PDA

View Full Version : Проблем с Еку или по-точно с Боди на алфа 147



PSAVOV
04-11-2014, 09:07
Здравейте колеги, имам проблем с няколко от приборите на алфа 147 1.9jtd 8V 2004 година

1. Нощно време когато са светнати фаровете дисплея на бодито не се намалява, стои си все така ярък ( вади очи )

2. Дисплея на километража мига ( премигват километрите )
и не може да се синхронизира ( когато закача колата за диагностика нямам достъп до Бодито, а с всичко останало се свързва )

3 Не светят светодиодите на бутоните за мъглите ( и предните и задните ), не свети и осветлението им вечерно време ( да се има в предвид, че съм проверил платката с бутоните и всичко си работи, дори си взех и друга за тест )

Има ли някой представа ако реша да сменя компютъра, понеже в него е и бодито как става кодирането на мобилайзера и ключа ( ако изобяо имат връзка ) ?

ecotronic
04-11-2014, 11:34
Има споделен от колеги опит относно това, че редица проблеми с работата на боди компютъра се дължат на проникнала в него влага. Мисля, че преди да мислиш за смяната му е добре да го отвориш, провериш и евентуално подсушиш.

Mury
04-11-2014, 13:23
Здравейте колеги, имам проблем с няколко от приборите на алфа 147 1.9jtd 8V 2004 година

1. Нощно време когато са светнати фаровете дисплея на бодито не се намалява, стои си все така ярък ( вади очи )

2. Дисплея на километража мига ( премигват километрите )
и не може да се синхронизира ( когато закача колата за диагностика нямам достъп до Бодито, а с всичко останало се свързва )

3 Не светят светодиодите на бутоните за мъглите ( и предните и задните ), не свети и осветлението им вечерно време ( да се има в предвид, че съм проверил платката с бутоните и всичко си работи, дори си взех и друга за тест )

Има ли някой представа ако реша да сменя компютъра, понеже в него е и бодито как става кодирането на мобилайзера и ключа ( ако изобяо имат връзка ) ?

Получаваш няколко отговора веднага,недей да набеждаваш бодито,може да не е в него вината !!!

1.Провери си дали ти работи светлинния сензор на таблото,пробвай да го намалиш с врътката за осветеност на таблото !!!!!
2.Не можеш да влезнеш в бодито,защото ти е дефектен кабела/ако пробваш с МЕС/,писано е много по въпроса.
3.Това може да се тества,след като успееш да влезнеш в бодито !!