PDA

View Full Version : Алфа Ромео GT 1.9jtd мнения



s_nikolov
18-05-2014, 19:54
Здравейте колеги, нов съм във форума. Карам фиат пунто 1.2 16в и съм решил да го сменям. Спрях се на 2 коли Alfa Rome gt 1.9jtd и golf 5 2.0 tdi. Въпросът ми е относно алфата с въпросният двигател 1.9jtd.Ще съм благодарен ако някой ми даде мнение за автомобила и ме интересува проблемна ли е колата и ако е така, кои са слабите места?

haljscho
18-05-2014, 21:43
Алфа GT-Голф:big_whoops:

Взимаш Алфата!!!
Без повече коментар!!!

А за нея прочети раздела има доста полезно инфо!

SandoOne
18-05-2014, 21:59
по добре сравни алфа гт и широко голфа не се вписва в катинката за спортна кола отностно жтд по добро е и от тди

Ivanov_
19-05-2014, 10:19
JTD-то е бетон! Не знам как успя да сравниш алфа гт с...... голф...:blah:

Burkan
19-05-2014, 11:58
+1 за гоУфа !
Много ми харесва как се отваря багажника от емблемата !!

alfa_romeo_forever
19-05-2014, 12:01
Колега ... да караш алфа и да караш голф разликата е от тук до не знам къде .. седни в едно ГТ и в един голф и сам ще го разбереш за части от секундата .. :director: Принципно колата страда предимно от окачване ..
Земи си ГТ не му мисли :) :thumbup: :plane:

s_nikolov
19-05-2014, 13:49
И аз съм много повече за алфата. Като визиия и като дизайн е много по хубава и със сигурност усещането е много по добро от голфа, единственото нещо което ме притеснява да не се окаже много проблемна алфата, но не ми се вярва след като изчетох почти всичко за нея се навих. :smile:

rossenvn
19-05-2014, 18:35
И аз съм много повече за алфата. Като визиия и като дизайн е много по хубава и със сигурност усещането е много по добро от голфа, единственото нещо което ме притеснява да не се окаже много проблемна алфата, но не ми се вярва след като изчетох почти всичко за нея се навих. :smile:

Вземи Голф-а. Утре като ти изпищят носачите на предницата, термостата и датчика на коляновия вал и ще псуваш по Форума какви боклуци са Алфите. То, не че Голф-а няма да се чупи, ма поне ще ревеш в друг форум :bounce8: И ако мислиш алфата да я поддържаш като Голф - ми пак си помисли:blah:

emzo
19-05-2014, 18:49
Приготви си 2к лева над цената за закупуване, за която и да е кола, за да стане читава :)

RPWWD
19-05-2014, 19:09
Приготви си 2к лева над цената за закупуване, за която и да е кола, за да стане читава :)

Мисля, че малко прекаляваш с черногледството, пълно е с нормално поддържани коли, просто трябва хубаво да гледаш преди покупката.

emzo
19-05-2014, 19:11
регистрация, каско, ГО, данък, ремъци, ролки,масла, филтри, евентуално съединителче, да смени тропащите звена по окачването ... може и да не му стигнат.

alfa_romeo_forever
19-05-2014, 19:17
Не при всеки е така ! Един приятел си купи ауди и даде торба с пари за него ... а също така друг си купи Ланча и само консумативи вече 2ра година я пърли яко и нищо ... вс е до каква кола ще попаднеш !:ph34r: Също така първо си гледай твоите интереси и предпочитания .. после на вс други дето са за или против ! Но ако искаш да си обграден от скука си земи голфа .. ако искаш вс др зимай ГТ-то :thumbup:

rossenvn
19-05-2014, 22:17
Не при всеки е така ! Един приятел си купи ауди и даде торба с пари за него ... а също така друг си купи Ланча и само консумативи вече 2ра година я пърли яко и нищо ... вс е до каква кола ще попаднеш !:ph34r: Също така първо си гледай твоите интереси и предпочитания .. после на вс други дето са за или против ! Но ако искаш да си обграден от скука си земи голфа .. ако искаш вс др зимай ГТ-то :thumbup:

това, че тоя с Ланчата е мърляч, не означава нищо. Пълно е с хора, чийто коли не се чупят...

