PDA

View Full Version : 147-ца не пали и компютъра щрака странно



ovkiller
13-10-2014, 10:59
Здравейте колеги,
Имам някакъв проблем с моята 147ца тези дни.
Давам контакт и ми изплюва всевъзможни грешки, писукания и на всичкото отгоре се чува някакво гадно щракане отпред под капака. След малко повече оглед стигнах до заключението че щракането е от компютъра. Първата ми мисъл беше че може да е намокрен по някаква причина... Свалихме буксите но не видяхме следи от влага или нещо друго което да не си е на мястото. Пробвах да махна и акумулатора но ефекта беше същият. Решихме да я бутнем настрани за да не пречи и реших да пробвам да запаля отново...и хоп...бръм...запалихме. Обаче колата се държи странно, не държи обороти и свети лампичката на мотора. Звъннах на 1 колега и той ме посъветва да я оставя 1 ден ако е мокро някъде да изсъхне. На другия ден пак не палим...същото щракане.

Та въпроса ми е...може ли това да е от компютъра?
Може ли да се пусне на диагностика при положение че му има нещо?
Ако си взема друг от някоя морга, какво трябва да гледам като данни за него (само двигателя да е същия или и нещо друго) и трябва ли да му се прави нещо след като го взема?


Мерси предварително колеги...слагам малко снимки за пояснение :)

zombiran
13-10-2014, 13:17
Колега, дава ти грешка на имобилайзера... каквото и да правиш няма да запалиш... Там ти е проблема.. отиди в някой сервиз за аларми.. Или прочети има писано тука как се оправя. Почистване на една кутийка, но къде точно бе не мога да ти кажа. Махне ли ти се грешката на имобилайзера ще запалиш.

ovkiller
13-10-2014, 14:34
Тя грешката си я дава, но освен нея дава още няколко:

Selespeed system failure
Engine controls system failure
ABS system failure
+ имобилайзера.

Повече ме притеснява това щракане което се чува от компютъра. Предполагам че може от там да се контролира всичко и ако се е скапал и е логично да ми дава всички тези грешки.

Май тук е момента да кажа че не съм много в час с ремонтите по колите :P
Сега ще разгледам за имобилайзера :)

Mury
13-10-2014, 16:10
За мен тази кола губи захранване или маса на ЕКУ-то.Трябва читава диагностика,така няма как да стане.:yawn::yawn::yawn:

---------- Post added at 16:10 ---------- Previous post was at 16:09 ----------


Колега, дава ти грешка на имобилайзера... каквото и да правиш няма да запалиш... Там ти е проблема.. отиди в някой сервиз за аларми.. Или прочети има писано тука как се оправя. Почистване на една кутийка, но къде точно бе не мога да ти кажа. Махне ли ти се грешката на имобилайзера ще запалиш.

На 147 имото се намира в боди компа,няма кутийка :yawn::yawn::yawn:

ovkiller
13-10-2014, 16:17
Сега ако ми кажете къде в региона на Казанлък/Стара Загора има свестни майстори които да направят диагностиката...че съм изпълнен от специалисти вече...!

Mury
13-10-2014, 16:30
Сега ако ми кажете къде в региона на Казанлък/Стара Загора има свестни майстори които да направят диагностиката...че съм изпълнен от специалисти вече...!

Свържи се с Емзо от форума,той ще ти помогне.

alfozo
13-10-2014, 20:03
Сега ако ми кажете къде в региона на Казанлък/Стара Загора има свестни майстори които да направят диагностиката...че съм изпълнен от специалисти вече...!

Отиваш при Ангел сервиза му е срещу входа на Арсенал ,прави качесвена диагностика,с електрониките е в час. :prescription:

inpuls.1980
13-10-2014, 20:21
.....

donnippon
04-11-2014, 22:38
Колега, точно преди три дена моята 147-ца ми направи съвсем същия въртел... съвсем същите симптоми..., понеже не можеше да запали пробвахме с подаване на ток от друга кола и проблема изчезна веднага от само себе си, както си се и появи... въпреки че днес забелязах за няколко секунди пак започнаха да мигат много по-бързо мигачите например и ще трябва да я заведа на сервиз ми се струва. При теб оправиха ли се нещата, ходи ли на сервиз и какво се случи в крайна сметка?

Illuminate
31-12-2014, 00:07
На мен ми направи този номер и след малко дебати с този и онзи ми казаха, че е от акумулатора. Веднага "до бягах" до близкия сервиз и го замерихме. Присъдата беше "Dead". И аз се видях в чудо след като ми направи номера на 2-рия ден от както взех алфата и като почна да изписва една по една грешка на системите и това щракане се пищисах, след побутване запали и светеха грешките още поне 15 минути докато работеше двигатела и след това изчезнаха...