PDA

View Full Version : Алфа Ромео много харчи



darkman
04-05-2014, 13:47
Здравейте колеги,

Колата е Алфа Ромео 145 1.6 Боксер.
Сипвам за 25 лв бензин тръгвам от София за Ботевград
Пристигам в Ботевград и резервата светва.Колата съм я карал със средна скорост 100 км/ч. После сипвам за 20 лв от Лукойл минавам 36 км и резервата пак светна карана е със средна скорост 70 км.

Каква може да е причината за големия разход?

_power_
04-05-2014, 14:46
Свещи.. кабели... запушени дюзи.. термостат.... А накратко тичай на диагностика.

darkman
04-05-2014, 15:37
Благодаря много за жокерчето :) А къде могат да ми направят такава диагностика?

_power_
05-05-2014, 00:13
В форума се рекламират няколко специализирани сервиза за италиански автомобили. Който и да избереш би трябвало да ти намерят проблема или проблемите:clap2:

mordohy
05-05-2014, 16:56
А после защо форума умира!?
Човека иска помощ, а вие го пращате на доктор.
Колега, толкова бензин тоя мотор трудно ще изгори.
Провери:
Първо: МАП сензора и по-точно маркучето му. Скъсано, запушено.... Вярно, че е късо, но....
Второ огледай бензиновата рейка! Там има едно късо маркуче, което се намира точно зад динамото и поради тая причина не се вижда. Ако се е закъсало и пуска бензин от него. Проблема е, че когато е скъсано не мирише в купето на бензин. Освен това, много често се къса мембраната на регулатора за налягане на бензина , а там има едно тънко маркуче, което влиза в колектора. Измъкни го и виж на запален двигател, дали не пропуска от него бензин.
Трето: Провери на запален двигател, да не се е скъсал маркуча за излишното гориво и вместо в резервоара да си тече на пътя.
Четвърто: така и така си се наврял от долу на колата и си се омазал вече, вземи хвърли едно око и на кабелите на ламбда сондата.
Пето: ако до тука не си открил нищо и съм си плещил пълни глупости- избери си един сервиз от "Общ технически" и бегом за диагностика!

darkman
07-05-2014, 09:38
Ако можеш да ви кажеш къде да ги търся всичките тези неща ще ти бъда много благодарен.

infernus
11-05-2014, 11:59
http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26

ivan dimitrov
12-05-2014, 09:52
---

darkman
17-05-2014, 12:04
Добре,а на колко литра горе-долу светва резервата?

DerMeister
17-05-2014, 22:11
Имал съм случай да карам 4 км на резерва, на другия ден паля, не свети, карам още 10 км и пак не светва. Разход се засича само с пълнене до горе. За съжаление при мен и това не е на 100%, защото пистолетът изключва постоянно.

pe6kata212
17-05-2014, 22:31
Ако всичко от изброените неща е ОК от мен да знаеш, че най вероятно ти е заминал температурният датчик на инжекциона и отчита -70 С и налива тунджа с кофата, колата мирише, люти от ауспуха, и не върви особено добре.
Датчика се намира отзад или от ляво или от дясно на фланците под смукателния колектор.
За мен проблема ти идва от изгоряла ламбда в комбинация с този датчик и регулатора за налягане на горивото.
Имал съм въпросната комбинация от проблеми на моя кола и разходът беше 17/100

Furious 155
18-05-2014, 00:10
при мен само за забила сонда на бедно, колата гореше 20/100 в града, ама па вървеше, та се късаха гумите. :)
Иначе алфата, която гори малко е тая в гаража, която не се кара. ;)