PDA

View Full Version : Няма ли най-сетне да ни дойде акъла ?!?!?



Alfa User
18-03-2007, 16:24
"От началото на този месец статистиката сочи, че са станали 341 катастрофи, с 31 смъртни случая и още 419 пострадали.
От началото на годината са регистрирани 1409 произшествия. Смъртта си по пътищата на страната са намерили 177 души, а 1671 са ранени."

За сравнение :

"През миналата година по пътищата са загинали 366 души, каза Алекси Кесяков, който оглавява Държавно-обществената консултативна комисия за безопасност на движението."

Ако някой може да ми даде разумно обяснение, нека заповяда. А да му мислят КАТ като ме спрат следващият път да ме проверяват половин час дали съм си сменил гащите, докато други профучават с 90-100 край патрулката... :evil:

Alexanderbb
18-03-2007, 16:55
Ами така ще е докато държавата и нейните изпълнителни органи тотално отказват да си вършат работата. Ама не да ми провеждат смехотворни акцийки за колани и светлини а през останалото време да се събират рушвети. Докато всички самозабравили се и обявили се за по-висши участници в движението не бъдат превърнати в пешеходци статистиката ще става все по-черна. А който кара пиян или без книжка директно в затвора за опит за предумишлено убийство.

trustworthy
18-03-2007, 19:55
Ами само тоя уйкенд си заминаха 5-6 човека по груба сметка, включително и Кембълът :?

morfius
18-03-2007, 20:02
Явно не...
И знаете ли защо, защото в народопсихологията ни е залегнала една теза:
- Това на мен няма да ми се случи...
Всеки се успокоява така, било в случая, било когато прави други нарушения, дори и престъпления... тарикатския начин на мислене и това успокоение кара много шофьори да не спазват никакви правила, дори да карат с/у правилата.
Особенно когато трябва да си премерят пишката с някой изглеждащ им по немощен на пътя.
В момента карам Лада и нееднократно каращи бавно просто изперкват ако ги изпреваря и почват да ръчкат и да правят дивотии само и само да минат пред мен... а да ми каже някой защо?

virusalfa
18-03-2007, 20:06
Ами само тоя уйкенд си заминаха 5-6 човека по груба сметка, включително и Кембълът :?Много ме е яд за Кембъла,голям веселяк беше... :roll: Лека му пръст...

trustworthy
18-03-2007, 20:22
Ами само тоя уйкенд си заминаха 5-6 човека по груба сметка, включително и Кембълът :?Много ме е яд за Кембъла,голям веселяк беше... :roll: Лека му пръст...

Определено. Ама как да стане, след като шоферът му е бил с 1.3 промила, бе мамка му!

Alfamaniak
18-03-2007, 20:50
Ами само тоя уйкенд си заминаха 5-6 човека по груба сметка, включително и Кембълът :?Много ме е яд за Кембъла,голям веселяк беше... :roll: Лека му пръст...

Определено. Ама как да стане, след като шоферът му е бил с 1.3 промила, бе мамка му!

Ами забелязвам , че в последните седмици в катастрофите с жертви са виновни или водачи на възраст 18-21 години или употребили алкохол.
Сега даже гледам някакъв на 17 и катастрофа с 7 жертви днес.

П.П. Лека му пръст на Кембъла - гледах го редовно и се чувствах все едно познат е загинал :frown:

БатВас

georgyg
18-03-2007, 21:18
Този ликенд има 12 загинали само за 2 дена. А и днес гледах един идиот таксиджия по новините, беше се ударил и като го даваха трудно говореше и т.н. Просто МНОГО ПИЛ :!: На тези трябва да им взимат книжката. Просто трябва по-строги наказания и най вече да се спазват и налагат.

ЗА МОЯ СКРОМЕН СТАЖ ОТ ПОЧТИ 9 ГОДИНИ НИКОГА НЕ СЪМ СА КАЧВАЛ ДА КАРАМ КОЛА ПИЛ :!: :!: :!: НЕ ГО ПРАВЕТЕ И ВИЕ.

НЕКА КАРАМЕ МАЛКО ПО-ВНИМАТЕЛНО И РАЗУМНО, МАКАР ДА Е ТРУДНО С ТЕЗИ СПОРТНИ СЪРЦА.

