Log in

View Full Version : Е-е-ех, да ви *** мадъра (тема за тръшкане)



Celestrial
22-07-2014, 23:03
Решил съм да направя един опит - вероятно неуспешен като познавам аудиторията, но все пак:

Нека в тази тема да пишем за всичките си проблеми, които са за споделяне с непознати (кой къде карал неправилно, кой комшия слуша музика силно по никое време, кой набеден за началник ти е взел здравето заради едното нищо, кой са го подразнили мотористи някакви измислени около 00:00ч, кой в колко часа се буди от бормашини).

Кайо
23-07-2014, 00:35
Ъъъъъ?

Бобби
23-07-2014, 00:38
:big_whoops:...Малък... в друга тема ти казах, че си предозирал...ама не ме разбра:)))
Искрено и лично пред всички...:roll2:

Zlobich
23-07-2014, 06:37
Авеее,жени за вас няма ли?
Ако ли не жени пиене няма ли?
Бързи коли няма ли ?
:roll2::roll2::roll2:

Geri_ms
23-07-2014, 10:52
Аз пък ше се оплача!
Значи от няколко месеца имаме нови съседи и е некъФ ужас! Секс по всяко време, особено посред нощ, ама говора за 2-3-4ч. през нощта. Незнам будилник ли си гласат точно в 3ч. да се таковат....И е едно викане, пъшкане, а леглото как скърца, даже се счупи, щяха да паднат в съседите отдолу...ама продължават върху счупеното сега и е едно дум-дум-дум-трес и тва в комбинация с викането на мацката. Събота и неделя хубаво ама през седмицата съм на работа егати! Обаче ако хода да им направа забележка какво да им кажа??? Стига сте се е*али!? Незнам....
Отгоре пък има една изкуфяла бабичка дето съм сигурна че нарочно в почивни дни започва да треска столовете по пода от тъмни зори и да ги влачи напред назад, а на терасата има нещо дето дрънка, ама като я питахме тя нищо не знаела и нищо не била чула....мисла си ако я гътна някой ден дали ще я търси някой...
Та такива са мойте болежки, имам и още съседи, за които мога да говора ама тия яко ми лазат по нервите!!!

П.С.Между другото имаше такава тема за тръшкане,ама не се сещам как се казваше....

Lei-chery
23-07-2014, 11:22
Аз пък ше се оплача!
Значи от няколко месеца имаме нови съседи и е некъФ ужас! Секс по всяко време, особено посред нощ, ама говора за 2-3-4ч. през нощта. Незнам будилник ли си гласат точно в 3ч. да се таковат....И е едно викане, пъшкане, а леглото как скърца, даже се счупи, щяха да паднат в съседите отдолу...ама продължават върху счупеното сега и е едно дум-дум-дум-трес и тва в комбинация с викането на мацката. Събота и неделя хубаво ама през седмицата съм на работа егати! Обаче ако хода да им направа забележка какво да им кажа??? Стига сте се е*али!? Незнам....
Отгоре пък има една изкуфяла бабичка дето съм сигурна че нарочно в почивни дни започва да треска столовете по пода от тъмни зори и да ги влачи напред назад, а на терасата има нещо дето дрънка, ама като я питахме тя нищо не знаела и нищо не била чула....мисла си ако я гътна някой ден дали ще я търси някой...
Та такива са мойте болежки, имам и още съседи, за които мога да говора ама тия яко ми лазат по нервите!!!

П.С.Между другото имаше такава тема за тръшкане,ама не се сещам как се казваше....

Ха ха хааа....ами освен да им съберете пари за нова спалня от входа....друго май не ви остава.;)

BLUE1
23-07-2014, 12:34
Аз пък ше се оплача!
Значи от няколко месеца имаме нови съседи и е некъФ ужас! Секс по всяко време, особено посред нощ, ама говора за 2-3-4ч. през нощта. Незнам будилник ли си гласат точно в 3ч. да се таковат....И е едно викане, пъшкане, а леглото как скърца, даже се счупи, щяха да паднат в съседите отдолу...ама продължават върху счупеното сега и е едно дум-дум-дум-трес и тва в комбинация с викането на мацката. Събота и неделя хубаво ама през седмицата съм на работа егати! Обаче ако хода да им направа забележка какво да им кажа??? Стига сте се е*али!? Незнам....
Отгоре пък има една изкуфяла бабичка дето съм сигурна че нарочно в почивни дни започва да треска столовете по пода от тъмни зори и да ги влачи напред назад, а на терасата има нещо дето дрънка, ама като я питахме тя нищо не знаела и нищо не била чула....мисла си ако я гътна някой ден дали ще я търси някой...
Та такива са мойте болежки, имам и още съседи, за които мога да говора ама тия яко ми лазат по нервите!!!

П.С.Между другото имаше такава тема за тръшкане,ама не се сещам как се казваше....

