PDA

View Full Version : alfa Gt проблем със прозорците



s_nikolov
27-06-2014, 19:33
Здравейте колеги, отскоро карам алфа GT 1.9jtd и съм супер доволен, за щастие уцелих доста читава кола. Колата върви перфектно няма почти никакви забележки, но наскоро ми се наложи да пътувам на дълъг път и забелязах че при висока скорост от прозорците доста шуми което е доста досадно и също така като я мия с водостуйката от горе през прозореца пропуска вода(не много, но е досадно всеки път да мия стъклото и отвътре). Та въпроса ми е някой може ли да ми даде съвет какво да направя че да се реша този проблем. Четох за някакво рестартиране на прозорците(отваряш прозореца задържаш копчето надолу 10сек. после затваряш и задържап копчето нагоре 10сек.), но пак няма ефект . Ще съм много благодарен за съвет.

nickgaidarov
27-06-2014, 19:55
...

wrc
02-07-2014, 00:12
В уплътнението има жлеб в който трябва да влезе стъклото като се вдигне.Когато стъклото е изместено не влиза в този канал и ефекта е точно този-свисти и влиза малко вода.Проблема се отстранява лесно.Махаш кората на вратата и регулираш стъклото да си влезе в канала,това е.Не сменяй никакви уплътнения!!!

stelt
02-07-2014, 11:05
В уплътнението има жлеб в който трябва да влезе стъклото като се вдигне.Когато стъклото е изместено не влиза в този канал и ефекта е точно този-свисти и влиза малко вода.Проблема се отстранява лесно.Махаш кората на вратата и регулираш стъклото да си влезе в канала,това е.Не сменяй никакви уплътнения!!!


Потвърждавам. И моя десен прозорец започва да свисти със скорост над 180.

sudo
04-07-2014, 10:25
Потвърждавам. И моя десен прозорец започва да свисти със скорост над 180.

Явно всички го имаме този проблем :plane:

wrc
04-07-2014, 19:19
Аз вече го нямам:BIGsmile: