PDA

View Full Version : Гасне на бензин



bemy
26-10-2014, 10:41
Колата е с BRC уредба ,така е внесена от Италия .От два дни не работи на бензин ,пали ,работи 5-6-7 сек и гасне .През тези 5-6-7 сек ако се натисне педала на газта гасне веднага .Измерих налягането на бензина на входа на рейката ,беше 0.8 бара ,знам ,адски ниско е .Та въпроса ми е ,има ли общо това с управлението на газ-бензин или е проблем с помпата ?И ако е помпата ,проблема в нея ли да търся или в релето на помпата (чувал съм че има такова ,но не знам къде е) ?

ivailo rachev
27-10-2014, 15:46
По-скоро проблема е в самата помпа.0.8 бара е много ниско налягане.Ако си оставял колата с малко количество бензин е възможно да си е тръгнала помпата.

robygas
27-10-2014, 16:39
...или да е цепнат маркуча при помпата...или да е задръстен горивен филтър :whistle:
Залагам повече на първото.

ivailo rachev
27-10-2014, 16:58
Правилно,но ако мотора е ЦФ2 горивен филтър няма,има една цетка в кошницата.

bemy
27-10-2014, 18:53
Извадих цялата кошница .Гофрирания маркуч от помпата до капака беше цепнат .Смених го и заработи и на бензин колата .Не съм мерил сега налягане ,но колата работи .Роби ,"заложил" си на печеливш кон :) Трябва да говоря с теб в скоро време евентуално за посещение .

bemy
19-11-2014, 20:56
След интервенцията за смяната на маркуча в самата помпа колата започна трудно да пали първия път ,след това пали нормално. След по-дълъг престой пак трудно пали, каква е връзката с ремонта на помпата ?

marian2784
22-11-2014, 23:29
може да има връзка с някой клапан в кошницата

bemy
23-11-2014, 10:59
И какво трябва да се направи ,т.е. къде да се търси проблема и как да се отстрани ?

kendo
23-11-2014, 18:20
На изхода на помпата,където се захваща гофрирания маркуч има клапан,който не позволява на горивото да се върне в резервоара.Предполагам,че той не си върши работата както трябва.Сутринта откачи бензинопровода към входа на рейката и ако няма налягане значи клапана не държи.Би трябвало като го раздвижиш да се оправи,ама знае ли човек.Гадното е,че пак трябва да вадиш помпата.

bemy
23-11-2014, 19:00
На изхода на помпата,където се захваща гофрирания маркуч има клапан,който не позволява на горивото да се върне в резервоара.Предполагам,че той не си върши работата както трябва.Сутринта откачи бензинопровода към входа на рейката и ако няма налягане значи клапана не държи.Би трябвало като го раздвижиш да се оправи,ама знае ли човек.Гадното е,че пак трябва да вадиш помпата.

Като откача бензинопровода на входа на рейката как да преценя има ли налягане или няма ,какво трябва да се наблюдава ?

kendo
23-11-2014, 21:33
Като развиеш скобата и издърпаш бензинопровода трябва да пръсне гориво.Ако клапана в помпата не работи вероятно няма да има бензин в маркуча.

bemy
23-11-2014, 22:17
Мерси ,утре ще проверя как е .

bemy
24-11-2014, 17:50
Направих манипулацията днес ,ами имаше си бензин ,т.е. пръсна като издърпах маркуча от щуцера .Стори ми се ,че скобата не беше добре затегната ,сега е стегната ,да видим утре как ще е .

kendo
25-11-2014, 00:12
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=79664 Дано да изляза лош пророк,но ми се струва,че проблема е сходен с този.В смисъл,че помпата потдържа налягане при малка консумация,но като я намачкаш не успява да насмогне.

bemy
25-11-2014, 16:55
Нямам подобрение ,може и проблема да е сходен с този ,който си имал ти ,колега ,миналата година .Сега трябва да си намеря отнякъде манометър (няма да е лесно) за да видя какво налягане поддържа помпичката ми .

bemy
27-11-2014, 18:57
Измерих днес налягането на помпата ,като дам контакт отива на 5 бара и след това пада и държи 4 бара .

kendo
27-11-2014, 22:34
Да не би пък газовия редуктор да изпуска по малко газ и при продължителен престой да пълни колектора и да дави колата.Останах с впечатление,че си с обикновенна АГУ.Извади маркуча,който е към плочката и провери дали изпуска газ(става със сапунена вода).Или го извади за през нощта и на сутринта го слагаш и да видим дали ще запали от раз.

bemy
13-12-2014, 12:25
А възможно ли е като съм вадил помпата ,после при слагането да не е хермртизиран резервоара и това да е причината ?