PDA

View Full Version : Как са колегите от Варна и другите населени места, пострадали от водите: ДА ПОМОГНЕМ!



old alfist
20-06-2014, 10:02
Водни маси заляха обилно източните части на страната - живи и здрави ли са колегите ?



Олди, извини ме за редакцията, моля, но ще добавя към поста ти част от този на ital_fen.
Р.

Ital_fen:
Не знам дали е тук мястото да кажа, но се набират помощи за пострадалите. Освен със sms с текст DMS VARNA На nomer 17777, можем да помогнем с дрехи, обувки и т.н. Набират се също и доброволци за претърсване на Аспарухово за жертви (Дай боже да няма повече ).

iee:
Цитирам от фейса:
"Вече има ПУНКТ за събиране на помощи във Варна на адрес: ул. Иван Вазов 26 - Детската Къща. Всеки, който има възможност, може да остави там или да изпрати дрехи, храна, детски храни, всичко необходимо. За връзка, тел. 0884/195699 или 0876/616950. пращайте дрехи и неща на този адрес."

PEPI-2ALFA:
Ето за София. http://www.dnevnik.bg/morski/2014/06/20/2328062_v_sofiia_zapochna_subirane_na_pomoshti_za_ postradalite/

dnevnik.bg:
Започваме да събираме помощи за пострадалите от наводненията във Варна, такова съобщение се появи в социалните мрежи днес. Сборният пункт за събиране на помощите в София е ул. "Искър" 11А (на ъгъла с ул. Бачо Киро).

Те ще се приемат днес до полунощ, утре от 10:00 до 24:00 и в неделя от 10:00 до 16:00. След това събраните вещи ще бъдат изпратени с бърз влак за Варна, където ще пристигнат в понеделник в 6:20 сутринта. Там ще ги приемат доброволци и ще ги откарат до кризисните щабове.

В съобщението се казва, че се приемат:

Дрехи, бельо, обувки, гумени ботуши, дъждобрани, памперси, хигиенни материали, одеяла

Храна, питейна вода, консерви, храна за бебета

Газови котлони, кофи, лопати, фенерчета

Ladjov:
https://www.facebook.com/groups/516658631790340/?fref=ts

фейсбук група в която се организират помощи за Аспарухово

iee
20-06-2014, 10:45
В централната част на Варна и някой от по-близките квартали положението е нормално, предвид обстоятелствата. Има доста чакъл и кал по улиците, но това се преживява. В Аспарухово обаче е ужас. Дано спре дъжда, че все още превалява.

ital_fen
20-06-2014, 10:58
Вчера се наложи да вадя един приятел с джип, който беше закъсал до борсата. Към 21:00 часа снощи критичните места във Варна бяха: Зеленчукова борса локвата е около 50м дължина а в средата е дълбока около 1.30м. Крайезерния път точно до Филбо плуваха около 10 коли. Водата беше над 1.10м. Пред двете кули имаше течащи води които бяха около 40см. Не знам дали е тук мястото да кажа, но се набират помощи за пострадалите. Освен със sms с текст DMS VARNA На nomer 17777, можем да помогнем с дрехи, обувки и т.н. Набират се също и доброволци за претърсване на Аспарухово за жертви (Дай боже да няма повече :( ). Ако някой има по-прясна информация за обстановката да пише.. Колкото по-информирани сме толкова по-добре.

Celestrial
20-06-2014, 22:41
Хора, дайте да помогнем на сънародниците от Варна. Аз лично вече драснах само два смс-а, но се замислям за нещо по-сериозно. Не съм ходил там, но все пак това е третият ни по големина град и е Морска столица. Това, което се е случило, не мога дори да го коментирам. Кой е виновен - диги, запушени канали, за колите също не ми се говори, а за жертвите - не знам, хора, не знам.
Може би човечеството си го е заслужило, но не по този начин.

Без повече пропаганда - ще направя каквото мога, за хора, които не познавам и за град, в който не съм ходил. Моля за малко съдействие.
Благодаря.

Ранобудниче
20-06-2014, 22:50
Моля, ако някой се сдобие с информация къде се събират дрехи (и какво друго е нужно), да пише. Ще кача информацията в първия пост.

Кайо
20-06-2014, 22:53
Пуснете по един СМС,никой няма да обеднее но пък можем да помогнем на хора,които наистина са в нужда.
Идеята на ital_fen за помощ с дрехи и обувки също е добра,всеки от нас има малко носени дрехи,които едва ли някога ще облечем.

Хора,нека бъдем човеци!

---------- Post added at 22:53 ---------- Previous post was at 22:52 ----------


Моля, ако някой се сдобие с информация къде се събират дрехи (и какво друго е нужно), да пише. Ще кача информацията в първия пост.

++++!

iee
20-06-2014, 23:02
Цитирам от фейса:
"Вече има ПУНКТ за събиране на помощи във Варна на адрес: ул. Иван Вазов 26 - Детската Къща. Всеки, който има възможност, може да остави там или да изпрати дрехи, храна, детски храни, всичко необходимо. За връзка, тел. 0884/195699 или 0876/616950. пращайте дрехи и неща на този адрес."

Кайо
20-06-2014, 23:02
Ще помоля Модератора на раздела да упражни правомощията си и да трие постове,които са извън основната идея на темата!

Ранобудниче
20-06-2014, 23:17
Ще помоля Модератора на раздела да упражни правомощията си и да трие постове,които са извън основната идея на темата!

Да.

old alfist
20-06-2014, 23:23
Предлагам да не влизаме в междуособици, както политиците и да не оплювате Митака от Пловдив, защото в неговото мнение има част от истината.
Друга част от истината е сбърканото застрояване в района и липсата на мисъл за отводняване на инфраструктурата.