Пробвай с нещо подобно:

ivan dimitrov
23-07-2014, 13:06
---

dimitar_vd62
23-07-2014, 18:33
Аз пък ше се оплача!...........
........


И аз правя като тях, ама карам жената да вика едната вечер на немски, другата на руски, та да ядосвам чехлюто под мене дето си пие бирата на крак в магазина да не го види едрогабаритната му благоверна.:hehe:

Аз пък да се оплача от съседката в дясно дето има едно кученце, което заебава по цял ден в къщи и вие и сере на терасата и в тая жега миризмата е нетърпима.Като се прибере изхвърля акото през терасата връз колите отдолу.И не само това ами секъф боклук.Иначе сме с претенции за графиня само дето като си простре кюлотите се чудиш напикани ли са или дизайнерски.:guns:

Stoyan Georgiev
23-07-2014, 19:45
премазва ме профанията навсякъде ...... не тая забавната дебелашка профания дето й се смеем, онази дето е начин на живот...

RUNNING WILD
23-07-2014, 20:02
това на Гери е покъртително смях се яко,да го копнеш в Фейсбука даже аз ще го копна,от няколко години водя подобна тема в един форум и ми е ясно,варианта е от как свят светува къщичка с гаражче и дебели завески на прозорчетата,при мене така ще стане след време,по-лесно и мъдро е да промениш нещо за себе си от колкото да променяш хората и света около теб.

dimitar_vd62
23-07-2014, 20:17
Променям се Румба, променям се.....почнах да паркирам на паркинга като ми падне без да ме е еня за комшиите де ще спрат, не им харесва ама убеждаването им в обратното не върши работа.Писна ми да се чудя де да паркирам, ся си пия кафето и гледам как обикалят кат бездомни кучки.Е, ся мойта кола е на сянка, нищо че не може се спре ни пред мен ни зад мен.

Ladjov
23-07-2014, 20:40
Аз пък ше се оплача!
Значи от няколко месеца имаме нови съседи и е некъФ ужас! Секс по всяко време, особено посред нощ, ама говора за 2-3-4ч. през нощта. Незнам будилник ли си гласат точно в 3ч. да се таковат....И е едно викане, пъшкане, а леглото как скърца, даже се счупи, щяха да паднат в съседите отдолу...ама продължават върху счупеното сега и е едно дум-дум-дум-трес и тва в комбинация с викането на мацката. Събота и неделя хубаво ама през седмицата съм на работа егати! Обаче ако хода да им направа забележка какво да им кажа??? Стига сте се е*али!? Незнам....
Отгоре пък има една изкуфяла бабичка дето съм сигурна че нарочно в почивни дни започва да треска столовете по пода от тъмни зори и да ги влачи напред назад, а на терасата има нещо дето дрънка, ама като я питахме тя нищо не знаела и нищо не била чула....мисла си ако я гътна някой ден дали ще я търси някой...
Та такива са мойте болежки, имам и още съседи, за които мога да говора ама тия яко ми лазат по нервите!!!

П.С.Между другото имаше такава тема за тръшкане,ама не се сещам как се казваше....

не завиждай :hehe:

Ранобудниче
23-07-2014, 21:04
Авеее,жени за вас няма ли?
Ако ли не жени пиене няма ли?
Бързи коли няма ли ?
:roll2::roll2::roll2:

А баш.

---------- Post added at 21:04 ---------- Previous post was at 21:03 ----------


премазва ме профанията навсякъде ...... не тая забавната дебелашка профания дето й се смеем, онази дето е начин на живот...

Бронирай се.
Мъничко.

Celestrial
23-07-2014, 21:14
И аз да си кажа:
В моя малък провинциален град, на една улица, дълга 50 метра цялата, живеем всички в къщи и срещу моя гараж се пада един доктор. Готин човек е, признавам, не е олигофрен или дебил. Но има отвратителния навик да си хвърля фасовете от терасата точно пред гаража ми. Като мине време - примерно две седмици, вадя колата и докато затворя вратите на гаража, стъпвам върху килим от марлборо, втора ръка. На няколко пъти ми се преповръща, ама се спрях.
Тъкмо бях решил преди няколко дни да му направя забележка (щях да му подая един пепелник, дано се сети), звъни се сутринта на вратата, ама много рано - 06:00ч. Излизам в най-добронамерения си външен вид, по гащи, готов да псувам. И какво да видя - същият този доктор ми звъни на вратата... за да ми доведе в къщи моето куче, което по незнайни пътища беше излязло от двора.
Направил си труда човека, сутрин по тъмно, да ми доведе кучето. Е, как да му направя забележка.
И така - ходя върху марлборо всяка сутрин и се колебая дали съм благодарен (аз наистина съм), или просто да помоля, да спре.
Проблем...
Е, има и други, но по-нататък.

