PDA

View Full Version : Включване на компютър от разстояние?



Linkestis
24-08-2014, 22:22
Здравейте,имам въпрос към разбиращите..обърнах нета но не намерих това което ме интересува а то е:
компютъра ми трябва да е постоянно включен,но тук тока спира поне два пъти на ден.Юпс е решение но до някъде,свързването към интернет става чрез логване през браузер които помни паролата ми за достъп.
Връзката ми към интернет се рестартира всяка сутрин в 6:30 независимо от обстоятелствата.Предполагам е някакъв автоматичен процес от доставчика.В офиса са изключителни "селяни",не ми се занимава с тях....
Въпроса е как връзката да остане активна и как да пускам компютъра от разстояние.Как и с какво,например ако нямам юпс?
Варианта някой да го прави вместо мен отпада :)
Благодаря.

П.П.Наистина е много важно компа да е включен и да мога с TeamViewer да мога да влизам в него.
TeamViewer до колкото разбрах има опция WakeOnLAN.Но как ще се свържа след като връзката се е рестартирала и влизането през нет е невъзможно?

DiStefano
24-08-2014, 22:29
ComIP модул с реле през бутона на компа и си ти ..

Linkestis
24-08-2014, 22:36
ComIP модул с реле през бутона на компа и си ти ..

Остава да разбера как да се свържа към компютъра като нямам нет :)

dimitar_vd62
24-08-2014, 22:43
Ми звъниш по жиесема на жената в къщи.

п.п.Някъде нещо ми се бе мернало по въпроса с два жисиема, ма къде и как ставаше убий ма не моа ти кажа.Просто го мернах преди време докат се ровех по форумите но не му обърнах внимание.

Linkestis
24-08-2014, 22:45
Няма да има никой това е проблема :(

ivan dimitrov
24-08-2014, 22:52
---

Linkestis
24-08-2014, 23:06
.... А-а-а, схванах какьв е проблема с врьзката май. PPoE ли е?

Не разбирам толкова и не мога да ти отговоря.Свързвам се само и единствено чрез парола в браузера отваря се сайта на доставчика като браузера помни паролата аз само натискам да се свърже.
Дебнел съм го и точно в 6:30 спира ама няма да е 6:29 няма да е 6:31 точно в 6:30 трябва да влезна през браузера да активирам връзката

pa4ito
25-08-2014, 09:34
Не съм го тествал никога но знам, че в биос-а има опция - Wake on LAN. Дали няма да свърши работа...
http://en.wikipedia.org/wiki/Wake-on-LAN

ecotronic
25-08-2014, 10:52
Не съм го тествал никога но знам, че в биос-а има опция - Wake on LAN. Дали няма да свърши работа...
http://en.wikipedia.org/wiki/Wake-on-LAN

WOL няма да му свърши работа. Това, което му трябва е:

1 - ПЦ - то да стартира автоматично след идването на тока
2 - След зареждането на ОС да се стартира скрипт, който да прави автоматичен логин във web портала на доставчика му.

Walker
25-08-2014, 18:28
В същия този биос трябва да има и опция при спиране на тока да се пуска сам комп-а.
Виндолса има възможност за задаване на задачи/команди, които да се изпълняват в определен час/ден и т.н.

Може да използваш това:
http://www.technotraits.com/2008/06/schedule-your-internet-connection/

old alfist
25-08-2014, 21:44
Каквото и да правиш, нищо по-различно няма да се случи от това което става в момента, ако връзката ти с провайдъра е зависима от същото токово захранване.

Linkestis
25-08-2014, 22:47
Оказва се че Биоса няма опция за събуждане !?!?? Не вярвах ама... няма
Връзката с доставчика е на отделно захранване което никога не спира.Тока е проблемен само по къщите.
Юпс го има вече..обаче свързването към нета след 6:30 е проблем.

DiStefano
26-08-2014, 07:56
Остава да разбера как да се свържа към компютъра като нямам нет :)

На него има слот за и за сим карта. Купуваш някаква само за данни и то минимален пакет и си ти .. както вече казах.
Има такива модели предназначени за СОТ централи. Реално имат и приложения за мобилни телефони.
Все едно си включваш алармата дистанционно, но реално си пускаш компа. Дори има и статус - да ти показва включено ли е .. или изключено.

Реално всякакъв GSM комуникатор, който има приложение или начин за дистанционно управление ще ти свърши работа. Било то с СМС, позвъняване или мобилно приложение. Има и български варианти - на М2М, Инова и други. Има и "истински" варианти - Texecom.

Ако имаш въпроси за цени и прочее - на лично, аз ги продавам.

