PDA

View Full Version : Проблем с палене, вървене, десен фар.



ivan3217
11-08-2014, 18:25
Здравейте колеги. Новата ми придобивка 156 Спортвагон 1.9 JTD 110к.с. днес отказа да запали. По някаква интуиция вдигнах капака, размърдах чиптунинга /купих я с него и не знам какъв е/ и запали. След това 3-4 паления добре, после пак отказа. Накрая го махнах и запали, обаче нямаше мощност и над 3000 оборота не искаше да вдигне. Закачих го пак и го оставих върху казанчето за антифриза, запалих я всичко наред, реших да го преместя, вдигнах го и двигателя притресе и изгасна. След това и с него и без него не искаше да запали. Поразмърдах пак кабела, сложих чипа и запали пак. Върви, ама по странно от преди това и ми свети едно червено двигателче на оборотомера. Някакви идеи, може ли нещо на кабела към чипа да се е прекъснало някое жило?
Другия проблем, слагали са и ксенон допълнително, нямам лупи на фаровете и като превключвам от къси на дълги по някои път десния ксенон изгасва, трябва да изключа дългите, да изключа и включа пак фаровете за да светне. Неприятно при нощно каране.
Някакви идеи, че почнах да се отчайвам нещо. Преди седмица смених съединител и термостат. Иначе е много запазена и стегната.

cuiceka
11-08-2014, 19:51
Здравей, това което описваш за чипа , най вероятно е така наречения power box ,по -добре го изключи преди да ти се е скапала колата , отиди на диагностика ,и ако всичко е наред по колата тогава намери някой да ти направи качествен ремап , а за ксенона най вероятно проблема ти е в баласта , най евтините китайчета правят така

avvasilev
11-08-2014, 20:09
Разкарай ксенона, сложи си хубави лампи и си гледай кефа! И "чипа" го хвърли в Дунава ... :yes:

ivan3217
11-08-2014, 21:28
За ксенона и аз си мислех да го сменя с нещо от рода на OSRAM NIGHTBRAKE, а това за чипа, добре още сутринта го махам, обаче понеже до сега не съм имал дизел или алфа, ще ми кажете ли какво е ремап и къде ако знаете в Русе може да се направи. А вариант ли е да намеря друг power box по качествен от някъде и да заменя този, ще стане ли? Извинявам се ако съм написал някоя глупост, но до сега карах бензин на газ и не съм запознат с тези неща.

acho_
11-08-2014, 22:29
За ксенона и аз си мислех да го сменя с нещо от рода на OSRAM NIGHTBRAKE, а това за чипа, добре още сутринта го махам, обаче понеже до сега не съм имал дизел или алфа, ще ми кажете ли какво е ремап и къде ако знаете в Русе може да се направи. А вариант ли е да намеря друг power box по качествен от някъде и да заменя този, ще стане ли? Извинявам се ако съм написал някоя глупост, но до сега карах бензин на газ и не съм запознат с тези неща.

Т. Нар Power Box не прави нищо друго, освен да залъгва компа за температурата на двигателя. Стой далеч от тоя боклук и не си харчи парите за глупости ;-)

Scrapera
11-08-2014, 22:51
Най-добре наистина махни ксенона, иначе доста хора ще те псуват даже и през деня - ксенон на рефлекторен фар само да заслепява другите.

ivan3217
11-08-2014, 22:59
Намерих в нета едно сервизче в Русе и мисля още утре да го посетя. Четох позитивни мнения за него, но няма да ми е излишно още някое мнение или препоръка. А за ксенона още от както я купих ме дразни, ама все не мога да стигна да го разкарам покрай другите харчове.

avvasilev
11-08-2014, 23:19
За качествен ремап най-близо ти е колегата oem (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=5483). Свържи се с него на лични ...

ivan3217
12-08-2014, 13:14
Благодаря за мненията колеги, ще пиша като реша проблема от какво е било точно и след като направя ремап впечатления.

ivan3217
12-08-2014, 21:35
Ходих днес в един сервиз тук в Русе, направиха ми диагностика и всичко по колата е наред. Причината да не пали била, че тези power box-и полудявали от време на време. След първоначалната диагностика ми премахнаха power box-а и чипнаха колата както трябва, софтуерно. Сега върви по-добре и е малко по-пъргава на ниските обороти. Като посъбера малко повече впечатления за разход, вървене и надеждност от този метод ще пиша отново.