PDA

View Full Version : Възстановяване на пожълтели фарове ?



vgp_sas
23-06-2014, 22:23
Колеги освен минаването със водна шкурка 1000,2000,3000 и пастирането какво още трябва да се направи, за да се мине леко пожълтял фар ?

dimitar_vd62
23-06-2014, 23:23
Нищо.Моите от три години са без лак след шкурките и пастите.Един два пъти в годината ги минавам с фина паста докато пием бира край колите, колкото и аз да прая нещо щот опелите и вагините са все с дигнати капаци.

Zeppelinist
24-06-2014, 09:14
Има BASF лак със съответния втвърдител точно за целта. Може да питаш бояджия, ако имаш познат да ти ги пръсне, след което забравяш за всякакви пожълтявания, помътнявания и пр.

dimitar_vd62
24-06-2014, 18:19
Ми той лака пожълтява, не пластмасата.

Zeppelinist
25-06-2014, 08:25
Лакът, за който съм писал е висококачествен и се използва точно по предназначение за лакиране на фарове. Стои много тънко и бистро, лично аз смятам, че е ефекта от него ще е доста дълготраен, освен ако няма сериозни механични въздействия върху него.

dimitar_vd62
25-06-2014, 18:06
Ми то няма лошо, обаче съм забелязал/ и моите бяха така/ че лака почва да помътнява, пожълтява и накрая да се лющи от горната част на фара надолу.Сякаш че водата която се стича го уврежда някак си.Самият лак не се свързва с пластмасата, помежду тях няма въздух и това го държи.Ако в краищата на фара не е добре почистен или се пръскат на място за по лесно, в периферията на фара/дето се пада под калниците и пластмасите/ се образува "мъгла" и от там започва лющенето и пожълтяването.Тъй си мисля.Може би е най-добре да се свалят и да се изпръскат съвестно особено по краищата.Не знам как стои въпроса със защитно прозрачно фолио ако се облепят вместо лак.

tonov
25-06-2014, 18:46
Моите на 156-цата ги пръска майстор-бояджия - за две години никакви следи от пожълтяване, или промяна на покритието.
пс: фаровете бяха свалени, може и това да има значение.

Zeppelinist
25-06-2014, 22:31
При мен единия точно така беше започнал да се лющи - от горната страна надолу, и особено като взе да напича напролет започна да пада още по бързо. Стъклата бяха разлепени и шлайфани да падне всичко от предната старана после полиране и лак накрая. Има изглед да изкарат доста дълго...пък паживьом, увидим...

AttilaSL
25-06-2014, 23:47
Явно не карате много по магистрали,моите бяха свалени изшкурени,полирани и лакирани,сега приличат на ренде.Сега следва същата процедура но ще ще пробвам този път с защитно фолио.