PDA

View Full Version : Стар пост ООД



dimitar_vd62
30-07-2014, 21:01
Значи днес от фирма за куриерски услуги Стар пост ООД, са ми оставили известие под формата на лепящ стикер че ме е посетил служител на фирмата по повод на наличието на пратка за мен.Тъй като не очаквам пратки от никой, ме интересува дали тази фирма разнася известия за глоби, фотосесии от пътни камери и други такива.Най отгоре на стикера с химикал е написано МВР.Въпрпоса ми е дали МВР/КАТ имат такава практика и дали да се обадя.Или да си трая.Възможно ли е да е някаква измама.

Бобби
30-07-2014, 21:52
Тия копелета се наричата "Първа частна поща".....шибаняци дето в София разнасят известията и фактурите на топлофикация.....нищо не ти пречи да го прочетеш......щом не си се рзписал....за да си наясно....а след това само господ знае, че си го получил при тия обстоятелства....
п.п...поредната частна фирма за държавни поръчки.

---------- Post added at 18:52 ---------- Previous post was at 18:49 ----------


Значи днес от фирма за куриерски услуги Стар пост ООД, са ми оставили известие под формата на лепящ стикер че ме е посетил служител на фирмата по повод на наличието на пратка за мен.Тъй като не очаквам пратки от никой, ме интересува дали тази фирма разнася известия за глоби, фотосесии от пътни камери и други такива.Най отгоре на стикера с химикал е написано МВР.Въпрпоса ми е дали МВР/КАТ имат такава практика и дали да се обадя.Или да си трая.Възможно ли е да е някаква измама.
Трай си.....не си го видял.....иначе......ще трябва да се шариш за нещо......не си мисли, че баба ти от Америка се е сетила за теб.....и може да си приятно изненадан:)))

dimitar_vd62
30-07-2014, 22:32
Ми няма какво да чета, това просто е един стикер с размерите на визитка и ме уведомява че имам пратка.Най-отгоре с химикал е добавено - МВР, може би уточняват че пратката е от МВР.От МВР няма за какво да ме търсят, би трябвало да е уточнено КАТ, те вече може и да имат основание.Та се чудя да им звъня ли или да си трая, никъде не съм се разписвал или виждал лично с куриер.

Бобби
30-07-2014, 22:38
Ми няма какво да чета, това просто е един стикер с размерите на визитка и ме уведомява че имам пратка.Най-отгоре с химикал е добавено - МВР, може би уточняват че пратката е от МВР.От МВР няма за какво да ме търсят, би трябвало да е уточнено КАТ, те вече може и да имат основание.Та се чудя да им звъня ли или да си трая, никъде не съм се разписвал или виждал лично с куриер.
Първо отговорих по инерция...след това видях за какво иде реч....и те посъветвах....ни чул, ни видял

RUNNING WILD
30-07-2014, 22:40
КАТ си носят лично писмата и не изглеждат така с сигурност,това е официален документ на който има печат и дата ако е от тях,да не е за стар кредит за неплатен мобилен телефон и ей такива,няма кой да напише с химикал МВР,после ако стане нещо ще се измъкнат с-некое дете го е писало,мене ако питаш си трай любопитството ще те издъни,снимай го да видиме как изглежда,много загадки при вас варненци ем сте най богати в страната ем ви тревожат непрекъснато,другото което е ако те търси МВР щи звънне кварталния на вратата вервай ми и щи даде призовка разписка с кой те привиква следовател дознател оперативен работник и тн вервай ми.

dimitar_vd62
30-07-2014, 22:53
Нямам стари кредити и неплатени сметки, договори, залози пари на заем...нищо.Имам от 6-7 години кредитна карта която редовно обслужвам и от която автоматично се плащат сметките.Задълженията ги погасявам своевременно, изпращат ми есемеси за всичко или се обаждат по телефона или на имейл.Дори преди време искаха да ми увеличат кредита като лоялен клиент но отказах, просто не ми е нужен.Удобно ми е да плащам сметките онлайн, задължението само за изхарчената сума а и има гратисен период в който не дължиш лихви.Обикновенно ги погасявам след ден два.Удобно е че мога да тегля пари и от касата на определена вериги бензиностанции а също и да погасявам сумата пак на касата на бензиностанцията, като така си спестявам писането на бланки и чакането по опашки в банки.С тях драми нямам.Утре ще снимам стикера, сега ме мързи.

RUNNING WILD
30-07-2014, 22:55
еми значи какво ти остава?коктейлче с чадърче на плажа това ти е съдбата,залепи си стикера и дърпай рязко поне си направи кола маска за лятото да си фешън употреби го смислено.

dimitar_vd62
30-07-2014, 23:06
Гоуем си Румба....:grin:

syfer
30-07-2014, 23:08
Оп...като човек който се занимава с призовки а и във форума знам, че има и други юристи ще те посътветвам, като съфорумник, приятел и съгражданин следното:

Отиди и си получи каквото имаш да получаваш дори и да е призовка или съобщение за някоя камера.Идеята е ако не отидеш , че има хипотези по нашето законодателство в които се счита, че залепянето на постоянния ти адрес удостоверено и със свидетел се счита за редовно уведомление.Т.е. дори и да не отидеш и да си правиш пас просто това няма да ти помогне, а напротив няма да знаеш за какво иде реч и ако е нещо от гореизброените може да си влезе в сила без да имаш възможност да си упражниш правата и правото на защита.Отмина времето дето като не си получиш призовката или ако откажеш ще си останеш най-големия тарикат и ще ти се размине каквото и да е.В смисъл, казвам ти го от гледна точка на това каква каша може да забъркаш ако не знаеш какво имаш да получаваш не казвам, че имаш задължение .Ако искаш даже драсни ми на лични ще ти дам тел. и може да се чуем/видим и да ги посетим на място тез.Без хонорар :)

Поздрави,

dimitar_vd62
30-07-2014, 23:16
И ако чистачката или някой комшия е решил да почисти входа от обяви и реклами, аз какво съм виновен че не съм го видял.Много странна практика.Ако съм сигурен че е за камера или глоба някаква нямма проблем, но съм чувал за някакви измами, подписваш че си получил нещото после се чудиш как да се оправяш.Ще ти се обадя.

thecleaner
31-07-2014, 02:15
Може да ти сменят някоя карта от рода на Шел или нещо подобно ;)

old alfist
31-07-2014, 11:13
Не знам как ше се почувстваш, ако разбереш, че с това си бягство или незаинтересованост от получаване на известие, си пропуснал шанс в живота си от глобален мащаб - представи си, че получаваш известие за наследство.

dimitar_vd62
31-07-2014, 13:16
Не знам как ше се почувстваш, ако разбереш, че с това си бягство или незаинтересованост от получаване на известие, си пропуснал шанс в живота си от глобален мащаб - представи си, че получаваш известие за наследство.

А баш и аз това си помислих, но не би.Оказа се фотосесия за неправилно паркиране, на уширението на булеварда пред нас.Ще си го платя надлежно виновен съм си, не бягам от отговорност за грешките си.Притесних се да не е някоя измама, защото преди година може би, един познат се оказа замесен в някаква имотна сделка, оказа се злоупотреба с лични данни и документи от страна на лица на които се е доверил.Оправи се там, но загуби много време и нерви и пари.

п.п.Най-много са притесних да не е някоя рекламация от скъсан презерватив.

renyx
31-07-2014, 18:14
Миналата година имах абсолютно същата случка.Когато отидох се оказа акт от общината,който обжалвах и чакам решението от съда.На мен от Стар Пост шофьора ми каза че е безплатен медицински преглед.

dimitar_vd62
31-07-2014, 20:43
А не, едно любезно момиченце беше, каза ми че е глоба от КАТ.Нямам намерение да обжалвам, виновен съм си, пък и глобата вероятно ще е 20-30лв.Не си заслужава.