pesho_kj
19-05-2014, 22:54
Ай пак с тия 2 хиляди...едно обслужване с регистрация и т.н. около 1000лв. Той ако купи кола със заминало окачване и съединител трябва доста да се е заблял...

s_nikolov
20-05-2014, 01:17
Ако взема кола ще е регистрирана и ще е проверена. Харесал съм една алфа със сменени ролки, ангренаж, пистов и консумативи на 110 000км. с 4 зимни 4 летни регистрирана на много прилична цена и мисля да се свържа със собственика да я видя тези дни. Вярно е че и късмета има голяма роля.

zaryto
20-05-2014, 02:28
Ако взема кола ще е регистрирана и ще е проверена. Харесал съм една алфа със сменени ролки, ангренаж, пистов и консумативи на 110 000км. с 4 зимни 4 летни регистрирана на много прилична цена и мисля да се свържа със собственика да я видя тези дни. Вярно е че и късмета има голяма роля.


Такава кола няма. :spell:

fakirastanly
20-05-2014, 08:45
По мой наблюдения по добре си вземи от автокъща и гледай хубаво диганостика на дюзи,дебитомер помпа оглеждане отдолу окачване ..... тези де се продават от хора и ти се струва така изгодно в повечето случай имат скрит дефект.Ремаците можеш да видиш лесно дали са сменени но ролките не трябва инструмент и бая отваряне според мен ;).Приготви си както е казал колегата 2000лв. да стане читава ако добавиш и акумулатор и гуми няма да ти стигнат.Но усещането да караш Alfa е непофторимо всички коли ходят в бокса така че си вземи това което те радва и ти създава емоция.

Scar_face
20-05-2014, 23:30
това, че тоя с Ланчата е мърляч, не означава нищо. Пълно е с хора, чийто коли не се чупят...

Много точно казано

Scar_face
20-05-2014, 23:52
Много точно казано
винаги има риск,диагностиката може да покаже,че всичко е наред и пак след 1000 км да издъхне колицата,но наистина имай в предвид,че за да подкараш надежна Алфа,си трябват 2ооо к. наскоро си смених алфата с по нова,само смяната на (ремъци,ролки,термостат,водна помпа,филтри всички,масалце Селения 20 к,както си е по уччебник)струва към 600 лв. ако имаш и тръгнал носач 150 лв.горен и около 200 за горен.някой тампон на двигателя 70-150 лв,едни хубави гуми като и сложиш още 500 лв,еко такса 265 лв,регистрацич 70 лв,застраховка 170 лв.винетка 70 лв.Смятай:)и все пак става въпрос за Алфа :)една друга любов:)

---------- Post added at 20:52 ---------- Previous post was at 20:50 ----------


Такава кола няма. :spell:
Такава кола има!!!!Но не и на прилична цена:)))

Skipper
21-05-2014, 11:19
винаги има риск,диагностиката може да покаже,че всичко е наред и пак след 1000 км да издъхне колицата,но наистина имай в предвид,че за да подкараш надежна Алфа,си трябват 2ооо к. наскоро си смених алфата с по нова,само смяната на (ремъци,ролки,термостат,водна помпа,филтри всички,масалце Селения 20 к,както си е по уччебник)струва към 600 лв. ако имаш и тръгнал носач 150 лв.горен и около 200 за горен.някой тампон на двигателя 70-150 лв,едни хубави гуми като и сложиш още 500 лв,еко такса 265 лв,регистрацич 70 лв,застраховка 170 лв.винетка 70 лв.Смятай:)и все пак става въпрос за Алфа :)една друга любов:)

---------- Post added at 20:52 ---------- Previous post was at 20:50 ----------


Такава кола има!!!!Но не и на прилична цена:)))
Цитат:
Първоначално публикувано от zaryto http://clubalfaromeo.com/forum/images/bassalpha/buttons/viewpost.gif (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1328958#post1328958)
Такава кола няма. :spell:

Щом аз успях да си намеря 147мица от първи собственик на 110 000 километра, значи можеш да намериш и такова GT, но все пак не може да очакваш да купиш такава кола на цените в Горубляне. С няколко хилки по-високи са, но знаеш че взимаш читава кола.