Както е казал народа : Няма глупава вода- има глупави хора (https://www.youtube.com/watch?v=rqHmUuRaG5U&feature=player_embedded)

Важното е да се вземат поуки от всичко станало, защото такива недомислици съществуват във всяко населено място и никой не е застрахован от такова бедствие.

За помощта към хората най-добре могат да разберат тези които са преживяли такова бедствие - имал съм такъв случай през 2000г. на вилата ми и знам за какво става въпрос.

Celestrial
20-06-2014, 23:29
Предлагам да не влизаме в междуособици, както политиците и да не оплювате Митака от Пловдив, защото в неговото мнение има част от истината.
Друга част от истината е сбърканото застрояване в района и липсата на мисъл за отводняване на инфраструктурата.

Както е казал народа : Няма глупава вода- има глупави хора (https://www.youtube.com/watch?v=rqHmUuRaG5U&feature=player_embedded)

Важното е да се вземат поуки от всичко станало, защото такива недомислици съществуват във всяко населено място и никой не е застрахован от такова бедствие.

За помощта към хората най-добре могат да разберат тези които са преживяли такова бедствие - имал съм такъв случай през 2000г. на вилата ми и знам за какво става въпрос.

С други думи - да помагаме, не да се караме.
Още един смс от мен за каузата.

Ранобудниче
20-06-2014, 23:30
Предлагам да не влизаме в междуособици. Част от истината е сбърканото застрояване в района и липсата на мисъл за отводняване на инфраструктурата.

Както е казал народа : Няма глупава вода- има глупави хора (https://www.youtube.com/watch?v=rqHmUuRaG5U&feature=player_embedded)

Важното е да се вземат поуки от всичко станало, защото такива недомислици съществуват във всяко населено място и никой не е застрахован от такова бедствие.

За помощта към хората най-добре могат да разберат тези които са преживяли такова бедствие - имал съм такъв случай през 2000г. на вилата ми и знам за какво става въпрос.

Чудя се аз ли да те редактирам или ще го направиш сам?

old alfist
20-06-2014, 23:34
Чудя се аз ли да те редактирам или ще го направиш сам?


Редактирай каквото прецениш - няма да ти се разсърдя.

Celestrial
20-06-2014, 23:44
Редактирай каквото прецениш - няма да ти се разсърдя.

Идеята на твоята тема, Олд Алфист е, да помагаме, не да се дращим. Още един смс от мен (4-ти). Нищо не е на общия фон - знам, ама днес толкова мога. Моля, нека не дразним модератора, при положение, че се опитваме в БГ да направим добро за наистина нуждаещи се. Никой от нас не е социална организация или фондация за помощ на пострадали, но все пак това е твоята тема. Мисля, че е темата ти е благородна и целта й е да помогнем. Това правя, поне аз.

Съгласен?

old alfist
20-06-2014, 23:51
Идеята на твоята тема, Олд Алфист е, да помагаме, не да се дращим. Още един смс от мен (4-ти). Нищо не е на общия фон - знам, ама днес толкова мога. Моля, нека не дразним модератора, при положение, че се опитваме в БГ да направим добро за наистина нуждаещи се. Никой от нас не е социална организация или фондация за помощ на пострадали, но все пак това е твоята тема. Мисля, че е темата ти е благородна и целта й е да помогнем. Това правя, поне аз.

Съгласен?
Така е - темата ми е за помощ на всички, ако е необходимо конкретна, но тук възникват и други въпроси, свързани с безхаберието на всички управляващи през годините, без цвят и религия, защото с някои корекции могат да се избегнат и други големи беди от този характер в цялата страна.

Celestrial
20-06-2014, 23:57
Така е - темата ми е за помощ на всички, ако е необходимо конкретна, но тук възникват и други въпроси, свързани с безхаберието на всички управляващи през годините, без цвят и религия, защото с някои корекции могат да се избегнат и други големи беди от този характер в цялата страна.

Съгласен.
Имам какво да кажа, но ще разводним темата.

ДА ПОМОГНЕМ НА ВАРНА.

Моля.
5-ти смс от мен.

PEPI-2ALFA
21-06-2014, 01:57
Моля, ако някой се сдобие с информация къде се събират дрехи (и какво друго е нужно), да пише. Ще кача информацията в първия пост.
Ето за София. http://www.dnevnik.bg/morski/2014/06/20/2328062_v_sofiia_zapochna_subirane_na_pomoshti_za_ postradalite/

Ранобудниче
21-06-2014, 05:56
В първия пост съм качила информация за мястото, където се събират дрехи и др. за София.
Благодаря на Пепи.

Ladjov
21-06-2014, 14:45
https://www.facebook.com/groups/516658631790340/?fref=ts

фейсбук група в която се организират помощи за Аспарухово

Надявам се да е от полза

Ранобудниче
22-06-2014, 16:34
Днес е последният ден, в който се приемат помощи в пункта на ул. Искър 11А.
Обявеният краен час 16 вероятно няма да бъде спазен, така че, който иска, още има шанс да се включи.

Gligan
27-06-2014, 12:00
Всички искат да помогнем на Варна - няма лошо, но защо се забравя Добрич? Бях извън страната, но доколкото разбрах и там е било страшно и има пострадали, а Добрич е доста по-беден град.

iee
27-06-2014, 12:06
Всички искат да помогнем на Варна - няма лошо, но защо се забравя Добрич? Бях извън страната, но доколкото разбрах и там е било страшно и има пострадали, а Добрич е доста по-беден град.

SMS кампанията не е само за Варна, а за всички пострадали градове. Иначе да в Добрич положението е по-зле от Аспарухово, особено в момента. Там няма и не е имало доброволци, не е имало и кой знае каква помощ от институциите.