Dodo 155
18-03-2007, 21:52
... един идиот таксиджия ...
Да ме прощават хората, които си изкарват хляба с кола, но по-долни, нагли, арогантни, неможещи, и т.н. същества на пътя няма :evil: :evil: :evil:
Преди 1 час отидох да взема жена ми от работа. На кръстовището на НДК ме засече един такъв
... идиот таксиджия ... и за малко да се ударим. Свирнах му а той почна да ми се обяснява, сигурно ме псуваше. Дадох газ и застанах пред него. Оня олигофрен се опита да ме задминава, но беше с някакво пръдливо Матиз-че, което няма душа себе си да тегли. Щеше да се удари в разделителната мантинела преди моста :shock: :shock: :shock: Вътре имаше клиенти :evil: :evil: :evil:
Кажете ми какво заслужава един такъв идиот :?: :?: :?:

БЕСИЛКА :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

valjo
18-03-2007, 21:59
оти се палите немоа разбера?

у сомалия мрат по повече на час, вие сте тръгнали да се втелясвате по пропагандата по телевизията? .....

като ти е писано да те обесят, няма се удавиш.... пишеше в подписа на един млад колега;)

deyan_88
18-03-2007, 23:04
оти се палите немоа разбера?

у сомалия мрат по повече на час, вие сте тръгнали да се втелясвате по пропагандата по телевизията? .....

като ти е писано да те обесят, няма се удавиш.... пишеше в подписа на един млад колега;)

Да ама не е ли адски тъпо заради някакъв си идиот седнал зад волана да теглят толкова много невинни хора,ама то цялата ни система такава убита,аз тука преди няколко дена гледам един полицаи с патрулката кара бавно изкарал ръката през прозореца и си пуснал музика вътре :shock: (ама що нямах една камера да го цъкна)и ГЪЗар вече,то верно ,че тука селения ама от тези хора очакваме да въвеждат някакъв ред.

valjo
18-03-2007, 23:12
оти се палите немоа разбера?

у сомалия мрат по повече на час, вие сте тръгнали да се втелясвате по пропагандата по телевизията? .....

като ти е писано да те обесят, няма се удавиш.... пишеше в подписа на един млад колега;)

Да ама не е ли адски тъпо заради някакъв си идиот седнал зад волана да теглят толкова много невинни хора,ама то цялата ни система такава убита,аз тука преди няколко дена гледам един полицаи с патрулката кара бавно изкарал ръката през прозореца и си пуснал музика вътре :shock: (ама що нямах една камера да го цъкна)и ГЪЗар вече,то верно ,че тука селения ама от тези хора очакваме да въвеждат някакъв ред.
прав си бе братле, сички са прави, и кво от тва?????
17та година се сме прави
32ра - аз лично ... и кво
тре се опраяме поединично, еби не питай е казано, та така

карай си, глей да не си ти, знам ли вече и аз кво да кажа....
но от идиоти спасение нема, никъде

AlfaRomeo
18-03-2007, 23:59
Трябва да караме не както можем и както трябва,защотото всички сядат за волана и се мислят за Себестиян Льоб.И заради това загиват толкова много хора,защотото никои немисли дори и минамално.

valjo е прад идиотщина пълна,но това е наи гадното че ти може да внимава но някъв ще ти налети и после .... Но каквото е писано това да става...!

Alfa User
19-03-2007, 02:42
...аз тука преди няколко дена гледам един полицаи с патрулката кара бавно изкарал ръката през прозореца и си пуснал музика вътре :shock:(ама що нямах една камера да го цъкна)и ГЪЗар вече,то верно ,че тука селения ама от тези хора очакваме да въвеждат някакъв ред.
Да не е бил този чичко ... само че аз имах с какво и го цъкнах :twisted:
Не можах само да разбера как точно е станало това, щото съдейки по положението на патрулката, тя ще да е идвала откъм Луната ... Преди няколко месеца пък на пусто кръстовище в 2.30 през нощта пак в Пловдив се бяха нацепили две патрулки ... И ние се надяваме тия хора да въдворяват ред ?!? Чудно как ли ще стане това, щото от безмозъчни половинчасови проверки на редовните шофьори се видя че файда няма :evil:

Galeano
19-03-2007, 06:44
Не е нужно от единични случки да слагаме цялата полиция под общ знаменател. Има много момчета дето си вършат съвестно работата и не заслужават такова отношение. Проблемите ни идват далеч по нагоре от патрулката с полицаи!!!

