PDA

View Full Version : Навигация -карти



RUNNING WILD
08-08-2014, 15:04
има ли някой който качва карти на Гармин модела е 2445 мисля почти не го ползвам ама ще се наложи,на мене явно ми е стара картата и не ми показа магистралата след Стара Загора,искам на Европа и оф-роуд н България и Турция и Македония евентуално,има ли някой в съседни квартали на Младост който е в час и ги прави бързо тия неща.

dimitar_vd62
09-08-2014, 20:55
Аз па да използвам темата, тва като ъпдейтваш нещо през смартфон, било то карти било нещо друго плащаш ли нещо или са безплатни.Сорри ама се боря с некъф жисием дет му викат смартфон.

Ladjov
09-08-2014, 22:26
Ако хващаш безжичен интернет или имат неограничен трафик в плана не плащаш нищо ако програмите не са платени . Иначе жална ти майка . МОже питаш една от форумните героини по спомен Bella. Ако не искаш интернет се обади на оператор и поискай да ти спрат мобилния интернет .Аз така съм направил за най-сигурно . Въпреки настройките някой програми си търсят да се обновяват и сами си пускат нета .

dimitar_vd62
09-08-2014, 22:37
Ми хващам въйфи и платих 3,50 за интернет в плана щото ме заплашиха че един ъпдейт можел да ми излезе къде 700 лв.Питах за програмите.

stu
09-08-2014, 22:40
Взимаш си една Нокиа с WP 8 и си переш офлайн с Nokia here!

pa4ito
09-08-2014, 23:52
Аз па да използвам темата, тва като ъпдейтваш нещо през смартфон, било то карти било нещо друго плащаш ли нещо или са безплатни.Сорри ама се боря с некъф жисием дет му викат смартфон.

Митак, не се занимавай с глупости, ами си качи едно iGo, от форума на андроид и само ъпдейтваш картите безплатно...
http://www.androidbg.com/forum/

Прайш си една регистрация и зяпаш в GPS раздела ;)

P.S. Забравих да кажа - на навигация с GPS не ѝ трябва постоянна връзка с интернет, тъй като картата е свалена предварително, и трябва единствено връзка със спътници(GPS), за да се определи текущото ти местонахождение.

ecotronic
10-08-2014, 14:22
Ако хващаш безжичен интернет или имат неограничен трафик в плана не плащаш нищо ако програмите не са платени . Иначе жална ти майка . МОже питаш една от форумните героини по спомен Bella. Ако не искаш интернет се обади на оператор и поискай да ти спрат мобилния интернет .Аз така съм направил за най-сигурно . Въпреки настройките някой програми си търсят да се обновяват и сами си пускат нета .

Това на какъв телефон си го наблюдавал? Тази ситуация е преди всичко юридически ненормална.
Аз спра ли си данните (обикновено има и настройка да са спрени само в роуминг) Никакво приложение не може да ги пусне.

Можеш да съдиш производителя на приложението или този на телефона за такова нещо.

Ladjov
10-08-2014, 18:36
Познати са го споделяли като проблем . Мисля че единия телефон беше LG но не мога да кажа със сигурност .

RUNNING WILD
10-08-2014, 21:58
не съм в час с тия неща даже съм сигурен че 3/4 от нещата за който си говорите никога няма да ми потрябват,иначе дадох навигацията на един познат дето се занимава с компютри ще сложи неква карта памет и ще качва нещо си и не знам нещо ми обясни аз не го и слушах непосилно ми е тия думи къде ги употребява не съм ги чувал и по радиото.

Zlobich
10-08-2014, 22:04
Познати са го споделяли като проблем . Мисля че единия телефон беше LG но не мога да кажа със сигурност .

След като му е казано да не използва мобилни данни,няма как телефона сам да реши и да ги активира,да не говорим,че масово са настроени да не свалят ъпдейти с голям размер,дефакто те пита преди да започне да сваля. Проблемите и сметките се получават от незнанието на хората,от там и големите сметки.
Ако в договора който е подписан с мобилния оператор има включен мобилен интернет,няма никакъв шанс да ти бъде спрян,защото това е неразделна част от договора.

Ladjov
11-08-2014, 15:02
да , но като промениш на някоя програма неволно отметката стават фалове .
Аз говоря за договор без интернет в пакета . С който може да ползваш интернет пак но излиза доста солено . Аз за това превантивно съм го спрял моя .

myato
11-08-2014, 22:14
За Гармин имам картите на България и Европа от 2013г и ако някой ги иска, мога да му ги ъплоудна през скайп примерно, защото европейската е близа 2ГБ.
Иначе си ползвам Гармина на една Нокия Е51 и ми върши перфектно работа. На Сонито още не съм решил какво да кача. Имам iGo на таблета, но по не ме кефи.

RUNNING WILD
11-08-2014, 23:02
благодарско ама нищо не разбирам от компютри и програми и тн,дал съм го на един спец ще кажа какво е направил ще е готово до петък съм му казал че ще ходя до Македония,искам д аси кача оф роуд на БГ ужасно е полезна за риба просто ужасно,катерих рилските езера с една навигация и ми показа и черните пътечки на който стоях в планината,пак с нея бях на Дунав и ми показа черните пътища покрай реката и какво ли не просто е безценно ако не си бродил по тия пътеки преди това.