PDA

View Full Version : охладителна течност 166 2.4 JTD



kabamitov
25-09-2014, 21:29
Ако има подобна тема/и - посочете къде - моля да ме извините!!!


въпроса ми е колко събира 2.4 140 кс как да го източа възможно най много,тънкости има ли,парно да се пуска ли и тем подобни подробности.

благодаря за отделеното внимание колеги :)

ecotronic
25-09-2014, 21:45
Вместимостта е малко над 9 литра. За да източиш течността отвори капачката на разширителния съд и после откачи долната тръба на радиатора.

kabamitov
26-09-2014, 06:52
Вместимостта е малко над 9 литра. За да източиш течността отвори капачката на разширителния съд и после откачи долната тръба на радиатора.

Благодаря любо.а трябва ли да промивам с вода или не

ecotronic
26-09-2014, 10:25
Не е излишно, но не е и крайно необходимо. Различните течности не са толкова несъвместими една с друга. Аз не промивам.

iveli
26-09-2014, 12:47
Аз съм се пробвал два пъти да източа цялата система и не успявам Бяхме коментирали в незнам коя тема че за да източиш охладителната течност от блока трябва да обърнеш двигателя с главата надолу Ще източиш радиатора и част от маркучите Всичко друго остава вътре.

ecotronic
26-09-2014, 13:47
Аз съм се пробвал два пъти да източа цялата система и не успявам Бяхме коментирали в незнам коя тема че за да източиш охладителната течност от блока трябва да обърнеш двигателя с главата надолу Ще източиш радиатора и част от маркучите Всичко друго остава вътре.

Така е. Източва се горе долу до долното ниво на помпата а това, което е под нея няма как да се източи лесно при положение, че на блока няма тапа за източване.

Както и да е - това с откачането на тръбата е предписаната от производителя процедура. Проблем би могло да се получи единствено, ако в оставащата течност няма антифриз и са люти студове.
Пукал съм блок по този способ.

kabamitov
26-09-2014, 16:00
Така е. Източва се горе долу до долното ниво на помпата а това, което е под нея няма как да се източи лесно при положение, че на блока няма тапа за източване.

Както и да е - това с откачането на тръбата е предписаната от производителя процедура. Проблем би могло да се получи единствено, ако в оставащата течност няма антифриз и са люти студове.
Пукал съм блок по този способ.

за да не стане гаф ако взема +3 литра концентрат и да наливам докато изтече остатъка в блока наречен уж антифриз докато почне да си тече това което сипвам след това да си налея новия който съм подготвил така става ли не сум за 15 20 лв за да промия стария с нов

ecotronic
26-09-2014, 16:45
Като източиш стария, прецени колко е източеното количество и ако то е над 7 - 8 литра, направо си наливай новия и не мисли за промивки.
Не е добре да се прекалява много с концентрата, защото колкото е по-концентриран антифризът, толкова по-лошо охлажда.

kabamitov
26-09-2014, 17:11
Като източиш стария, прецени колко е източеното количество и ако то е над 7 - 8 литра, направо си наливай новия и не мисли за промивки.
Не е добре да се прекалява много с концентрата, защото колкото е по-концентриран антифризът, толкова по-лошо охлажда.

добре и отново благодаря :)

iveli
26-09-2014, 19:19
Аз постъпих така Това което успях да източа беше 3-4 литра Допълних с вода и карах известно време След това пак източих долях и карах Така три четири пъти Последният път източих и долях концентрат По спомен това което успявах да източа е около 50процента от това което събира колата Този метод съответно изисква време Използвах го и за да промия системата но не ползвах добавки

to_lose_HEART
26-09-2014, 19:33
Моят антифриз е зелен и много мазен един такъв, мерих го с уред показва около -50 градуса, с него си беше колата от Австрия и си я карам така. Та мисълта ми е, че може да налееш нещо което няма да е по добро от сегашното.

kabamitov
26-09-2014, 20:15
Моят антифриз е зелен и много мазен един такъв, мерих го с уред показва около -50 градуса, с него си беше колата от Австрия и си я карам така. Та мисълта ми е, че може да налееш нещо което няма да е по добро от сегашното.

100% ще е по добро мерих моя на -15 е :D