PDA

View Full Version : пролем със вентилатора



gruyu70
11-08-2014, 22:54
здравеите колеги от скоро си купих алфа 166 2,4 jtd оставихя за един час на припек и проблем климатроника тръгна и спря: тъби и маркучи са студени вентилаторите работят мотора включва като карам подухва судено а вентилатора не работи ни на топло ни студено. БЛАГОДАРЯ ВИ...

kabamitov
11-08-2014, 23:56
здравеите колеги от скоро си купих алфа 166 2,4 jtd оставихя за един час на припек и проблем климатроника тръгна и спря: тъби и маркучи са студени вентилаторите работят мотора включва като карам подухва судено а вентилатора не работи ни на топло ни студено. БЛАГОДАРЯ ВИ...

вдигаш капака между двете чистачки има един правоъгълен капак с 2 или 4 болта беше не помня той се вижда точно в средата е развиваш ги и го махаш отдоло има бушони прегледай ги ако е изгорял някой подмени го тези бушони са на вентилатора ако го подмениш и пак изгори значи проблема е в вентилатора и се обърни към колеги или имаше тема как се сменя този вентилатор но първо виж бушоните дано да е от тях :)

gruyu70
12-08-2014, 18:20
бошоните са здрави и продалжава да не духа. Говорих с маистор днес и ми казват,че вентилатора на парното е замиал. друг ми казва,че е таралежа

ecotronic
12-08-2014, 19:48
бошоните са здрави и продалжава да не духа. Говорих с маистор днес и ми казват,че вентилатора на парното е замиал. друг ми казва,че е таралежа

Няма "таралеж" както при 156 - ца.
Когато се откачи връзката с управлението, вентилаторът трябва да развърти на максимални обороти.
Ако това не стане, вероятно е заминал моторът или вграденото му управление.

gruyu70
12-08-2014, 20:46
Колега , къде се намира това управление ? Побеля ми косата от тази жега :rotfl:

ecotronic
12-08-2014, 21:09
Колега , къде се намира това управление ? Побеля ми косата от тази жега :rotfl:

Под ICS - а. Този пост (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1091964&postcount=76) ще те ориентира.

Изключи буксите от него, дай контакт и ако вентилаторът не развърти, вероятно проблемът е в самия мотор. Това - ако си сигурен, че релето и предпазителят към които колегата по-горе те насочи са наред.

gruyu70
12-08-2014, 21:59
Окей ,утре ще пробвам и ще пиша .

gruyu70
13-08-2014, 10:58
като махнах кабилите от блока вентилатора на парното реботи на пълна мосхност. това значи ли,че във блока е проблема?

kabamitov
13-08-2014, 15:22
като махнах кабилите от блока вентилатора на парното реботи на пълна мосхност. това значи ли,че във блока е проблема?

еми по принцип щом работи като си махнал блока а с блока не работи значи проблема е там но нека ecotronic да изкаже и той мнение http://olx.bg/klimatik-modul-za-alfa-romeo-166-i54661948

ecotronic
13-08-2014, 16:50
като махнах кабилите от блока вентилатора на парното реботи на пълна мосхност. това значи ли,че във блока е проблема?

Пробата която си направил означава, че е 99% сигурно това, че моторът и вграденото в него управление са здрави.

В таблото с предпазителите под волана провери всички предпазители, които имат бизнес с климатика.
А това са: F5, F9, F10, F17 и F18. Ориентирай се по скицата:

http://snimki.be/store/1/591407937491.jpg

Ако са здрави най-вероятно проблемът е в самото управление на климатика (това под ICS - а, което си разкачил)

gruyu70
13-08-2014, 18:21
всички боишони и релета ги смених снови останаха само блока и датчиците.:big_heat:

ecotronic
13-08-2014, 18:41
Ако си от София, веднага можем да организираме една размяна на модулите за да разберем, къде е истината.

gruyu70
13-08-2014, 20:35
благодаря братле в пловдив съм. ама утре тръгвам за полша

Borislav123
30-10-2014, 08:09
колеги аз имам горе долу същия проблем с парното при мен нищо не духа пробвал сам всичко вчера четох тази статия и откачих управлението.. когато дам на контакт нищо не духва отново. да разбирам ли че ми е изгоряло вентилаторчето ? също така ме интересува някой ако може да каже при положение 4е компресора на климатика едната ми трабичка е спукана или подчти откасната близо до компресорчето , ако сменя вентилатора ще имам ли парно зимата при положение че компресора на климатика не е наред или трябва и него да оправя дали са сварзани нещата изписва ми Air conditioner is fealty , please contact workshop.