Поздрави

ecotronic
26-08-2014, 12:45
Или аз нещо не разбирам, или никой не чете, какво пита и пише човекът. Проблемът му е в това, че интернет връзката му периодично се дропва и за да се възстанови е необходимо някой да направи логин от пц-то в един web портал на доставчика. Лично на мен това, че има такива доставчици ми е странно, но явно такъв е случаят.

pa4ito
26-08-2014, 14:36
Или аз нещо не разбирам, или никой не чете, какво пита и пише човекът. Проблемът му е в това, че интернет връзката му периодично се дропва и за да се възстанови е необходимо някой да направи логин от пц-то в един web портал на доставчика. Лично на мен това, че има такива доставчици ми е странно, но явно такъв е случаят.

Мисля, че по-интересния момент е със събуждането на пц-то. После може да се измисли скрипт, който да симулира GET/POST заявка, с който да се закачи инета. Пъха се в startup-а на пц-то и всичко трябва да е наред. ;)
Идеята на DiStefano ми звучи интересно, особено ако може да се реализира с определен бюджет.
Освен ако няма твърд ip-адрес даден от доставчика. Тогава трябва да сработи и WoL, стига да се поддържа от дъното. Регистрацията в сайта на доставчика е за да имаш достъп до 80 порт, демек за да браузваш.

P.S. А защо не питаш инет доставчика ти, но не на ниво офис, а техническа поддръжка(сисадмини), дали те не могат да измислят нещо?

ecotronic
26-08-2014, 15:05
Мисля, че по-интересния момент е със събуждането на пц-то. После може да се измисли скрипт, който да симулира GET/POST заявка, с който да се закачи инета. Пъха се в startup-а на пц-то и всичко трябва да е наред. ;)
Идеята на DiStefano ми звучи интересно, особено ако може да се реализира с определен бюджет.
Освен ако няма твърд ip-адрес даден от доставчика. Тогава трябва да сработи и WoL, стига да се поддържа от дъното. Регистрацията в сайта на доставчика е за да имаш достъп до 80 порт, демек за да браузваш.

P.S. А защо не питаш инет доставчика ти, но не на ниво офис, а техническа поддръжка(сисадмини), дали те не могат да измислят нещо?

Мисля, че по-добрият вариант е този със SMS -а поради 3 причини:

1 - Няма мрежа, докато не се логне в портала
2 - Не е ясно, дали дъното подържа WoL
3 - И да са налице горните 2 условия, не е ясно дали доставчикът позволява IP directed broadcasts в мрежата си а без това, WoL няма, как да сработи.

Накратко - неясното за момента е скрипта.

PS:
Ако е вярно предположението ти, че логването е само за да се отпуши web браузването, би трябвало човекът да няма проблем след поставянето на UPS и ползването на Team Viewer за отдалечен достъп.

pa4ito
26-08-2014, 15:13
Мисля, че по-добрият вариант е този със SMS -а поради 3 причини:

1 - Няма мрежа, докато не се логне в портала
2 - Не е ясно, дали дъното подържа WoL
3 - И да са налице горните 2 условия, не е ясно дали доставчикът позволява IP directed broadcasts в мрежата си а без това, WoL няма, как да сработи.

Накратко - неясното за момента е скрипта.

PS:
Ако е вярно предположението ти, че логването е само за да се отпуши web браузването, би трябвало човекът да няма проблем след поставянето на UPS и ползването на Team Viewer за отдалечен достъп.

Е аз затова му писах да си говори със сисадмините :)
Иначе другото което ми хрумна е байпас на старт-копчето на кутията и един таймер на контакта, настроен за подходящ час... ;)

DiStefano
26-08-2014, 16:45
Или аз нещо не разбирам, или никой не чете, какво пита и пише човекът. Проблемът му е в това, че интернет връзката му периодично се дропва и за да се възстанови е необходимо някой да направи логин от пц-то в един web портал на доставчика. Лично на мен това, че има такива доставчици ми е странно, но явно такъв е случаят.

Той си е написал кратко и ясно в първия пост - как да си включва компа дистанционно. Аз съм предложил вариант даже и да няма НЕТ да се пуска компа ремоте. Реално с GSM комуникатор може да пусне компа и да си рестарира рутера например. Кви портали, кви логини, кви 5 лв. Един комуникатор и довиждане. Даже и бойлера може да си спира и пуска с него.

