PDA

View Full Version : Пръскалки на фаровете на 159??!



Phanter
09-06-2014, 17:56
Привет господа.
Любопитно ми е от къде се пускат пръскалките на фаровете, на тези красиви италианки?
Голямо ровене падна, но сам ми е трудно да се справя за това разчитам на вашата подкрепа.
Благодаря.

nickgaidarov
09-06-2014, 21:16
...

Phanter
10-06-2014, 10:01
Ако при включени фарове пуснеш да пръска течността за чистачки на предното стъкло, то пръскалките на фаровете се включват автоматично.

Благодаря за инфото, но аз опитах по този начин и не се получи... Питам се дали няма някакъв допълнителен резервоар за тези пръскалки... или нещо по системата е запушено... абе сбъркана работа...

nickgaidarov
10-06-2014, 10:09
...

Phanter
10-06-2014, 12:59
Просто са дефектирали - случва се често. За щастие обикновено е изгорял бушона им - имат отделен бушон. Смени го и се надявам, че всичко ще е ОК. Бушона на пръскалките на фаровете е с означение F09. Ако не стане с бушона - виж в сервиз. Пред вид сравнително елементарното им устройство, не вярвам ремонта да излезе някаква астрономическа сума.

Благодаря ти за инфото отново.
Ще скокна до някой сервиз за да ликвидирам този проблем.

keel
10-06-2014, 13:11
Може нарочно да са спрени. Повечето пъти е просто хабене на течност.

Mury
10-06-2014, 15:09
Може нарочно да са спрени. Повечето пъти е просто хабене на течност.

Абсолютно,това може да се направи и с диагностика,да се спрат софтуерно,за да не хаби течност,че 159 с прсъкалки на фаровете си хаби по 7л. течност на 5 дена :afro::afro::afro:

Phanter
10-06-2014, 16:03
Може нарочно да са спрени. Повечето пъти е просто хабене на течност.


Абсолютно,това може да се направи и с диагностика,да се спрат софтуерно,за да не хаби течност,че 159 с прсъкалки на фаровете си хаби по 7л. течност на 5 дена :afro::afro::afro:

Светна ми крушката :idea:... Абсолютно сте прави момчета.
спрени са за да не харчат течност на халос.
Благодаря ви

boian
16-06-2014, 20:53
Полезна тема. Веднага го изтръгнах тоз бушон 09, че харчи повече вода от бензин

Mury
17-06-2014, 16:00
Полезна тема. Веднага го изтръгнах тоз бушон 09, че харчи повече вода от бензин

Пък може да се спре и софтуерно,през боди компа :smoke::smoke::smoke:

Lunov
13-12-2014, 23:32
Като налея течност до горе и преди да прелее излиза течност от дясните пръскалки ???
Някой да има на идея какво се случва ?
Явно е че ,не незадържа но защо ?

Yavor
14-12-2014, 09:49
Ами има две клапички по системата - едната е тройник, вероятно тази на десните пръскалки ти е дефектирала.

alex052
14-12-2014, 11:50
От как сложих дневен модул и пръскалките на се вкл. през деня разхода на течност спадна драстично.По добре ако не искате да пълните всяка седмица казанчето изкл. пръскалките.

Yavor
14-12-2014, 16:58
Това беше едно от първите неща, които направих. Спрях ги от боди компа.
Да не говорим, че е дразнещо на относително чиста кола, като си пръсмеш на стъклото, то да тръгне да ти мие фаровете и целия капак и броня да станат на г..з.

Lunov
14-12-2014, 21:45
Това беше едно от първите неща, които направих. Спрях ги от боди компа.
Да не говорим, че е дразнещо на относително чиста кола, като си пръсмеш на стъклото, то да тръгне да ти мие фаровете и целия капак и броня да станат на г..з.
Каде е менюто за старт /стоп на пръскалките?

vovata
15-12-2014, 08:02
Каде е менюто за старт /стоп на пръскалките?

В преден ляв подкалник !
Откачаш буксата на моторчето.

Yavor
15-12-2014, 08:47
Каде е менюто за старт /стоп на пръскалките?

С диагностичен софтуер се влиза в боди компютъра, спират се пръскалките на фаровете, после се пуска едно опознаване на модулите ( наричано 'proxy alighment' ) и готово. Реално не можеш през менюто на колата.

От същото място се спира и пищенето за коланите. Само лампата свети, но не писка. Само дето сигнала за коланите можеш да си го пуснеш от менюто на колата, ако си го спрял преди това.

Ако не разполагаш с диагностичен софтуер - колегата ти е казал - буксата на моторчето на казанчето и/или бушона.

Mury
15-12-2014, 10:56
С диагностичен софтуер се влиза в боди компютъра, спират се пръскалките на фаровете, после се пуска едно опознаване на модулите ( наричано 'proxy alighment' ) и готово. Реално не можеш през менюто на колата.

От същото място се спира и пищенето за коланите. Само лампата свети, но не писка. Само дето сигнала за коланите можеш да си го пуснеш от менюто на колата, ако си го спрял преди това.

Ако не разполагаш с диагностичен софтуер - колегата ти е казал - буксата на моторчето на казанчето и/или бушона.

Двете неща се спират от различни места,едното от бодито,другото от таблото :yes::yes::yes:

Yavor
15-12-2014, 12:56
Сигурно е така, не съм запомнил правилно.
Като се порови с МЕС всичко се намира, важно е само да има човек правилния кабел.

Lunov
15-12-2014, 15:11
Странното при мен е,че течноста се изтича от дясните пръскалки /слизам от колата и виждам как дясната страна е мокра ,без да съм ползвал нищо/?

Mury
16-12-2014, 17:20
Странното при мен е,че течноста се изтича от дясните пръскалки /слизам от колата и виждам как дясната страна е мокра ,без да съм ползвал нищо/?

Нищо странно няма,нали има клапан м/у пръскалката и моторчето,за да може веднага да пръсне,демек разстоянието м/у моторчето и пръскалките е винаги пълно с течност...................ако има спукано някъде,вероятно изтича.:mobile::mobile::mobile:

vallawsbig
22-06-2016, 21:37
При мен не работят на левия фар (Алфа 159 Ti SW). Някаква идея как да ги включа. Преди месец ми оправяха климатроника и бяха свалили предната броня и предполагам, че не са свързали нещо.

Alex_26
23-06-2016, 07:19
Тогава някъде трябва да се появява локвичка, ако не са прищипали маркучето. Накарай тия от срвиза да си ги оправят

aleksandrov.vencislav
24-10-2016, 15:38
Здравейте колеги, днес като напълних казанчето догоре и част от течността започна свободно да изтича през пръскалките на фаровете. Имате ли идея от какво може да е това.

undy
20-01-2017, 17:44
При мен работят само на лупите,другите четири не пръскат...,да не се хаби прекалено течност,но определено на мен ми вършат чудесна работа.