PDA

View Full Version : Питане за Дистанционно управление



RomeoJTD
13-05-2014, 22:56
Колеги интересува ме имам ли такава функция като ми е отворен прозореца и ако заключа колата да се вдигат сами прозорците и мога ли да изключвам имобилайзера от дистанционното ?

undy
14-05-2014, 09:02
За заводската аларма не знам,но допълнителните могат всякакви магии.

Coyota
14-05-2014, 09:59
Аз лично съм точно така. Имобилайзера е изключен от дистанционното и съм го направил като заключа колата да се качват прозорците. Има и недостатъци. Примерно ако лятото искаш да си оставиш прозореца 1 пръст разстояние да влиза по малко въздух....не става :D Другото което е, моята аларма я слага един "Майстор" и като заключа колата първо се качва десния прозорец и след като се качи до горе тогава почва левия, което мен супер много ме дразни, но няма начин, така ще е :)

Zafo_84
14-05-2014, 10:06
колеги че на 156 нали няма модул за вдигане на прозорците с ценралното или аз незнам?
интересно ми стана или се активират само с пупешките аларми!

bobi_kvo
14-05-2014, 16:21
такъв модул ви трябва http://www.avto.bim.bg/Komfort-modul-za-dve-stukla_pr46458.html и сте в джаза ако искате само да се вдигат стъклата след като я заключите

tonov
14-05-2014, 17:56
Аз лично съм точно така. Имобилайзера е изключен от дистанционното и съм го направил като заключа колата да се качват прозорците. Има и недостатъци. Примерно ако лятото искаш да си оставиш прозореца 1 пръст разстояние да влиза по малко въздух....не става :D Другото което е, моята аларма я слага един "Майстор" и като заключа колата първо се качва десния прозорец и след като се качи до горе тогава почва левия, което мен супер много ме дразни, но няма начин, така ще е :)

Майсторът ти много добре го е направил, това е правилният начин.

RomeoJTD
14-05-2014, 21:04
И как става от дистанционното ?

Coyota
14-05-2014, 21:34
Майсторът ти много добре го е направил, това е правилният начин.

Може така да е по - правилно и да е по надеждно, но на мен не ми харесва, а съм виждал да го правят и едновременно да се качват прозорците :)

Zafo_84
15-05-2014, 10:11
такъв модул ви трябва http://www.avto.bim.bg/Komfort-modul-za-dve-stukla_pr46458.html и сте в джаза ако искате само да се вдигат стъклата след като я заключите

И как точно се врузва,плуг енд плей ли е или има разни кабели

bobi_kvo
15-05-2014, 10:47
И как точно се врузва,плуг енд плей ли е или има разни кабели

прави се само "връзка" ... след като си натиснеш бутона който ти заключва колата сигнал отива до модула и той вдига стъклата, мисля че е на принципа след нарастване на тока т.е. усилието на моторчето за вдигане на стъклата премине определена стойност да изключи веригата ...

Zafo_84
16-05-2014, 10:51
И някои знае ли как точно се връзва за да си го поръчвам?

ecotronic
16-05-2014, 10:56
И някои знае ли как точно се връзва за да си го поръчвам?

Намери техническото описание на въпросното устройство и тогава някой може да ти каже, как се свързва към инсталацията на колата.

bobi_kvo
16-05-2014, 11:29
Намери техническото описание на въпросното устройство и тогава някой може да ти каже, как се свързва към инсталацията на колата.


И някои знае ли как точно се връзва за да си го поръчвам?

различни модули, различни управления принципа един и същ ...както ти е каза колегата спри се на някой модел всички имат инструкции и схеми !

niko_iotov
06-07-2014, 04:52
Здравейте!
Когато си отключа колата и задържа копчето за отключване стъклата ми се свалят,но когато натисна копчето за заключване и го задържа,прозорците не се вдигат>Може ли някой да ми каже какъв е проблема!?

ducaticorse
15-08-2014, 15:47
Здравейте!
Когато си отключа колата и задържа копчето за отключване стъклата ми се свалят,но когато натисна копчето за заключване и го задържа,прозорците не се вдигат>Може ли някой да ми каже какъв е проблема!?
Аз го имам същия проблем. Понеже имам колега пак със 147 и при него при задържане на копчетата се и свалят и вдигат. При мен само се свалят и то ми направи впечатление, че колкото и да задържам копчето за отключване се свалят до едно положение не искат изцяло?
Нещо от ключа ли е или софтуерно?

Arteglam
18-08-2014, 09:38
Ще я пробвам тази магия с ключа, за да видя моите дали правят така :) При мен пък като си вдигам левия прозорец от машинката и задържа малко копчето и го пусна се вдига сам до горе, но десния не иска. Трябва да задържам копчето постоянно докато се прибере. Иначе при сваляне се спускат и двата само от леко натискане.

chaveto86
18-08-2014, 13:14
Когато купих колата, при затваряне на вратите и спуснати и 2та прозореца до долу се вдигаха автоматично и 2та ! Тази опция обаче изчезна с времето и дори и не разбрах как стана това и не мога да го оправя. Като задържа бутона за отключване при затворени прозорци се пускат и 2та до долу, но при заключване се вдига само левия. От копчетата същата работа, като натисна за вдигане десния се вдига веднага, а левия ми е на степени :Suicide: Казаха ми да задържа поне 10 сек. копчето при спускане и след това при вдигане, но ефект пак нямаше ! Ще се радвам ако има някой по-запознат да сподели мнение как е решил тези проблеми с прозорците и дистанционното, че явно доста хора сме на този хал.

ducaticorse
18-08-2014, 21:55
И аз го имам това - единия джам се сваля със задържане, а другия само с чукване на копчето. Сигурно трябва да се обучат прозорците, не съм се занимавал аз лично досега. :)

lordliness
19-08-2014, 00:37
И аз го имам това - единия джам се сваля със задържане, а другия само с чукване на копчето. Сигурно трябва да се обучат прозорците, не съм се занимавал аз лично досега. :)

Така трябва да е.

ducaticorse
19-08-2014, 21:04
Каква е идеята? :dunno:

lordliness
19-08-2014, 21:08
Каква е идеята? :dunno:
Да не стиснеш главата или ръката на жена ти докато наднича навън. Това е причината- сериозно.

Zafo_84
20-08-2014, 07:32
колеги това със задържането на бутона замо при 147 ли е или е допълнителна екстра,при мен не затваря и не отваря джамовете?

vovata
20-08-2014, 09:23
156 - няма

kirekchiev
22-07-2018, 16:04
Има ли начин към фабричната аларма на 156 фейслифт да се сложи функцията да падат или да се вдигат прозорците при отключване/заключване?