old alfist
23-07-2014, 21:35
И аз да си кажа:
В моя малък провинциален град, на една улица, дълга 50 метра цялата, живеем всички в къщи и срещу моя гараж се пада един доктор. Готин човек е, признавам, не е олигофрен или дебил. Но има отвратителния навик да си хвърля фасовете от терасата точно пред гаража ми. Като мине време - примерно две седмици, вадя колата и докато затворя вратите на гаража, стъпвам върху килим от марлборо, втора ръка. На няколко пъти ми се преповръща, ама се спрях.
Тъкмо бях решил преди няколко дни да му направя забележка (щях да му подая един пепелник, дано се сети), звъни се сутринта на вратата, ама много рано - 06:00ч. Излизам в най-добронамерения си външен вид, по гащи, готов да псувам. И какво да видя - същият този доктор ми звъни на вратата... за да ми доведе в къщи моето куче, което по незнайни пътища беше излязло от двора.
Направил си труда човека, сутрин по тъмно, да ми доведе кучето. Е, как да му направя забележка.
И така - ходя върху марлборо всяка сутрин и се колебая дали съм благодарен (аз наистина съм), или просто да помоля, да спре.
Проблем...
Е, има и други, но по-нататък.
Ако положиш психични усилия и извадиш любезен тон, почти съм сигурен, че човека ще дойде, ще си събере фасовете и ще се позамисли преди да хвърли отново.

Celestrial
23-07-2014, 21:38
Ако положиш психични усилия и извадиш любезен тон, почти съм сигурен, че човека ще дойде, ще си събере фасовете и ще се позамисли преди да хвърли отново.

Ще пробвам.

Ранобудниче
23-07-2014, 21:51
Ще пробвам.

Между другото.. Не е съвет - споделям ти просто.
Направи ми впечатление изразът "като познавам аудиторията..."
Колкото по-малко свои очаквания проектираш върху другите, толкоз по-малко огорчен и разочарован ше бъдеш :)

Celestrial
23-07-2014, 21:56
Между другото.. Не е съвет - споделям ти просто.
Направи ми впечатление изразът "като познавам аудиторията..."
Колкото по-малко свои очаквания проектираш върху другите, толкоз по-малко огорчен и разочарован ше бъдеш :)

Щом само си споделяме, без да се напътстваме и да си заповядваме, то това е идеята.
Благодаря за споделеното.

dimitar_vd62
23-07-2014, 22:03
Ако положиш психични усилия и извадиш любезен тон, почти съм сигурен, че човека ще дойде, ще си събере фасовете и ще се позамисли преди да хвърли отново.

Трудна и безнадежна работа,ако човек сам не се осъзнанае няма да вдене.Колко съм им приказвал, щото всички разправят къде ходили какво видели, ма дъщерята донесе снимки от еди къде си,ма зетя са върна от.... ма то чисто ма то едни градинки как не ги тъпчат....... Е що плюеш семки тука и що не си хвърлиш чашката в кошчето/има три пейки зад блока и две кошчета помежду им/ами я наритваш под пейката? - ми щото няма кой да ме глоби е отговора, мангалките от чистота каква им е работата.Вие имате гаражи ами аз като ми се наложи да спра под терасите на сутринта намирам менюто на половината блок върху покрива и капаците, че понякога памперси и дамски превръзки.

mordohy
23-07-2014, 22:07
В блока има доста трески за дялане, но една особа е на особен отчет при мене.
Детето и сере по градинката , а е 10-11 годишно. Самата тя пуши и си хвърля фасовете и долу пред блока е пълно. Имам чувството, че и пепелника така го изхвърля.
Обяснявам и любезно, че такова перверзно червило, дето е по фасовете, само тя използува, ама....
Кучката и вие, до като я изкарва, смърди на пот и парфюм от нея в асансьора, та не можеш да влезеш след нея, а най-лошото е, че срещнеш ли я първа сутринта, направо се връщай и си лягай. Целият ти ден ще е осран.
Само дето мъжът и е готин човек, та сърце не ми дава да я превъзпитам малко. Поне боклука да си хвърля в кофата, а не зад блока.

old alfist
23-07-2014, 22:10
Трудна и безнадежна работа,ако човек сам не се осъзнанае няма да вдене.Колко съм им приказвал, щото всички разправят къде ходили какво видели, ма дъщерята донесе снимки от еди къде си,ма зетя са върна от.... ма то чисто ма то едни градинки как не ги тъпчат....... Е що плюеш семки тука и що не си хвърлиш чашката в кошчето/има три пейки зад блока и две кошчета помежду им/ами я наритваш под пейката? - ми щото няма кой да ме глоби е отговора, мангалките от чистота каква им е работата.Вие имате гаражи ами аз като ми се наложи да спра под терасите на сутринта намирам менюто на половината блок върху покрива и капаците, че понякога памперси и дамски превръзки.
Мите, ти много добре знаеш, че хората са различни и ако може да се направи някоя любезна или шеговита забележка, твърде възможно е да има положителен ефект.