Dodo 155
19-03-2007, 09:26
Не е нужно от единични случки да слагаме цялата полиция под общ знаменател. Има много момчета дето си вършат съвестно работата и не заслужават такова отношение. Проблемите ни идват далеч по нагоре от патрулката с полицаи!!!
Ами сложи снимки на полицаи, които са си свършили работата :idea:
Онзи ден един познат ми разправя как на някакво парти Петканов е бил толкова фиркан, че сигурно не си е знаел пола :lol: :lol: :lol: И това ми било министър :evil: :evil: :evil:
Ти на кого мислиш, че приличат всички под него :?: :lol: :lol: :lol:
С какъвто се събереш, такъв ставаш :lol: :lol:
Ще уважавам и защитавам полицията когато докажат, че го заслужават, т.е. няма да е в близко бъдеще 8)

mim
19-03-2007, 09:55
... един идиот таксиджия ...
Да ме прощават хората, които си изкарват хляба с кола, но по-долни, нагли, арогантни, неможещи, и т.н. същества на пътя няма :evil: :evil: :evil:
Преди 1 час отидох да взема жена ми от работа. На кръстовището на НДК ме засече един такъв
... идиот таксиджия ... и за малко да се ударим. Свирнах му а той почна да ми се обяснява, сигурно ме псуваше. Дадох газ и застанах пред него. Оня олигофрен се опита да ме задминава, но беше с някакво пръдливо Матиз-че, което няма душа себе си да тегли. Щеше да се удари в разделителната мантинела преди моста :shock: :shock: :shock: Вътре имаше клиенти :evil: :evil: :evil:
Кажете ми какво заслужава един такъв идиот :?: :?: :?:

БЕСИЛКА :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

не един и два пъти
еле па като видят, че съм жена в колата и съвсем им избива бушона, а че той ме е засякал, а че той е тръгнал да ми се навира - няма такова нещо
има си закони и правила на пътя, аз си ги спазвам и той е длъжен да ги спазва, още повече че е отговорен за пътниците
аман от свободия

viki
19-03-2007, 10:13
Мен на няколко пъти да ме отнесат, и то като пресичам на пешеходна пътека.Минавам на зелено -огледала съм се :!:(за всеки случай ) и изневиделица изниква някой"пич"..който си е минал на червено и хич не му пука :evil:

Neokill
19-03-2007, 10:20
Не е нужно от единични случки да слагаме цялата полиция под общ знаменател. Има много момчета дето си вършат съвестно работата и не заслужават такова отношение. Проблемите ни идват далеч по нагоре от патрулката с полицаи!!!
Съгласен съм!!!! Това че повечето куки са лешпери и малоумници не значи че всички са такива. Един човек особенно българин като няма контрол и никой не му държи сметка как и колко работи много много ясно че ще се скатава и ще гледа да отърве по бързо смяната. Нека началниците на всички нива да поемат отговорностите си и да следят за изпълнението на задачите и да налагат съответните наказания пък да видим. Също така правата им са толкова ограничени - почти всеки може да ошамари някое ченге и с малко връзки да се отърве. Всеки ще си помисли ,,Абе за кво да си давам гъза като всеки може да ме ухапе". Помислете си колкото и съвестно да си върши работата един полицай вие никога няма да имате респект пред него - какво става като ви спре някой катаджия и ви шибне акт както трябва казвате си да го ева у малоумната кука баш мен ли намери да спре, а не да са ева у глупака как можах да карам толкова бързо!!!

Димо
19-03-2007, 10:31
Има много момчета дето си вършат съвестно работата и не заслужават такова отношение. Проблемите ни идват далеч по нагоре от патрулката с полицаи!!!
... на някакво парти Петканов е бил толкова фиркан, че сигурно не си е знаел пола :lol: :lol: :lol: И това ми било министър :evil: :evil: :evil:
Ти на кого мислиш, че приличат всички под него :?: :lol: :lol: :lol:


Петканов е министър на правосъдието, а министъра на вътрешните работи, който много обича бутилката се казва Петков. Петканов си пада повече по "тънката част". :wink:

А иначе аз също изпитвам огромно недоверие към българската полиция.
Мога да твърдя, че познавам доста добре системата на МВР и начина им на работа, и не съм съгласен, че проблемът идва само от ръководството. Проблемът е повсеместен. Нискоинтелигеннти, прости, корумпирани и нахални служители има и в патрулките и в ръководството.

Ето един въпросник, който да предложи малко теми за размисъл:

Въпрос: Колко от дознателите имат нормални правни познания ?
Отговор: Около 15 % (по данни на Национална следствена служба)

Въпрос: Каква е разликата между "оперативна информация" и "доказателство" ?
Отговор: За повечето служители на МВР разлика няма. Вижте в пресата за колко хора пишат, че според МВР били "криминално проявени" или "регистрирани за ...", но не и "осъждани".

Въпрос: Колко служители на МВР снасят информация и/или помагат на "криминално проявени лица" ?
Отговор: Около 70 % - по данни на НСБОП, отразени в последния им секретен доклад до министъра на вътрешните работи, които е толкова "секретен", че информация за него изтече в пресата.

Въпрос: Колко от патрулките питат "и кво шъ праим сега ?"
Отговор: Окло 80 % - по данни на самото МВР.

Въпрос: Колко от служителите на МВР спазват закона в личния си живот ?
Отговор: Не много - по мои лични впечатления.

