PDA

View Full Version : FM трансмитер или Yator



Ladjov
28-05-2014, 15:19
Здравейте !
За да мога да бодна една флашка за си качвам песни , че оригиналното ЦД се оказа много капризно на дискове.
И имам следната дилема FM трансмитер или Yator .
Разликата в цените им е около 8-10 пъти .
Гаранцията е +1 година в полза на трансмитера . Трансмитера мога да го мушна в запалката на багажника и да си го командвам с дистационното му .
Понеже не съм много в час с тази част от техниката , питането е какво повече прави тоя Yator та масово се предпочита .

emzo
28-05-2014, 15:25
Дистанционното е на инфрачервен принцип, няма да може да го командваш като е в багажника.

Разликата освен в цената е и в качеството. И от земята до небето.

Mury
28-05-2014, 15:26
Здравейте !
За да мога да бодна една флашка за си качвам песни , че оригиналното ЦД се оказа много капризно на дискове.
И имам следната дилема FM трансмитер или Yator .
Разликата в цените им е около 8-10 пъти .
Гаранцията е +1 година в полза на трансмитера . Трансмитера мога да го мушна в запалката на багажника и да си го командвам с дистационното му .
Понеже не съм много в час с тази част от техниката , питането е какво повече прави тоя Yator та масово се предпочита .

Раликата е,че ФМ трансимтера ползва ФМ честота,а Ятура се слага на мястото за чейнджър.Качеството на звука не мога да го коментирам,не съм ползвал ФМ трансмитер,но имам десетки приятели,които ги хвърлиха в кофата.:flirt::flirt::flirt:

nickgaidarov
29-05-2014, 01:19
...

zombiran
29-05-2014, 10:19
И аз много време се вайках какво да е. Мислих оригинален Changer, после друго CD, след което си купих Yatour, не е скъп като се замислиш 90лв. ми дойде от Германия. Новото цд, ако искаш да го командваш от волана ти трябват и кабели за това, който излизат златни към 50лв. + 250лв. за цд. Чейнджера, кофти работа, пак си работи с дискове по 20 песни. Yatoura имаш всичко в едно за 90лв. Управление от волана, качество като от оригиналното цд, работи с флашки и сд карти (не с дискове) :) и се монтира на удобни места +това помни до коя песен си стигнал, след като си го спрял. Докато трансмитера не помни. Моя го сложих в жабката и направо си стана все едно заводско :Р.

Вземи си Yatour, не се занимавай с трансмитери и т.н. По-добре събери малко парички и вземи нещо, за което няма да съжаляваш после... Евтиното винаги излиза скъпо!!

ecotronic
29-05-2014, 11:14
И аз много време се вайках какво да е. Мислих оригинален Changer, после друго CD, след което си купих Yatour, не е скъп като се замислиш 90лв. ми дойде от Германия. Новото цд, ако искаш да го командваш от волана ти трябват и кабели за това, който излизат златни към 50лв. + 250лв. за цд. Чейнджера, кофти работа, пак си работи с дискове по 20 песни. Yatoura имаш всичко в едно за 90лв. Управление от волана, качество като от оригиналното цд, работи с флашки и сд карти (не с дискове) :) и се монтира на удобни места +това помни до коя песен си стигнал, след като си го спрял. Докато трансмитера не помни. Моя го сложих в жабката и направо си стана все едно заводско :Р.

Вземи си Yatour, не се занимавай с трансмитери и т.н. По-добре събери малко парички и вземи нещо, за което няма да съжаляваш после... Евтиното винаги излиза скъпо!!

Моят трансмитер (за 25 лв.) помни и след включване започва да свири от последната песен, която е свирил преди изключването.

mordohy
29-05-2014, 18:14
Основният проблем при трансмитера е, че той е в купето, а антената е на покрива. От това се получават странни на пръв поглед неща, най-малкото от които е некачествено стерео и орязване на честотната лента. Няма високи, а ниските дрънчат като във варел.
Разбира се може да има и прилични, съвестни трансмитери, които да работят усърдно и почтено, за които чест, достойнство и преданост към собственика не са празни понятия.
Може!
Ама аз не съм виждал.

avvasilev
30-05-2014, 01:42
Единствения плюс на трансмитера е, че някои (тези с РДС функция) ти изписват името на песента на дисплея ... Но качеството е :small_cry:

emzo
30-05-2014, 08:24
Yatour и сродни - високо качество + управление от волана, като минус - не изписва таговете.

ФМ - лошо качество, независимо какви са ти колонките, не може да се управлява от волана. Някои показват през РДС таговете.
Идея е да се използва line out от трансмитера, но пак се губят таговете и пак няма да се управлява от волана.

Ladjov
30-05-2014, 12:34
Благодаря за отзивите явно ще се насочвам към ятора .