Celestrial
23-07-2014, 22:11
Трудна и безнадежна работа,ако човек сам не се осъзнанае няма да вдене.Колко съм им приказвал, щото всички разправят къде ходили какво видели, ма дъщерята донесе снимки от еди къде си,ма зетя са върна от.... ма то чисто ма то едни градинки как не ги тъпчат....... Е що плюеш семки тука и що не си хвърлиш чашката в кошчето/има три пейки зад блока и две кошчета помежду им/ами я наритваш под пейката? - ми щото няма кой да ме глоби е отговора, мангалките от чистота каква им е работата.Вие имате гаражи ами аз като ми се наложи да спра под терасите на сутринта намирам менюто на половината блок върху покрива и капаците, че понякога памперси и дамски превръзки.
Като те слушам, се радвам, че колата ми е на мястото си сутрин. За следобяд, след работа - не се знае.
Аз най-голямата мизерия, която съм намирал върху нея е рибешки кокал.

dimitar_vd62
23-07-2014, 22:15
Ми Старуха, аз оттам почнах преди доста време, така отдалечко...едни познати как си подредили пред блока, беседчица, оградка, туй-онуй....Отговора - ми кат им са занимава с глупости вместо да седнат да изпият едно шише ракия.... и дотам.

old alfist
23-07-2014, 22:35
Ми Старуха, аз оттам почнах преди доста време, така отдалечко...едни познати как си подредили пред блока, беседчица, оградка, туй-онуй....Отговора - ми кат им са занимава с глупости вместо да седнат да изпият едно шише ракия.... и дотам.
Така е, но няма лошо да се пробва - и ние няколко човека искахме да си озеленим двора зад блокчето в централната част на града и да си го ползваме, но не можем да се преборим с един сък, оставил една бракма, която я ползва като склад за боклуци.

Celestrial
23-07-2014, 22:40
А някой кефи ли го телевизор, надут до дупка в 05:30ч по ТВ еди какво си, което преразказва хилядократно новините от предишния ден, защото някакъв бабизъм е решила, че е време да си направи чайчето?
Защото при мен е ежедневие (пак комшии доброжелатели), едва се сдръжам, тъй като не си заслужава...

RUNNING WILD
23-07-2014, 23:06
трябва да ти кажа че Пазарджик е една много рязка граница,там е границата там хората са 50 на 50 от там на такък започва цивилизацията хората са други нормални по-меки са това е до Сливен да кажеме,там са Родопите гена е друг,същтото важи за Карлово ,Казанлък,Търново,Дряново и тн,регионите в БГ то са с много различни хора,ако отидеш от ПЗ в Северозапада в една Враца или Монтана ще изтрещиш за 5 дена няма да понесеш,софиняци са най готини за комшии кореняк софиянци само при тех проблема идва с старостта защото цял живот са били вежливи морални усмихнати и като остареят изперкват за всичките тея години стават ужасни същества много лоши дръснати и злобни нищо общо с бабите по село,а ако има некой военен или полицай на дърти години се четете по Нощен Труд.

Celestrial
25-07-2014, 22:08
На това са казва щастлив народ.
Няма проблеми с когото и да било.
Благодаря за становищата.

dimitar_vd62
25-07-2014, 22:20
А няма да, вчера ми се разката фамилията да полирам и заличавам драскотини, днес ходих до мола и на излизане виждам едно майче се мъчи да вкара детето си в колата, щото оно реве та се къса за някакава играчка, а торбите и пльоснати на предния ми капак.То от писъците на малчугана диалога който исках да започна се превърна в монолог.

RUNNING WILD
26-07-2014, 00:24
на мене преди години на колата ми оставяха празни бирени бутилки,задницата на 164 е равна и е като маса удобна е та там по 2 по 3 бутилки,и най интересното е че съм се прибирал по 1.30 нощта а на другия ден пак изпити бутилки?и се сетих че са таксиметрови шофери щото е високо хващат сигнал е по-тихо може да се спи и става за срещи широко е беше преди де.ама немам прозорец от там и няма как да видя и аз имам чувство за хумор,като видя колите ще звънна в централата и ще дам адрес от младост 2 и ще го вземат щото са до мене и като дойде ще му кажа намират ли му се празни бутилки амбалаж ако може да ми сложи повече че ще ги ползвам за доматен сок.

Кайо
26-07-2014, 00:40
Аз пък ше се оплача!
.........



.....шедьовър.......:rotfl::rotfl::rotfl:

boris037
26-07-2014, 13:17
А някой кефи ли го телевизор, надут до дупка в 05:30ч по ТВ еди какво си, което преразказва хилядократно новините от предишния ден, защото някакъв бабизъм е решила, че е време да си направи чайчето?
Защото при мен е ежедневие (пак комшии доброжелатели), едва се сдръжам, тъй като не си заслужава...

