PDA

View Full Version : Check Engine



pabul
21-10-2014, 21:17
Здравейте, притежавам Алфа 156 1.8т.с. 2000г. старата визия с белите циферблати на таблото.
Проблемът е, че дюзата не светва когато давам на контакт и то от както съм я купил, но сега дойде времето да се захвана.
Свалих оборотомера, видях, че има три крушки с цокълчета, но те работят индикациите за масло и акумулатар си светят нормално до нея,
но само дюзата - не.
Въпросът ми е:
Има ли някаква крушчица, която да се намира от вътрешната страна на уреда и да не се вижда, докато не се разглоби целия на съставни части.
Моля, Ви, за помощ, защото така не мога да си я следя в реално време. Всякакви мнения ще са ми от полза!

Благодаря предварително!

tonov
21-10-2014, 22:20
Не е крушка. Светодиод е и няма как да изгори. Типичен джамбазки номер е да прекъснат кабелчето до него, та да не свети когато колата има проблем.
Провери си първо буксата.

nickgaidarov
22-10-2014, 04:21
...

dansguardian
22-10-2014, 09:12
Светоидиотите си горят като стой та гледай. На мен наскоро ми изгоря индикацията на дългите светлини - едно малко синьо светоидиотче. Не е букса.

ecotronic
22-10-2014, 10:10
Провери на 16 - пиновата букса на оборотомера:

http://snimki.be/store/1/851413961483.jpg

дали има проводник на пин 15. Ако има, го откачи и свържи пин 15 на оборотомера към шаси през едно съпротивление от 470 ома. когато колата е на контакт. Ако индикацията светне, търси прекъсване на въпросния проводник до ECU -то. Ако не светне, търси проблема в самия индикатор (дефектирал светодиод или прекъсната писта до него).

pabul
22-10-2014, 18:44
Благодаря на всички! Ще се задействам и ще пиша.
Извинете ме за правописа по - нагоре, но бързах.
Дано открия проблема, че вече не издържам. :smile:

---------- Post added at 18:44 ---------- Previous post was at 18:39 ----------

Колега, как стигна до него? Смени ли го?