PDA

View Full Version : 155-ца прекъсва при студен мотор , колеги помогнете



pipy83
28-10-2014, 14:17
та проблема ми е следния :
алфа 155 1.8 ts 16v прекъсва при студен мотор , когато е студена колата - паля , подам ли и газ- заглъхва а ако я оставя да си работи на обороти както всичко си е нормално и изведнъж оборотите и падат до около 600 оборота аха аха да угасне така няколко секунди после се оправя след още няколко секунди оборотите пак падат и пак същото някой път направо угася . Така е само като е студена докато се позатопли мотора или първите 5 мин. след като запаля
сменял съм лулите , свещите , дебитомер , дросела е смъкван и почистен до блясък , закачана е на елкон - нищо , излиза само като грешка ламда сондата но тази грешка си я имаше още като купих колата преди 7 години а този проблем е от около година , след като правиха двигателя понеже зимата беше прескочил ремъка тогава сменяха клапани , шлайфаха главата , смениха ролките и ремъка и това е и проблема с прекъсването се появи след като колата премина горепосочения ремонт ако мога да го нарека така :prescription:

don_pepone
30-10-2014, 02:01
Грешката си е грешка, но ако сондата е умряла тотално и е забила в положение богата смес, то компа ти си прави грешни адаптации и затова става така.
Колата има ли газово, това също е важно, понеже кофти настройка на ГИ води такива ефекти сутрин. Вариант е също след ремонта да е трябвало пренастройка на ГИ, ако разбирасе има газово.

Бас държа и че имаш грешка в ламбда адаптацията освен тази че ламбдата не работи.
П. С потърси Иво - Pininfarina, той е човека за варна

pipy83
30-10-2014, 08:27
Грешката си е грешка, но ако сондата е умряла тотално и е забила в положение богата смес, то компа ти си прави грешни адаптации и затова става така.
Колата има ли газово, това също е важно, понеже кофти настройка на ГИ води такива ефекти сутрин. Вариант е също след ремонта да е трябвало пренастройка на ГИ, ако разбирасе има газово.

Бас държа и че имаш грешка в ламбда адаптацията освен тази че ламбдата не работи.
П. С потърси Иво - Pininfarina, той е човека за варна

колата има ГИ но това прекъсване съществуваше още преди да сложа газовото , даже ако запаля принудително на газ оборотите само варират 700 - 1200 докато позагрее не е като на бензин да паднат изведнаж до 600 и да се тресе целия двг и аха аха да угасне
къде да го тарся иво-pininfarina

lan
30-10-2014, 09:56
Ето ги координатите на pininfarina: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=72699
Преди това пробвай да почистиш МПХ-то.

don_pepone
30-10-2014, 10:57
колата има ГИ но това прекъсване съществуваше още преди да сложа газовото , даже ако запаля принудително на газ оборотите само варират 700 - 1200 докато позагрее не е като на бензин да паднат изведнаж до 600 и да се тресе целия двг и аха аха да угасне
къде да го тарся иво-pininfarina

Интересно ми е как са ти настроили ГИ-то като не ти работи ламбдата и какви са ти разхода и вървежа при това положение.
Най-добре иди в сервиза да я видят, че накрая ще се окаже, че си се мъчил и ти и колата доста време

pipy83
30-10-2014, 14:32
не знам как са настроили ГИ но аз от газовото съм супер доволен разхода ми е абсолютно същия както на бензин - 10/100
аз си мисля че проблема е :- сменях ремък момчето дето я прави тогава ми каза че колата е имала малко предварение и че той я направил така както си е била - нямах проблеми.
Когато стана така че ударих клапани , правиха главата сменяха клапани и тогавашния майстор каза че е зацепил колата както трябва да бъде със специален инструмент (пети) и т.н. - от тогава са ми проблемите.
сега този е третия майстор дето я прави колата , преди около 2 месеца обслужихме колата с нов ремък , казал съм му за проблема ми , но имаше и доста дребни неща по колата нагорели лули , 2 калпави свещи , дросела беше доста мръсен , и си мислехме че е от това , и той зацепи двг с пети уж както трябва - проблема остана.
след това закачихме колата на елкон - показа грешка в датчик на валовете и ламбдата дето си я знам от както съм купил колата , и 4ека на таблото свети (аз така карах доста време ).
купихме датчик сменихме го , на ново зацепване пак с пети , чека на таблото угасна : - проблема остава все същия даже сега е малко по зле липсва ми мощност
според мен проблема е в зацепването , тоз дето сега я прави каза че се познават с Иво pininfarina , консултирал се е с него за проблема но по телефон , в събота ще ги събера и двамата и да видим , че вече съм се побъркал.
Но според мен тоя двигател се нуждае от предварение , не знам дали съм прав , и още по малко дали може да се оправи

ivailo rachev
31-10-2014, 12:22
Щом е зацепван с пети би трябвало да е направен правилно,освен като е обтягал ремъка да не му е избягал коляновия вал(има такива случаи),а майстора да не е забелязал.Но със сигурност не му трябва предварение.Щом сега няма и мощност залагам,че проблема ще се оправи след смяна на сондата.

_power_
01-11-2014, 01:57
и зависи с пети за кой мотор е зацепен :afro:

ivailo rachev
01-11-2014, 08:43
Е да вярно,че аз съм имал случай тук в Габрово един уж майстор си набавил пети и сменя ремък на 1.4 и ми се обажда вика не става нещо не си се научил както трябва и не е така както ми обясни.Отивам при него първо сложил петите на обратно прорязъка за гърбиците сложил от към скоростната кутия и после поглеждам петите те за 1.8 и 2.0.Така,че го има и този вариант.

dimitar 699
01-11-2014, 18:20
Колеги за да не отварям нова тема. Моята кола от няколко дни прекъсва и на студен и на загрял двигател единия цилиндър се появява и изчезва.Колата е 155 1.6 16v нямам газ.

pipy83
01-11-2014, 19:41
Е да вярно,че аз съм имал случай тук в Габрово един уж майстор си набавил пети и сменя ремък на 1.4 и ми се обажда вика не става нещо не си се научил както трябва и не е така както ми обясни.Отивам при него първо сложил петите на обратно прорязъка за гърбиците сложил от към скоростната кутия и после поглеждам петите те за 1.8 и 2.0.Така,че го има и този вариант.

е то това ако е вече ще е прекалено , майстора го познавам от около 2 год. и го смятам за достатъчно интелигентен за да не я свърши тая работа , днес не можахме ама в понеделник ще ходим при Иво pininfarina да видим той какво ще каже , дано я оправи.

endeavour
02-11-2014, 06:04
Колеги за да не отварям нова тема. Моята кола от няколко дни прекъсва и на студен и на загрял двигател единия цилиндър се появява и изчезва.Колата е 155 1.6 16v нямам газ.
Ами като първа мярка свали капака над бобините надвечер като се смрачи, запали и гледай за фойерверки... Ако ги няма огледай свещи, лули, бобини...

cecinco
22-11-2014, 14:56
Провери си маркуча между дросела и дебитомера, моят беше скъсан и ги имах същите проблеми.Успех..