PDA

View Full Version : Свети ABS и ръчна, не работи и километража



rtfm
21-05-2014, 14:12
Здравейте,
неможах да намеря такава тема за дизел чрез търсачката и затова пускам нова, От известно време имам странни проблеми с колата 156, 2.4 JTD Сменяха ми ангренаж ролки, филтри итн. След това колата е по-мудна в ниските обороти и по някой път (предимно топла, но не само) върти стартера доста време и не пали. По някой път пали нормално. не пуши и несъм забелязал промяна в разхода. Сега от скоро при каране ми светват лампите за ABS и Ръчна и километража пада на 0, след известно време загасват и киломтража пак тръгва. На диагностика не покава нищо освен ниско налягане на горивото, но след чистене на грешки не го записа пак. Някакви идеи?

Поздрави

tonov
21-05-2014, 17:46
Закачете на диагностика АБС системата, не на мотора. Някой датчик е свършил. Километражът взима сигнал от АБС-а. Щом ти светват двете лампи едновременно, има проблем по системата.

За другото - сигурен ли си в майстора? Ако проблемите са почнали веднага след смяната на ремъците... На мен ми прилича на неправилно зацепване.

aligator89
21-05-2014, 20:36
сменяш блока на АБС-а и си ти

mian4o
22-05-2014, 13:18
Имам тема но не я намирам за точно твоя проблем с АБС и се разминах с едни 60 или 70 лв. защото имаше студена спойка иначе филма със смяната на централата е голям защото трябва да е същият номер и на мен ми искаха около 300 лв. Намираш един дето се занимава с телефони например и му се занимава и да "духне" с топъл въздух платката те знаят как и си ти. За другия симптом колегата ТОНОВ ме е изпреварил.

Поздрави

rtfm
23-05-2014, 10:14
Благодаря колеги,
за духването имам познат който ремонтира телевизори и ще му я занеса да пробваме. За ремъка и аз си мислех но може ли да пали трудно от това прави ми впчатление, че понякога като припомпам газта при палене пали по бързо. Като е по топла например карана на климатик едвам пали и 2 пъти се стигна до бутане.

Tifozza
24-05-2014, 06:10
Колега виж си номера на АБС централата и просто си намери една такава от форума , аз го имах същия проблем и за 30 лв го реших, Поздрави :)

rtfm
27-05-2014, 09:40
Благодаря колеги :) В момента е при Лисан и сменяме блока на абс-а. Остава да се разбере и защо топла пали трудно или изобщо не пали :)

freekyou
29-05-2014, 06:54
Когато топла не пали е възможно да е от датчика на коляновия вал.