Относно бюджета - читав комуникатор е 130 пари клиентска цена и нагоре. Има и по-евтини.

ecotronic
26-08-2014, 16:51
Той си е написал кратко и ясно в първия пост - как да си включва компа дистанционно. Аз съм предложил вариант даже и да няма НЕТ да се пуска компа ремоте. Реално с GSM комуникатор може да пусне компа и да си рестарира рутера например. Кви портали, кви логини, кви 5 лв. Един комуникатор и довиждане. Даже и бойлера може да си спира и пуска с него.

Относно бюджета - читав комуникатор е 130 пари клиентска цена и нагоре. Има и по-евтини.

Ти прочете ли първия пост по темата?


копирам го тук:

Здравейте,имам въпрос към разбиращите..обърнах нета но не намерих това което ме интересува а то е:
компютъра ми трябва да е постоянно включен,но тук тока спира поне два пъти на ден.Юпс е решение но до някъде,свързването към интернет става чрез логване през браузер


Това логване устройството, което предлагаш може ли да го направи?

DiStefano
26-08-2014, 17:01
Може. Има модели със софтуер за андроид, ioS, Windows Phone и прочее. Може и терминална сесия да направиш на компа дето е комуникатора и оттам да си правиш квото си искаш. Кеф ти и браузър да стартираш и да се логнеш некъде си ...

ecotronic
26-08-2014, 20:05
Може. Има модели със софтуер за андроид, ioS, Windows Phone и прочее. Може и терминална сесия да направиш на компа дето е комуникатора и оттам да си правиш квото си искаш. Кеф ти и браузър да стартираш и да се логнеш некъде си ...

Дай пример за такова устройство.

Това (http://www.rak.bg/bg/products/komunikator-com-ip) - краткото и ясното, което си дал в първия си пост на мен лично не ми стана ясно как би решило проблема на колегата.

В краткото описание на сайта, чета следното:


TCP/IP модул Com IP CEJ-0001

Това не означава ли, че въпросното устройство комуникира с външния свят по TCP/IP протокол?

Не мога да разбера, как ще се осъществи връзката с него, когато няма връзка с интернет.

myato
26-08-2014, 21:19
Предполагам, че на колегата TeamViewer-а е настроен да се стартира заедно с уиндоуса, ако не е, да го направи.
После се прави проста пробичка - стартира компа и гледа иконата на TeamViewer-а на таск бара какво ще покаже. Ако покаже, че е активна, преди да се логва в мрежата на доставчика, на практика проблема е решен. Остава да си измисли решение за захранването.

ivan dimitrov
26-08-2014, 21:40
---

ecotronic
26-08-2014, 22:02
Ами от пост 12 става ясно, че проблемьт сьс захранването е решен. Не е ясно що за врьзка ползва колегата. Ако е PPoE както предполагам, то не е необходимо нищо друго освен да се сьздаде подходяща врьзка в мениджьра на врьзките. Трябва да са известни - име на услугата, име на потребителя и паролата. Мениджьрьт има вьзможност да набира врьзката до припадьк ако тя пропадне. Аз дори юпс не бих ползвал в тоя случай. Колкото е по проста една система - толкова по сигурна е. Не помня да сьм виждал дьно с ATX захранване, което да не може да настройва PWM да трьгва след подаване на напрежение, така че....

Няколко пъти говориш за това PPPoE.

Човекът още в първия пост е написал:

"свързването към интернет става чрез логване през браузер които помни паролата ми за достъп."

ivan dimitrov
26-08-2014, 22:53
---

DiStefano
26-08-2014, 23:06
Дай пример за такова устройство.

Това (http://www.rak.bg/bg/products/komunikator-com-ip) - краткото и ясното, което си дал в първия си пост на мен лично не ми стана ясно как би решило проблема на колегата.

В краткото описание на сайта, чета следното:


TCP/IP модул Com IP CEJ-0001

Това не означава ли, че въпросното устройство комуникира с външния свят по TCP/IP протокол?

Не мога да разбера, как ще се осъществи връзката с него, когато няма връзка с интернет.



Написал съм Com IP модул с реле (релета) .. да подчертая РЕЛЕ, което не е Texecom-ския Com IP, а е Texecom-ския Com GSM. Tака съм се изразил, но съм на ясно какво съм имал предвид. В този модул, а и в други подобни него има карта с трафик на данни и прочее .. и има софтуер за управление. Предлагам в излишна полемика да не изпадаме повече ... Та .. най-адекватното решение за мен е .. GSM комуникатор със софтуер за дистнационно управление, диагностика и мениджмънт .. кеф ти през смс, прозвъняване с преварително зададени функции, мобилна апликация или терминална сесия.

ecotronic
26-08-2014, 23:47
Написал съм Com IP модул с реле (релета) .. да подчертая РЕЛЕ, което не е Texecom-ския Com IP, а е Texecom-ския Com GSM. Tака съм се изразил, но съм на ясно какво съм имал предвид. В този модул, а и в други подобни него има карта с трафик на данни и прочее .. и има софтуер за управление. Предлагам в излишна полемика да не изпадаме повече ... Та .. най-адекватното решение за мен е .. GSM комуникатор със софтуер за дистнационно управление, диагностика и мениджмънт .. кеф ти през смс, прозвъняване с преварително зададени функции, мобилна апликация или терминална сесия.

