PDA

View Full Version : alfa 156 смяна на преден калник



impower
26-09-2014, 17:43
Здравейте колеги, нов съм във форума и наблизо не видях такава тема и се извинявам ако има но мисълта ми е следната.

Имам алфа Ромео 156 със огънат калник в следствие на една буря, ако я закарам на майстор да ми я изправи, китоса и боядиса ще ми вземе не по малко от 80лв. предполагам, но ако аз си намеря калник същия цвят за 20-тина лева дали ще мога да си го сменя сам или пак ще трябва да се ходи по сервизи :calc:
А за преден ляв калник иде реч

dansguardian
26-09-2014, 20:39
Можеш да си го смениш и сам. Елементарно е, калникът се държи на 8-10 болта (не ги броих, когато сменях моя), чието разположение можеш да видиш къде е на новия калник. При махане на стария малко повече усилия се изискват за да премахнеш лепилото, с което на места е уплътнен към купето, но с макетен нож нямаш грижи. След като поставиш новия калник си купуваш полиуретаново лепило от техно-хипер-маркета и уплътняваш там, където е имало лепило на стария, като наблегнеш на основата на калника, където същия контактува с прага (под вратата). Успех.

impower
26-09-2014, 22:29
а можеш ли да ми кажеш долу горе къде са разположенията на болтовете който трябва да сваля, или поне колко детайла трябва да сваля от колата за да отстраня калника, бронята подкалника вратата най-вече трябва ли да я свалям

ivo_63
26-09-2014, 23:57
тая буря с вертикално налягане само, май някой ти е набил калника нарочно, то иначе и таван щеше да търсиш

ecotronic
27-09-2014, 18:50
http://snimki.be/store/1/711411833356.jpg