Тия ги лекувам с Рамщайн или с някой друг циркуляр.

Единственото, което мога да кажа по темата, е че за мен изходът от ситуацията е да се стараем ние самите да не пречим на хората около нас и да не се налага нас да ни "благославят". Разбира се, на всички ни е ясно, че това няма как да стане просто защото сме твърде много хора, твърде нагъсто.
За мен личният пример и индивидуалното поемане на отговорност биха помогнали на всички нас за да пооправим малко нещата.

Orm
26-07-2014, 14:35
Аз пък от една година живея в моя блок , и всичко е прекрасно, никой нищо не хвърля , всички са целомъдрени, никой не хвърля фасове и не пуши (или поне няма следи от всичкото изброено до тук) имаме 2-3 бабички дето всяка сутрин метат пред входа, чистят ...
И тука идва едното но ...... Имаме на 3-ия или 4-ия етаж, някой , който задължително между 24.00 и 1.00 всяка вечер хвърля една (винаги е една) пиратка точно пред прозореца ми (аз съм на 1и етаж) или от едната страна на блока или от другата.... и не знам защо като питам , никой нищо не е чул... имам чуството че се пази няква тайна която не бива да бъде разгласена в никакав случай ......като по филмите :shocked:

pace
26-07-2014, 17:18
И тука идва едното но ...... Имаме на 3-ия или 4-ия етаж, някой , който задължително между 24.00 и 1.00 всяка вечер хвърля една (винаги е една) пиратка точно пред прозореца ми :shocked:

2-3 вечери го дебнеш да видиш кой е и му правиш нослето като гамба :sickness:...след това заживявате в мир и разбирателство :).......аз съм го закъсал със съседи,баща и син,дъртия-клошар,сина-наркоман 'с последно предупреждение е' интересно ми е само от къде извадиха парата кеш да си купят пАртмент :dunno:

Celestrial
26-07-2014, 21:59
Тия ги лекувам с Рамщайн или с някой друг циркуляр.

Единственото, което мога да кажа по темата, е че за мен изходът от ситуацията е да се стараем ние самите да не пречим на хората около нас и да не се налага нас да ни "благославят". Разбира се, на всички ни е ясно, че това няма как да стане просто защото сме твърде много хора, твърде нагъсто.
За мен личният пример и индивидуалното поемане на отговорност биха помогнали на всички нас за да пооправим малко нещата.

Да кажа, че съм съгласен, излиза клише, но е така. Следващият проблем е, че има един изцяло завършен идиот (може и диплома да са му дали), с който граничим с вътрешните дворове. "Границата" е телена мрежа, която не си знае годините. Наел е някакъв "майстор", който има навика, да започва да рече на циркуляр, зеге и всички други много силно бъркащи в мозъка дървообработващи машини, след 18:00ч. И така до поне 23:30ч. Траях, траях, има-няма две години (бъгларско търпение/глупост). Нарязаха света на 15 квадратни метра. Преди няколко дни отивам и му казвам на този: "спри тази машина след 18:00ч. Имам нужда да си почина". Той, с цялата си наглост, ми отговори: "работното време приключва в 22:00ч".
Признавам - изперих го един звучен шамар през оградата.
И да видите чудо - от тогава нататък - пак жули с циркуляра, но между 14:00 и 16:00 спира и след това, стане ли 17:59ч, звук се не чува.
Не съм агресивен, но човек у дома трябва да почива. И трябва да защитава това си право.
Та, както и преди 100, може би и 1000 години в Бг, без малко справедлив кютек, работа се не върши.

bager
26-07-2014, 23:31
Да кажа, че съм съгласен, излиза клише, но е така. Следващият проблем е...
...
Та, както и преди 100, може би и 1000 години в Бг, без малко справедлив кютек, работа се не върши.

Ако сам не си разбрал колко глупаво е това, значи си поредния "българин" дето иска да сме като в Европа-та, ама не точно...
Утре ще напишеш, че някой ти е спукал гумите или ти е надрал колата с пирон! И ще си сърдит...европеец.
(освен ако майсторчето с шамара не е съвсем льохман)
"boris037" добре го е казал...