Колко от служителите на МВР си мислят, че като пуснат бубкана без сирената, ползват "специален режим на движение" ?
Отговор: 99.99 %

И т.н. въпросите могат да продължат почти до безкрай.

А ако някой се е почуствал засегнат или е приел написаното лично ще кажа, че съм срещал и изключително свестни, компетентни и честни служители на МВР, но за съжаление толкова рядко, че вече си мисля, че са на изчезване. Дано да станат повече ! За всички ще бъде по-добре. 8)

ПС За корупцията в полицията сме си виновни и самите ние. Ако не даваме подкупи, няма да има и подкупни полицаи.

Galeano
19-03-2007, 11:33
Черни овци има навсякъде не само там. Да ги оставим да си вършат работата и без това не е лека. Сигурен съм ,че повечето от вас мнооого обичат органите на реда така,че който иска да продължава да хули.
Лошите пътища също са водещ фактор при ПТП за тях пак са виновни полицаите...
Истината е,че много от нас трябва да се научат да карат по разумно за да се намали броя на лошите инциденти. Както и да пропускаме хората по пешеходните пътеки, да спазваме табелките и да се научим по някога да правим път на човека пред нас с мигача.... :)

Димо
19-03-2007, 11:45
...
Истината е,че много от нас трябва да се научат да карат по разумно за да се намали броя на лошите инциденти. Както и да пропускаме хората по пешеходните пътеки, да спазваме табелките и да се научим по някога да правим път на човека пред нас с мигача.... :)

Подкрепям напълно ! Дай Боже повече хора да мислят по същия начин ! :th_up: :respect:

Mury
19-03-2007, 11:47
...
Истината е,че много от нас трябва да се научат да карат по разумно за да се намали броя на лошите инциденти. Както и да пропускаме хората по пешеходните пътеки, да спазваме табелките и да се научим по някога да правим път на човека пред нас с мигача.... :)

Подкрепям напълно ! Дай Боже повече хора да мислят по същия начин ! :th_up: :respect:

И аз съм съгласен с всичко без последното защото адски много шофьори в София си мислят че мигача им дава предимство :evil: :wink:па другата част се престрояват без мигач :idea: :idea: :wink:

Galeano
19-03-2007, 11:52
В София може ид да греша но като цяло съм забелязъл,че има солидарност между шофъорите за разлика от по малките градове. :)

Mury
19-03-2007, 11:58
В София може ид да греша но като цяло съм забелязъл,че има солидарност между шофъорите за разлика от по малките градове. :)

Може и да си прав но според мен ниюо няма да се промени докато не се спре толерирането на тези със скъпите гъзарски коли :idea: :wink:

Tinoto
19-03-2007, 12:01
В София може ид да греша но като цяло съм забелязъл,че има солидарност между шофъорите за разлика от по малките градове. :)

Не грешиш - прав си, точно така си е :idea:

emilio
19-03-2007, 12:23
Мен на няколко пъти да ме отнесат, и то като пресичам на пешеходна пътека.Минавам на зелено -огледала съм се :!:(за всеки случай ) и изневиделица изниква някой"пич"..който си е минал на червено и хич не му пука :evil:

По този въпрос е измислено правилото да гледаш внимателно пътя и преминаващите коли, а не светофара, защото досега няма случай на човек ударен от светофар - всички са ги ударили коли. ;)

viki
19-03-2007, 12:32
По този въпрос е измислено правилото да гледаш внимателно пътя и преминаващите коли, а не светофара, защото досега няма случай на човек ударен от светофар - всички са ги ударили коли. ;)
а ти защо мислиш,че не се оглеждам :evil: Просто има тикви ,които си минават на червено ..и едва ли са имали намерение да спират.. :go: :boxing:

Neokill
19-03-2007, 16:56
В София може ид да греша но като цяло съм забелязъл,че има солидарност между шофъорите за разлика от по малките градове. :)

За Бургас важи това на квадрат!! Сега както правят ремонти по централните пътища ела да видиш какво става. Някой да ти даде предимство - по скоро ще ти даде да напсуваш майка му :!:

Galeano
19-03-2007, 19:09
В София може ид да греша но като цяло съм забелязъл,че има солидарност между шофъорите за разлика от по малките градове. :)

За Бургас важи това на квадрат!! Сега както правят ремонти по централните пътища ела да видиш какво става. Някой да ти даде предимство - по скоро ще ти даде да напсуваш майка му :!:

:lol: :lol: :lol: Така си е,екшън отвсякъде.То от край време си е така в час пик си ремонтираме улиците,мамка им и бастуни.....И ако не нахалстваш няма кой да те пусне.... :guns: