PDA

View Full Version : Наказателно постановление с грешно ЕГН



undy
16-05-2014, 08:51
Колеги дайте малко съвет.Писаха ми смешен акт,за смешно нещо,за смешна сума(10лв),не е с колата....но да не изпадам в подробности:)
Та вчера ми пристигна покана и наказателно постановление и трябва да заплатя въпросната сума,но ми е сгрешено ЕГН-то.Всичко друго е както трябва.
Как е по-добре,въобще да не се занимавам или да ида да си поправят грешката и да си платя.Мисълта ми е ,ако ида да не ме мотаят само.Нямам никакво време да се занимавам с глупости,заради заспал полицай.Искам да си платя и да забравя за тая глупост и да съм чист.Ако отида да не започнат всичко от начало,че въобще не ми се занимава с тия хора,а и както казах никакво време нямам.

пс. И да допълня,че не съм подписвал акта.Дефакто имат само име и адрес.

Благодаря.

undy
16-05-2014, 16:06
Понеже не мога да си седя на Д-то,взех че отидох в общината,цъкнаха ми ЕГН-то и разбира се нямам нищо за плащане.Извикаха човека ,който се занимава с документите постъпващи от полицията ,извади акта,показа ми какво са написали "господата" ,а именно грешното ЕГН и ми каза,че в случая нямам какво да плащам.В системата се работи само с ЕГН,а в случая "новото" ми ЕГН не съществува и да си ходя спокоен.

И така в милата родина,родната ни полиция пак се издъни.

mordohy
16-05-2014, 21:35
Честито!
Тамън щях да ти дам акъл изобщо да не се занимаваш.

old alfist
16-05-2014, 23:34
Наказателно постановление пада за правописна грешка, камо ли за сгрешено ЕГН.

undy
17-05-2014, 18:32
Значи по тоя начин могат да бъдат анулирани всякакви наказания.А последствия за виновника?

Kostaki
18-05-2014, 04:52
Със сгрешено ЕГН просто не могат да те докоснат. Административно наказателното производство има формален характер,а сгрешеното ЕГН е съществено нарушение на процесуалните правила. Виж,ако грешката е в акта , а не в наказателното постановление ,има хипотези при които могат да те пипнат

undy
18-05-2014, 12:51
Ами това си е тяхна работа.Да си търсят проблема и виновника.Кой какво написал,кой как го преписал и т.н.
Аз отидох най-отговорно да си платя,а това че някой е дрямал,аз вина нямам.Така че да ме "пипнат" е силно казано :)

Интересното е какво се получава от тук натам,защото все пак акта има входящ номер.И нещата са проследими.И това ми беше въпроса,ще търси ли някой на някой някаква сметка за грешката.

Не ,че много ми пука,но защо нашите грешки(на обикновения гражданин) винаги са наказуеми и ние плащаме всеки път,а когато греши някоя институция всичко потъва в мрака,безнаказано.

Kostaki
18-05-2014, 21:39
Ако очакваш някой да потърси дисциплинарна отговорност на полицая ,който е сгрешил ЕГН-то...по-скоро недей :)
За съжаление е така.

Mind_Control
19-05-2014, 10:19
Наказателно постановление пада за правописна грешка, камо ли за сгрешено ЕГН.

А, това е пълна простотия. Затова се измъкват много хора. Но най- вероятно тази вратичка не е оставена случайно.

old alfist
19-05-2014, 23:50
А, това е пълна простотия. Затова се измъкват много хора. Но най- вероятно тази вратичка не е оставена случайно.
Тази вратичка е оставена от юристите - и те хляб трябва да ядат, а полицаите трябва да са грамотни в много отношения, но за съжаление наблягат предимно на финансите - там са супер специалисти.