HeBpo3a
27-07-2014, 13:22
И аз да се оплача! Майка ми и баща ми казваха, като нямаше за нас, то поне за вас! Нанаааайсиии! След 2 дена ставам на 34 и бих искал, ако не съм щастлив, поне да не се чувствам нещастен. Нищо, станало в България от 89-та насам не е случайно. Убийството на Луканов, Виденовата зима, Костовото управление и раздържавяване, Цар не знаещ собствения си език, тиквеникът Борисов, съселът Станишев, подлият Доган, мазният Местан, болният Сидеров, капутът, знаковите убийства, разграбването на заводи и фабрики, разпродаването на държавно имущество за жълти стотинки, беднотията, мизерията, липсата на лекарства и платено лечение, стресът, тормозът върху гражданите от управляващи, Данъчно, КАТ, институции. Всичко, имащо за цел - физическото и психическо ликвидиране на българския народ. Не на последно място - прокуждането на кадърните и млади висшисти навън , за да работят като прислуга и лакеи на шваби, жабари и франсета, за да си развяват байрака тук некадърници и неграмотници с купени дипломи като свинята Пеевски. Тези събития и другите нещастия, които връхлитат върху бедния и окаян народец са целенасочено планирани, организирани и ръководени от лица от Държавна сигурност. Някой ще ми пита какво правя, за да променя това, .ще му отговоря, че точно това правя - оцелявам!!! И точно това ни е проблема!!!
Апостоле, гледаш и нищо не казваш!!!
P.S. Вчера смених предните амортисьори и се почувствах за малко жив!!! Отивам да я мия!

dimitar_vd62
27-07-2014, 19:46
И какво да ти каже човека, гледа от портрета и не вярва, за тез ли загина.

Celestrial
27-07-2014, 21:53
Ако сам не си разбрал колко глупаво е това, значи си поредния "българин" дето иска да сме като в Европа-та, ама не точно...
Утре ще напишеш, че някой ти е спукал гумите или ти е надрал колата с пирон! И ще си сърдит...европеец.
(освен ако майсторчето с шамара не е съвсем льохман)
"boris037" добре го е казал...

Еднократно ще кажа - не съм съгласен с теб. Точка на спора.

С други думи - народът е щастлив, няма никакви проблеми, темата се закрива. Благодаря.

bager
27-07-2014, 22:53
Еднократно ще кажа - не съм съгласен с теб. Точка на спора.

С други думи - народът е щастлив, няма никакви проблеми, темата се закрива. Благодаря.

За мнението ти - ами ясно ми е и затова нищо ново не можеш да кажеш.

Ако беше спрял дотук нямаше и да се "обаждам", но с "темата се закрива, благодаря"- не си познал :) .
Не си и няма как да си човека, който ще реши това ;) .
Та, да се "тръшна" и аз :) - Верно е, че все по-рядко се намират свестни и ценни комшии. Но...предимно в градовете и то големите.
Физическата близост между хората е обратнопропорционална на душевната близост. Мога да използвам един цитат от любим филм(макар и в друг контекст) - "много са хората, малко са човеците :) "
Има доста останали човеци по селата и всеки, който малко е пообикалял го знае.
И пак казвам- съгласен съм с "boris037" . :)

dimitar_vd62
27-07-2014, 23:00
Абе то хубаво го е казал Борис, ама това че сме нагъсто и много не е причина да не се спазват някои правила.Той всъщност е формулирал основен принцип на демокрацията.Всеки може да живее така че да не пречи на другите и съответно и те няма да пречат на него..Можеш да си правиш ремонти, ама спазвай някои часови ограничения, предупреди съседите си ако ти се налага ден два да чукаш,пробиваш по обяд примерно.Случвало ни се е и сме се разбирали.Ама това като си затворя врата и другите не съществуват говори за егоизъм. Е да ама ние или по-точно една немалка част от хората под демокрация разбират че можеш да правиш каквото си искаш, демек имаш неограничени права, демек свободата я разбират като слободия.И не само че ти не им пречиш, ами ако им направиш забележка започват да ти правят напук.Преди години един апартамент на 2 етаж го продадоха купи го някакъв дето го дава под наем.Няма лошо но едни наематели се оказаха такива дет като не могат да използват едни части на тялото си компенсират с друго.Еми през вечер музика до сабалян, прозорците отворени, викове истеричен смях на кифли...Айде аз съм на 6 етаж, горе долу се понася при добро желание ма не така стоят нещата с комшийте около тях.Повечето са възрастни хора и не смеят да се обадят.Ама бат Данчо Цимента от 3 етаж беше принципно много як/сигурно щото е работил в циментов завод и оттам прякора/,и практически голям добряк, никой не го е чувал да псува, никога не отказваше да помогне/лека му пръст/, ама и на него му дошло в повече та им направил забележка.Ама йок.След две три дискотеки не издържал човека и слязъл да им звъни посред нощ ама никой не отваря пък музиката бумти.Сетил се и слязъл отвил бушона на съответния апартамент и зачакал някой да излезе....ама никой не излиза.Взел човека едно шише домашна от къщи и седнал на пейката пред входа, рекъл все някой ще излезе или влезе.И след време се връщат пичовете.Отишли някъде ама ей така напук оставили кастфона включен, щото как така некъф си 57 годишен чичка ще им казва как да живеят.Е какво е станало не знам, ама до обяд апартамента беше свободен.Собственика като дошъл за наема след време останал изненадан, а още по изненадан останал като видял на какво му прилича апартамента.От тогава си подбира наемателите, сега от година и нещо едно младо семейство много добри и възпитани.Ми с такива няма как да се разбереш с добро.Сега се разбираме - комшу утре ще ми слагат дограма ама пообяд ще дойдат, няма проблем комшу.Другия щял да прави ремонт сложил бележка че от тази до тази дата ще чука пробива ама спазва часовете и те така.Ако искаме да сме в Европа ама и да не бъде не съвсем с някои индивиди трябва да се подходи по-твърдо за да бъдат приучени да спазват някои норми.Е от известно време онова кученце не се чува.Оказа се че някой който знае къде подал сигнал, дошли усетили миризмата, чули жалното виене издирили собственичката - кучето не ерегистрирано не плащала данъци, лошо отношение с животно и го закарала на лозето при родителите си.И за животното добре и за нас добре.Идруги домашни любимци имаме но хората си гледат.Само дето акат в градинката, ама то и децата им там играят ще се усетят.

nikolaaaay
28-07-2014, 22:23
Абе то хубаво го е казал Борис, ама това че сме нагъсто и много не е причина да не се спазват някои правила.Той всъщност е формулирал основен принцип на демокрацията.Всеки може да живее така че да не пречи на другите и съответно и те няма да пречат на него..Можеш да си правиш ремонти, ама спазвай някои часови ограничения, предупреди съседите си ако ти се налага ден два да чукаш,пробиваш по обяд примерно.Случвало ни се е и сме се разбирали.Ама това като си затворя врата и другите не съществуват говори за егоизъм. Е да ама ние или по-точно една немалка част от хората под демокрация разбират че можеш да правиш каквото си искаш, демек имаш неограничени права, демек свободата я разбират като слободия.И не само че ти не им пречиш, ами ако им направиш забележка започват да ти правят напук.Преди години един апартамент на 2 етаж го продадоха купи го някакъв дето го дава под наем.Няма лошо но едни наематели се оказаха такива дет като не могат да използват едни части на тялото си компенсират с друго.Еми през вечер музика до сабалян, прозорците отворени, викове истеричен смях на кифли...Айде аз съм на 6 етаж, горе долу се понася при добро желание ма не така стоят нещата с комшийте около тях.Повечето са възрастни хора и не смеят да се обадят.Ама бат Данчо Цимента от 3 етаж беше принципно много як/сигурно щото е работил в циментов завод и оттам прякора/,и практически голям добряк, никой не го е чувал да псува, никога не отказваше да помогне/лека му пръст/, ама и на него му дошло в повече та им направил забележка.Ама йок.След две три дискотеки не издържал човека и слязъл да им звъни посред нощ ама никой не отваря пък музиката бумти.Сетил се и слязъл отвил бушона на съответния апартамент и зачакал някой да излезе....ама никой не излиза.Взел човека едно шише домашна от къщи и седнал на пейката пред входа, рекъл все някой ще излезе или влезе.И след време се връщат пичовете.Отишли някъде ама ей така напук оставили кастфона включен, щото как така некъф си 57 годишен чичка ще им казва как да живеят.Е какво е станало не знам, ама до обяд апартамента беше свободен.Собственика като дошъл за наема след време останал изненадан, а още по изненадан останал като видял на какво му прилича апартамента.От тогава си подбира наемателите, сега от година и нещо едно младо семейство много добри и възпитани.Ми с такива няма как да се разбереш с добро.Сега се разбираме - комшу утре ще ми слагат дограма ама пообяд ще дойдат, няма проблем комшу.Другия щял да прави ремонт сложил бележка че от тази до тази дата ще чука пробива ама спазва часовете и те така.Ако искаме да сме в Европа ама и да не бъде не съвсем с някои индивиди трябва да се подходи по-твърдо за да бъдат приучени да спазват някои норми.Е от известно време онова кученце не се чува.Оказа се че някой който знае къде подал сигнал, дошли усетили миризмата, чули жалното виене издирили собственичката - кучето не ерегистрирано не плащала данъци, лошо отношение с животно и го закарала на лозето при родителите си.И за животното добре и за нас добре.Идруги домашни любимци имаме но хората си гледат.Само дето акат в градинката, ама то и децата им там играят ще се усетят.
Ти си станал майстор на късия разказ. Знаеш ли как се чете това на мобифон?

dimitar_vd62
28-07-2014, 22:51
Трудно, а за такъв като мене дето си забравя очилата - невъзможно.

renyx
30-07-2014, 18:14
Аз пък искам да се оплача от велосипедистите в София.Последните две седмици положението е отчайващо.Преди 30мин. на Евлоги Георгиев в средното платно по-средата, ако бях с Ариел щях да го направя черен Петър.Друг си кара по България при положение ы че има велоалея на тротоара, а за подлези да се използват е изключение.

