PDA

View Full Version : Смяна на съединител ,но хърка назадна



alfon156
28-08-2014, 22:18
Здравейте колеги смениха ми съединитела и лагер помпата ,но като я взех колата на задна като превклучвам хърка.
Моя майстор каза че имало въздух и той със времето ще излезе сам и ще отихне.
Вече минаха 3 дни ,но няма промяна .
Особеното е че ,като се раздвижи с помпане и каране се оправя и като истине пак почва да хърка.
Моля за помощ как ще се оправи това.
Съединитела е Валео.

acho_
29-08-2014, 00:10
Като има въздух защо не я е обезвъздушил? Все пак си плащаш за качествено свършена работа, не да го черпиш.

alfon156
29-08-2014, 00:13
Май нямало как да го изкара. И сега се моля да излезе въздоха като карам

acho_
29-08-2014, 00:20
Има как, на мен един път ми потъна съединителя и до там беше, но не го обезвъздушавах аз.

Писано е във форума-> цък! (https://www.google.bg/search?q=%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%B2%D1%8A%D0%B 7%D0%B4%D1%83%D1%88%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5+ %D1%81%D1%8A%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%82%D 0%B5%D0%BB&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:es-ES:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=n5z_U4y4KuHc8geC4oCgDQ#channel=sb&q=%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B4 %D1%83%D1%88%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5+%D1%81% D1%8A%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0 %BB+site:clubalfaromeo.com&rls=org.mozilla:es-ES:official)

vovata
29-08-2014, 09:47
и той със времето ще излезе сам и ще отихне.

Що не му каза, че ще му платиш труда когато утихне !!!!!
Само няма да се оправи, потърси си компетентна помощ !

benji_gb
29-08-2014, 10:09
Май нямало как да го изкара. И сега се моля да излезе въздоха като карам
Би трябвало да можеш и сам да си го обезвъздушиш. Погледни под акумулатора където ти е скоростната кутия. На нея трябва да има едно малко "прозорче", в което влиза маркучето на хидравликата за съед. Ако имаш цилиндърче като на спирачен апарат за обезвъздушаване е лесно.
В раздела с важните теми за 156 има тема"Смяна на помпа на педала на съединитела" в края на която съм описал как се прави.
Дано съм успял да ти помогна :)

code
29-08-2014, 11:03
Здравейте колеги смениха ми съединитела и лагер помпата ,но като я взех колата на задна като превклучвам хърка.
Моя майстор каза че имало въздух и той със времето ще излезе сам и ще отихне.
Вече минаха 3 дни ,но няма промяна .
Особеното е че ,като се раздвижи с помпане и каране се оправя и като истине пак почва да хърка.
Моля за помощ как ще се оправи това.
Съединитела е Валео.

С времето единственото, което ще стане е, че няма вече как да си потърсиш рекламацията. ;) Що си вземате колите направени наполовина, вие наполовина ли плащате? Обезвъздушава се като спирачки - помпиш педала и един пуска отпред - плавно и поне 10-на пъти.

zombiran
30-08-2014, 10:20
Смени си майстора, че недай се боже следващия път да не ти сложи масло в двигателя и да ти кажи "то с времето ще утихне, завинаги" големи мизерници има и мързели. Сега по темата: моята беше така със задната след обезвъздушаване всичко заспа. Отивай му носи колата на този псевдо майстор да си оправя колата или да ти върне част от парите!!! Да се научат най-накрая.

Doomguy
30-08-2014, 11:39
На времето и на мен ми смениха една от помпите на съединителя, и аз доволен се прибирам в къщи. На другия ден имах път и като се качих в колата забелязах как педала е на пода. Обаждам се на майстора и ония вика "Помпи и ще се вдигне, въздуха ще избяга сам". После през целия път се налагаше на половин час да отбивам и да помпя педала, за да се вдигне от пода. В крайна сметка ходих пак и махнахме въздуха от системата, ама на мен ми е интересно от къде точно ще избяга тоя въздух, като това е затворена система.

dimitar_vd62
31-08-2014, 22:20
Оттам където се налива, обаче не се получава от само се бе си.Просто ги мързи...идеята е че въздуха е по лек от течността и ще изплува в казанчето ма как ще мине през гумичките в помпата не е ясно.Може да му го демонстрираш с маркуче от медицинска система как мехурчето си стои и не изплува.Повърхностното напрежение между мехурчето и стените на тръбичката е по-голямо от подемната сила на мехурчето.

alfon156
06-09-2014, 21:57
Колеги проблема ми си остана ходих да обезвъздуши съединитела майстора ми .
Проблема продължава - хърка на задна :( като се постопли колата от каране изчезва понякога. Не знам какво да я правим. Моля за идеи :(((((((((

benji_gb
07-09-2014, 11:29
Да не са те оставили без масло в скоростите, или да са ти преплели жилата при монтирането...

alfon156
11-09-2014, 17:31
Колеги като отворих капачето на казанчето за доливане на масло към спирачната система има един бял пуплавак и забелязах че във маслото има утайка като сив метален прах.Това нормално ли е след смяна на съединителя и възможно ли е това да е причина за трудното включване на задна скорост? Ако трябва да се сменя маслото какво е?

alfista 96
11-09-2014, 17:37
Колеги като отворих капачето на казанчето за доливане на масло към спирачната система има един бял пуплавак и забелязах че във маслото има утайка като сив метален прах.Това нормално ли е след смяна на съединителя и възможно ли е това да е причина за трудното включване на задна скорост? Ако трябва да се сменя маслото какво е?
Ако феродовия диск е малко по-дебел от колкото трябва,известно време ще включва задна по-трудно и ще прехърква.

alfon156
11-09-2014, 17:57
Дано да си прав колега ,че се изръсих 600 лв. за съединител ,лагер помпа и труд и накрая скоростите не включват леко - най вече задната.

alfon156
12-09-2014, 11:05
Реших да подменя част от старото ми масло DOT4 със TRW DOT 5.1 brake fluid - да ли ще има разлика?
https://www.trwaftermarket.com/en/Products/Drum-Brake-and-Actuation-Systems/Brake-Fluid/