PDA

View Full Version : Електрически проблем 156



haralambo
21-05-2014, 09:44
Здравейте, имам проблем е електричеството на автомобилът ми. Загубиха му се: фаровете, мигачите,чистачките, ел.огледалата и ел.стъклата. Бихте ли ме насочили, дали е някой комфорт модул или е някой реле. Бушоните в купето съм ги проверил включително и този в жабката, единствено до акумулатора бушоните не съм ги гледал. Благодаря ви предварително !

myato
21-05-2014, 11:49
Остава да провериш предпазителите и релетата при акумулатора. Те са надписани.

haralambo
21-05-2014, 12:52
Проверих бушоните, но релетата как да ги проверя? Въпросният комфорт модул за какви функции отговаря ? Дали не е проблема в него ?

Vlado A.
21-05-2014, 13:18
Много вероятно е да се губи "маса" (-).
Можеш да премериш например веригата между минусовата клема на акумулатора и масата на някоя от крушките на левия фар.
Ако няма верига - търсиш къде има разхлабена и окислена клема.

Mury
21-05-2014, 14:32
Провери клемореда,според мен ти се губи някой плюс през контакт ..............:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Montero881988
21-05-2014, 14:34
Имах същия проблем и освен тези неща които си изброил,също и климатика не се пускаше и вентилатора ,проверих всички бушони и релета,бяха здрави,и един колега от форума ме насочи,под волана има една голяма букса,тя управлява всички фарове,чистачки,климатик,ел.стъкла и др..Беше нагоряла,оправих я и веднага всичко се появи

Mury
21-05-2014, 15:04
Имах същия проблем и освен тези неща които си изброил,също и климатика не се пускаше и вентилатора ,проверих всички бушони и релета,бяха здрави,и един колега от форума ме насочи,под волана има една голяма букса,тя управлява всички фарове,чистачки,климатик,ел.стъкла и др..Беше нагоряла,оправих я и веднага всичко се появи

Да де-клемореда :mrgreen::noooo:

haralambo
21-05-2014, 15:26
Ходих до моргата и взех релетата до акумулатора и двете релета под жабката, смених ги, но нищо от изброените проблеми не тръгна. Смених и комфорт модула, но пак не се реши проблема. На повечето бушони под волана не им отива захранване. Проверих и двете големи букси под волана но пак не тръгна

---------- Post added at 15:22 ---------- Previous post was at 15:18 ----------

Климатика, фаровете ,ел.огледалата -ел.стъклата, вентилацията в купето и сигурно и нещо друго няма да работи. А иначе си пали и зарежда, халогените и габаритите и работят и аварийните също. Проверих и масире в коша до двигателя .

---------- Post added at 15:26 ---------- Previous post was at 15:22 ----------

https://docs.google.com/file/d/0B0_MWIg7iHP9MHNzTXUxR3ZGOVE/edit?usp=docslist_api
https://docs.google.com/file/d/0B0_MWIg7iHP9TWZCQTVqUTdZU2s/edit?usp=docslist_api
Снимки на комфорт модула и двете релета

Mury
21-05-2014, 15:29
Ходих до моргата и взех релетата до акумулатора и двете релета под жабката, смених ги, но нищо от изброените проблеми не тръгна. Смених и комфорт модула, но пак не се реши проблема. На повечето бушони под волана не им отива захранване. Проверих и двете големи букси под волана но пак не тръгна

---------- Post added at 15:22 ---------- Previous post was at 15:18 ----------

Климатика, фаровете ,ел.огледалата -ел.стъклата, вентилацията в купето и сигурно и нещо друго няма да работи. А иначе си пали и зарежда, халогените и габаритите и работят и аварийните също. Проверих и масире в коша до двигателя .

---------- Post added at 15:26 ---------- Previous post was at 15:22 ----------

https://docs.google.com/file/d/0B0_MWIg7iHP9MHNzTXUxR3ZGOVE/edit?usp=docslist_api
https://docs.google.com/file/d/0B0_MWIg7iHP9TWZCQTVqUTdZU2s/edit?usp=docslist_api
Снимки на комфорт модула и двете релета

Прочети какво ти написах малко по-нагоре !!!!!!!!!

haralambo
21-05-2014, 15:45
Момчета, прочетох и се оказахте прави !!! Проблема е в буксата на боша нещо е нагоряла. Искам да ви благодаря за отговора на проблема ми и оказаното внимание :)))
ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН !!!

Mury
21-05-2014, 15:48
Момчета, прочетох и се оказахте прави !!! Проблема е в буксата на боша нещо е нагоряла. Искам да ви благодаря за отговора на проблема ми и оказаното внимание :)))
ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН !!!

Щом е понагоряла,значи има проблем някъде и е въпрос на време да се прояви пак,единият вариант е да е износен клемореда,другия да има проблем в някой от компонентите изброени от теб.:noooo::noooo::noooo:

haralambo
21-05-2014, 16:37
Клемореда има ли възможност да се разглоби и почисти или трябва да се смени с нов. Предполагам, че не е нужно да се сменя целият патрон с клемиреда :)))

Mury
21-05-2014, 16:42
Клемореда има ли възможност да се разглоби и почисти или трябва да се смени с нов. Предполагам, че не е нужно да се сменя целият патрон с клемиреда :)))

Сменя се само задната му част,може да се разглоби,но е трудно и вътре ако е стопена пластмасата няма да стане.

haralambo
21-05-2014, 17:34
Благодаря :)