. Обаче в желанието си да почистя и гресирам механизма качествено, имах неблагоразумието да го разглобя почти изцяло. Изпадаха едни дребни сачмени лагерчета, които са между моторчето и въжето на стъклоповдигача. Въпросът ми е - има ли начин да го сглобя обратно или по-добре нов повдигач?

pace
11-03-2017, 20:40
Колеги, имам въпрос. Най-после намерих време и сгода да си оправя ел. механизма на стъклото. Понеже моето моторче беше запекло от влязла в него вода, взех друго. Обаче в желанието си да почистя и гресирам механизма качествено, имах неблагоразумието да го разглобя почти изцяло. Изпадаха едни дребни сачмени лагерчета, които са между моторчето и въжето на стъклоповдигача. Въпросът ми е - има ли начин да го сглобя обратно или по-добре нов повдигач?

Има,аз си правих лявото и стана супер :)

Dimicha
11-03-2017, 21:30
Има,аз си правих лявото и стана супер :)

Моля те, сподели последователността?

pace
13-03-2017, 12:43
По спомен...махаш бялата пластмасова капачка която е в предната част на моторчето,вадиш всички малки и гадни съчмички също и жилото от моторчето,че може да има съчми и навътре,после по обратния ред,вкарваш жилото в моторчето и с много тънка отверка редиш съчмите,има си улейчета,едно напред другото назад и на края затапваш с капачката...дано ти е от полза :)

Dimicha
13-03-2017, 17:56
Благодаря, колега, всичко го направих точно така, но тънкият момент с реденето на сачмите ми убягва. Тия сачми трябва да са между моторчето и жилото, нали? Аз като ги набутам някакси там, те изпадват и се завират между жилото и релсата, в резултат на което жилото затяга. Май ще е най-лесно да купя ново моторче....

pace
13-03-2017, 18:21
Щом ти е трудно купи си сглобено :)........но опитай пак,лесно е особено ако не бързаш ;)

Uner
15-03-2017, 20:15
А, случайно да знаете от къде се намират оригинални щипки за корите, че предишният собственик е слагал някакви голфуви и в момента колата дрънчи като варел ;)

Dimicha
19-03-2017, 20:50
Успях да наредя малките гадни сачмички и да подкарам машинката, обаче нещо много трудно вдига стъклото...нещо някъде другаде може ли да се смаже - примерно водача, който е горе в рамката на врата?



А, случайно да знаете от къде се намират оригинални щипки за корите, че предишният собственик е слагал някакви голфуви и в момента колата дрънчи като варел ;)

Потърси, колега, намират се по магазините или в нета. Аз намерих едни малко по-къси иначе другото им е същото.