RUNNING WILD
30-07-2014, 22:52
изключително досадни са да,някак си това не е моторно превозно средство какво прави на пътя до нас,ми майките ако тръгнат с детските колички и инвалидите какво правиме?не им дреме е сега в 22.00 вечерта видях двама на по 25 години момчета и вместо да закачат момите въртят педалите?дишат прах и се правят на интересни,облечени добре не спортно а почти елегантно даже чантички Найк на тях,е има паркове е ходи на Камбаните карай,не знам не четат ли вестници не виждат ли какво им се случва ежадневно тоя без глава оня без крак оня се превъртел на кълбо,па колелото е да си земеш хлебец от фурната и да се прибереш не е за градски условия.

dimitar_vd62
30-07-2014, 23:03
Лошото е че вечер има някои дето се движат без светлини без светлоотразителни жилетки, на всичкото отгоре завиват накъдето им скимне без да те предупреждават.Излизат от тъмни улички и пресичат най-темерутската без да се огледат.Нишо против нямам колоездачите ама трябва да се отнасят отговорно.После ще гръмнат медиите как някакъв шофьор убиец хладнокръвно прегазил колоездач.

Drag0
12-02-2015, 20:31
Днес един боклук със служебна дачия щеше да ме вземе странично при престрояване. Аз успях да реагирам и добре че нямаше от другата ми страна кола , че аз щях да я взема ...:bangin:

Bobo Markov
12-02-2015, 20:47
са шви са оплаквам - виняки някой дебил ми спира пред входа на вътрешния двор та нито мога да паркирвам нито мога да влаа - бесен съм от 1961 -ва година, когато са нанесоф фблока и си купих ...

Искам да намеря някой мющерия да бием, да газин и да пукаме гумве на всички такива дебил дето са опитва да спира пред нашия двор аз живея на ул. Ами Буе, квартал Крива Река (Пирогов) в село Симитли съм ... черпя бира и рупам семки?

Drag0
12-02-2015, 21:03
са шви са оплаквам - виняки някой дебил ми спира пред входа на вътрешния двор та нито мога да паркирвам нито мога да влаа - бесен съм от 1961 -ва година, когато са нанесоф фблока и си купих ...

Искам да намеря някой мющерия да бием, да газин и да пукаме гумве на всички такива дебил дето са опитва да спира пред нашия двор аз живея на ул. Ами Буе, квартал Крива Река (Пирогов) в село Симитли съм ... черпя бира и рупам семки?

И аз мога да се оплача от некадърно и нагло паркиране , на хубавите места спрели така че заемат по 2 а някой път и по 3 места.
С колегите се разбрахме да си купим самозалепваща хартия и с принтера ще направя послания . Дано могат да четат тия мастери на паркирането...
Това ще е стъпка 1, а стъпка 2 е по-интересна , освен бележки ще има и розово самозалепващо фолио нарязано на кръгчета и тези кръгчета залепени по колата да прилича на калинка.

ivan dimitrov
12-02-2015, 21:30
---

кученцетоОгиитаткоДоги
13-02-2015, 13:14
[QUOTE=Geri_ms;1344928]Аз пък ше се оплача!
Значи от няколко месеца имаме нови съседи и е некъФ ужас! Секс по всяко време, особено посред нощ, ама говора за 2-3-4ч. през нощта. Незнам будилник ли си гласат точно в 3ч. да се таковат....И е едно викане, пъшкане, а леглото как скърца, даже се счупи, щяха да паднат в съседите отдолу...ама продължават върху счупеното сега и е едно дум-дум-дум-трес и тва в комбинация с викането на мацката. Събота и неделя хубаво ама през седмицата съм на работа егати! Обаче ако хода да им направа забележка какво да им кажа??? Стига сте се е*али!? Незнам....



Имах същия случай.Лошото е че те започнаха да чешат дявола по рогата.:tooth::tooth::tooth:Имах уникално аудио в нас.И като му дадеш малко повече жега,имаш чуството че си в някоя дискотека на Карибите.Но се съобразявах с часовете.Една вечер си бях легнал и си гледах бтв-то.Беше към 1:30,по едно време ми се звъни на вратата,отварям и гледам комшията(въпросния полов атлет) бил съм си увеличил прекалено телевизора.А всъщност не беше така,е не беше и мега намален,но си има норми и аз се бях съобразил с тях.Викам му:-А ти знаеш ли аз от кога ви търпа, вашето чукане.Я лови гората,че като ми влезе мензиса в главата,ще ви направа порно звезди и двамата ала минут:tooth::tooth::tooth:

Bobo Markov
13-02-2015, 23:32
А-а-а, нали!? А ти вчера, къде беше паркирал, а!?:razz:.
Проблема е кошмарен, решението е едно - да се разредим. В смисъл - не е необходимо цялата "държава" да се концентрира в 3-4 точки.

брат аз съм паркирал на Тотлебен на 100 метра от вкъщи дейба :( на хубаво паркоместо така че не мога да отворя десните врати понее има някво дуварче пред някво бившо кръчме къде навремето с моя съсед Врабеца излязохме през витрините ама чакай че са отвлякох :):)