Не водим полемика а изясняваме само онова "краткото и ясното", щото за друг не знам, но на мен все още не ми е много ясно. Дори след като прочетох това тук (http://82.135.143.25/DOKUMENTAI/texecom/manuals-Premier-Elite-ComGSM%5B1%5D.pdf), все още не мога да си отговоря на въпроса:

Как човек, разполагайки с тази джаджа, ще достъпи пц-то си отдалечено, ще стартира един браузер и ще направи един логин в някакъв web портал.?

Фокусирай вниманието си върху отговора на горния въпрос, вместо да ни обяняваш, какви приложения, какъв перфектен мениджмънт прави и терминални сесии подържа.

---------- Post added at 23:47 ---------- Previous post was at 23:41 ----------


Всьщност ведньж попитах и ведньж изказах предполужение.
Не ми е ясно - що за врьзка е това.

Наистина е необичайно при доставка на домашен интернет.
Обикновено се практикува при разни хот-спотове за гости/клиенти на безжични мрежи.

pa4ito
27-08-2014, 00:07
...
Наистина е необичайно при доставка на домашен интернет.
Обикновено се практикува при разни хот-спотове за гости/клиенти на безжични мрежи.
Точно затова предполагаме(или поне аз), че интернета не е проблем, а просто рутирането през определено прокси за браузване и затова ровЧих относно захранванто. Но ето че и там се намери чалъм... Остава само да се уточни дали имаме работеща постановка за тестване ;)

Linkestis
27-08-2014, 02:46
Да,връзката е безжична,пускат ми сигнал от близо 40км.
Трети ден във въпросният "офис" никой не вдига телефоните.По принцип..не е жизнено важно да е включен.Наблюдавам ранчото през три камери.Сега обаче ми се налага да отсъствам и няма кой да го пусне ако спрат тока както и сутрин в 6:30.Освен за камерите не го изключвам защото върша много работа чрез него и постоянно трябва да имам достъп поне три пъти на ден с моето си ИП.За тези дни които няма да ме има ще изгубя пари от които не искам да се лишавам.Дъното е динозавър,няма опция за събуждане.Изключих го но TeamViewer на компа е неактивен сложил съм премиум версия и опцията за събуждане е налична.Но до там...

Така изглежда сутрин в 6:30 часа.Купувам ваучер за три месечен достъп.Интернета е почти като в София.За съжаление е единственият доставчик които "докара" нет до мен.Темата иначе стана интересна!Не се карайте,нямам избор и ще преживея проблема.
135747

myato
27-08-2014, 08:57
Да,връзката е безжична,пускат ми сигнал от близо 40км.
Трети ден във въпросният "офис" никой не вдига телефоните.По принцип..не е жизнено важно да е включен.Наблюдавам ранчото през три камери.Сега обаче ми се налага да отсъствам и няма кой да го пусне ако спрат тока както и сутрин в 6:30.Освен за камерите не го изключвам защото върша много работа чрез него и постоянно трябва да имам достъп поне три пъти на ден с моето си ИП.За тези дни които няма да ме има ще изгубя пари от които не искам да се лишавам.Дъното е динозавър,няма опция за събуждане.Изключих го но TeamViewer на компа е неактивен сложил съм премиум версия и опцията за събуждане е налична.Но до там...

Така изглежда сутрин в 6:30 часа.Купувам ваучер за три месечен достъп.Интернета е почти като в София.За съжаление е единственият доставчик които "докара" нет до мен.Темата иначе стана интересна!Не се карайте,нямам избор и ще преживея проблема.
135747

Сега вече стана ясно.
В същност, при решен въпрос за захранването, остава да се направи това, което колегата ivan dimitrov казва за мениджера на връзката.
Това, дето се логваш през него не е браузер.

Linkestis
28-08-2014, 20:24
Сега остава да ми кажете/покажете по-подробно за неразбиращ как да го направя това. :)

dimitar_vd62
28-08-2014, 20:29
Сега остава да ми кажете/покажете по-подробно за неразбиращ как да го направя това. :)

Абе казах ти аз за жената в къщи...видя ли ся в къв филм са вкара.