PDA

View Full Version : Мултимедийна система



Mirwais
04-05-2014, 11:28
Колеги, някой тествал ли е това нещо?:

http://www.hid.bg/Double-Dvoen-Din-DVD-GPS-TV-Alfa-Romeo-159

Естествено в българския сайт цената му е с 50% повече от това, което може да се намери в Ebay, но чисто информативно: някакви мнения за тази система? Доколкото разбирам е напълно съвместима с функциите на сегашната. Има CANBUS интеграция - което за мен е важно.

Ще ми е интересно да чуя какво мислите? И въобще какви са добрите опции за ъпгрейд на стоковата мултимедийна система?

МИТАКА1654
05-05-2014, 13:53
Аз имах такова,но на Бмв 5 и на Шкода Октавия.Китайче с доста добро качество.Не бях със сериозна аудио подготовка,та за качество на звука не мога да кажа нищо,но си връзваш камера за задно виждане,поддържа си всичките формати на аудио и видео,има всички масови входове и т.н.Никакви проблеми откъм четене,работа,греене,дисплей и т.н.

Mirwais
05-05-2014, 14:34
Мерси, колега!
Значи да разбирам, че цялата информация за текущ и среден разход, настройките TripA и TripB, сервизната информация и т.н. са достъпни и от това нещо?

МИТАКА1654
06-05-2014, 10:15
Тия данни си ги ползвах от бордовете на колите,не помня дали са достъпни през мултимедията

Mirwais
12-05-2014, 22:35
Колеги, оказа се, че от 2006 оригиналната навигация е с различен размер от китайската и няма да пасне в леглото. Добре че китайчетата бяха така добри да ми пратят размери и да искат снимки и друга информация, преди да ми го пратят аудиото.

bager
13-05-2014, 09:58
Колеги, оказа се, че от 2006 оригиналната навигация е с различен размер от китайската и няма да пасне в леглото. Добре че китайчетата бяха така добри да ми пратят размери и да искат снимки и друга информация, преди да ми го пратят аудиото.

Ами общо взето то си пише: double din!
Това си е стандарт и размерите можеш да ги видиш навсякъде.
Оригиналната навигация на 159 е с по-голям размер и логично няма да стане.
Имаше тема със снимки и тук във форума, ама не ми се рови да я търся.
Дабъл дин като размер е по-близо до отвора на тези, които са без навигация, но и за там си трябва адаптор.
Като този примерно: http://www.avitel-bg.com/acv-281001-06

sasho_n2
13-05-2014, 10:12
Аз съм с такава double din система на Сони (така я купих колата) и съм много доволен. Възможно е да се включи камера за задновиждане, разчита си всички формати, в т.ч. и DVD. Първоначално като всех колата, ми стоеше млко странно тази система, но в последствие ми допада все повече.